صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نا امنی با چادر، حتی بیشتر از آمستردام؟

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۹
  نوشته
  277
  مورد تشکر
  948 پست
  حضور
  2 روز 17 ساعت 27 دقیقه
  دریافت
  80
  آپلود
  0
  گالری
  0

  نا امنی با چادر، حتی بیشتر از آمستردام؟ (قسمت اول)

  سلام و خسته نباشید، ضمن تقدیر از اینکه باب مناظره رو باز گذاشتید و امیدوارم عادلانه به این موضوع نگاه کنید؛ خواهش می کنم به این سئوالات جواب بدید:

  1) در دنیا نزدیک 7 میلیارد نفر زندگی می کنند که نصفشون یعنی 3.5 میلیارد خانم هستند که از این رقم حداکثر در کشورهای اسلامی حدود 200 میلیون با حجاب هستند؛ آیا بقیه در ناامنی هستند یا چنین احساسی دارند؟ بنده بیش از 30 کشور خدا لطف کرده و دیدم و اجازه بدید عرض کنم که خواهر من با پوشش چادر در ایران بیش از فاسدترین شهرهای اروپایی (امستردام هلند) احساس ناامنی می کنه و روز نیست که نیاد و ناراحت نباشه که بهم چی گفتند یا ... پس راجع به احساس امنیت بیشتر باید بحث بشه و صرف ادعای این موضوع نمی تونه اونو ثابت کنه.


  با سلام
  در مورد اينكه فرموديد خواهر محترمتان با چادر در ايران بيشتر از فاسدترين كشورهاي دنيا احساس نا امني مي كند.
  دوست گرامي، سواي از اينكه چقدر اين حرفي كه مي زنيد درست باشد(كه اسناد نادرستي آن را در قسمت دوم جواب به شما، به زودي عنوان خواهم كرد) و اينكه حواشي كار چه چيزهايي ممكن است باشد، بايد به اطلاع شما برسانم كه، چادر تنها حل كننده مشكل امنيت زن نيست، در قرآن نيز به اين اشاره شده است كه زنان حتي پاي خود را محكم به زمين نكوبند تا صداي خلخال پايشان به گوش نامحرم برسد و در دلشان هوس مزاحمت پديد آيد (البته خلخال و ... براي عربستان صدها سال پيش است)، امروزه ما به قول شهيد مطهري به اين قضيه مي گوييم "زبان دار " راه رفتن، زبان دار لباس پوشيدن و ...به اين معني كه مثلا زني چادر به سر دارد، ولي اين چادر فقط اسمش چادر است(مانند چادرهايي كه همه بدن زن از پشت آن معلوم است)، يا چادر دارد ولي حركات و سكناتش همراه با حيا و عفت نيست، پس صرف چادر به سر كردن دليلي بر مورد اذيت واقع نشدن نمي باشد و حجاب بايد همراه با عفت و حيا نيز همراه باشد، كما اينكه دلايل زيادي هست كه يك زن چادري در محيطي مورد متلك افراد واقع مي شود، به عنوان مثال يكي از اين علت ها ممكن است خراب شدن جو فكري جامعه اي باشد كه بي حجابي در آن زياد شده و مرد هايي آنقدر دريده و بي غيرت شده اند، كه ديدن يك چادري ناراحتشان مي كند(البته قصد بي احترامي ندارم و خدا را بر اين موضوع شاهد مي گيرم)، و دلايلي ديگر كه به خاطر طولاني شدن متن از نوشتنش صرف نظر مي كنم.

  *

  2) در مورد حجاب جنابعالی و همفکرانتون صرفا حفظ اخلاقی آقایون رو مد نظر قرار می دهید یعنی برداشت اینه (اگر صحیح نیست لطفا اصلاح فرمایید) که برای حفظ جامعه از گناه (که در واقع منظور آقایونه از بیان این جامعه) خانمها خودشونو بالاجبار باید بپوشونن!!! پس خانمها چی؟ چرا باید اونها با این مشقت تاوان آقایون رو بدهند؟؟ خواهش می کنم نفرمایید که چادر و حجاب هیچ زحمت و مشقتی برای خانمها نداره و امنیت اونها حساب میشه.


  دوست عزيز هيچ وقت كسي نمي گويد چادر و حجاب مشقتي براي زن ندارد، جزاي بهشت نيز براي اين كار سخت، اين را ثابت مي كند، اما در اينكه چرا زن بايد تاوان آقايون رو بدهد،- (در ضمن مي گوييد جامعه يعني مردان، لطفا كاملترش كنيد و بگوييد جامعه يعني مكاني كه قواي محركه بشر كه بيشتر آن را مردان تشكيل مي دهند براي فعاليت به آن وارد مي شوند؛ كه هر چيزي ممكن است اين زندگي اجتماعي را به مخاطره بيندازد، كه يكي از اين علت ها فسادي است كه از برخي از زنان و دختران جامعه نشات مي گيرد، و تمركز جامعه از فعاليت سازنده مي رسد به هوسراني (تقريبا چيزي كه در برخي از دانشگاه ها اتفاق مي افتد)؛ بازخورد اين جامعه خراب نيز مستقيماً متوجه خانه اي مي شود كه قرار است زني به عنوان همسر با همين مرد زندگي مشترك داشته باشد)- اين را ما نمي گوييم، بلكه وظيفه اي است كه خدا در قرآن براي زنان معلوم كرده است، و دستور به پوشش به عنوان نمونه، در آيه 31 سوره نور و يا آيه 59 سوره احزاب آمده است، كه زن خود را بپوشاند ، اما واقعا چرا؟
  اگر كتاب حجاب شهيد مطهري را مطالعه اي بفرماييد، در اين مورد مطالبي هست كه زيبا توضيح داده شده است (كه واقعا در اين جا و در چند سطر نمي توان به آن پاسخي قانع كننده داد، و شما ناگزير از خواند كتابي كامل چون "مسئله حجاب" هستيد)
  ولي يك مورد را به طور اجمالي بيان مي كنم كه: انسان ها مخصوصا مرد ها تنوع طلب هستند، و همين كه مدت كوتاهي با زني به اسم همسر زندگي كردند، چهره و بدن زن برايشان عادي مي شود، و اين مرد اگر صاحب اعتقادي قوي براي خودنگهداري و تقوا نباشد و به عنوان مثال يك آدم هر دم به مزاجي فرض شود، وقتي بيرون از خانه زنان متعدد و زيباتر از همسر خويش را - (كه البته حس زيباتر ديدن زنان و دختران در جامعه گفته مي شود، حتي اگر از همسرش زشت تر باشند)- مي بيند، مطمئنا عشقش به همسرش كمتر مي شود و بهانه گيريش بيشتر مي شود( متاسفانه همين زن نيز وقتي از چشم مردش مي افتد، ممكن است خود را ناگزير به جلوه گري به ديگران ببيند تا، احساس ناز داشتن و جلوه گري كردن خود را ارضاء كند، در حالي كه اسلام عزيز اين ناز داشتن را براي نياز همسرش خلق كرده است، متاسفانه اين بي حجابي ها باعث به هم ريختگي فطرت زن و مرد نيز مي شود)...
  حجاب نيامده است كه زن را محكوم به قبولي شرايطي كند كه در قبال مرد بايد بپذيرد، بلكه حجاب براي زنان هم بسيار مفيد است، كه كوچكترين فايده آن حفظ كانون خانواده خودش است، به اين معني كه زن قلب شوهرش را براي خودش مي خواهد، حال همين مرد با ديدن زنان و دختران جلوه گر چه قلبي براي همسرش مي تواند داشته باشد، با قبولي اين اصل كه، هر چه ديده بيند، دل كند ياد؟
  شما انشاالله منكر همه ناامني ها و فجايعي كه در جامعه اتفاق مي افتد، ‌نيستيد؟ پس اگر منكر نيستيد و اينها يك معضل است، بايد براي از بين بردن آنها كاري كرد. كارش را هم خداوند در قران كريم بيان كرده است، كه يكي از آنها حجاب است. خوب حجاب مي آيد تا :
  1) زنان و دختران احساس امنيت و آرامش رواني كنند. و مردان نيز سواي محرك هاي اطراف خود به فعاليت هاي خود در اجتماع برسند و هوس ها و غرايز خود را براي همسر خود و براي محيط امن خانه خويش نگه دارند. يعني زنان اجتماع قلب مرد را تصاحب نمي كنند و باعث انحراف مردان جامعه نمي شود، و مرد هم خود را و عشقش را و شهوتش را براي خانه و همسر خويش نگه مي دارد.
  2) از پي اين مورد، استحكام پيوند خانوادگي اتفاق مي افتد، شما حس كنيد مرد در حالي به خانه مي آيد كه عشق و هوس هيچ زني در ذهن و قلبش نيست، و فقط همسر خويش را دوست دارد و احساس نياز خويش را در گرو ناز همسرش عرضه مي كند. چقدر اين زن مي تواند احساس خوشبختي كند؟
  3) از پي استحكام خانواده، استواري اجتماع مي آيد، يعني جامعه وقتي امنيت پيدا مي كند كه، مرد غريزه شهوت خويش را براي خانه خويش نگه دارد، و در جامعه براي شهوت راني نيايد، اين جامعه مي شود ميدان ظهور استعدادها و انجام فعاليت هاي سازنده اي، كه با تمركز بيشتر روي كارها اتفاق مي افتد...
  4) در مورد چهارم، احترام و ارزش موجودي به نام " زن" نهادينه مي شود، يعني زن در اجتماع به عنوان يك موجودي كه فقط مي شود با ديدنش، با لمس كردنش، با استفاده جنسي از او، با او برخورد كرد، ديده نمي شود، اين زن، بدنش اصل نيست و در چشم گروه مردان شهوت پرست جامعه مرتباً وزن نمي شود، و اندامش اصل نيست، بلكه به عنوان فردي از همين جامعه و به عنوان انسان در آن فعاليت مي كند.
  اصلا حجاب آمده است تا زن از گوشه خانه به اجتماع بيايد، و مورد سوء استفاده نيز قرار نگيرد. البته شما به وضوح ديده ايد كه مثلاً زنان بي حجاب و آرايش كرده و بزك كرده را راحت تر براي كارهايي چون منشي گري و فروشندگي و ... استخدام مي كنند، و با استفاده از جنسيت و زيبايي زنان و دختران، براي فروش و جذب مشتري، استفاده ابزاري مي كنند.
  نا امنی با چادر، حتی بیشتر از آمستردام؟

  ویرایش توسط طاهر : ۱۳۹۲/۰۳/۰۳ در ساعت ۱۴:۱۳


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۹
  نوشته
  277
  مورد تشکر
  948 پست
  حضور
  2 روز 17 ساعت 27 دقیقه
  دریافت
  80
  آپلود
  0
  گالری
  0

  نا امنی با چادر، حتی بیشتر از آمستردام؟
  نا امنی با چادر، حتی بیشتر از آمستردام؟ (قسمت دوم )

  * 3) این که می فرمایید زن در حجاب احساس آرامش می کنه کاملا نسبی می باشد و اگر همین زن را ببرید 3 ماه در آلمان و ببینه که بدون روسری هم کسی عجیب و غریب نگاهش نمی کنه و کاملا عادیه، روسري رو هم که از سرش بردارید احساس ناآرامی نمی کنه. بنده نمونه های زیادی رو به دلیل زندگی در غربت از این دست عملا دیدم؛ هیچکدومشون هم آدمهای فاسدی نبودند و بر عکس به خانه و خانواده هم بسیار مقید و دلبندند.
  در مورد احساس آرامش، كمي سطحي برخورد مي كنيد. احساس آرامش يعني اينكه، اين زن جزئي از اجتماعي مي شود كه مردان ديگر نيز با برخورد شهواني نكردن با همين نوع زنان، آرامش قلبي و رواني زن و همسر خويش را نيز تامين كنند. البته اين يك گوشه از ميدان بزرگ آرامش در نسل زن است، و همه اين رابطه ها دست به دست هم مي دهند تا نوع زنان جامعه در آرامش باشند و همه چيز سر جاي خودش باشد.
  درضمن در مورد اول نيز آماري داديد كه يعني همه جز اين تعداد معدود زنان در نا آرامي هستند؟ بايد گفت فقط آرامش ملاك نيست و آزادي نيز به همراه آن مهم است،‌ اما آزادي حقيقي از اسارت نفس خود و افراد هوسران. "مثلا" زناني مثل هنرپيشه هاي هاليوودي كه در اوج فساد و بي بندوباري هستند، با محافظان شخصي و مثلاً در آرامش هستند (آرامشي كه سطحي و محسوس است)، ولي همين زن به خاطر زيباييش، اسير شهوات است، و نمي تواند غير از اين كه هست، احساس زنانگي و زندگي و انسانيتي داشته باشد، زيرا او فقط براي مصرفي خاص در جامعه خويش شناخته مي شود، چند صباحي بعد نيز كه پير و فرتوت شد و از زيبايي ظاهريش كم شد، به سطل آشغال فراموشي سپرده مي شود...
  در مورد اينكه در مثلا آلمان به اين زن نگاه نمي شود و نا امن نيست، بهتر است ببينيد آلمان و كشورهايي از اين دست در چه سطح فرهنگي دارند؟ آمار تجاوزهايي كه گاهي بازتاب داده مي شود و سهل الوصل بودن دختران و زنان را در آن جوامع مي رساند،‌ بهترين جواب شماست.
  وقتي يك جوان آلماني با يك نگاه هر زن و دختري كه اراده كند را به خانه مي برد، چه دليلي دارد كه دنبال كسي بيفتد و مزاحم شود و ايجاد نا امني كند(كما اينكه آمار تجاوزات به زور نيز در آنجا بيداد مي كند)، آنجا زنان نيز به عنوان همسر ارزشي ندارند، مي دانيد چرا؟ چون زن يك كالاي جنسي است كه نمونه اش در سطح جامعه به وفور پيدا مي شود، اگر مردها مي دانستند كه جامعه جاي هوسراني نيست، عشق و شهوت خويش را براي همسر خويش ذخيره مي كردند، نه اينكه اين يكي چروك شد، تكراري شد، كهنه شد، يا يك دوست در جامعه پيدا كرد، به جهنمي بگويد، چون خيلي ها هستند كه قابل دسترسي هستند...

  * 4) نتیجه سوی سال حجاب اجباری نشان میده که به هیچ وجه این مورد کمکی به کم شدن آلودگیها و گناهان جنسی نمی کنه. بنده در آمستردام که مرکز فحشای اروپاست هم زندگی کردم و اینو به چشم خودم دیدم که حتی دوست هلندی برای روبرو نشدن با دخترانی که پشت ویترین خودشونو عرضه می کنن راهش رو کج میکرد تا اونها رو نبینه ولی در تهران دوستان متاهلم با هزار تا دروغ و نیرنگ و خیانت به همسرانشون دنبال روسپیهای خیابانی می افتند و وضعیت این روزها فکر نمی کنم قابل بحث باشه؛ پس حجاب اجباری کمکی به حل مشکل فحشا نکرده و نخواهد کرد.


  در مرود دو گزينه 3 و 4 كه در مورد غرب عنوان كرديد بايد گفت: صرف اينكه شما در دو خيابان چند كشور اروپايي قدم زده ايد و چيزي مشاهده نكرديد، دليلي بر امنيت بيشتر آنجا ندارد، يا مثلا صرف اينكه شما چند دوست داريد كه مسلماً علامت مومنين را ندارند و به زنشان خيانت مي كنند، نمونه اي از خروار فساد در ايران نمي باشند، و ديد شما كاملاً موردي و جزئي است.

  بنده فقط با لينك دادن شما به چند سايت ديگر كه زحمت آمارهايي كلي را كشيده اند و شما نيز نمي توانيد اين آمارها را با تجربه پياده روي در خيابان هاي آمستردام نفي كنيد، جوابتان را مي دهم، اميدوارم منطقي باشيد:

  ۱)تجاوز به عنف در امن‌ترین منطقه اروپا ۴۰ برابر ایران است

  ۲)گزارش سازمان ملل از آمار تجاوز جنسی در کشورهای غربی.

  ۳)تأثیر مستقیم آزادی‌ روابط جنسی بر ازدیاد تجاوز در امریکا و اروپا + آمار هولناک

  ۴)بحران جنسیت در اروپا/ آمار بالای تجاوز و قاچاق دختران برای چیست؟

  ۵)این راه تقلید کردنی نیست؛ 90 مورد بارداری در یک دبیرستان آمریکایی

  ۶)غرب و گرداب بحران اخلاقی.

  ۷)منشا بحران اقتصادی اروپا/گرفتاری غرب در بحران اخلاقی/ابهام جدی در آینده اروپا

  ۸)آمريکا رکورددار تجاوز به عنف در جهان است .

  ۹)تجاوز به عنف در ملاء عام دستاورد آزادی زنان در غرب

  ۱۰)تجاوز به عنف در اتوبوس، این بار در اسکاتلند

  ......... و دنيايي از فساد، تجاوز، بي بندوباري و حيوانيت در دنياي غرب، دنيايي كه دين و مذهب در آن فقط براي كليساها مانده است و از سطح جامعه رخت بر بسته است...

  * 5) اصل اجبار برای عمل ثواب یا ترک ناثواب، موجب میشه که ثواب و ناثواب تعریف خودشونو از دست بدهند. وقتی شما در یک اتاق بدون آب و غذا گیر بیفتید و بعد بهتون بگویند که روزه بگیرید (اگر نیتتون این نبوده) برای شمامسلما روزه ثبت نخواهد شد.


  به مثالتان كاري ندارم و در آن مناقشه اي نمي كنم، اما در مورد اجبار قبلا نوشته بودم كه با آن زياد موافق نيستم، لطفا مطالب قبلي را مطالعه فرماييد.
  اما اينكه قرار است اين اجبار ثواب است يا نه، بايد گفت اصل اين اجبار التزام به قانون بود، و قرار نيست اين اجبار اعتقاد آور باشد، البته ما در مورد حجاب و تشويق به آن بايد بيشتر از اين حرفه اي عمل مي كرديم كه متاسفانه كارهاي غير كارشناسي به بدتر شدن آن كمك كرده است، و اين موضوع بايد بسيار بهتر و با برنامه ريزي كامل تري نهادينه شود.
  بنده معتقدم همه، آفريده هاي خدا هستند و خدا نيز مخلوقات خويش را دوست دارد، اگر بدترين گناهان نيز ازآنها سر بزند، خداي بزرگ همان خداي عاشقيست كه، گناه مي خرد و بهشت مي فروشد و ناز بنده اش را مي كشد، و هميشه منتظر بنده خويش براي بازگشت است، و يكي از اسماء خداوند، همانا "تواب" است...
  ما از زن و دختر بي حجاب بدمان نمي آيد، بلكه از بي حجابي بدمان مي آيد، و اين اصل بزرگيست كه از گنهكار بدمان نيايد بلكه از گناه متنفر باشيم. همه اشتياقمان اين است كه همه براي خداي خود باشند و دستوراتش را عمل كنند و در اين راه تلاش مي كنيم (البته براي نجات دادن مردان و پسران مخصوصا جواناني كه شايد مدتها نتوانند ازدواج كنند، و بعضي با نوع رفتارشان به شهواني شدن آنها تسريع مي بخشند، بايد اول زنان و دختران جامعه اصلاح شوند و نمي توان گفت زن به راه خود و مرد به راه خود، اين با روح زندگي اجتماعي منافات دارد)، خوب بعضي در اين راه اشتباه مي كنند متاسفانه، اين دليل منفعل بودن دين نيست، بلكه آدم ها اشتباه مي كنند...

  * البته خیلی نکات دیگه راجع به این بحث باقی میمونه که فکر می کنم در این پست فعلا کافی باشه، اگر دیر به شما پاسخ دادم عذرم را به دلیل مشغله فراوان پیشاپیش بپذیرید.


  خواهش مي كنم، بنده نيز زياد وقت ندارم و دير جواب دادنم هم به خاطر مشغله هاي فراوان است....
  تشكر كه حوصله به خرج مي دهيد...

  * به امید روشنایی

  انشاالله...
  نا امنی با چادر، حتی بیشتر از آمستردام؟

  ویرایش توسط طاهر : ۱۳۹۲/۰۳/۰۳ در ساعت ۱۴:۱۵


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  6,322
  صلوات
  4614
  تعداد دلنوشته
  7
  مورد تشکر
  24,848 پست
  حضور
  67 روز 15 ساعت 10 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  11  سلام!!!
  اینها را بگو کو گوش شنوا؟
  وقتی به دختران وخانم ها گوشزد می کنی که ای خواهر من وای خانم مسلمان خطر در کمین است!در جواب می گوید کی می خواهد به من دست بزند؟!(ضریب هشی در حد انیشتین)
  از شما بزرگترهاش را که ادعا داشتند را دزدیدند وبردند وسر بریدند
  یک نگاه به صفحه روزنامه شهرداری بزنی می بینی که هر روز خبر یک تجاوز به زنان را نوشته.آخرینش یک دختر 6 ساله!!!
  اول خاک تو سر آن آدمی که دست به این کار زده.........................................
  دوم خاک تو سر ......................................
  سوم چرا بعضی ها مردهاشون را در خانه سیر نمی کنند تا در بیرون از خانه دست به کثافت کاری نزنند!!!
  اسلام این همه تأکید دارد که آهای خانم در خانه خدت را به همسرت عرضه کن ولی گو گوش شنوا؟؟؟
  اگر می ترسید چرا ازدواج می کنید؟مثل این راهبه های مسیحی باشید
  یکی از دلایل اینگونه اتفاقات خانم های بی مسئولیت در جامعه هستند وبعدش آقایان هوس ران واز خدا بی خبر!
  به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۲
  نوشته
  4,100
  مورد تشکر
  13,034 پست
  حضور
  41 روز 19 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  71
  آپلود
  0
  گالری
  171  نا امنی با چادر، حتی بیشتر از آمستردام؟


 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۲
  نوشته
  11
  مورد تشکر
  38 پست
  حضور
  10 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  چند روز پیش سری به یکی از شهر های بزر کشورمون زدم , واقعا وضعیت غیر قابل توصیف بود . توی مجتمع های تجاری بزرگ که میرفتی از هر 50 نفر یک نفر حجاب قابل قبول داشت .
  واقعا غرب زیبا عمل کرد و ما هم دست روی دست گذاشتیم و نگاه میکنیم که کی ایرانمون کاملا نابود میشه !!
  اگه میدونستید که چقدر سرمایه گزاری کردند تا اسلام رو از ما بگیرن مختون سوت میکشید ...
  تو یکی از شهرستان های کوچیک چند مدتی بود که چنتا خانوم بی حجاب تو خیابون میگشتن ... ته قضیه متوجه شدیم که از یه فرد ناشناس پول میگرفتن که اینطوری بچرخن !!!!
  اونوقت صدا و سیمای ما هم..... چی بگم از این صدا و سیما کاش نداشتیمش حداقل میگفتیم نداریم
  چقد سرمایه گذاری میکنن روی حفظ دینمون؟؟؟
  چیکار کردن؟؟؟
  گفت :کاش میدانستم کی میایی تا به احترام امدنت گناه نکنم
  گفت :کاش میدانستم کی گناه نمیکنی تا به احترام گناه نکردنت
  می امدم


 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۲
  نوشته
  123
  مورد تشکر
  195 پست
  حضور
  4 روز 5 ساعت 47 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  چند تا از فامیلهامون چند ده ساله که فرانسه هستن..دوتا از دوستام هلند هستن..دوتا از خانومهای دوستانم دانمارک و نروژ هستن..یکی از دوستان زمان دانشگاهم آلمان هست..خانواده یکی از همکارانم 4سال پیش رفتن انگلستان.دوتا از همکاران دیگر هم آمریکا و کانادا هستن...
  حالا چرا اینارو گفتم؟قویا قویا و قویا میگم.چیزی که من از این دوستان در مورد کشورهای خارجی شنیدم امنیت زنان در اون کشورها بسیار بسیار بالاتره.
  یکی از فامیلامون که رسما شاکی شد از اینکه بعد از 30سال با دخترش اومده تهران و نمیتونه دو قدم با آرامش قدم بزنه..
  حالا پیدا کنید پرتغال فروش را.... 7. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۷
  نوشته
  3,440
  مورد تشکر
  10,242 پست
  حضور
  29 روز 5 ساعت 40 دقیقه
  دریافت
  49
  آپلود
  5
  گالری
  76  کسی سربازی رفته؟
  حتما دیدین که وقتی جایی برای غذا خوردن واحد نباشه، هر کسی یه جا می شینه غذا می خوره.
  تصور کنید اگه رستوران نباشه، هر کسی وقتی میخواست بره جایی غذا با خودش می برد و هر جا گرسنه ش بود غذا می خورد.
  پس خیلی واضحه که چرا کشورهای خارجی امنیت بیشتری دارند با اینکه بی حجابند.
  ما نمی تونیم که به کسی که گرسنه ست و جایی برای غذا خوردن نداره بهش بگیم اگه دو روز تا خونه ت راه باشه باید غذا نخوری و بری توی خونه ت غذا بخوری
  هر چقدر هم بگیم که ما می تونیم و به خودمون تلقین کنیم که می تونیم خودمونو کنترول کنیم (با دین و قرآن و حکایت و ... ) باز هم غریزه رو نمیشه کاریش کرد.
  اینم مشخصه که آدم گرسته اگه سنگ هم گیرش بیاد میخوره
  امیدوارم متوجه کل حرفام شده باشید
  ویرایش توسط سیاوش عشق : ۱۳۹۲/۱۰/۲۸ در ساعت ۲۰:۱۸


 8. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۲
  نوشته
  123
  مورد تشکر
  195 پست
  حضور
  4 روز 5 ساعت 47 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  جناب سیاوش حرف شما کاملا درسته و پرتغال هم تا حدی پیدا شده..بزرگترین اشتباه این بود که بعد از انقلاب به اسم اسلام فاحشه خونه هارو نابود کردن و باعث شدن فاحشگی به خیابانها بریزه و هیچکس امنیت نداشته باشه. 9. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۲
  نوشته
  15
  مورد تشکر
  55 پست
  حضور
  7 ساعت 40 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط عقلانیت نمایش پست
  چند تا از فامیلهامون چند ده ساله که فرانسه هستن..دوتا از دوستام هلند هستن..دوتا از خانومهای دوستانم دانمارک و نروژ هستن..یکی از دوستان زمان دانشگاهم آلمان هست..خانواده یکی از همکارانم 4سال پیش رفتن انگلستان.دوتا از همکاران دیگر هم آمریکا و کانادا هستن...
  حالا چرا اینارو گفتم؟قویا قویا و قویا میگم.چیزی که من از این دوستان در مورد کشورهای خارجی شنیدم امنیت زنان در اون کشورها بسیار بسیار بالاتره.
  یکی از فامیلامون که رسما شاکی شد از اینکه بعد از 30سال با دخترش اومده تهران و نمیتونه دو قدم با آرامش قدم بزنه..
  حالا پیدا کنید پرتغال فروش را....
  نه آقا.قبول ندارم.اونا خودشون رو با شرایط اونجا وفق دادن.من داداشم ایتالیاست.میگه یک اوضاعیه بیا و تماشا کن...


 10. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۲
  نوشته
  123
  مورد تشکر
  195 پست
  حضور
  4 روز 5 ساعت 47 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط علی جلالی نمایش پست
  نه آقا.قبول ندارم.اونا خودشون رو با شرایط اونجا وفق دادن.من داداشم ایتالیاست.میگه یک اوضاعیه بیا و تماشا کن...
  اتفاقا دوتا از فامیلهای مادرمم ایتالیاست.چیزی که در مورد ایتالیا میگن اینه که به شدت شبیه ایرانیا هستن ولی ورژن با کلاسش..
  بعدشم بحث ما در مورد امنیت زنان بود مخصوصا از بعد روانی و ایتالیا هم غیر قابل قیاس با ایرانه..صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود