صفحه 299 از 299 نخست ... 199249259269279289297298299
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: √ ๑۩๑آلاچــیـــق ســـبــز کانـــونـــی هـــا ๑۩๑

نوشته
    1,163
    صلوات
    18100
    تعداد دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    9,320 پست
    حضور
    31 روز 4 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    87

خیلی خوشحالم که محیط و فضای کانون گفتگو انقدر باز و فهمیده هست که هر کس با هر دیدگاه می تونه با آزادی کامل سخن و تفکر و اعتقاد ش رو بیان کنه. و این برای گسترش بالندگی و خلاقیت افراد بسیار مفید هست.

اما الان شاید دوست عزیزم جناب اتمقلی، که جدیدا بهش علاقمند شدم و دوست دارم از اعتقادات و تحلیل های خودش از اطرافش بیشتر برامون بیان کنه، فکر کنه و بگه: تلویزیون نه، اسک دین نه، روزنامه نه، نت هم نه!!! پس چی آره؟؟؟ پس از کجا مطلب بیارم؟

دوستان خوب من
    (نمیخوام بالای منبر برم)
    تحقیق و تفسیر و تحلیل، شرایط خاصی داره،
    برای ابراز نظرات خودتون عجله نکنید
    اونا رو چنیدن و چند بار حلاجی کنید.
    درسته که شاید اگر نظری از شما الان منتشر نشه، ممکن هست یه نفر دیگه اون رو اعلام کنه. اما اگر به اعتقاد و تحلیل خودتون معتقد هستید که درسته، باز برایش وقت بذارید.

بنده حقیر. (اتمقلی عزیز، لطفا توجه کن)

پژوهشی داشتم که از سال 84 آغاز کردم، و هنوز به تکمیل اون هستم و هر روز چیز جدیدی بهش اضافه میکنم.
    برای پایان نامه،تز، تحقیقات پزشکی و پژوهش هایی که روی انسان و سلامت اون می تونه مؤثر باشه، پزوهشی داشتم که 8 سال کامل وقت گذاشتم و آخر هم فهمیدم که چیزی که تصور میکردم، اشتباه بوده و نتیجه برعکس داد.
    مثال عرض می کنم

(یه مقدار تخصصی میشم، اگر جایی رو متوجه نشدید، امر کنید، تا بیشتر توضیح میدم)
    ما ابزاری رو طراحی کامپیوتری کردیم که فرض میکردیم که میتونه در عمل جراحی دیسک کمر، مفید باشه، اما در زمان عمل، روی حیوان، فهمیدیم این مواد و شکل و طراحی کامپیوتری با وجود تمام شبیه سازی های دقیق، متناسب با بدن نیست.
    یا
    بررسی انجام شد روی ژن انسان در ابتلا به چاقی، و پژوهشگر فکر می کرد که این ژن می تونه در چاقی مؤثر بوده باشه، و با حذف اون، چاقی از بین میره. بعد از جندین عمل جراحی روی حیوانات و تغییرات ژنتیکی روی اون ها، فهمیدند که اگر این ژن چاقی نباشه، فرد مبتلا به نوعی سرطان طحال و روده میشه.

همیشه تحقیق و تحلیل، اون چیزی که ما فکر می کنیم نیست.

شما در تحلیل و بررسی و پژوهش، از اصطلاحی به نام آمار و احتمال استفاده می کنید.
    همه ی ما میگوییم احتمالا منظومه شمسی 9 سیاره داره.
    احتمالا جرم زمین فلان است. احتمالا خورشید فلان سال عمر دارد. و همه ی این ها احتمال هستند.
    نظریات خودتون رو با شدت بیان نکنید. همیشه احتمال خطا رو هم در نظر بگیرید.
    آلبرت اینشتین، تمام عمر تلاش کرد و گفت که تمام جهان نسبی است و هیچ قطعیت در آن وجود ندارد.
    حتی متر و خط کشی که شما در دست میگیرید برای اندازه گیری فاصله ی بین دو نقطه، قطعیت 100 درصد نداره.
    کمی اندیشه کنید، کمی بیشتر تحقیق کنید.
    اصول تحقیق ها در حیطه های مختلف، متفاوت هستند. اون ها رو یاد بگیرید.
    منبع شناسی، منبع خوانی، منبع یابی، در تحقیق بسیار مفید و مهم هستند.

اتمقلی عزیز
    بهت توصیه میکنم برای مطالعه از مراکزی مانند کتابخانه حرم رضوی، کتابخانه حرم حضرت معصومه، کتابخانه ملی ایران در تهران، کتابخانه ملی ساری (که به شما نزدیک تر هست) استفاده کن. و تا زمانی که امکان تشخیص منابع موثق از غیر موثق (علم رجال) نیافتی، از منابع اصلی و تأیید شده توسط بزرگان استفاده کن.

این هم عرض کنم که
    حتی حرف های بنده هم در همین تاپیک و کانون، از احتمال و قطعیت 0.7 (70 درصد) برخوردار هست و قطعیت 100 ندارد. لطفا از سخنان بنده به عنوان منبع استفاده نکنید.

شر به ماهيت وجودي خود، وجود ندارد.
    بلكه شر تنها تعريفي از نبودن خير است.
    شر زماني است كه عشق، خدا، ايمان، و ... در دل ما نباشد.

آلبرت اينشتين

نوشته
    46
    صلوات
    65
    تعداد دلنوشته
    6
    مورد تشکر
    187 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط أسئلونی نمایش پست
    من از جمله حیطه خودم مثال می زنم که
    در رسانه ها به وفور اعلام میشه که مصرف چای، استفاده از وای فای، مصرف روغن های حیوانی، مضر و به کرات اعلام میشه مصرف روغن های گیاهی به تمام افراد توصیه میشه که هیچ یک از این اظهارات از رسانه اصلاا و اصلا صحت تحقیقاتی و منابع موثق ندارند و همگی فقط جنبه ی تجاری داشته که رسانه برای تفریح و تبلیغ و کسب درآمد از آن ها استفاده می کنه.
    سلام
    عه؟ واقعا؟ منم همش گیج میشم که چرا دکترا در یک زمانی یه چیزی میگن و در یک زمانه دیگه یه چیزه دیگه! عجیبه ها
    بعد با خودم میگم خب اون اولش آدمه و ممکن الخطا بعد میگم خب تشخیصش با توجه به شرایط من انجام شده ..... الاااااااا آخر همینطوری داستان میچینم!:d
    میدونم زیاده روی میکنم ولی من خودمو جای طرف مقابل میذارم و از خودم دفاع میکنم!!!!!
    یعنی احساس میکنم مظلوم واقع شده!.....
    خلاصه اینکه من سوال زیاد میپرسم واسه همین ازم فراری هستن
    همش میگن زشته عیبه منم بی خیال سوالام میشم همش

نوشته
    2,995
    صلوات
    1749
    تعداد دلنوشته
    22
    مورد تشکر
    16,720 پست
    حضور
    252 روز 16 دقیقه
    دریافت
    50
    آپلود
    7
    گالری
    58

سلام
    اتفاقا حالا که از اون ور بوم افتادن و میگن نمک یددار نخورید، نمک تصفیه شده نخورید، روغن گیاهی نخورید، ماهی نخورید، ژله نخورید میگم نکنه اینام اغراض تجاری پشتش باشه
    البته انصافا اون ژلهه تاثیرشو گذاشته. دیگه نمیتونم ژله بخورم. حالا قبلا هم ژله دوست نداشتم به ندرت می خوردم. ولی توی مهمونی ها هی اصرار میکنن حالا یه قاشق بخور ببین چه مزه ای میده، اگه اینو دوست نداری از اون یکی ژله بخور... نه میتونم بخورم نه میتونم علت این مقاومت عجیبمو بگم
    حلال کنید...

نوشته
    125
    مورد تشکر
    331 پست
    حضور
    7 روز 12 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اتمقلی عزیز بهت توصیه میکنم برای مطالعه از مراکزی مانند کتابخانه حرم رضوی، کتابخانه حرم حضرت معصومه، کتابخانه ملی ایران در تهران، کتابخانه ملی ساری (که به شما نزدیک تر هست) استفاده کن. و تا زمانی که امکان تشخیص منابع موثق از غیر موثق (علم رجال) نیافتی، از منابع اصلی و تأیید شده توسط بزرگان استفاده کن. این هم عرض کنم که حتی حرف های بنده هم در همین تاپیک و کانون، از احتمال و قطعیت 0.7 (70 درصد) برخوردار هست و قطعیت 100 ندارد. لطفا از سخنان بنده به عنوان منبع استفاده نکنید. تشکر خیلی حرف زدم.
    سلام... بله نظر شما درست تر هست منابع اطلاعات
    باید معتبر باشه ..... با تشکر
    ویرایش توسط اتمقلی : ۱۳۹۷/۰۶/۱۳ در ساعت ۰۰:۳۳
    وقتی سلطان عمارتی در مرغزار بنا کند هر شبانگاه شغالان شیون می کنند!

نوشته
    1,163
    صلوات
    18100
    تعداد دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    9,320 پست
    حضور
    31 روز 4 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    87

نقل قول نوشته اصلی توسط منتظرررر نمایش پست

سلام
    عه؟ واقعا؟ منم همش گیج میشم که چرا دکترا در یک زمانی یه چیزی میگن و در یک زمانه دیگه یه چیزه دیگه! عجیبه ها
    بعد با خودم میگم خب اون اولش آدمه و ممکن الخطا بعد میگم خب تشخیصش با توجه به شرایط من انجام شده ..... الاااااااا آخر همینطوری داستان میچینم!:d
    میدونم زیاده روی میکنم ولی من خودمو جای طرف مقابل میذارم و از خودم دفاع میکنم!!!!!
    یعنی احساس میکنم مظلوم واقع شده!.....
    خلاصه اینکه من سوال زیاد میپرسم واسه همین ازم فراری هستن
    همش میگن زشته عیبه منم بی خیال سوالام میشم همش

سلام
    سوال، مادر دانش است.
    بپرسید. هر کس بی جواب گذاشت، خودش رو کوجک کرده.
    همینجا بپرسید ببینیم چه میشه. بالاخره یه نفر جواب میده

آلبرت اينشتين

نوشته
    46
    صلوات
    65
    تعداد دلنوشته
    6
    مورد تشکر
    187 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    11

خب پس اجازه بدین سوال پزشکیمو بپرسم که در بین روغن ها برای طبخ غذا کدوم سالم تره؟ من خودم شنیدم روغن مایع اصلا خوب نیست برای سلامتی مخصوصا صنعتی(از طب سنتی و کانالهای تلگرامی) و این داستان رو هم شنیدم (فک کنم یهودی ها بودن دقیق یادم نیست ) که در قدیم مردم روغن دنبه استفاده میکردن و اومدن همه رو خریدن تا اولش گرون بشه مردم نتونن بخرن، بعدم روغن مایع رو جایگزین کردن
    آیا اینایی که گفتم حقیقت دارن؟!

نوشته
    1,163
    صلوات
    18100
    تعداد دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    9,320 پست
    حضور
    31 روز 4 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    87

نقل قول نوشته اصلی توسط منتظرررر نمایش پست
    خب پس اجازه بدین سوال پزشکیمو بپرسم که در بین روغن ها برای طبخ غذا کدوم سالم تره؟ من خودم شنیدم روغن مایع اصلا خوب نیست برای سلامتی مخصوصا صنعتی(از طب سنتی و کانالهای تلگرامی) و این داستان رو هم شنیدم (فک کنم یهودی ها بودن دقیق یادم نیست ) که در قدیم مردم روغن دنبه استفاده میکردن و اومدن همه رو خریدن تا اولش گرون بشه مردم نتونن بخرن، بعدم روغن مایع رو جایگزین کردن
    آیا اینایی که گفتم حقیقت دارن؟!

بله
    متأسفانه باید عرض کنم که کاملا حقیقت داره.
    با این که در تاپیک یک عمر سلامتی... هم قبلا مسئله ی روغن ها رو عرض کرده بودم، اما مجدد برای دسترسی راحت تر دوستان به این اطلاعات عرض می کنم و دلایل علمی و منطقی موضوع رو هم ایراد می کنم.

عمر تولید و رواج و فروش روغن های گیاهی، البته برای مصرف خوراکی، چندان زیاد نیست. در قدیم از روغن های گیاهی تنها برای درمان بیماری ها استفاده می شد. چرا که عمده سلول های بدن انسان ساختار پروتئینی داشته و چربی دوست هست. و تمایل ادغام بدن با آب کمی دشوار تر و نیازمند انرژی بیشتر است. لذا درمان با داروهای روغنی، راحت تر صورت میگیره.
    اما از حدود 95 سال پیش، روغن های گیاهی به جهت مصرف خورامی، وارد کشور شده و عده زیادی رو به دلیل قیمت پایین، به خودش علاقمند و تا حدودی هم وابسته کرده.
    در این که روغن های گیاهی فوایدی دارند، شکی نیست. به هر حال خلقت خداوند است و حتما حکمت و دلیل و فایده ی آن ها هم برای گیاهان وجود داره.
    ولی
    باید عرض کنم که
    خلقت تمام حیوانات و گیاهان و موجودات زنده، به نوعی از انواع روغن ها هست. یعنی شما در اصل از هر گیاهی میتونی روغن بگیری، اما یه گیاه روغن بیشتر و یک گیاه روغن کم تر داره. و این در ذات خلقت آن ها وجود دارد. اما این موضوع بسیار قابل توجه تر هست که روغن های گیاهی، ساختار مولکولی و ساختمانی بسیار بسیار متفاوت تری نسبت به ساختمان چربی حیوانی دارند. و در اغلب موارد (تقریبا همه ی موارد) روغن های گیاهی به هیچ عنوان قابل ادغام یا پیوند با مولکول های حیوانی نیستند. بدن انسان هم از جمله چربی و پروتئین های حیوانی است که هیچ ساختاری متناسب با گیاهان ندارد. و این که دسته ای از افراد به تغذیه ی اصطلاحاً گیاه خواری روی می آورند، به مشکلات و بیماری های متعددی دچار می شوند. گیاه خواری کار مناسب و تا حدودی خوبی است، اما به طور موقت. و نه برای تمام عمر. برای ایجاد تعادل در مزاج و توده ی بدنی، کار مفیدی است. اما نه به عنوان این که حیات خود را به گیاه متصل کنیم. و این آیه ی قرآن است که ما گیاهان و حیوانات از پرنده و ماهی و چارپایان را خلق کردیم برای شما که بخورید. پس حلال خدا را برای خود حرام نکنید. و اسراف نکنید.

بله،
    گیاه هم برای خوردن مناسبه، گوشت حیوان هم مناسب است. اما اسراف در هر کدام، موجب امراض و سختی است.
    پس تا اینجا نتیجه می گیریم که هیچ یک از پروتئین های گیاهی، و روغن های گیاهی، قابلیت جذب در بدن انسان رو ندارند و برای بدن (اگر مضر نباشند)، فایده ی چندانی ندارند (به جز مواردی خاص).
    اگر بخواهیم از فرایند مصرف روغن های گیاهی در بدن صحبت کنیم، همین قدر کافی که این روغن ها مورد تجزیه و تحلیل بدن (در واحد های هاضمه از جمله معده و روده) تجزیه نشده و به همان گونه و ساختار اولیه، یا دفع می شود (اگر شانس داشته باشیم) مثل روغن کنجد، روغن زیتون و روغن هسته ی انگور؛ یعنی هیچ فایده ای برای بدن ایجاد نمی کنند و هنوز نیامده، با منزل بدن، وداع می کنند.

و یا این که از روده و دستگاه هاضمه خارج شده و در احشاء شکم، ران و کمر، اجتماع می کند.که این امر بسیار خطرناک و آسیب رسان می باشد. و اغلب روغن های گیاهی موجود و مصرفی، دقیقا ساختاری دارند که روش دوم را بیشتر ترجیح می دهند (یعنی در بدن اجتماع می کنند.) از جمله این روغن ها، می توان به روغن های آفتابگردان، روغن پنبه دانه، روغن ذرت، روغن سیاهدانه، و ... را نام برد که با تجمع در بدن، موجب امراض قلبی تنفسی، کبد، کلیه، عروقی و عصبی می شوند.

اما روغن های حیوانی از جمله روغن زرد و روغن دنبه، با وجود این که انرژی و اصطلاحا، کالری زیاد و بالایی دارند، از کلسترول قابل جذب بیشتر و کلسترول غیر جذبی کمتر برخوردار بوده و به محض فعالیتی اندک، در بدن به سوخت تبدیل شده و به سرعت مصرف می شود و تنها 3 درصد از آن (یعنی از هر 100 گرم مصرف، فقط 3 گرم) تجمع می یابد و محل مناسب تجمع این میزان روغن، در نحواحی باسن ذخیره سازی می شوند که محیط بی خطر و بی حاشیه است.

دروغ دیگری که اخیرا شرکت های تولید کننده و فروشنده ی روغن های گیاهی یادگرفته اند، «تولید روغن گیاهی دارای امگا 3 و امگا 6» است.
    چنین چیزی به هیچ عنوان امکان ندارد!!!!
    پروتئین امگاه 3 و امگا 6، پروتئین های حیوانی هستند که در تخم مرغ، ماهی، گوشت مرغ، شیر گاو و بز و گوسفند و شتر (بیشتر از دیگر حیوانات اهلی)، تخم ماهیی و .... وجود دارد. پیوند این پروتئین با پروتئین های گیاهی و روغن های گیاهی، امری غیر ممکن و لاینحل است. و در صورت یکسانی این دو پروتئین، در یک جا، موجب رسوب و تهنشینی و دانه دار شدن ناشی از امگا3 و امگا6 در روغن گیاهی می شود.

اخیرا مشاهده شده که شرکت های سودجو در کشور ایران، تخم مرغ و مرغ هایی با قیمت بسیار گران تر، تنها با عنوان مرغ سبز و تخم مرغ دارای امگا3 به فروش می رسونند و از جایی که مردم ما به دنبال بهبود مستمر سلامتی خودشون هستند، فکر میکنند که تخم مرغ های معمولی بازار، اون کیفیت مطلوب رو نداره، و هزینه هنگفتی رو بایت این محصولات دروغ، خرج می کنند.
    که باید عرض کنم که هیچ تخم مرغی رو نمیشه به زور امگا3 بهش داد. بعلاوه که هر تخم مرغ الزاما در خلقت خودش این پروتئین رو همراه داره، چون نیاز طبیعی جوجه برای رشد محسوب میشه. و به هیچ وجه مرغ سبز با غیر سبز تفاوت نداره و هر دو یک مزیت و یک کیفیت رو دارند.

پس لطفا با خرید با آگاهی، به سودجویی بازار جویان کشورمون پایان بدیم و نگذاریم که این افراد تبلیغات، جیب خودشان رو پرتر و جیب مردم ما را خالی تر کنند.

آلبرت اينشتين

نوشته
    26,083
    صلوات
    8900
    تعداد دلنوشته
    56
    مورد تشکر
    36,829 پست
    حضور
    112 روز 21 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

اما روغن های حیوانی از جمله روغن زرد
    سلام

همون روغن که روی شیر هست وداخل دبه بزرگ می زنند هست دیگه خوب هم می زنند روغن روش می گیرند ما زبون محلی بهش می گیم مسکه!!

من معمولا داخل پلوپز که برنج می ریزم یه گرده ازهمون روغن دایره ای شکل هست نیمه منجمد می زارم داخل پلو خیلی خوش طعم و خوشمزه می شه

البته با کمی چوب دارچین ونمک

این برای خوردن با صبحانه هم مناسبه عوارض هم نداره

خداییش گرون هم نیست بهتر از این روغن های یه لاقبا با تبلیغ بدون کلسترول هست حیف بدن نباشه که این همه مواد زاید شیمیایی بهش بدیم

ممنون

√ ๑۩๑آلاچــیـــق ســـبــز کانـــونـــی هـــا ๑۩๑

نوشته
    1,163
    صلوات
    18100
    تعداد دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    9,320 پست
    حضور
    31 روز 4 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    87

نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق نمایش پست

سلام

همون روغن که روی شیر هست وداخل دبه بزرگ می زنند هست دیگه خوب هم می زنند روغن روش می گیرند ما زبون محلی بهش می گیم مسکه!!

من معمولا داخل پلوپز که برنج می ریزم یه گرده ازهمون روغن دایره ای شکل هست نیمه منجمد می زارم داخل پلو خیلی خوش طعم و خوشمزه می شه

البته با کمی چوب دارچین ونمک

این برای خوردن با صبحانه هم مناسبه عوارض هم نداره

خداییش گرون هم نیست بهتر از این روغن های یه لاقبا با تبلیغ بدون کلسترول هست حیف بدن نباشه که این همه مواد زاید شیمیایی بهش بدیم

ممنون

ممنون از توجه شما
    اما مسکه، یا همون سرشیر، با روغن زرد متفاوت هست.
    روغن زرد یا روغن کرمانشاهی، که از نوع گوسفندی اون فکر کنم الان حدود 80 هزار تومن و نوع گاوی اون حدود 20 هزار تومن باشه، از کره ی حاصل از شیر به دست میاد.
    به این طریق که
    کره تهیه شده رو داخل قابلمه و روی حرارت قرار میدیم، تا جوش بزنه و دانه های ریزی در انتهای مایع حاصل، ایجاد میشه
    این گلوله های ریز، دقیقا امگا 3 و امگا 6 کریستال شده است که از ترکیب آب و کلسیم داخل کره جدا شده و تهنشین میشه. و زمان تهیه ی این روغن، نباید بذاریم که ته دیگ ببنده.
    این روغن به عنوان صبحانه، بسیار مقوی و به همراه غذا بسیار لذیذ هست.

روغن دنبه هم از جوشاندن دنبه گوسفنی، دو لیوان آب، یک کاسه ماست، و مقداری نمک (به ازای هر کیلو گرم دنبه)، تهیه میشه.
    در زمان تهیه ی روغن دنبه، دقت کنید که آبی که به دنبه اضافه کردید، حتما تبخیر بشه. در غیر اینصورت، روغن به دست آمده به زودی کپک می بنده (البته کپک حاصل، اصلا مضر نیست. بلکه مصرف این کپک همراه غذا، می تونه حساسیت های فصلی رو کاهش بده و جریان خون رو بهبود میبخشه.)
    امیدوارم استفاده کنید و لذت سلامتی رو حس کنید.

آلبرت اينشتين

10. تشکرها 2

صفحه 299 از 299 نخست ... 199249259269279289297298299

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری