جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شعر قشنگِ کودکی ...« دخترا با دخترا , پسرا با پسرا »

نوشته
    26
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

شعر قشنگِ کودکی ...« دخترا با دخترا , پسرا با پسرا »

به نام خداوندی که آرامش دهنده ی قلبهاست
    سلام و صلوات

یاد این شعر دوران کودکیم به خیر که در اوج بازیهای کودکانه وقتی یه پسر می اومد جلو و می گفت منم بازی منم بازی . من و دختربچه های دیگه بهش میگفتیم : نه نمیشه

دخترا با دخترا , پسرا با پسرا

دوستی با محارم خیلی بهتره حتی در
    دنیایِ مجازی

ویرایش توسط بانو زینب : ۱۳۹۲/۰۱/۱۵ در ساعت ۱۹:۵۵
    دردمندان ، مستمندان ، بي پناهان رابگوييد
    مصلح عالم ، پناه بي پناهان خواهد آمد

صبركن يا فاطمه!اي بانوي پهلوشكسته
    قائمت با شيشه ي داروودرمان خواهد آمد

2.  

نوشته
    26
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام خداوندی که آرامش دهنده ی قلبهاست
    سلام و صلوات

« ...رابطه دوستى بین دختر و پسراین نوع رابطه از نظر اسلام حرام است و قرآن دوستى بین دختر و پسر و این‌گونه روابط را نهى کرده است، زیرا عفت عمومى جامعه با این نوع روابط آسیب جدى می‌بیند و پایه‌هاى ازدواج و خانواده سست می‌شود و صدها مفسده اخلاقى براى دختر، پسر و جامعه به‌وجود می‌آید.

با توجه به شرایط خاص دوران جوانى و طولانى ‌بودن دوران تجرد برخی از افراد و خطرات جدى تمایلات آشکار و پنهان غرایز نفسانى، لازم است پسران و دختران، روابط خود را از نظر کمّى و کیفى تحت کنترل قرار دهند و در سطح ضرورت حفظ کنند.

اگر ضرورتى نیست، از ایجاد رابطه با نامحرم پرهیز شود و دختران در مقابل افراد نامحرم به‌جای رفتارى صمیمانه، رفتارى متکبرانه داشته باشند.

در احکام شرعى آمده است که در غیر ضرورت، مکروه است که مرد با زن هم ‌صحبت شود، مخصوصاً زن و مرد جوان. علت این است که چه‌ بسا همین هم‌ صحبت ‌شدن‌ها غرایز جنسى افراد را تحریک و یک الفت و محبت شهوانى بین مرد و زن ایجاد کند و نقطه آغازى براى غوطه‌ورشدن در انحراف و فساد شود.

به ‌هر حال، انسان باید دقیقاً درون خود را بکاود و باطنش را عمیقاً مطالعه کند تا بفهمد که صحبت‌ کردن با افراد نامحرم، چه ضرورتى براى او دارد.

در صورت ناچارى و ضرورت روابط با نامحرم، تا آنجا که به شکستن حریم احکام الهى منجر نشود، اشکالى ندارد... » (برداشت )
    ویرایش توسط بانو زینب : ۱۳۹۲/۰۱/۱۵ در ساعت ۱۹:۵۳

نوشته
    26
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

البته دنیای مجازی و واقعی زیاد تفاوتی ندارند فقط همدیگر را نمی بینیم ولی آن احساس، درک، شعور همگی موجود است و چه بسا در دنیای مجازی قوی تر پس باید این ارتباط ها همانگونه که در دنیای واقعی مرسوم است در مجاز نیز رعایت گردد و به دور از صحبتهایی باشد که انسان را به ورطه گناه بیاندازد.

زندگی مجازی، بسیاری از مرزهای زندگی واقعی را شکست، به بهانه‌ی این‌که کسی آدم‌های پشت این کلمات را نمی‌بیند.

اما واقعیت چیز دیگری است. زندگی مجازی دیگر مجازی نیست. پشت همه‌ی کلماتی که نوشته می‌شود، آدمی نشسته است؛ مرد یا زن، دختر یا پسر.
    ما در حال گذر هستیم.

آدم‌های در حال گذار، بیش‌ترین آسیب را خواهند دید.

در دنیای مجازی آدم‌ها توی کلماتشان حلول کرده‌اند.

کلمه‌ها احساس دارند، شادند، غمگین‌اند.

هیچ وقت به خودمون خیلی مطمئن نباشیم که: ما؟ اصلا! ابدا...!! امکان نداره!

شیطان قوی هست و در کمین، قرار هم نیست فقط سراغ انسان های ضعیف النفس بره، بلکه قسم یاد کرده تا جایی که می تونه در زمان ها و مکان های مختلف، از هر سو و با هر وسیله ای انسان رو وسوسه کنه تا از مسیر حق منحرف بشه.

این وسوسه های شیطانی گاهی اینقدر خفیف و ناپیداست که حتی زرنگ ترین و عابدترین انسان ها نیز ممکنه متوجه نباشند.

پس باید به خدا پناه برد و در مسائل شبهه ناک حتی الامکان مسیر مطمئن را در پیش گرفت. ( برداشت )

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 17 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

سلام

منم با دوستان موافقم اتفاقا در دنیای مجازی خطراتش بیشتر هم هست . خدا بیامرزه پدر و مادر اون بنده ی خدایی که چشم من رو به خیلی از حقایق دنیای مجازی باز کرد واقعا هر لحظه که یادشون میکنم دعاشون میکنم .

ایشون خیلی چیزها به من یاد داد در مورد همین ارتباط در دنیای مجازی اوایل که اومده بودم یعنی وارد اینترنت شده بودم زیاد با این مسائل آشنا نبودم تا اون حد که برای نام کاربری از نام و فامیلی حقیقی استفاده میکردم . خیلی ساده ی ساده بدون هیچ آشنایی .

یکی از مدیران همین سایت با گفتگوی بسیار چشم و گوشم رو باز کرد و الان که تجربه ام در فضای مجازی بیشتر شده دونه دونه به حرفاشون میرسم . خطراتی که در فضای مجازی هست واقعا خیلی زیاده چون خیلی وقتها هست فرد یه مطلبی رو مینویسه دیگران برداشت های متفاوت میکنن و ممکنه همین برداشتها بشه منشاء فساد .

البته یک سری از بزرگواران هستن که اعتقاد دارن حتی درخواست دوستی دادن یا به عبارتی اضافه کردن به ادلیست کانون هم اشتباهه . ولی در این مورد من اینطور فکر نمیکنم چون اضافه شدن به لیست به نظر من به معنای دوستی نیست .

چرا که خود من چون با یکی دو تا گروه کار کردم که اولی امام زمان بود و دومی حجاب این باعث شد که خیلی کاربرا برام درخواست دوستی ارسال کنن و من هم میپذیرفتم چون میدونستم (ان شاء الله) نیت سوءی نداشتند . تا الان هم غیر از یک مورد مشکلی وجود نداشته الحمدلله .(اون یک مورد هم خیلی دنبال درد دل کردن بودن که با جدیت ، تمام شد. و البته از سایت خداحافظی کردن ولی مهم اینه که فهمیدن هر جایی جای هر کاری نیست) . چون اکثرا به این دلیل درخواست دوستی میفرستادن که در لیست تماسشون نام وجود داشته باشه تا اگه کاری داشتن مستقیما از لیست تماس دنبال نام بگردن نه اینکه در سایت کل تاپیکها رو دنبال نام فرد بگردن و پیدا کنن .

البته سلایق متفاوته و این سلیقه ی منه البته فقط در صورت داشتن مسئولیت چرا که دیدم بعضی افراد با قصد بد به کاربری (معمولا دختر) درخواست دوستی به منظور دوست شدن حقیقی میدن .بعضی از دوستان خودم بودن که بهم اطلاع دادن فلان کاربر درخواست دوستی داده و حرفای نامناسبی هم میزنه . خیلی ها هم گول حرفها رو میخورن متاسفانه .

ویرایش توسط ✿ عاشق قرآن ✿ : ۱۳۹۲/۰۱/۱۵ در ساعت ۲۲:۰۱
    »»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    52
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 6 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

آآآآآآآآآآآآآآآآهاااااااا اااااااای!!!!!!!!!!!

یا للمسلمین؛

ما پست می ذاریم و بی این که یه پیام خصوصی چیزی بدهند، با نهایت احترام به کاربران!!!!! پست ما رو حذف می کنند؛؛؛؛؛؛؛؛؛!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری