صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اگر بفهمید شریک زندگیتون از مشروبات الکلی استفاده می کنه چه می کنید؟

نوشته
    1,564
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    266

دعوت اگر بفهمید شریک زندگیتون از مشروبات الکلی استفاده می کنه چه می کنید؟

با سلام خدمت دوستان.....
    خب قبلا بحثی داشتیم که با حظور گرم شما عزیزان یکی از تاپیکهای فعال شده بود..سوالی با این عنوان که اگر بفهمید شریک زندگیتان نماز نمی خواند چه می کنید؟ خب دوستان با هر عقیده ای آمدند و نظراتشان را عنوان کردند....بعضی گفتند زندگی می کنم ولی سعی می کنم نمازخوانش کنم....بعضی ها گفتند مهم نیست و .............

خب معقوله نماز که از طرف ائمه اطهار هم ستون دین عنوان شده مورد بررسی قرار گرفت.....حالا سوال این است...فرضا شخصی رو برای زندگی مناسب دانستید...(فرق نداره این سوال فقط خطاب به خانمها نیست ..اقایان هم نظرات خود را اعلام کنند) بعد در دوران آشنائی و عقد هم به هر ترتیبی متوجه نشدید که طرف مقابل حتی حتی به صورت تفننی از مشروبات الکلی استفاده میکنه..و یا بهتره بگیم نظرش بر این نیست مشروب اکیدا ممنوع....

خالا شما وارد زندگی شدید و یا فرضا طرفتون رو در دوران عقد بدین گونه شناختید و یا دستش براتون رو شد!!! همه فامیل هم از عقد شما دو نفر اگاه هستند.....حال چه می کنید؟

خب چند گزینه داریم:

گزینه اول: جدا می شوم( برای کسانی که به هیچ عنوان نمی توانند قبول کنند و نمی توانند اطمینان کنند که طرف در خلوت با دوستانش هم ممکنه مصرف کنه )
    گزینه دوم: زندگی می کنم ولی باید مطمئن شوم که دیگه مصرف نمیکنه و این کار رو گذاشته کنار حتی تفننی
    گزینه سوم: برام مهم نیست اگر به رابطمون لطمه نزنه می تونه مصرف کنه

اگر بفهمید شریک زندگیتون از مشروبات الکلی استفاده می کنه چه می کنید؟

منبع عکس: افکار نیوز

نظر شما را به چند حدیث جلب می نمایم (احادیث بسیاری در این زمینه موجود است)

• امام صادق (ع) فرموده اند : هر کس دختر خود را به شرابخوار بدهد با این عمل رحمیت او را قطع کرده است.

منبع : کافی5،ص347

• رسول اکرم (ص) فرموده اند : هر کس دختر خود را به همسری شارب الخمر درآورد مانند آن است که وی را به راه زناو بی عفتی سوق داده باشد.

منبع : مستدرک2،ص

منبع احادیث:

www.ez12.persianblog.ir

منتظر نظرات شما هستیم
    ویرایش توسط طاهر : ۱۳۹۲/۰۲/۰۷ در ساعت ۱۸:۱۸

السلام علیک یا ابا عبدالله (ع)
    السلام علیک یا عباس بن علی (ع)

اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد

2.  

نوشته
    1,109
    صلوات
    49
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    36 روز 15 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    2

گزینه دوم+وقتی کاملا متوجه شدم که کنار گذاشته یکمی میترسونمش بعد مثه بچه آدم میشینم سر زندگیم.

کارتان را برای خدا نکنید
    برای خدا کار کنید...
    تفاوتش زیاد نیست فقط همین قدر که ممکن است امام حسین (ع) در کربلا باشد و من در حال کسب علم برای رضای خدا.....
    شهید آوینی
    =================================™
    سلامتی رهبر معظم انقلاب صلوات:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...uiGyQnbl1I4zLw
    بی تو،تا دنیاست،دنیایی ندارم...
    اللهم عجل لولیک الفرج

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط مطهره111 نمایش پست
    گزینه دوم+وقتی کاملا متوجه شدم که کنار گذاشته یکمی میترسونمش بعد مثه بچه آدم میشینم سر زندگیم.
    سلام!!!
    مثلا چطوری می ترسونیش؟
    ما یک نفر را می شناسیم این درد را دارد!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    1,109
    صلوات
    49
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    36 روز 15 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان 313 نمایش پست
    سلام!!!
    مثلا چطوری می ترسونیش؟
    ما یک نفر را می شناسیم این درد را دارد!
    مثلا یه جوری میترسونمش که از کارش احساس خطر کنه
    مثلا دلهره ی رفتنمو توی جونش میندازم
    البته فقط برای ترسوندنشا!!!!
    خلاصه یه جوری که احساس خطر کنه از کارش!

کارتان را برای خدا نکنید
    برای خدا کار کنید...
    تفاوتش زیاد نیست فقط همین قدر که ممکن است امام حسین (ع) در کربلا باشد و من در حال کسب علم برای رضای خدا.....
    شهید آوینی
    =================================™
    سلامتی رهبر معظم انقلاب صلوات:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...uiGyQnbl1I4zLw
    بی تو،تا دنیاست،دنیایی ندارم...
    اللهم عجل لولیک الفرج

نوشته
    1,030
    صلوات
    110
    تعداد دلنوشته
    2
    حضور
    29 روز 9 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    72

وقتی یک نفر حقیقتی مثل خوردن شراب رو قبل از ازدواج از همسرش پنهان می کنه انگار که به او دروغ گفته، مطمئنا اگر این مشکل برای من پیش بیاید و طرف مقابلم حاضر به ترک آن عمل نشود از او جدا خواهم شد و دلیل اصلی همان مسأله دروغ است.
    من حیدریم...

سَر به سَرم مگذارید...

نوشته
    918
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    38 روز 14 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    101

مشروبات الکلی آخه چیزی نیست که به راحتی ازش بگذریم ، به مرور زمان همه چیز رو از بین میبره حتی ایمان حتی غیرت ، متاسفانه دیده شده اشخاص الکلی حتی به ناموس خودشون رحم نکردند،قبل ازدواج احتمالا باید با آزمایش خون مشخص بشه ولی بعد ازدواج زن باید مراقب شوهر خودش باشه،خیلی از مردان ما ممکنه به دلیل بی توجهی های همسر سمت دوستان ناباب و این موضوعات(الکل) برند پس در اینجا نقش زن خیلی مهمه البته مردان ما هم باید اعتماد به نفس کافی رو در این زمینه داشته باشند- شوهر الکلی واقعا غیر قابل تحمله خدا نصیب هیچ کس نکنه

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 18 ساعت نامشخص
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

سلام

بدون شک گزینه ی اول ... مگر اینکه یک نفر که خیلی بزرگ و روحانی و .. باشه ضمانت ایشون رو بکنن و به فرد مطمئن باشم ...

»»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 18 ساعت نامشخص
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

نقل قول نوشته اصلی توسط مطهره111 نمایش پست
    مثلا یه جوری میترسونمش که از کارش احساس خطر کنه
    مثلا دلهره ی رفتنمو توی جونش میندازم
    البته فقط برای ترسوندنشا!!!!
    خلاصه یه جوری که احساس خطر کنه از کارش!
    خواهر به این سادگی ها نیست ...

خانمهایی بودن که سر همین ترسوندنه ... خودشون زندگیشون به فنا کشیده شده ... مثلا خانمی آقاش معتاد بود تهدید به ترک و طلاق و ... میکرد (که این تهدید ها تا جایی اثر داره که دو فرد دائم با هم باشن ولی آیا یه زن و شوهر میتونن دائم با هم باشن همه جا ؟) این خانم هم دید این تهدید اثری نداره یا اثرش کوتاه مدته گفت اگه شما مصرف کنی من هم مصرف میکنم .. اولش از شوهر که نه نکن بدبختی میاره فلان میشی فلون میشی ..... ولی بعد زن شروع کرد شاید اوایل جواب لحظه ای هم میداد اما یواش یواش این زن بود که از بین رفت نه اینکه مرد اصلاح بشه ...

مگر اینکه خیلی خدا ایمان و اراده ی قوی بهشون بده که فکر نکنم اینطور افراد تو این زمانه که اکثرا اعتقادات سست شده وجود داشته باشن ... ما یه غیبت رو خودمون نمیتونیم ترک کنیم (خودم رو میگم) چه برسه به یک کسی که با مشروبات الکلی خو گرفته یک لذت براش محسوب میشه و این لذت رو بخواد ترک کنه ... هر وقت ما تونستیم گناه غیبت رو که هیچ لذتی جز عذاب وجدان نداره ترک کنیم اون بزرگواران هم ان شاء الله میتونن ..

به نظر من اصلا معقول نیست البته میدونم تفاوت نظر و عقیده زیاده و ... ولی کار هر کسی نیست . شاید آدم اگه تو شرایط باشه انتخابهای متفاوتی داشته باشه بستگی به شرایط هم داره .. شاید منی که نظرم این هست تو شرایط اصلی انتخاب دیگری داشته باشم ... اما الان که عقلی دارم تصمیم گیری میکنم .. فقط گزینه ی اول ...

ویرایش توسط ✿ عاشق قرآن ✿ : ۱۳۹۲/۰۲/۰۸ در ساعت ۱۱:۱۷
    »»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط asieh نمایش پست
    خیلی از مردان ما ممکنه به دلیل بی توجهی های همسر سمت دوستان ناباب و این موضوعات(الکل) برند پس در اینجا نقش زن خیلی مهمه البته مردان ما هم باید اعتماد به نفس کافی رو در این زمینه داشته باشند-
    سلام!!!
    توجه بیش از اندازه همسر و گیر دادن های بیهوده که الان با کی حرف زدی؟کی بود؟چی شد؟وغیره.......
    مرد وقتی ببیند نمی تواند در خانه خودش آسایش داشته باشد می روی جائی که به قول شما دوستان ناب از صحبت های بیهوده شروع می کنند به مرور زمان تا شیشه وکراک وبقیه ماجرا!!!!
    حد وسط و میانه روی بسیار خوب است!
    من شخصی را می شناسم که همسرش بسیار شکاک است وهر کاری می کند همسرش شکش از بین نمی رود.این زندگی را برایش به جهنم تبدیل کرده.خانم عوض اینکه بنشیند وبه طور کال همراه با آرامش از آقا توضیحات بخواهد سریع قهر می کند می رود خانه پدری!
    به نظر شما درسته.من می گویم نه!
    اگر آقا هر کاری انجام داد شما کنترلش کنید ولی بهش نگوئید ولی اگر خواست حرکت غلطی انجام دهد بلافاصله از او توضیح جدی بخواهید این توضیح جدی خواستن گوشی را دست آقا می دهد که حواست به زن,بچه وزندگیت باشد تا کارهای خلافی که کانون پر مهر خانواده را هدف قرار داده ومی دهد!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد طه نمایش پست
    گزینه اول: جدا می شوم( برای کسانی که به هیچ عنوان نمی توانند قبول کنند و نمی توانند اطمینان کنند که طرف در خلوت با دوستانش هم ممکنه مصرف کنه )
    سلام!!!
    بهترین راه همینه!
    چون مطمئن باشید کسی که مشروبات مصرف می کند هرگز آن را رها نمی کند.مگر به ندرت و موارد استثنائی!
    وقتی مزه کند هرگز رها نمی کند بلکه سعی می کند دیگر اقلام نجس آن را هم امتحان کند.

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری