صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آسيب شناسي دوستي هاي دختر و پسر قبل از ازدواج

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۹
  نوشته
  277
  مورد تشکر
  949 پست
  حضور
  2 روز 17 ساعت 27 دقیقه
  دریافت
  80
  آپلود
  0
  گالری
  0

  آسيب شناسي دوستي هاي دختر و پسر قبل از ازدواج
  چه بسا اگر پسری هم از روی صداقت با دختری دوست شود، معلوم نیست ایا ویژگی های اخلاقی و دینی و خانوادگی مناسبی داشته باشد یا نه.

  غیر از فرهنگ منحرف غرب آن هم در دهه های اخیر، در تمامی فرهنگ ها و ملت ها، ارتباط میان زن و مرد بیگانه کم وبیش نابهنجار و غیرمتعارف شمرده می شود. از اقوام باستانی گرفته تا ادیان گوناگون و جوامع بشری امروزی، هرکدام قوانین و ضوابطی را برای ارتباط بین زن و مرد درنظر می گیرند و تعامل خارج از آن ضوابط را ممنوع می دانند.

  به نقل از جام نیوز ؛ دین زندگی آموز اسلام نیز در این زمینه احکام و مرزهای ویژه ای ترسیم کرده است. اسلام روابط بین دوجنس مخالف را در چارچوب خانواده جایز و خارج از آن را سبب انحراف اخلاقی و فساد فردی و اجتماعی می داند. البته این سخن به معنای عدم حضور اجتماعی زنان و ارتباط های متعارف و ضروری کاری، علمی، فرهنگی و... نیست. بلکه در مواردی است که رابطه زن و مرد بیگانه از روابط عادی خارج شده و به سوی دوستی و گفت وگوهای طولانی کشیده شود.

  آرمان ها و انگیزه ها

  آمارها همگی از فرجام ناخوب دوستی های میان دختر و پسر خبر می دهند؛ بیشتر دختران، با هزاران احساس و آرزو و امید با پسری دوست می شوند و با خود می اندیشند که این جوان عاشق مرا خوشبخت خواهد کرد یا می پندارند پسری که به آن ها ابراز علاقه کرده همان فرد ایده آل و رویایی آرزوهای آن هاست؛ غافل از این که در بیشتر پسران انگیزه دوستی و ارتباط، حس کنجکاوی، رقابت جویی، فخرفروشی در میان دوستان، ارضای شهوات و خوش گذرانی است. چه بسا اگر پسری هم از روی صداقت با دختری دوست شود، معلوم نیست ایا ویژگی های اخلاقی و دینی و خانوادگی مناسبی داشته باشد یا نه.

  واقعیت و حقیقت

  طبق آمارهای به دست آمده فقط چهاردرصد دوستی های میان دختر و پسر به ازدواج منتهی می شود. که البته بیش تر همین چهاردرصد هم به طلاق می انجامد. تعداد اندکی که بر پایه دوستی های خیابانی زندگی مشترک تشکیل داده اند، تا یکی دو سال احساس خوشبخت کرده اند، ولی در نهایت، در پیچ و خم زندگی به کاستی های یکدیگر پی برده و این نکته را دریافته اند که ازدواج بر پایه عشقی گذرا و هیجانی چنین پیامدهایی دارد؛ در حقیقت علاقه شدید ابتدایی در آغاز دوستی به آنان اجازه نمی دهد تا عیب های یکدیگر ببینند.

  دختران غافل

  بررسی ها نشان می دهد یکی از مهم ترین عوامل فرار دختران از خانه، دوستی و ارتباط با جنس مخالف است. تحقیقات نشان می دهد که بیش از شصت درصد دختران فراری پیش از فرار، دوست پسر داشته اند و بیش تر این دختران به وسیله همین دوستان اغفال شده اند شگفت این جاست که دختران فراری و گرفتار، یا نام واقعی دوست پسر خود را نمی دانند یا اگر هم می دانند به خیال خود برای وفاداری نام او را فاش نمی کنند و در خیال واهی خود، بر این باورند که دوست پسرشان به سراغ آنان خواهد آمد.

  پسران بد!

  شاید به طور کلی بتوان گفت این پسران هستند که برای نخستین بار به صورت مستقیم با دخترها ارتباط برقرار می کنند، اما روش های این ارتباط متفاوت است روش هایی هم چون:

  1. آشنایی به وسیله یکی از دوستان هم جنس

  2. آشنایی اتفاقی از طریق تلفن، پارک،...

  3. زیر فشار تحقیر دوستان بر ناتوانی در جلب نظر یک پسر و همسان سازی با همسالان

  4. ...

  بنابراین تحریک و ترغیب هم سالان را می توان یکی از عوامل مهم این ارتباط ها دانست. در ادامه به چند نمونه حقیقی از این ارتباط ها اشاره می کنیم:

  نمونه اول

  رؤیا دختری شانزده ساله است که به همراه دوست پسر خود از یکی از شهرستان ها به تهران آمده، و در ترمینال جنوب تنها و بی سرپناه دستگیر شده است.

  از او می پرسم که برای چه به تهران آمدی؟

  می گوید: با نامزدم! آمدیم تهران عقد کنیم و با هم کار کنیم و زندگی خوبی را درست کنیم. می گویم: از نامزدت خبر داری؟ می دونی الان کجاست؟

  درحالی که گریه می کند و اشک هایش آرام و قطره قطره روی گونه هایش می ریزد، می گوید: چند روز پیش که با دوستم تلفنی صحبت می کردم، می گفت که با دخترخاله اش عقد کرده و قرار است چندماه دیگر عروسی کنند. می گویم: پس معلوم می شود که چندان هم به تو علاقه نداشته. شانه هایش را بالا می اندازد و پاسخی نمی دهد.

  می گویم: چطور با هم آشنا شدید؟

  می گوید: یک بار که به خانه دوستم رفته بودم با او آشنا شدم و پس از چندبار که او را دیدم، مرا به خانه اش دعوت کرد و به هم علاقه مند شدیم و قرار فرار و ازدواج گذاشتیم.

  نمونه دوم

  فریبا با وجود آن که به عقد پسرخاله اش درآمده، به هنگام گردش با چند پسر دستگیر شده است. او با یکی از این پسرها ارتباط داشته است. وقتی به او می گویم تو که عقد کرده بودی، چرا با دیگران دوست شدی و چرا دست به این اعمال خلاف زدی؟ می گوید: پسرخاله ام به درد نمی خورد. می گویم: از کجا می دانی؟ می گوید: او فقط سرگرم کار است. از دنیا و لذت هایش چیزی سرش نمی شود.

  می گویم: خوب از اول با اون عقد نمی کردی یا وقتی فهمیدی طلاق می گرفتی. دیگر چرا تن به این ارتباط ها دادی؟ می گوید: اولش نمی فهمیدم توی دنیا چه می گذرد. خر بودم. بعد که توسط سمانه با افشین آشنا شدم، فهمیدم تو دنیا چه خبره و من چقدر احمق بودم که با یک پسر پاپتی عقد کرده ام، با این کارم می خواستم پسرخاله ام من را طلاق بده تا با افشین ازدواج کنم!

  می گویم: افشین الآن کجاست از اون خبر داری؟ می گوید: زرنگی! می خواهی جایش را بفهمید تا دستگیرش کنید. می گویم: من آسيب شناسي دوستي هاي دختر و پسر قبل از ازدواجکه پلیس نیستم. راستش را بگو اصلا می دونی کجاست یا نه؟

  گریه اش می گیرد و می گوید: نمی دونم. مخفی شده، فرار کرده، نمی دونم کدوم گوریه و... تازه بغضش می ترکه و دست هایش را روی صورتش می گذارد و شروع می کنه های های گریه کردن. وقتی کمی آرام می شود، می گوید: سمانه چندبار رفته در خانه شان، من هم دو بار زنگ زده ام که پدرم و بهزیستی موافقت کرده اند که مرا به عقد او در آورند، ولی افشین خودش را آفتابی نمی کند و اصلا از او خبری ندارم.

  یک کلمه حرف حساب

  شما دختر جوان! ایا می توان به پسری که در خیابان و کوچه یا در جشن و مهمانی با چشم چرانی فراوان شما را پیدا کرده، و با نامه یا تلفن با شما ارتباط برقرار نموده، اعتماد و اطمینان کرد؟ ایا باید فریب چرب زبانی ها و وعده های پوچ او را خورد؟

  چه تضمینی برای این نوع ازدواج ها وجود دارد؟ بر فرض که این روابط و آشنایی ها زمینه ای برای ازدواج باشد، از کجا می توان یقین کرد که بعدها با ده ها نفر دیگر رابطه ای برقرار نکند؟ و صدها پرسش دیگر...
  http://www.effat.ir/fa/item/1233963-...B1-%D8%9F.html

 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  2
  مورد تشکر
  5 پست
  حضور
  1 ساعت 26 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  متاسفانه الان محیط مدارس خطرناکترین محیط هست... وقتی کسی میبینه هم سنو سالاش با جنس مخالف رابطه دارنو دربارش حرف میزننو.... حتی اگه ترغیبشم نکنن خودش کنجکاو میشه یکبار امتحان کنه
  بچه خواهرم که تعریف میکرد باورم نمیشد بچه هایی که هنوز ابتدایی هستن با اون سن خیلی کم با افتخار ...نه یکی بلکه چنتا دوست پسر داشته باشن!!!!!!
  و میشه جلوی یه فاجعه بزرگ رو گرفت فقط با اطلاعات درست دادن و مشاوره ی دوستانه به بچه ها... کاری که میگیم اما انجامش نمیدیم
  صبر داشته باش ..خدا به مو میرسونه ..اما پاره نمیکنه


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  3,203
  صلوات
  10
  تعداد دلنوشته
  3
  مورد تشکر
  9,825 پست
  حضور
  96 روز 17 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  15
  آپلود
  0
  گالری
  0  سلام.
  کلا پسری که به قصد آشنایی و نمیدونم دوستی و اینا بخواد با دختری ارتباط برقرار کنه دختر مطمئن باشه که پسره قصدش بده.
  یعنی 100%!!
  درسته خودم پسرم ولی به پسرها اعتماد ندارم که با نیت پاکی به یک دختر نزدیک بشن.
  خیلی هم خوب و تمیز میتونن در آن واحد با چند دختر دوست باشن طوری که هیچ کدوم از دختر ها از وجود دیگری خبر نداشته باشه.
  اگه قصد ازدواج هست، بسم الله با در اطلاع گذاشتن خانواده ها همدیگر رو ببینن. وگرنه دوست پسر داشتن چیز بدی هست.
  تازه بعد از مدتی آدم رو افسرده میکنه چون به اوجی که قراره برسن نمیرسن. مثل حالت قبل از عطسه. خیلی از دوست هام و همکلاسی هام اینطوری افسرده شدن. با دختری یا پسری دوست شده، اصلا فکر ازدواج هم در سرش نبوده. بعد از مدتی نسبت به هم سرد شدن. از زندگی هم سرد شدن. چون کارشون بچه بازی بوده و وقتی با کارها و مراحل ازدواج آشنا شدن هردو همدیگر رو قال گذاشتن.
  شبی مجنون به لیلی گفت کِی معشوق بی همتا
  تو را عاشق شود پیدا ولی......


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  94
  مورد تشکر
  427 پست
  حضور
  3 روز 10 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  1  سلام

  دوست پسر آری یا خیر؟ این دیگه چه سؤالیه؟ اصلاً جای سؤال کردن نداره.


 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  6,323
  صلوات
  4614
  تعداد دلنوشته
  7
  مورد تشکر
  24,866 پست
  حضور
  67 روز 15 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  11  نقل قول نوشته اصلی توسط مدیون سلمان نمایش پست
  سلام

  دوست پسر آری یا خیر؟ این دیگه چه سؤالیه؟ اصلاً جای سؤال کردن نداره.
  سلام!!!
  اتفاقا داره.همان کسانی که در دنیای واقعیت منکر هستند ودر بعضی مواقع نقش بازی می کنند ..................ای لعنت خدا بر نفس اماره!!!(منظورم شخص خاصی نبود سوءتفاهم نشود)
  به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.


 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  6,323
  صلوات
  4614
  تعداد دلنوشته
  7
  مورد تشکر
  24,866 پست
  حضور
  67 روز 15 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  11  نگاهي آسيب شناختي به دوستي هاي دختر و پسر قبل از ازدواج

  ساجده:امروز يکي از مسائل اجتماعي که جامعه جوان ما با آن مواجه است مسئله دوستي هاي دختران و پسران قبل از ازدواج است که برخي از نوجوانان و جوانان ما به اين مسئله دچار هستند و عوارض اين نوع دوستي ها دامنگير آنها شده است.‏
  آسيب شناسي دوستي هاي دختر و پسر قبل از ازدواج

  به گزارش ساجده: يکي از توجيهاتي که از سوي برخي افراد در خصوص اين نوع دوستي ها مطرح مي شود لزوم آشنايي دختر و پسر از يکديگر جهت ازدواج و تشکيل خانواده است.اين در حالي است که تجربه ثابت کرده اين نوع دوستي ها به هيچ وجه تضمين کننده کسب شناخت دقيق از يکديگر نيست.‏ در دوستي هاي قبل از ازدواج هر يک براي جلب نظر ديگري دست به رفتار نمايشي مي زند و عنصر عقلانيت تا حد زيادي از معادلات حذف مي شود و ديدگاه ها و خواسته ها کمتر مورد بررسي قرار مي گيرد.هر گاه ازدواجي بر اساس احساس صورت مي گيرد و چشم ها بر روي بسياري از ناهماهنگي ها بسته شود مشکلات يکي پس از ديگري رخ مي نمايد و در نهايت به طلاق منجر مي گردد.امروز روانشناسان و جامعه شناسان بر وجود رابطه بين طلاق و داشتن دوستي هاي پيش از ازدواج تاکيد دارند.‏ يافته هاي پژوهشي مرکز مطالعات سازمان ملي جوانان نشان مي دهد حدود 45 درصد از طلاق ها
  به نحوي با آشنايي پيش از ازدواج از طريق دوستي يا آشنايي در محل کار و يا تحصيل جوانان مرتبط است.اين آمار طلاق ها به نحوي مربوط به
  زوج هايي مي شود که آشنايي آنها براي ازدواج به دو روش دوستي يا آشنايي و ارتباط در محل کار و تحصيل بوده است.يکي ديگر از مسائلي که در نظر سنجي موردي طلاق بررسي شده اين است که اغلب ازدواج هايي که منجر به طلاق شده از ابتدا با مخالفت خانواده روبه‌رو بوده است.‏ يكي از انگيزه هاي ارتباط پسران و دختران جوان قبل از ازدواج، ايجاد فرصتي براي شناخت بيشتر از يکديگر است. آنها تصور مي کنند که اين دوستي فرصت مناسبي براي شناخت کامل فرد مقابل و در نتيجه موفقيت در ازدواج و زندگي
  آينده‌شان است در حالي که در اکثر موارد در کنار اين ويژگي هاي به ظاهر خوب مشکلات
  عديده اي براي افراد درگير در آن بخصوص براي دختر و پسر پديد مي آورد.‏ دکتر اسلامي فر روانشناس و مشاور خانواده در خصوص عوارض دوستي هاي قبل از ازدواج
  مي‌گويد:"روابط دختر و پسر در قبل از ازدواج عوارض و آسيب هاي متفاوتي به دنبال دارد که مي توان به دو دسته آسيب هاي فردي و اجتماعي اشاره کرد.در خصوص آسيب رواني بايد گفت،گاهي دختري به پسري علاقه‌مند شده و حتي خود را در اختيار وي قرار مي دهد، پس از بي‌وفايي پسر و ترک وي، به شدت دچار سرخوردگي گرديده و گاهي تا مرز افسردگي و بيماري‌هاي شديد رواني پيش مي‌رود.همچنين ممكن است چنين شخصي اعتماد خود را نسبت به جنس مخالف به خاطر بي وفايي هاي که ديده از دست بدهد كه اين امر باعث عدم تعادل رواني وي در زندگي آينده
  مي‌گردد و اما در خصوص آسيب‌هاي اجتماعي هم بايد گفت، دختري که ارتباط وي با پسري آشکار مي شود، جايگاه و شخصيت اجتماعي خود را از دست داده و تحقير مي‌شود، حتى اگر ازدواج کند، نمي‌تواند زندگي متعادلي داشته باشد،‌ زيرا از طرف همسر و خانواده شوهر سرزنش مي‌شود و به هر بهانه‌اي، روابط قبلي وي به رخش كشيده خواهد شد. اين پديده مي‌تواند تهديدي براي نهاد خانواده در جامعه و افزايش ميزان طلاق باشد".‏ افسردگي پس از جدايي و احتمال خودکشي از ديگر عوارض چنين دوستي هايي مي باشد زيرا پس از ايجاد دوستي به دليل ارتباط مستمر، نوعي حالت وابستگي بين طرفين ايجاد مي شود. فرد براي حفظ اين ارتباط حاضر است هر هزينه اي را بپردازد . در اين حالت قطع رابطه به افسردگي شديد منجر شده ، ميل به زندگي از دست مي رود و فرد در مواردي نيز دست به خودکشي مي زند.‏ سرهنگ عبدالله قاسمي- معاون اجتماعي پليس آگاهي کشور- هم در اين باره معتقد است: "درصد زيادي از تعرضات به دختران و زنان جوان در قالب دوستي هاي خياباني و به بهانه شناخت قبل از ازدواج صورت مي گيرد که بايد زنگ هشدار را براي خانواده ها به صدا درآورد".به گفته وي،خانواده ها نبايد اجازه ورود افراد شياد و بيگانه که تنها در انتظار يک فرصت هستند را به حريم خود بدهند، چرا که اين افراد چرب زبان پس از معرفي خود به عنوان دکتر، مهندس، دانشجو و مشاغل مشابه با طرح پيشنهاد ازدواج پس از دوستي خياباني، فقط در پي رسيدن به خواسته شوم خود هستند".‏ دوستي هايي که قبل از ازدواج دنبال مي شود، قطعاً دوستي پايدار و بلند مدتي نخواهد بود اما وابستگي عاطفي اي که بعد از مدتي بين دو طرف شکل مي گيرد، جدايي را سخت مي کند.معمولا افرادي که اقدام به برقراري چنين رابطه هايي
  مي‌کنند، با اين استدلال که "ما نمي خواهيم ازدواج کنيم" انتخاب ها و رفتارهايي را که بايد از خود نشان دهند، بروز نمي دهند و بدون آشنايي کافي و در نظر نگرفتن معيارهاي درست، اقدام به برقراري اين رابطه مي کنند و حاضر به پذيرش مسئوليت‌هاي يک رابطه نيستند. چنين دوستي هايي
  به دليل ضربه هايي که طرفين رابطه متحمل مي‌شوند، توصيه نمي شود.‏ دکتر مجيد ابهري آسيب شناس اجتماعي هم در مورد دوستي‌هايي که به ازدواج ختم نمي‌شوند مي‌گويد:"از آنجا که انتخاب‌ها در اين گونه دوستي‌ها بر اساس معيارهاي ظاهري و مادي است، زيبايي ظاهري، آرايش و پيرايش، مدل خودرو و ... معيارهاي انتخاب دوست در خيابان‌ها هستند. بنابراين پايان تلخ و غم انگيز اين‌گونه دوستي‌ها را مي‌توان در صفحات حوادث و اخبار جنايت ها و آزارهاي جنسي و تجاوزها ديد".‏ از طرفي آشنايي و ارتباط دختر و پسر در محيط اجتماع ، بيش تر از آنکه معرفت ساز باشد، فروزنده هوس ها و معرفت سوز است. عمدتاً ديده مي‌شود فرد آن گونه که هست، خود را نشان نمي‌دهد يا به سبب محبت و عشقي که ايجاد شده،
  نمي‌تواند عيوب طرف مقابل و جوانب مختلف قضيه را بسنجد . بيشتر رفتارها در آشنايي هاي خياباني به شکل هاي تصنعي ابراز مي شود.‏ بعضي ها مي گويند من دختر و يا پسري را براي دوستي مي خواهم تا بتوانم دخترها و يا پسرها را بشناسم؛ در صورتي که اين کاملا غلط است. براي شناختن روحيات دخترها و يا پسرها لازم نيست افراد چنين روابطي را تجربه کنند. جنس متفاوت چيز پيچيده اي نيست که لازم باشد يک نفر "دوست دختر" يا "دوست پسر" داشته باشد تا جنس متفاوت را بشناسد. روابط معمولي که درون برخي چهارچوب هاي اخلاقي و عرفي شکل مي گيرد مثل روابط معمول دو همکلاسي يا دو همکار، براي شناختن جنس متفاوت کفايت
  مي‌کند و لازم نيست براي شناخت پيدا کردن وارد روابطي بشوند که وابستگي هاي عاطفي حرف اول و آخر را مي زند.‏ کارشناسان معتقدند،دوستي هاي قبل از ازدواج که به عشق معروف است، عامل تعيين کننده ازدواج نيست ، زيرا ازدواج نوعي مشارکت در يک اجتماع کوچک (خانواده) است که در آن دو انسان مي بايد از جهات گوناگون با يکديگر تناسب عملي داشته باشند. پس آنچه عامل تعيين کننده است، همتايي و هم کفو بودن زن و مرد است. در صورتي که در انتخاب همسر، همگوني مراعات شود، نيازي به برقراري روابط صميمانه پيش از ازدواج نخواهد بود، بلکه بايد تأکيد کنيم که چنين روابطي
  مي‌تواند بيش از آنکه مفيد باشد، مضر و تهديد کننده نهاد خانواده در جامعه به شمار آيد.‏ در اين ميان والدين نقش مهمي در پيشگيري دارند. آنها بايد در صورت روبه‌رو شدن با چنين مواردي با يک مشاور مجرب صحبت کنند. چرا که آگاهي، آشنايي و داشتن علم نوين تربيتي براي هدايت فرزندان امري ضروري است. بنابراين آنچه تأثيرگذار و پاسخگو است شيوه هاي صحيح برخورد است. مطمئن هم باشيم خشونت و رفتار تند والدين نه تنها مؤثر نيست بلکه فرزندان را از خانواده جدا مي کند. در کنار خانواده ها، مدارس و صدا و سيما و رسانه ها نيز بايد با ارائه برنامه هاي
  آموزشي صحيح و کارشناسي روابط پسران و دختران را در حد قانون و شرع به فرزندان آموزش دهند و عواقب سوء روابط پنهاني و بدون آشنايي را از طريق بررسي هاي علمي همواره به آنها گوشزد کنند.‏ بهترين راه آن است که دو طرف با اطلاع خانواده و با مشورت از آنها، از همديگر شناخت پيدا کنند. شناخت پيدا کردن لزوماً به اين معنا نيست که روابط دوستانه خياباني برقرار کنند که در بسياري از مواقع ، هدف اصلي که شناخت باشد، نه تنها تأمين نمي شود، بلکه چه بسا شناخت کاذبي به وجود مي آيد که آثار آن در آينده وقتي ازدواج صورت گرفت، ظاهر مي شود.‏ کشور هاي غربي به دليل وجود برخي آزادي هاي افراطي در روابط دختر و پسر از وضعيت نامناسب و نا بساماني در اين حوزه برخوردار هستند و آمار تجاوزات جنسي و روابط نامشروع در حد بالايي است ،به طوري که آسيب شناسان اجتماعي در اين کشور ها زنگ خطر را به صدا درآورده اند و بر تنظيم اين روابط تاکيد کرده اند.از آنجا که جامعه ما جامعه اي اسلامي است همه نهاد ها
  بخصوص خانواده وظيفه دارد اصول و چارچوب هاي
  رفتاري فرزندان خود را با جنس مخالف به آنان آموزش دهند تا از آسيب هاي فراواني که اختلاط در اين نوع روابط متوجه فرد و جامعه مي کند در امان بمانيم.‏ بوستان حجاب
  به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.


 7. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  94
  مورد تشکر
  427 پست
  حضور
  3 روز 10 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  1  سلام
  دوست پسر آری یا خیر؟

  این که در جامعه ما متأسفانه و متأسفانه چنین روابطی وجود دارد دلیل نمیشه چنین سؤالی بپرسیم،

  یعنی کسی که این سؤال را پرسیده جواب را نمی داند، یا منظور دیگری دارد که اگر این طور است

  به نظر من با این عقل ناقص که فکر کنم آن را هم ندارم ولی فکر می کنم دارم بهتر است مثلاً موضوع

  خود را عواقب بد چنین رابطه ای قرار دهد؛ عنوان کردن این موضوع با این طرح سؤال که آری یا خیر،

  به نوعی می تواند تلقین آری بودن یا خیر بودن را داشته باشد، در صورتی که خیر بودن مطلق

  این موضوع واضح و مبرهن است البته افراد متفاوتند و برداشت های متفاوتی دارند.


  پاسخ این سؤال بسیار واضح است، آیا در دین اسلام اجازه چنین رابطه ای داده شده است؟

  همین پاسخ به سؤال است. این که (در بعضی مواقع نقش بازی می کنند) را متوجّه نشدم.
 8. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  6,323
  صلوات
  4614
  تعداد دلنوشته
  7
  مورد تشکر
  24,866 پست
  حضور
  67 روز 15 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  11  نقل قول نوشته اصلی توسط مدیون سلمان نمایش پست
  این که (در بعضی مواقع نقش بازی می کنند) را متوجّه نشدم.
  سلام!!!
  یعنی بعضی از کسانی که به ظاهر دیندار هستند ولی دنبال حاشیه می گردند!
  ظاهر بین ها.الان وضعیت طوری شده که من از یک آأم بسیار موجه شنیدم که تائید می کرد دوستی این چنینی را!!!
  بدبختی رو ببین تورو خدا
  به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.


 9. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۸
  نوشته
  1,565
  مورد تشکر
  6,060 پست
  حضور
  15 روز 14 ساعت 43 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  266  دوستی دختر با پسر طبق بند یک پست پائین بنده مطلقا ممنوع
  ویرایش توسط محمد طه : ۱۳۹۲/۰۲/۱۸ در ساعت ۱۷:۱۲


  السلام علیک یا ابا عبدالله (ع)
  السلام علیک یا عباس بن علی (ع)

  اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد


 10. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۸
  نوشته
  1,565
  مورد تشکر
  6,060 پست
  حضور
  15 روز 14 ساعت 43 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  266  عقل ناقص منم میگه اگر دوستی پسر و دختری که ازدواج نکرده و هیچ راهی جزئ ازدواج دائم برای حلال بودن این رابطه نمی توان پیدا کرد کاملا اشتباهه.....یعنی بی برو برگرد هر چقدر هم که دو طرف ادعا کنند ادم پاکی هستند...ولی شیطان نفوذ میکنه و کاری میکنه که......................................یعنی اینجور رابطه قطعا به حرام کشیده خواهد شد..ولی از کار کوچک شروع میشه کاری که به نظر مشکلی نداره ومیشکه به گناه بزرگ


  مگر اینکه دوستی بین دو نفری صورت بگیره یا بخواد بگیره که فرضا امکان خواندن صیغه محرمیت وحود داشته باشه منظور همان موقت است....که در این صورت خیلی مسائل که در بالا گفته شد از بین میره
  همان طور که در تاپیک ازدواج موقت در اسلام گفته شد


  السلام علیک یا ابا عبدالله (ع)
  السلام علیک یا عباس بن علی (ع)

  اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود