صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: رازهایی مهم از زندگی همسران خوشبخت

نوشته
    434
    مورد تشکر
    14 پست
    حضور
    4 روز 4 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    0

رازهایی مهم از زندگی همسران خوشبخت

به نام خدا

سلام. ان شاء الله قصد داریم در این تاپیک رازهای مهمی از یک زندگی خوشبخت رو تقدیم دوستان بکنیم. البته ویژه ی متاهلین هست ها!!!
    ( ولی خوب مجردها هم یواشکی می تونن ببینن
    رازهایی مهم از زندگی همسران خوشبخترازهایی مهم از زندگی همسران خوشبخت
    )

مطالب از فصل هفتم کتاب رازهای تسخیر قلب همسر از آقای مسلم داوودی نژاد هست که کتاب بسیار مفید و کاملیه که حتما سعی کنید مطالعه اش کنید.

**یک خواهش ویژه هم از دوستان دارم این که مسائل تکراری موانع ازدواج و قس علی هذا رو در این تاپیک مطرح نکنید. ممنونم!رازهایی مهم از زندگی همسران خوشبخت

---------------------------------------

اولین راز : خوشبخت ها همدیگر را دوست دارند

دین جامع نگر اسلام، دوست داشتن زن را به عنوان یکی از اهداف بزرگ تشکیل خانواده عنوان می کند؛ چنان که در سوره ی روم می فرماید : « وَ جَعَلَ بَینَکُم مَوَدَةً وَ رَحمَةً » یعنی میان شما زن و شوهر مودت، عشق و انتهای دوست داشتن را قرار دادیم.

همچنین در روایتی از امام صادق (علیه السلام) آمده است : « گمان نمی کنم خیری در ایمان افزایش یابد، مگر آن که دوستی او نسبت به همسرش زیاد شود. »

همچنین می فرمایند : « دوست داشتن همسر از اخلاق پیامبران است. »

و در بسیاری دیگر از آیات قرآن از عشق و محبت عمیق به زن سخن به میان آمده است.

نکته ی اول : دوست داشتن زن از غرایز اساسی مرد است و کسی که با این دوستی مخالفت می ورزد، در واقع با فطرت سلیم خود مخالف است.

نکته ی دوم : این دوستی باید در محدوده ی ایمان به خدا و در جهت حب به او باشد.

ادامه دارد...

2.  

نوشته
    434
    مورد تشکر
    14 پست
    حضور
    4 روز 4 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    0

دومین راز : خوشبخت ها دوست داشتن را بر زبان خود جاری می کنند

دین عزیز اسلام مرد را بسیار تشویق می کند که مجبتش را علاوه بر این که در قلبش هست بر زبانش نیز جاری کند و از ابراز آن ابایی نداشته باشد؛ که این مساله تحمل مشکلات زندگی را برای همسران بسیار آسان می کند و باعث آرامش و لذت بیشتر در زندگی می شود.

همانطور که پیامبر گرامی اسلام (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) می فرمایند :

« این که مردی به زنش بگوید دوستت دارم هرگز از قلبش بیرون نخواهد رفت. »

پس برنامه ای بچینیم که به طور مدوام این دوست داشتنمان را به همسران به روش های مختلف ابراز کنیم.

ادامه دارد...

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط salamdoost نمایش پست

دین عزیز اسلام مرد را بسیار تشویق می کند که مجبتش را علاوه بر این که در قلبش هست بر زبانش نیز جاری کند و از ابراز آن ابایی نداشته باشد؛ که این مساله تحمل مشکلات زندگی را برای همسران بسیار آسان می کند و باعث آرامش و لذت بیشتر در زندگی می شود.

همانطور که پیامبر گرامی اسلام (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) می فرمایند :

« این که مردی به زنش بگوید دوستت دارم هرگز از قلبش بیرون نخواهد رفت. »

پس برنامه ای بچینیم که به طور مدوام این دوست داشتنمان را به همسران به روش های مختلف ابراز کنیم.

ادامه دارد...
    سلام!!!
    بهترین شیوه بیان دوستت دارم عمل کردن به آنچه که درباره مسائل زناشوئی می دانیم است.
    دوستت دارم یعنی اینکه من در همه حال به تو بهترین انتخابم احترام می گذارم ودر مقابل همه با زیباترین القاب خطابت می کنم تا وقتی که نفس در سینه دارم.این خطاب کردن الگوئی می شود برای سایر افراد وخانواده ها
    دوستت دارم یعنی اینکه اگر خدائی ناکرده بیمار شدی شب را به روز می رسانم در حالی که در کنار بسترن بیدار هستم ومراقبت تو هستم وبرای بهبودیت دعا می کنم.
    دوستت دارم یعنی اینکه در همه حال مراقب هستم که از راه ومسیر سلوک خدا که پیامبر اسلام(ص)به ما آورده منحرف نشوی وبه آن کمال وصعود معنوی که داری ادامه بدهی!
    دوستت دارم یعنی با همه وجود به تو عشق می ورزم ودوستت دارم
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    434
    مورد تشکر
    14 پست
    حضور
    4 روز 4 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    0

سومین راز : خوشبخت ها شخصیت یکدیگر را تحقیر نمی کنند

گاهی دیده می شود که در روابط خانوادگی زن و شوهر از کلمات تحقیر آمیز برای صدا زدن یکدیگر استفاده می کنند و از آن بدتر این که این اتفاق در حضور دیگران روی می دهد. قرآن کریم در سوره ی حجرات می فرماید :

« ای کسانی که ایمان آورده اید! نباید گروهی از مردان گروه دیگر را مسخره کنند؛ شاید آن مسخره شدگان بهتر از آن ها باشند، و نیز نباید گروهی از زنان گروه دیگر را مسخره کنند؛ شاید آن مسخره کنندگان بهتر از آن ها باشند. و از هم عیب جویی نکنید و یکدیگر را به القاب زشت نخوانید! که اگر پس از ایمان به خدا، نام فسق بر مومن نهند، بسیار زشت است، و هر که از فسق و گناه به درگاه خدا توبه نکند، پس ستمکار است. »

بدون تردید کسانی که با اخلاق بسیار ناپسند مسخره کردن همسرشان، می خواهند در جمع خودی نشان دهند و مجلس گرم کن محفل دیگران باشند و یا قصد تحقیر شخصیت همسرشان را دارند؛ اول از همه شخصیت اجتماعی خودشان را تحقیر و کوچک کرده اند و سپس باید منتظر عذابی سخت نزد خداوند باشند.

نکته ی اول : زن همچون مرد، کرامت دارد، که نباید آن را به بازی گرفت و مسخره کرد.

نکته ی دوم : چه بسا شخص مسخره شده، کرامتی بیش از شخص مسخره کننده داشته باشد.

ادامه دارد...

نوشته
    918
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    38 روز 14 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    101

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان 313 نمایش پست
    بهترین شیوه بیان دوستت دارم عمل کردن به آنچه که درباره مسائل زناشوئی می دانیم است.
    دوستت دارم یعنی اینکه من در همه حال به تو بهترین انتخابم احترام می گذارم ودر مقابل همه با زیباترین القاب خطابت می کنم تا وقتی که نفس در سینه دارم.این خطاب کردن الگوئی می شود برای سایر افراد وخانواده ها
    دوستت دارم یعنی اینکه اگر خدائی ناکرده بیمار شدی شب را به روز می رسانم در حالی که در کنار بسترن بیدار هستم ومراقبت تو هستم وبرای بهبودیت دعا می کنم.
    دوستت دارم یعنی اینکه در همه حال مراقب هستم که از راه ومسیر سلوک خدا که پیامبر اسلام(ص)به ما آورده منحرف نشوی وبه آن کمال وصعود معنوی که داری ادامه بدهی!
    دوستت دارم یعنی با همه وجود به تو عشق می ورزم ودوستت دارم
    همه اینها معنای دوست داشتن میده ولی بزرگوار دوباره جمله دوستمون رو بخونید:دوست داشتن را بر زبان جاری کنید
    خانمها خیلی دوست دارند این جمله رو از زبان همسر خودشون بشنوند.

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط asieh نمایش پست
    همه اینها معنای دوست داشتن میده ولی بزرگوار دوباره جمله دوستمون رو بخونید:دوست داشتن را بر زبان جاری کنید
    خانمها خیلی دوست دارند این جمله رو از زبان همسر خودشون بشنوند.
    سلام!!!
    بله حرف شما متینه.من هم دوست دارم هر روز به همسرم بگویم.ولی کلمات بسیار زیباتر از از دوستت دارم هست که خانم ها اگر بشنوند دیگر نمی توانند خودشون رو کنترل کنند.(سورپرایز می شوند)برای همین متین ترین کلمه همین دوستت دارم است!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    918
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    38 روز 14 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    101

بله حرف شما متینه.من هم دوست دارم هر روز به همسرم بگویم.ولی کلمات بسیار زیباتر از از دوستت دارم هست که خانم ها اگر بشنوند دیگر نمی توانند خودشون رو کنترل کنند.(سورپرایز می شوند)برای همین متین ترین کلمه همین دوستت دارم است!
    متین تر و اثر بخشی بیشتری دارد

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام!!!
    کلمه دوستت دارم به قول آیت الله العظمی مرعشی نجفی معجزه می کند.من شنید ه ام آیت الله بهجت(ره)نیز به همسرشان می گفته.ما جوانها که جای خود داریم!

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط salamdoost نمایش پست

سومین راز : خوشبخت ها شخصیت یکدیگر را تحقیر نمی کنند

گاهی دیده می شود که در روابط خانوادگی زن و شوهر از کلمات تحقیر آمیز برای صدا زدن یکدیگر استفاده می کنند و از آن بدتر این که این اتفاق در حضور دیگران روی می دهد. قرآن کریم در سوره ی حجرات می فرماید :

« ای کسانی که ایمان آورده اید! نباید گروهی از مردان گروه دیگر را مسخره کنند؛ شاید آن مسخره شدگان بهتر از آن ها باشند، و نیز نباید گروهی از زنان گروه دیگر را مسخره کنند؛ شاید آن مسخره کنندگان بهتر از آن ها باشند. و از هم عیب جویی نکنید و یکدیگر را به القاب زشت نخوانید! که اگر پس از ایمان به خدا، نام فسق بر مومن نهند، بسیار زشت است، و هر که از فسق و گناه به درگاه خدا توبه نکند، پس ستمکار است. »

بدون تردید کسانی که با اخلاق بسیار ناپسند مسخره کردن همسرشان، می خواهند در جمع خودی نشان دهند و مجلس گرم کن محفل دیگران باشند و یا قصد تحقیر شخصیت همسرشان را دارند؛ اول از همه شخصیت اجتماعی خودشان را تحقیر و کوچک کرده اند و سپس باید منتظر عذابی سخت نزد خداوند باشند.

نکته ی اول : زن همچون مرد، کرامت دارد، که نباید آن را به بازی گرفت و مسخره کرد.

نکته ی دوم : چه بسا شخص مسخره شده، کرامتی بیش از شخص مسخره کننده داشته باشد.

ادامه دارد...
    سلام!!!
    بهتر است انسان همیشه در مقابل همه با نهایت ادب با همسرش برخورد کند.در حین ادای کلمات نیز باید دقت کند که درست وصحیح گفته شود تا شاعبه ای ایجاد نشود که مثلا چرا با این لحن صدا زدم!یا زدی؟
    اگر واگر واگر عیبی در همسرتان دیدی(هر دو طرف)در خلوت نه خلوتی که در میهمانی باشد مگر موارد ضروری.در خلوت خانه ویا حین استراحت ویا حین صرف دسر بعد از غذا ویا حین خواب نکته ای که باعث شده به شخصیتتان خدشه وارد شود را بدون هیچ غرضی بیان کنید.به عنوان مثال:
    همسرم عزیزم در حین صحبت با فلانی من متوجه شدم شما همیچین مطلبی را گفتید ویا فلان کار را انجام دادید ویا کاری کردید که برای شمکا مناسب نمی دیدم ویا نمی بینم.(خواهشاً خانم ها منطقی باشند وخوب به کلام همسرشان گوش دهند وبعد به دقت فکر کنند واگر دیدند واقعا نکته گوشزد شده توسط همسرشان به جا بود سعی در تصحیح آن برآند نه اینکه موضع گیری مغرورانه داشته باشند وبا غرور تمام بگویند من بی عیبم.یا نه من این طور برخورد نرکردم.چون شما نباید درباره خود قضاورت کنی بلکه باید دیگران بگویند که عکس العمل شما چه بود.وفقط وفقط یک نفر حق دارد این کار را انجام دهد وآن همسر انسان است ولاغیر!!!به دیگران هم اصلا ربطی ندارد)
    بعدش همه سعی کنید به کلمه زیبای دوستت دارم چاشنی محبت وهمراه با لبخند را هدیه به همسرتان کنید!

نوشته
    434
    مورد تشکر
    14 پست
    حضور
    4 روز 4 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    0

چهارمین راز : خوشبخت ها می بخشند و بدی ها را فراموش می کنند

امواجی که به ساحل برخورد می کنند، پس از گذشت سال ها، رفته رفته لبه های ناهموار و خشن صخره های ساحلی را فرسایش می دهند و در مناطق ساحلی تغییراتی پدید می آورند و آن را زیباتر می کنند.

زندگی مشترک نیز همانند ساحلی است که اگر از رفتارها و گفتارهای نادرست دیگری گذشت کنیم، با گذشت زمان، طرف مقابل تغییر خواهد کرد و چهره ی زندگی مشترک تحسین برانگیز و زیبا خواهد شد.

بنابراین، نخستین قدم برای تداوم بخشیدن به زندگی مشترک، بخشش و فراموش کردن خطاهاست؛ حتی اگر ناراحت کننده باشد. البته به خاطر داشته باشید که گذشت شما باید همراه با فراموش کردن خطاها باشد؛ در غیر این صورت، آتشی است که زیر خاکستر پنهان شده و سرانجام شعله ور خواهد شد.

ادامه دارد...

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)