جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اثر گناه و مبتلا به بیماری لاعلاج

نوشته
    21
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    1 روز 11 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اثر گناه و مبتلا به بیماری لاعلاج

سلام و عرض احترام
    چگونه اثر گناهان گذشته از بین میرود؟
    شخصی که مبتلا به بیماری لاعلاج میشود آیا میتوان گفت که بیماریش به خاطر اثر گناهان گذشته است؟ در حالی که توبه مخلصانه داشته است

2.  

نوشته
    698
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    16 روز 11 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

با نام و یاد دوست

اثر گناه و مبتلا به بیماری لاعلاج

کارشناس : اویس

ویرایش توسط طاهر : ۱۳۹۲/۰۲/۱۹ در ساعت ۲۳:۱۷ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو

4. تشکرها 2

نوشته
    166
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    3 روز 4 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با عرض سلام خدمت سرکار محترم القادر
    بهترین راه برای رفع آثار گناه استغفار و توبه حقیقی و جبران مافات بواسطه انجام عمل صالح و عدم ارتکاب دوباره گناهان گذشته است. بدیهی است که نمیتوان توقع داشت تمامی آثار گناهان نیست و نابود شود زیرا برخی از آثار تکوینی گناهان در در دنیا همیشه با انسان خواهد بود. اما مسلما توبه برای رفع بسیار از آثار مخرب گناه در دنیا و آخرت سودمند است و نعمتهای منع شده بواسطه گناهان را به انسان باز می گرداند
    در قرآن کریم می خوانیم: « فَقُلْتُ اسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ إِنَّهُ كَانَ غَفَّارًا* یرْسِلِ السَّمَاءَ عَلَیكُمْ مِدْرَارًا* وَیمْدِدْكُمْ بِأَمْوَالٍ وَبَنِینَ وَیجْعَلْ لَكُمْ جَنَّاتٍ وَیجْعَلْ لَكُمْ أَنْهَارًا» (نوح/10-12)
    یعنی گفتم از پروردگارتان آمرزش بخواهید كه او همواره آمرزنده است تا بر شما از آسمان باران در پی فرستند و شما را به اموال و پسران، یاری كند و برایتان باغها قرار دهد و نهرها برای شما پدید آورد
    و حضرت صالح علیه السلام به قومش، ثمود-علیه السّلام- چنین فرمود:« یا قَوْمِ اعْبُدُوا اللَّهَ مَا لَكُمْ مِنْ إِلَهٍ غَیرُهُ هُوَ أَنْشَأَكُمْ مِنَ الْأَرْضِ وَاسْتَعْمَرَكُمْ فِیهَا فَاسْتَغْفِرُوهُ ثُمَّ تُوبُوا إِلَیهِ إِنَّ رَبِّی قَرِیبٌ مُجِیبٌ» (هود/61)
    یعنی ای قوم من خدا را بپرستید برای شما هیچ معبودی جز او نیست. او شما را از زمین پدید آورد و در آن شما را استقرار داد. پس از او آمرزش بخواهید آنگاه به درگاه او توبه كنید كه پروردگادرم نزدیك [و] اجابت‌كننده است.
    و حضرت شعیب-علیه السّلام- به قومش، اهل مدین می‌فرمود: «وَاسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُوا إِلَیهِ إِنَّ رَبِّی رَحِیمٌ وَدُودٌ» (هود/90)
    یعنی از پروردگار خود آمرزش بخواهید. سپس به درگاه او توبه كنید كه پروردگار من مهربان و دوستدار بندگان است
    در حدیث قدسی مشهور پیامبر- صلوات الله وسلامه علیه-‌ روایت می‌كند كه خداوند متعال می‌فرماید:
    یا عبادی! إنكم تخطئون باللیل والنهار وأنا أغفر الذنوب جمیعاً فاستغفرونی أغفر لكم
    یعنی ای بندگان من! شما شب و روز مرتكب گناه می‌شوید و من همه‌ی گناهان را می‌بخشایم. پس از من طلب استغفار كنید و من شما را می‌آمرزم.
    اما در مورد بخش دوم سوالتان باید بگویم که همیشه بیماری های انسان ناشی از گناهانش نمی باشد چه بسا بیماریها و مشکلاتی که در زندگی برای انسان بوجود می آید برای آزمایش قوت و استحکام ایمان فرد باشد زیرا بسیارند افرادی که در هنگام رفاه و عافیت و سلامتی دم از دین داری می زنند لازم است تا همه انسانها به حسب قابلیت و ظرفیت خود در دام بلایا و مشکلات و بیماریها قرار گیرند تا میزان ایمان و خداپرستی آنان برای خودشان و دیگران آشکار شود.

ابديت از آن توست خود را هرگز فراموش مكن

6. تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری