جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: من کیستم؟کجایم؟کجا خواهم رفت

نوشته
    62
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    17 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

من کیستم؟کجایم؟کجا خواهم رفت

از اساتید لطف دارم کی این مطلب را نه به صورت فقط تئوری بلکه به گونه ای که فردی دچار این مشکل شده است
    و نمی داند کیست وکجاست وبرای چه اینجا می باشد .پاسخ های تئوری به اندازه کافی دریافت کرده است
    ومی خواهد این مسئله برایش به صورت حسی دریافت کند تاکمی به آرامش برسد جواب داده شود
    با تشکر فراوان
    اللهم صل علی محمد و ال محمد

گفتم غم تو دارم گفتا غمت سر آید

2.  

نوشته
    604
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    10 روز 13 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با نام الله

ویرایش توسط طاهر : ۱۳۹۲/۰۲/۰۱ در ساعت ۲۰:۵۳ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو

نوشته
    805
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    16 روز 20 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    36
    آپلود
    0
    گالری
    0

انسان

نقل قول نوشته اصلی توسط mokhlas نمایش پست
    از اساتید لطف دارم کی این مطلب را نه به صورت فقط تئوری بلکه به گونه ای که فردی دچار این مشکل شده است
    و نمی داند کیست وکجاست وبرای چه اینجا می باشد .پاسخ های تئوری به اندازه کافی دریافت کرده است
    ومی خواهد این مسئله برایش به صورت حسی دریافت کند تاکمی به آرامش برسد جواب داده شود
    با تشکر فراوان
    با سلام خدمت شما دوست گرامی

به صورت خلاصه و غیر تئوریک ما انسان ها موجوداتی هستیم که توسط خداوند آفریده شده ایم و برای اینکه بتوانیم به سعادت و کمال خویش برسیم، به این جهان آمده ایم تا مورد امتحان قرار بگیریم. خداوند در قرآن می فرماید: الَّذِي خَلَقَ الْمَوْت وَ الحَْيَوةَ لِيَبْلُوَكُمْ أَيُّكمْ أَحْسنُ عَمَلاًوَ هُوَ الْعَزِيزُ الْغَفُورُ(1) كسي كه موت و حيات را آفريده تا شما را بيازمايد كه كدامتان خوش‏رفتارتريد و او عزيزي آمرزنده است.

افرادی که در این مدت آموزشی به نیکی رفتار نمایند دارای جزای خوب خواهند بود و افرادی که بدی کنند، جزا بد خواهند دید. فَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَيْرًا يَرَهُ وَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا يَرَهُ (2) پس هر کس به وزن ذره ای نيکی کرده باشد آن را می بيند و هر کس به وزن ذره ای بدی کرده باشد آن را می بيند.

در این بین خدای مهربان که انسان ها را آفریده است، و نسبت به آنها بسیار مهربان است، انسان ها را به قصد سعادت و بهشت آفریده است . در حدیثی قدسی آمده است : لو علم المدبرون عنی کیف انتظاری بهم و شوقی الی توبتهم لماتوا شوقاً الی و لتفرقت اوصالهم(3)اگر کسانی که به من پشت کرده اند، بدانند که چگونه انتظار آنان را دارم و به بازگشت آنها مشتاقم، هر آینه از شوق آمدن به سوی من می مردند و بند از بندشان جدا می شد.

مطالب فوق تنها توضیحی اجمالی در پاسخ به سوال شماست و اگر سوال خاصی دارید می توانید مطرح کنید.

موفق باشید

1. ملک: 2
    2. زلزال : 7 و 8
    3. کشف الاسرار؛ ج 3 ص 357

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 18 ساعت نامشخص
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

نقل قول نوشته اصلی توسط رئوف نمایش پست
    اگر کسانی که به من پشت کرده اند، بدانند که چگونه انتظار آنان را دارم و به بازگشت آنها مشتاقم، هر آینه از شوق آمدن به سوی من می مردند و بند از بندشان جدا می شد.
    سلام خدا قوت

خیلی زیبا بود استاد واقعا این گفته بند بند وجود آدم رو به لرزه میندازه ... امام علی این چیزا رو میدید که به هنگام نماز از خود بی خود میشدن نه مثل من ............ !

التماس دعا

»»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    604
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    10 روز 13 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نوشته
    805
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    16 روز 20 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    36
    آپلود
    0
    گالری
    0

جمع بندی

سوال:

پاسخ:

به صورت خلاصه و غیر تئوریک ما انسان ها موجوداتی هستیم که توسط خداوند آفریده شده ایم و برای اینکه بتوانیم به سعادت و کمال خویش برسیم، به این جهان آمده ایم تا مورد امتحان قرار بگیریم. خداوند در قرآن می فرماید: الَّذِي خَلَقَ الْمَوْت وَ الحَْيَوةَ لِيَبْلُوَكُمْ أَيُّكمْ أَحْسنُ عَمَلاًوَ هُوَ الْعَزِيزُ الْغَفُورُ(1) كسي كه موت و حيات را آفريده تا شما را بيازمايد كه كدامتان خوش‏رفتارتريد و او عزيزي آمرزنده است.

افرادی که در این مدت آموزشی به نیکی رفتار نمایند دارای جزای خوب خواهند بود و افرادی که بدی کنند، جزا بد خواهند دید. فَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَيْرًا يَرَهُ وَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا يَرَهُ (2) پس هر کس به وزن ذره ای نيکی کرده باشد آن را می بيند و هر کس به وزن ذره ای بدی کرده باشد آن را می بيند.

در این بین خدای مهربان که انسان ها را آفریده است، و نسبت به آنها بسیار مهربان است، انسان ها را به قصد سعادت و بهشت آفریده است . در حدیثی قدسی آمده است : لو علم المدبرون عنی کیف انتظاری بهم و شوقی الی توبتهم لماتوا شوقاً الی و لتفرقت اوصالهم(3)اگر کسانی که به من پشت کرده اند، بدانند که چگونه انتظار آنان را دارم و به بازگشت آنها مشتاقم، هر آینه از شوق آمدن به سوی من می مردند و بند از بندشان جدا می شد.

1. ملک: 2
    2. زلزال : 7 و 8
    3. کشف الاسرار؛ ج 3 ص 357

8. تشکرها 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری