جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: جوان‌ترین شاگرد چمران از حجاب می‌گوید

نوشته
    277
    مورد تشکر
    952 در 257 پست
    حضور
    2 روز 17 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    80
    آپلود
    0
    گالری
    0

جوان‌ترین شاگرد چمران از حجاب می‌گوید

حجاب دختران ایرانی را نمی‌پسندم

هیام عطوی از اولین نیروهای پیوسته به جنبش امل بود که در ۱۳ سالگی عضو این جنبش شده و در ۱۵ سالگی به عنوان جوان‌ترین شاگرد چمران در جبل عامل شناخته شد.
    هنگامی که به منزل‌شان رفتیم، شخصا با رویی گشاده از ما استقبال کرد. نکته جالب این‌جاست که تازه زمانی که با خرما و شیرینی عزا از ما پذیرایی شد، متوجه شدیم هیام عطوی سه روز است در عزای مادر فداکار خود نشسته است.
    در طول گفتگو هر زمان در مورد شهید چمران سئوال می کردم برقی در چشمانش و طربی در کلامش موج می زد. لحن شور انگیز صحبتش در مورد دکتر مصطفی (هیام عطوی، شهید چمران را با عنوان دکتر مصطفی صدا می زد) باعث می‌شد که با تمام وجود باور کنی که او چمران را زنده و حاضر می‌داند.

تعریف شما از «جوانی کردن» چیست؟
    سئوال بسیار زیبائی پرسیدید. در یک جمله میگویم که جوانی کردن آن چیزی است که امروز که آن را انجام دادی و با انجام آن شاد بودی اگر در آینده بازگشتی و به آن نگاه کردی، به آن افتخار کنی و باعث سرافکنده‌گی و فرار تو از خاطرات آن دوران و جوانی کردنت نباشد.

نظر شما در خصوص جایگاه دختران و زنان ایرانی چیست؟
    زنان ایرانی در طول زمان خصوصا سالهای پس از انقلاب اسلامی دارای پیشرفتهای زیادی در زمینه های علمی، فرهنگی و هنری بودند. و از تدبیر و مدیریت بالایی برخوردار بوده و در رتبه های عالی مدیریت شاهد موفقیت زنان ایرانی هستیم.

جایگاه زنان و دختران ایرانی را در کشورهای مسلمان چگونه می‌بینید؟

مشکل در ضعف تبلیغات است. ما شاهد پیشرفت زنان هستیم اما می‌بینیم که تبلیغات ضعیف بوده و این موفقیت‌ها را در اخبار جهانی مشاهده نمی‌کنیم . ضعف تبلیغات به حدی هست که الان در برخی کشورها زنان ایرانی را هم‌پای زنان سعودی متحجر می‌دانند در صورتی که ما می‌دانیم که این چنین نیست. ما باید سرمایه و وقت بگذاریم و زن ایرانی را به همراه تمام موفقیت‌هایش در تمامی جوانب به دنیا معرفی کنیم.

با توجه به سابقه مبارزاتی شما آیا بوده زمانی که شما آرزو کنید که ای کاش پسر بودید؟
    هرگز. من خیلی لذت می‌بردم و می‌برم از اینکه یک دختر و یک خواهر و یک مادر بودم و در عین حال مبارزه هم می‌کردم. من اکنون با نگاه به گذشته از این که یک دختر بودم و با وجود تمامی سختی‌ها و قیوداتی اعم از دینی شرعی و عرفی که ممکن است برای خیلی‌ها دست و پاگیر باشد، توانستم به مبارزاتم ادامه بدهم لذت می‌برم.

من از خدا ممنونم که مرا یک زن آفرید. زن می‌تواند منبع خیر یا منشاء شر مطلق باشد. فاطمه زهرا که بود؟ در یک خانه کوچک اما هنوز همه می‌گوئیم اهل بیت. حدیث کسا را می‌خوانیم و می‌بینیم که از او نام برده شده و سپس پدر و همسر و فرزندان. همیشه به خاطر جنسیتم از خدا شاکر بودم.

شما حجاب دختر ایرانی را می‌پسندید یا دختر لبنانی را؟
    من حجاب دختران محجبه‌ی ایرانی را نمی‌پسندم.

(با تعجب می پرسم) حجاب محجبه‌ها را نمی‌پسندید؟ چرا؟
    من حجاب دختران محجبه ایرانی را به خاطر رنگ حجاب‌شان نمی‌پسندم. رنگ مشکی، حاکم بر حجاب دختران ایرانی است. البته خب رنگ مشکی برای از بین بردن جلب توجه خوب است و در دین اسلام هم تاکید شده اما من می‌بینم دختران و زنان جوان ایرانی حتی در مهمانی‌هایشان نیز از رنگ مشکی استفاده می‌کنند.

حجاب دختران لبنانی متنوع و رنگارنگ بوده و من رنگ حجاب دختران لبنانی را ترجیح می دهم. مقنعه چهره را زیباتر می‌کند. اما به نظر من مشکی نباشد بهتر است.

این روزها روسری بستن مدل لبنانی هم که خیلی مورد علاقه ی زنان ایرانی است.
    علتش را نمی‌دانم. شاید زن ایرانی، زن لبنانی را زن محجبه‌ی مدرن می‌داند. البته این استنباط من است.

نظر شما در خصوص این چادر ملی‌ها چیست؟
    با عرض پوزش باید بگویم من اصلا این چادر ملی‌ها را نمی‌پسندم و به نظرم زشت است. همان مدل چادر معمولی‌ها قشنگتر است. چادر ملی‌ها زن را مثل شبح می‌کند! نه غربی است و نه ایرانی. در واقع پوشش اصیل زن ایرانی مسخ شده با این چادرهای مختلف.

جوان‌ترین شاگرد چمران از حجاب می‌گوید

و … کلام آخر
    مثل چمران به گونه‌ای زندگی کنیم که برکات آن عمر تا سال‌ها باقی بماند و خود نیز از نگاه به آن زندگی لذت ببریم. دکتر مصطفی با خدماتش به اسلام و شیعیان جنوب لبنان برای همیشه زنده است.
    http://www.effat.ir/fa/item/1233917-...%8C%D8%AF.html

2.  

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    9,260 در 2,608 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10
    وبلاگ
    1

اتفاقا ما هم حجاب اینا رو زیاد قبول نداریم
    اینکه شاگرد چمران بوده هیچ ربطی به خود دکتر چمران داره
    خب تو کدوم مهمونی ها؟
    اگر مهمونی فقط محفل زنانه باشه درست میگن اجباری به رنگ میشکی نیست
    ولی وقتی مختلطه منظور تو جمع هم مرد هست هم زن و...
    نظر ایشون رو در حد یه زن محجبه معمولی مثل خیلی خانمهای محجبه دیگه باید دید
    و نه مرجع تقلید هستن و نه شخصیت علمی خاصی
    الهی العفو...

نوشته
    6,113
    صلوات
    4614
    دلنوشته
    7
    دلنوشته
    الهی العفو
    مورد تشکر
    24,552 در 5,822 پست
    حضور
    64 روز 2 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام!!!
    این مصاحبه یک جای اشکال دارد که می گیود چرا دختران ایرانی در میهمانی ها از چادر سیاه یا مشکی استفاده می کنند واز رنگ های دیگر استفاده نمی کنند!!!
    این مصاحبه دستکاری شده
    بنده از نزدیک با بعضی از اعضاء حزب الله آشنا هستم.با واسطه!
    این طرز تفکر برای اینها نیست.
    خود زنان بزرگ لبنانی می گویند اولا الگوی ما حضرت زهرا سلام الله علیها ست وسپس زنان با حجاب ایرانی.
    نمی بینی بعض هاشون مثل ایرانی ها چادر می پوشند!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    217
    مورد تشکر
    598 در 198 پست
    حضور
    23 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط monemizadeh نمایش پست
    من حجاب دختران محجبه ایرانی را به خاطر رنگ حجاب‌شان نمی‌پسندم. رنگ مشکی، حاکم بر حجاب دختران ایرانی است. البته خب رنگ مشکی برای از بین بردن جلب توجه خوب است و در دین اسلام هم تاکید شده اما من می‌بینم دختران و زنان جوان ایرانی حتی در مهمانی‌هایشان نیز از رنگ مشکی استفاده می‌کنند.
    باسلام

کدوم مهمونی؟!!!!
    هر لباسی مختص جای خاص خودشه.
    والا من که تا به حال توی مراسمی که همه خانم هستیم ندیدم کسی با چادر مشکی باشه!!!
    من خودم به عنوان یه دختر ایرانی اکثر اوقات لباس،شال،روسری رنگی استفاده میکنم منتهی نمی پسندم با چادر رنگی بیام تو کوچه خیابون!!!
    رنگ حجاب ما مشکیه چون رنگ چادرمون مشکی هست رنگ چادر حضرت زینب هم مشکی بوده.
    آنگاه که دوست داری همواره کسی به یادت باشد به یاد من باش که من همیشه به یاد توام.
    از طرف بهترین دوست شما
    .
    .
    .
    خدا

نوشته
    4,120
    صلوات
    71
    دلنوشته
    17
    دلنوشته
    برای سلامتی آقا امام زمان
    مورد تشکر
    17,463 در 3,813 پست
    حضور
    87 روز 23 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    997
    وبلاگ
    1

سلام

منم عقیده دارم از هر کسی نباید قدیسه ساخت . اصلا حرفاشون منطقی و معقول نیست . حالا آشنای هر کسی که هست باشه . اگه به خویشاوندی باشه پسر نوح هم از اولاد پیامبر بود .

به نظر من حجاب زنان ایرانی زیباترین حجابه اگه به معنای واقعی رعایت بشه . نمیدونم تا به حال خواهرامون این حس رو داشتن یا نه ولی من خودم بعضی وقتا وقتی سیاهی چادرم رو میبینم یه حس شوقی بهم دست میده یک دست و ساده . من نمیدونم چه انتقادی به چادر میتونن وارد کنن !!!

»»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

7. تشكر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع