صفحه 1 از 11 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اهل تسنن توجه كنند!!!

نوشته
    85
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اهل تسنن توجه كنند!!!

خيلي وقتها به اختلافات شيعه و سني فكر مي كنم. فكر آنكه مدارك را در كتب اهل تسنن جستجو كنم. مقاله بنويسم و مطلب عنوان كنم و مناظره كنم. اما در برخي مواقع اصلاً از ياد برده ايم كه همه چيز مدارك و اسناد نيست؛ بعضي وقتها مي توان مواردي را از روي تفكر و تعقل و يا نبود مدرك ثابت كرد. از آن جمله مي توان به موضوع شهادت يا رحلت بانوي بزرگوار دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) اشاره كرد. شيعه در حالي به شهادت اعتقاد دارد كه اهل تسنن معتقدند كه دخت رسول خدا(ص) رحلت فرموده اند. بر همين اساس هم هر دو طرف كتب و مقاله و مطلب و غيره نوشتند و هر كدام سعي كردند كه عقيده خود را ثابت كنند.
    در اين ميان سؤالي براي من پيش آمد كه از هر كدام از برادران اهل تسنن پرسيدم متأسفانه جواب درستي نشنيدم و سعي و تلاش آنان در اين بود كه اين موضوع را توجيه كنند. سؤالي كه نه مدركي ارائه شد و نه استنادي از سوي سؤال كننده نياز داشت. فقط كمي تفكر و تأمل.
    اگر به دنياي اطراف خودتان نگاهي بياندازيد، متوجه خواهيد شد كه هر كسي كه فوت كرده است و از اين دنيا رخت بر بسته است، علت و دليلي داشته است. در دنياي پيشرفته و صنعتي امروز دلايل مختلف و متعددي از جمله بيماريهاي مهلك مانند ايدز و بيشتر مواقع سكته و سرطان و يا تصادفات و اتفاقات مختلفي براي جوانان را بايد در نظر گرفت. هر چه به عقبتر باز مي گرديم، مي بينيم كه اين مشكلات و مرگ و مير به گونه اي ديگر بوده است. مثلاً ايدز وجود نداشت و سكته و سرطان كمتر به چشم مي خورد؛ اما بيماريهاي ديگري هنوز وجود داشت كه راه درمان آنها يافت نشده بود. از آن جمله مي توان به بيماريهاي وبا و سل و .... اشاره كرد.
    تمام اين مقدمه را چيديم تا بگوييم كه اهل تسنن با تمام ادعايي كه دارند، هنوز نتوانسته اند مدركي حداقل از كتب خودشان ارائه كنند كه در آن مشخص كرده باشد كه بانويي 18 ساله چرا از دنيا رفته است؟ علت رحلت آن بانوي بزرگوار چيست؟ كاري نداريم كه كتب خودشان پر است از مسائل و موارد مهمي چون حمله به خانه حضرت زهرا(س) و كوبيدن در به پهلوي دخت رسول الله(ص) و سيلي زدن به صورت مبارك ام الائمه. بلكه به اين موضوع نگاه مي كنيم كه آيا در كتب خودشان در مورد علت رحلت چيزي يافت مي شود؟ والله اگر شما چيزي در اين مورد كه علت براي مرگ عادي و نه ضربه و شهادت و يورش باشد، بتوانيد در كتب اهل سنت بيابيد.
    با اين حال مي خواهيم چند مورد از پاسخ هاي اهل سنت را مرور كنيم:
    كسي مي گفت كه حضرت با توجه به سن كمشان ((18 سال)) به علت به دنيا آوردن 5 فرزند بيمار شده بود!!!!!!!
    جاي تعجب است كه در همان زمان دختران بسياري وجود داشته اند كه در سنين پايين ازدواج مي كردند و تقريباً تا 40 سالگي حدود 20 بچه سالم و تقريباً همين مقدار هم بچه مرده به دنيا مي آورده اند. رجوع كنيد به همين ايران خودمان تا همين 50 سال پيش تا به سخن من برسيد. از پيرمدها بپرسيد كه چند خواهر و برادر داشتند تا بهتر متوجه حرف من شويد.
    ديگري مي گفت كه پيامبر به حضرت فاطمه خبر داده بود كه تو زودتر به من مي پيوندي!!! اولا كه اين دليل نشد. زيرا در اين روايت حضرت علت مرگ را نفرموده بود. فقط فرموده فقط تو زودتر به من مي پيوندي. ثانياً اهل تسنن اعتقاد دارند كه نه پيامبر و نه هيچ كس ديگر از آينده خبر ندارد و نمي تواند از آينده بگويد. سؤال اينجاست كه چطور در مواردي ديگر كه مي گوييم پيامبر از آينده به علي(ع) خبر داد كه عليه تو بر خواهند خاست، مي گوييد پيامبر علم غيب نداشت، اما اينجا كه رسيد، يك مرتبه پيامبر اسلام داراي علم غيب شد؟؟؟!!!! تفكر و تعقل چه مي گويد؟
    يكي مي گفت كه چرا فرزندان ديگر حضرت مانند ابراهيم پسر حضرت رسول فوت كرد، آن هم در نوجواني؟ جاي تعجب است كه تاريخ طبري ذكر مي كند كه ابراهيم در بستر بيماري بوده است و اين دوستان اصلاً توجه نكرده اند.
    اگر كسي هست كه باز هم پاسخي بتواند بدهد، ما منتظريم.

فرياد علي(ع) پس از 1400 سال هنوز مي آيد.

2. تشکر

3.  

نوشته
    3,425
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط reza4603 نمایش پست
    خيلي وقتها به اختلافات شيعه و سني فكر مي كنم. فكر آنكه مدارك را در كتب اهل تسنن جستجو كنم. مقاله بنويسم و مطلب عنوان كنم و مناظره كنم. اما در برخي مواقع اصلاً از ياد برده ايم كه همه چيز مدارك و اسناد نيست؛ بعضي وقتها مي توان مواردي را از روي تفكر و تعقل و يا نبود مدرك ثابت كرد. از آن جمله مي توان به موضوع شهادت يا رحلت بانوي بزرگوار دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) اشاره كرد. شيعه در حالي به شهادت اعتقاد دارد كه اهل تسنن معتقدند كه دخت رسول خدا(ص) رحلت فرموده اند. بر همين اساس هم هر دو طرف كتب و مقاله و مطلب و غيره نوشتند و هر كدام سعي كردند كه عقيده خود را ثابت كنند.

در اين ميان سؤالي براي من پيش آمد كه از هر كدام از برادران اهل تسنن پرسيدم متأسفانه جواب درستي نشنيدم و سعي و تلاش آنان در اين بود كه اين موضوع را توجيه كنند. سؤالي كه نه مدركي ارائه شد و نه استنادي از سوي سؤال كننده نياز داشت. فقط كمي تفكر و تأمل.

اگر به دنياي اطراف خودتان نگاهي بياندازيد، متوجه خواهيد شد كه هر كسي كه فوت كرده است و از اين دنيا رخت بر بسته است، علت و دليلي داشته است. در دنياي پيشرفته و صنعتي امروز دلايل مختلف و متعددي از جمله بيماريهاي مهلك مانند ايدز و بيشتر مواقع سكته و سرطان و يا تصادفات و اتفاقات مختلفي براي جوانان را بايد در نظر گرفت. هر چه به عقبتر باز مي گرديم، مي بينيم كه اين مشكلات و مرگ و مير به گونه اي ديگر بوده است. مثلاً ايدز وجود نداشت و سكته و سرطان كمتر به چشم مي خورد؛ اما بيماريهاي ديگري هنوز وجود داشت كه راه درمان آنها يافت نشده بود. از آن جمله مي توان به بيماريهاي وبا و سل و .... اشاره كرد.

تمام اين مقدمه را چيديم تا بگوييم كه اهل تسنن با تمام ادعايي كه دارند، هنوز نتوانسته اند مدركي حداقل از كتب خودشان ارائه كنند كه در آن مشخص كرده باشد كه بانويي 18 ساله چرا از دنيا رفته است؟ علت رحلت آن بانوي بزرگوار چيست؟ كاري نداريم كه كتب خودشان پر است از مسائل و موارد مهمي چون حمله به خانه حضرت زهرا(س) و كوبيدن در به پهلوي دخت رسول الله(ص) و سيلي زدن به صورت مبارك ام الائمه. بلكه به اين موضوع نگاه مي كنيم كه آيا در كتب خودشان در مورد علت رحلت چيزي يافت مي شود؟ والله اگر شما چيزي در اين مورد كه علت براي مرگ عادي و نه ضربه و شهادت و يورش باشد، بتوانيد در كتب اهل سنت بيابيد.

با اين حال مي خواهيم چند مورد از پاسخ هاي اهل سنت را مرور كنيم:

كسي مي گفت كه حضرت با توجه به سن كمشان ((18 سال)) به علت به دنيا آوردن 5 فرزند بيمار شده بود!!!!!!!

جاي تعجب است كه در همان زمان دختران بسياري وجود داشته اند كه در سنين پايين ازدواج مي كردند و تقريباً تا 40 سالگي حدود 20 بچه سالم و تقريباً همين مقدار هم بچه مرده به دنيا مي آورده اند. رجوع كنيد به همين ايران خودمان تا همين 50 سال پيش تا به سخن من برسيد. از پيرمدها بپرسيد كه چند خواهر و برادر داشتند تا بهتر متوجه حرف من شويد.

ديگري مي گفت كه پيامبر به حضرت فاطمه خبر داده بود كه تو زودتر به من مي پيوندي!!! اولا كه اين دليل نشد. زيرا در اين روايت حضرت علت مرگ را نفرموده بود. فقط فرموده فقط تو زودتر به من مي پيوندي. ثانياً اهل تسنن اعتقاد دارند كه نه پيامبر و نه هيچ كس ديگر از آينده خبر ندارد و نمي تواند از آينده بگويد. سؤال اينجاست كه چطور در مواردي ديگر كه مي گوييم پيامبر از آينده به علي(ع) خبر داد كه عليه تو بر خواهند خاست، مي گوييد پيامبر علم غيب نداشت، اما اينجا كه رسيد، يك مرتبه پيامبر اسلام داراي علم غيب شد؟؟؟!!!! تفكر و تعقل چه مي گويد؟

يكي مي گفت كه چرا فرزندان ديگر حضرت مانند ابراهيم پسر حضرت رسول فوت كرد، آن هم در نوجواني؟ جاي تعجب است كه تاريخ طبري ذكر مي كند كه ابراهيم در بستر بيماري بوده است و اين دوستان اصلاً توجه نكرده اند.

اگر كسي هست كه باز هم پاسخي بتواند بدهد، ما منتظريم.
    به نام خدا
    سلام
    اتحاد بین شیعه و سنی موجب تقویت اسلام و تضعیف دشمنان است اتفاقا یکی از سیاستهای دشمنان اسلام جدائی شیعه و سنی است به نظر من به جای این بحث به اشتراکات بین شیعه و سنی بپردازیم هم باعث جذب افراد بیشتری میشود و هم در نتیجه اخر دوستی بین شیعیانو اهل تسنن بوجود می آید

نوشته
    102
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط secret63 نمایش پست
    اتحاد بین شیعه و سنی موجب تقویت اسلام و تضعیف دشمنان است اتفاقا یکی از سیاستهای دشمنان اسلام جدائی شیعه و سنی است به نظر من به جای این بحث به اشتراکات بین شیعه و سنی بپردازیم هم باعث جذب افراد بیشتری میشود و هم در نتیجه اخر دوستی بین شیعیانو اهل تسنن بوجود می آید

با سلام خدمت جناب سیکرت گرامی ،

دوستی و همکاری با اهل سنّت حدّ و مرزی دارد و نباید به قیمت فراموش شدن ارزش های شیعه باشد . مباحثه و مناظره بین شیعه و سنّی ، راه امامان ما و بزرگان شریعت ماست . « شیخ مفید » ، « مرحوم صدوق » ، « شیخ طوسی » و ... از جمله بزرگان شریعت ما هستند که هرگز حاضر نشدند در مقابل حقّ شیعه کوتاه بیایند . اتّحاد با سنّیان حدّ و مرض باید داشته باشد . کسی منکر این موضوع نیست ولی در حدّ افراطی آن که به فراموش شدن حقّ شیعه بینجامد ، اصلا پسندیده نیست .

با تشکّر ...

6. تشکر

نوشته
    3,425
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط hessam.dev نمایش پست

با سلام خدمت جناب سیکرت گرامی ،

دوستی و همکاری با اهل سنّت حدّ و مرزی دارد و نباید به قیمت فراموش شدن ارزش های شیعه باشد . مباحثه و مناظره بین شیعه و سنّی ، راه امامان ما و بزرگان شریعت ماست . « شیخ مفید » ، « مرحوم صدوق » ، « شیخ طوسی » و ... از جمله بزرگان شریعت ما هستند که هرگز حاضر نشدند در مقابل حقّ شیعه کوتاه بیایند . اتّحاد با سنّیان حدّ و مرض باید داشته باشد . کسی منکر این موضوع نیست ولی در حدّ افراطی آن که به فراموش شدن حقّ شیعه بینجامد ، اصلا پسندیده نیست .

با تشکّر ... :gol:

به نام خدا
    سلام
    ایدی من سکرت هست در جهان امروزی که دشمنان میخاهند اتحاد مسلمانان رو از بین ببرند دامن زدن به اختلافات شیعه و سنی فقط باعث شادمانی دشمنان اسلام و مسلمانان میشود بنده هم نگفتم نسبت به حق شیعه کوتاه بیائیم !! بلکه اگه مسئله شیعه و سنی بودن را بخایم به نسبت اتحاد مسلمانان در نظر بگیریم اولی مستحب و دومی واجب است

نوشته
    495
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    31 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

مناظره و بحث و جدل با اهل تسنن نتيجه اي ندارد.
    تعصب مانع دزك حقيقت از طرف آنها مي شود.
    من چند بار از طريق اينترنت با اهل تسنن و بعضا وهابيون بحث كرده ام ولي آنها هيچ گاه حاضر به قبول حقيقت نشده اند.
    اگر اهل تسنن به دنبال حقيقت بودند اصلا نيازي به مناظره و بحث و جدل وجود نداشت.

وجود تناقضات بسيار در كتب مرجع آنها (صحاح سته) ، عقل مدار نبودن و بلكه ضد عقل بودن، عدم برخورداري از برنامه سياسي براي اداره جامعه، و عدم درك رسالت سياسي اسلام در برقراري حكومت اسلامي و ... از جمله مواردي است كه هر انسان آزاد انديشي را متوجه بطلان ادعاهاي پيروان اين مذهب مي كند.

9. تشکرها 2

نوشته
    54
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اقا مگر خداوند متعال فرمان نداده که دین را فر قه فرقه نکنیم.
    به نظر من شیعه وسنی بودن را کنار وفقط مسلمان باشیم

نوشته
    495
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    31 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

يعني چي؟؟؟؟؟

نوشته
    982
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

یعنی این!

نقل قول نوشته اصلی توسط Divine Love نمایش پست
    يعني چي؟؟؟؟؟
    کاربر گرامی ! بحث اختلافات شیعه و سنی بحث جدیدی نیست! قرنهاست که وجود دارد! من خود بارها گفته ام که چوب این اختلافات را فقط و فقط خود مسلمانان می خورند و نفعش میره به جیب غیر مسلمانان و بد تر از آن صهیونیستها! بدبختی اینجاست که اکثر بزرگان مذاهب اهل سنت راه خلفای 3گانه شان که عناد و جهل است می روند! گواه من کتابهای صحیح خودشان می باشد! علمای اهل سنت چون توسط حکومت هایشان- از بدو ایجاد مذاهب 4گانه- تغذیه میشوند - بخاطر حفظ مو قعیت و مقامشان هیچوقت تن به حقایق نمی دهند! و چنان حکم و فرمان پیامبر را تحریف و تغییر می کنند که گوئی اینان مقام و فهمشان از پیامبر گرامی (ص) بالاتر می باشد!!! چنان خود را اسیر احادیث سراپا کذب و ساخته بنی امیه و بنی عباس کرده اند که برایشان باور شده ! و این اعمال طی قرنها باعث اختلافات و کشت وکشتارهای بین مسلمانان شده تا جائی که از بین این اختلافات و در گیریها استعمارگران سوءاستفاده نموده و مذهب کذائی دیگری به نام وهابیت را توسط شیخی ساده لوح بنام محمد ابن عبدالوهاب بوجود آورده و بر بدبختی های مسلمانان افزوده اند! تا جائی که خود پیروان و بزرگان اهل سنت هم از این غده چرکین اظهار برائت کرده اند! آری اتحاد بین شیعه و سنی بسیار امر مهمی است ولی به چه قیمت ؟!؟ به قیمت قبول حقانیت دروغین به اصطلاح اصحاب پیامبر که اعمال و رفتار و بدعتها و انحرافاتشان چنان آسیبی به جهان اسلام آورده که بعد از قرنها شاهد تاثیرات مخرب آن هستیم! شیعه کجا و امثال معاویه کجا؟! اگر قرار بود شیعیان به امثال معاویه و دیگر به اصطلاح اصحاب به چشم حق و احترام بنگرد پس جنگ با ناکسین و قاسطین و مارقین برا ی چه بود؟!؟ مگر پیامبر نفرموده که حق با علی است و علی با حق و ایندو از هم جدا نمی شود؟! آیا علی در حقانیت اصحاب اشتباه کرده بود؟!؟! مگر در شهر علم -ولی خدا-جانشین پیامبر-اسوه تقوی و عدالت - پدر سرور جوانان بهشت-همسر سروز زنان بهشت و پاره تن پیامبر اشتباه کرده ؟!؟؟! از خداوند حتی برای به زبان آوردن این سوالات طلب استغفار باید کرد! آری دوست عزیز! نتیجه آنهمه بدعت و انحراف و دنیا پرستی آقایان به اصطلاح اصحاب پیامبر -تکه تکه شدن مسلمانان و اینهمه بدبختی هاست!
    مسلمانان باید یکپارچه شوند! ولی با یک مذهب و آن- مذهب اهل بیت (ع) است و بس! کدام عاقلی مذهب اهل بیت پیامبر را که بر گرفته از خود رسول خدا ست را کناری می گذارد و می چسبد به مذاهبی که توسط کسانی که قرنها بعد از پیامبر آن مذاهب را پایه گذاری کردند! و امامانشان نه پیامبر را دیده و نه کوچکترین نسبتی با ایشان داشتند! و بر اساس یکسری احادیث و روایات دروغین مذهب اختراع کرده اند! حرف زیاد است ولی فرصت کم ! پس تا فرصت است باید به خود آمد!
    والسلام !

نوشته
    495
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    31 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

من رابطه ي بين اين نوشته با پست قبلي شما را نمي فهمم.
    معني اين جمله چيست؟
    "به نظر من شیعه وسنی بودن را کنار وفقط مسلمان باشیم"
    برداشتهاي متعددي مي توان از اين جمله كرد

14. تشکر

نوشته
    85
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط secret63 نمایش پست
    به نام خدا
    سلام
    راست مي گي! اتحاد!!!!!
    اتحاد يعني اينكه هر وقت شيعه خواست عقايد سني رو در يك بحث دوستانه به چالش بكشونه، اشتباه مي كنه و بايد ساكت شه!!!!
    اتحاد يعني اينكه وهابيون برادران شيعه ما رو در پاراچنار پاكستان سر ببرند و ما هيچي نگيم.
    اتحاد يعني اينكه وهابيون و سني هاي افراطي در عراق شيعيان بي پناه رو بكشند و سر ببرند و بعد ماجرا رو معكوس نشون بدن و ما هم قبول كنيم.
    اتحاد يعني اينكه حضرت علي(ع) رو كوچك نشون بدن، صداي ما هم در نياد.
    اتحاد يعني اينكه سعي كنند با دروغ و نيرنگ بگن كه جوانان شيعه، سني شدند تا اعصاب ما رو خراب كنند و وقتي يك نفر سني، شيعه شد، او رو به حيوان تشبيه كنند.
    نه برادر!
    به ما نگوييد شيعه و سني برادرند
    ما بيخيال سيلي مادر نمي شويم
    عزيزم تو معناي اتحاد رو نمي دوني!! به قول آيت الله لنكراني رحمه الله عليه ما با حفظ مباني خويش، منادي وحدتيم.

فرياد علي(ع) پس از 1400 سال هنوز مي آيد.

16. تشکرها 2

صفحه 1 از 11 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری