جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سوالی در مورد حکم بی احتیاطی در نگهداری از حیوانات

نوشته
    5
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سوالی در مورد حکم بی احتیاطی در نگهداری از حیوانات

سلام

یک سوالی دارم:

از اونجایی که من علاقه زیادی به قناری و مرغ عشق و کلا پرنده ها داشتم از یک سال پیش تصمیم گرفتم پرنده بخرم و تو خونه نگه دارم. رفتم قناری و فنچ و اینجور چیزا گرفتم و نگه داشتم. به خاطر علاقه زیادی و نگهداری خوبی که ازشون داشتم مدام جوجه میدادن و تکثیر میشدن اما متاسفانه در این مدت یکسال بعضی اتفاقات ناگواری هم از طرف من برای دو سه تا از پرنده هام رخ داد.

یکی از قناری هام از گرسنگی مرد (یادم رفته بود اون روز براش دون بذارم) (خدا منو ببخشه)
    یک سهره داشتم که خودم با تله گرفته بودم. یک روز یک ساعت غفلت کردم و قفسشو گذاشتم تو حیاط قرقی اومده بالشو زخمی کرد. خیلی ناراحت شدم دوا درمان کردم که اگه خوب بشه آزادش میکنم ولی خوب نشد. یک روز شب زیر پام موند و خفه شد و مرد. (هنوز هم وقتی اون صحنه ها یادم میاد عذاب وجدان می کشم)

همه این اتفاقا ناخواسته از طرف من رخ داده. دیگه تصمیم گرفتم و دارم باقی پرنده هام رو می فروشم. تا بیش از این قربانی بی احتیاطی ها و وقت نداشتن های من نشن.

من بابت این قضایا خیلی خیلی ناراحتم.
    من حیونا رو خیلی دوست دارم و هر جا ببینم حیونا رو اذیت می کنن از ته دل ناراحت می شم.

میخواستم بدونم حکم این گناه ها چیه. به خدا قسم نمی خواستم اینجوری بشه و ناخواسته و غیرعمدی بوده.
    چیکار کنم خدا منو ببخشه.
    من از عاقبتش می ترسم که تو آینده عوضش ازم دربیاد.
    با توجه به اینکه خدا فرموده: من از حق خودم میگذرم مراقب باشید حق بنده هام به گردنتون نباشه... خوب پرنده ها و حیوونا هم بنده خدا هستن. چیکار کنم اون پرنده هایی که به دست من کشته شدن منو ببخشن.

به خدا الان که دارم اینا رو می نویسم اشک چشام در اومد.

2.  

نوشته
    698
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    16 روز 11 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

با نام و یاد دوست

سوالی در مورد حکم بی احتیاطی در نگهداری از حیوانات

کارشناس بحث: پاسخگوی احکام 3

سجاد آنلاین نیست. مدیر علمی انجمن فقه و احکام شرعی

نوشته
    535
    صلوات
    14
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    9 پست
    حضور
    15 روز 23 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شب شکن نمایش پست
    سلام

یک سوالی دارم:

از اونجایی که من علاقه زیادی به قناری و مرغ عشق و کلا پرنده ها داشتم از یک سال پیش تصمیم گرفتم پرنده بخرم و تو خونه نگه دارم. رفتم قناری و فنچ و اینجور چیزا گرفتم و نگه داشتم. به خاطر علاقه زیادی و نگهداری خوبی که ازشون داشتم مدام جوجه میدادن و تکثیر میشدن اما متاسفانه در این مدت یکسال بعضی اتفاقات ناگواری هم از طرف من برای دو سه تا از پرنده هام رخ داد.

یکی از قناری هام از گرسنگی مرد (یادم رفته بود اون روز براش دون بذارم) (خدا منو ببخشه)
    یک سهره داشتم که خودم با تله گرفته بودم. یک روز یک ساعت غفلت کردم و قفسشو گذاشتم تو حیاط قرقی اومده بالشو زخمی کرد. خیلی ناراحت شدم دوا درمان کردم که اگه خوب بشه آزادش میکنم ولی خوب نشد. یک روز شب زیر پام موند و خفه شد و مرد. (هنوز هم وقتی اون صحنه ها یادم میاد عذاب وجدان می کشم)

همه این اتفاقا ناخواسته از طرف من رخ داده. دیگه تصمیم گرفتم و دارم باقی پرنده هام رو می فروشم. تا بیش از این قربانی بی احتیاطی ها و وقت نداشتن های من نشن.

من بابت این قضایا خیلی خیلی ناراحتم.
    من حیونا رو خیلی دوست دارم و هر جا ببینم حیونا رو اذیت می کنن از ته دل ناراحت می شم.

میخواستم بدونم حکم این گناه ها چیه. به خدا قسم نمی خواستم اینجوری بشه و ناخواسته و غیرعمدی بوده.
    چیکار کنم خدا منو ببخشه.
    من از عاقبتش می ترسم که تو آینده عوضش ازم دربیاد.
    با توجه به اینکه خدا فرموده: من از حق خودم میگذرم مراقب باشید حق بنده هام به گردنتون نباشه... خوب پرنده ها و حیوونا هم بنده خدا هستن. چیکار کنم اون پرنده هایی که به دست من کشته شدن منو ببخشن.

به خدا الان که دارم اینا رو می نویسم اشک چشام در اومد.
    با عرض سلام و احترام خدمت حضرت عالی و تشکر از سؤالتان

در فرض سؤال نیازی به توبه کردن نیست و گناهی علی الظاهر صورت نگرفته است اما اگر عذاب وجدان دارید توبه واقعی و تصمیم جدی برای مراقبت بیشتر از حیوانات می تواند تسکین دهنده و آرام بخش باشد .

همیشه موفق و سلامت باشید

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 17 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

سلام

اتفاقا منم با این مشکل در نوجوانی روبرو بودم یادمه یه گربه خونمون رفت و آمد داشت مامانم اینا رو اذیت میکرد من هم اون موقع از روی شیطنت یه بار گربه رو تو سه کنجی گیر انداختم و تو چشمای طفلی نمک ریختم . یا دمش رو له میکردم وقتی دم در بود . و از این نوع شیطنتهای نوجوانی ...

در بزرگسالی هم اتفاقی مشابه شما برام افتاد که جوجه ی مرغ موقع خواب طفلک اومده بوده سمت من و زیر دست و پا ............ الهی ... منم مثل شما وقتی فکرش رو میکنم اعصابم به هم میریزه و با اینکه علاقه ی زیادی به پرنده ها دارم دیگه تهیه نکردم . مرغ عشق داشتم . بدون علت مردن به خاطر اونها هم عذاب وجدان دارم چرا که تو خونه ی ما مردن واقعا اینطور موارد عذاب الهی رو در پی داره ؟

»»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

6. تشکر

سجاد آنلاین نیست. مدیر علمی انجمن فقه و احکام شرعی

نوشته
    535
    صلوات
    14
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    9 پست
    حضور
    15 روز 23 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ║✿║خادم زهرا║✿║ نمایش پست
    سلام

اتفاقا منم با این مشکل در نوجوانی روبرو بودم یادمه یه گربه خونمون رفت و آمد داشت مامانم اینا رو اذیت میکرد من هم اون موقع از روی شیطنت یه بار گربه رو تو سه کنجی گیر انداختم و تو چشمای طفلی نمک ریختم . یا دمش رو له میکردم وقتی دم در بود . و از این نوع شیطنتهای نوجوانی ...

در بزرگسالی هم اتفاقی مشابه شما برام افتاد که جوجه ی مرغ موقع خواب طفلک اومده بوده سمت من و زیر دست و پا ............ الهی ... منم مثل شما وقتی فکرش رو میکنم اعصابم به هم میریزه و با اینکه علاقه ی زیادی به پرنده ها دارم دیگه تهیه نکردم . مرغ عشق داشتم . بدون علت مردن به خاطر اونها هم عذاب وجدان دارم چرا که تو خونه ی ما مردن واقعا اینطور موارد عذاب الهی رو در پی داره ؟
    با عرض سلام و احترام خدمت حضرت عالی و تشکر از سؤال شما

پاسخ سؤال شما همان است که در پست قبلی عرض کردم .

همیشه سلامت و موفق باشید

نوشته
    16
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 8 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ما تو خونمون جوجه کوچولو داشتیم یه روز که من حدود 6-8 ساله بودم رفته بودم بالای صندلی تا یه سنجاقک که روی طناب لباسا بود رو بگیرم وقتی گرفتم سریع پریدم پایین
    پاک رفت روی یه جوجه (از همین هایی که خیلی کوچولوین ) تمام دل و رودش از سینه اش زده بود بیرون بعد به بابام نشون دادم بابام کله اش رو با دست کند انداخت پشت دیوار خونمون

الان با وجود اینکه بیش از ده سال میگذره خیلی ناراحتم از این موضوع کلی عذاب وجدان دارم واقعا خیلی خودم رو گناه کار میدونم به خاطر این موضوع

نوشته
    63
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 5 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آفرین بر شما که خداوند رحمت و مهربانی را بر دلتون نوشته از اینکه برای حیوانات د ر دلتون احساس ناراحتی میکنید نشانه قلب باک شما است خداوند د رقرآن میفرماید و ما من دابه فی الارض و لا طایر یطیر بجناحیه الا امم امثالکم ما فرطنا فی الکتاب من شی ثم الی ربهم یحشرون این آیه یک آیه عجیب قرآن است وقتی که امام زمان بیاید بر اساس همین ایه بین حیوانات حتی عدالت بر قرار میکند حتما توبه کنید و خدا را به خاطر این مهربانی که د ر دلتون قرار داده شکر کند بر اساس همین آیه حضرت علی میفرمایند که بر حیوانات مگمار جز انسان مهربان و اینکه شیر ماده شتر را چندان ندوشان که برای فرزندش چیزی باقی نماند و یک روایتی است که یکی از امامان به کسی که برنده ای را درقفس نگه داشته بود گفتند او را آزاد کن چرا که دایما صاحب خود را نفرین می کند..اصلا بر این اساس ما یک نظام حقوقی گسترده داریم برای حیوانات.البته یادتون باشه که خداوند چند حیوان را برای خوردن ما و اینکه گرسنه نمانیم حلال کرده و این رحمت بزرگ خدا بوده است.

نوشته
    1,389
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    15 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    107

نقل قول نوشته اصلی توسط ║✿║خادم زهرا║✿║ نمایش پست
    اتفاقا منم با این مشکل در نوجوانی روبرو بودم یادمه یه گربه خونمون رفت و آمد داشت مامانم اینا رو اذیت میکرد من هم اون موقع از روی شیطنت یه بار گربه رو تو سه کنجی گیر انداختم و تو چشمای طفلی نمک ریختم
    اي بابا ابجي خطرناك شديد كه

نوشته
    1,389
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    15 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    107

مگه نشنيديد كه حاج اقا قرائتي تو يكي از سخنرانياشون ميگفتن اين انسان واسه دلش چكارا كه نميكنه و يه نمونه مثالي كه زدن كه موقع سال تحويل ماهي قرمز بيچاره رو واسه زيبايي سفرشون تو يه تنگ كوچك ميندازن بدبخت ماهيه به چه عذابي مرتب بايد واسه نفس كشيدن بياد رو اب حالا كه چي ادمزاد نگاه كنه خوشش بياد لذت ببره ميخوام لذت نبره

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری