صفحه 319 از 319 نخست ... 219269279289299309317318319
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: √ ๑۩๑آلاچــیـــق ســـبــز کانـــونـــی هـــا ๑۩๑

نوشته
    26,524
    مورد تشکر
    37,736 پست
    حضور
    115 روز 11 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

√ ๑۩๑آلاچــیـــق ســـبــز کانـــونـــی هـــا ๑۩๑

لبخند خدا یعنی همین باز شدن پلک های هر روزت
    برایتان زیباترین لبخند خدا رو آرزو دارم .

سلامتی ثروت است و آرامش فکر خوشبختی . برایتان سلامتی و آرامش فکر آرزو دارم .

نوشته
    369
    مورد تشکر
    1,918 پست
    حضور
    55 روز 4 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    27

فکر کنم‌سالگرد زلرله کرمانشاه باسه برا شادی روح درگذشتگان یه فاتحه اگه شد بخونید
    یکی گره روسری شو شل کرد رفت جلو دوربین واسه لایک!! یکی بند پوتینشو سفت کرد رفت رو مین واسه خاک

نوشته
    26,524
    مورد تشکر
    37,736 پست
    حضور
    115 روز 11 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط montazer59 نمایش پست
    شادی روح درگذشتگان ی
    سلام روحشان شاد

چه تلخ و سخت گذشت

خداکنه زمستون امسال بارون رحمت بی زحمت داشته باشیم

1- در حدیثی از امیرمؤمنان علی علیه السّلام می خوانیم:

«ألصّلاة علی النّبی و آله أمحق للخطایا من الماء إلی النّار و السّلام علی النّبی أفضل من عتق رقاب
    ، صلوات بر پیامبر و آل او گناهان را محو می کند، شدیدتر از آنچه آب، آتش را خاموش می کند و سلام بر پیامبر و آل او افضل است از آزاد کردن بردگان»[1]
    2- در حدیثی از امام صادق علیه السّلام می خوانیم:

«إذا ذکر النّبی فأکثروا الصّلاة علیه فإنّه من صلّی علی النّبی صلاة واحدة صلّی اللّه علیه ألف صلاة فی ألف صفّ من الملائکة و لم یبق شی ء ممّا خلقه اللّه إلّا صلّی علی [ذلک ] العبد لصلاة اللّه علیه و صلاة ملائکته فمن لم یرغب فی هذا فهو جاهل مغرور قد بری ء اللّه منه و رسوله و أهل بیته

، هنگامی که نام پیامبر برده شود بسیار صلوات بر او بفرستید، چرا که هر کس یک صلوات بر پیامبر اکرم بفرستد خداوند هزار صلوات و درود در هزار صفّ از ملائکه، بر او می فرستد، و چیزی از مخلوقات خدا باقی نمی ماند، مگر این که به خاطر صلوات خدا و فرشتگانش بر او صلوات می فرستند و هر کس به چنین پاداش عظیمی علاقه نداشته باشد، جاهل مغروری است که خدا و رسول خدا و اهل بیتش از او بیزارند»[2] 3- در حدیث دیگری از رسول خدا صلّی اللّه علیه و آله می خوانیم:

«کلّ دعاء محجوب حتّی یصلّی علی النّبی

، هیچ دعایی به اجابت نمی رسد مگر اینکه صلوات بر پیامبر فرستاده شود[3]».

4- باز در حدیث دیگری از همان حضرت می خوانیم:

«ألصّلاة علی نور علی الصّراط

، صلوات بر من نور صراط (در قیامت) است. [4]».
    5- در حدیث دیگری از امام باقر یا امام صادق علیه السّلام نقل شده که فرمود:
    (ما فی المیزان شی ء أثقل من الصّلاة علی محمّد و آل محمّد و إنّ الرّجل لتوضع أعماله فی المیزان فتمیل به فیخرج الصّلاة علیه فیضعها فی میزانه فترجّح
    ، در ترازوی سنجش اعمال (در قیامت) چیزی سنگین تر از صلوات بر محمّد و آل محمّد نیست، کسانی
    هستند که اعمالشان را در ترازوی سنجش عمل می گذارند، سبک و ناچیز است سپس صلوات بر آن حضرت را بیرون آورده و بر آن می نهند سنگینی می کند و برتری می یابد». [5] 6- در حدیث دیگری از خود آن حضرت آمده است:

«صلّوا علی فإنّ الصّلاة علی زکاة لکم
    ، صلوات بر من بفرستید، چرا که صلوات بر من، باعث نموّ (روح و جان) شما می شود»[6] 7- در حدیث دیگری از آن حضرت آمده است:

«إذا کان یوم الخمیس بعث اللّه ملائکة معهم صحف من فضّة و أقلام من ذهب یکتبون یوم الخمیس و لیلة الجمعة أکثر النّاس علی صلاة

، روز پنج شنبه که می شود خداوند فرشتگانی را با لوح هایی از نقره و قلمهایی از طلا می فرستد تا نام کسانی را که روز پنج شنبه و شب جمعه بیشتر از همه بر من صلوات می فرستند، بنویسند[7]».

8- در حدیث دیگری از امام صادق علیه السّلام از پیغمبر اکرم صلّی اللّه علیه و آله چنین نقل شده است که روزی به علی علیه السّلام فرمود:

«ألا أبشّرک؟ قال: بلی بأبی أنت و أمّی فإنّک لم تزل مبشّرا بکلّ خیر. فقال: أخبرنی جبرئیل آنفا بالعجب. فقال أمیرالمؤمنین: و ما الّذی أخبرک یا رسول اللّه؟ قال: أخبرنی أنّ الرّجل من أمّتی إذا صلّی علی فأتبع بالصّلاة علی أهل بیتی فتحت له أبواب السّماء و صلّت علیه الملائکة سبعین صلاة و أنّه إن کان من المذنبین تحاتّ عنه الذّنوب کماتحاتّ الورق من الشّجر

، آیا به تو بشارت بدهم؟ علی علیه السّلام عرض کرد: آری پدر و مادرم فدایت، تو همیشه بشارت دهنده به همه نیکی ها بوده ای.

پیامبر صلّی اللّه علیه و آله فرمود: جبرئیل الآن از چیز عجیبی به من خبر داد، امیرمؤمنان علیه السّلام پرسید: چه خبری داده، ای رسول خدا؟ فرمود: به من خبر داد که یکی از امّت من هنگامی که صلوات بر من می فرستد و به دنبال آن صلوات بر اهل بیتم، درهای آسمان به روی او گشوده می شود و فرشتگان هفتاد صلوات بر او می فرستند و اگر از گنه کاران باشد، گناهانش فرو می ریزد آن گونه که برگها از درختان می ریزند[8]».

9- در حدیث دیگری از همان حضرت آمده است:

«أکثروا الصّلاة علی فإنّ اللّه وکل بی ملکا عند قبری فإذا صلّی علی رجل من أمّتی قال ذلک الملک یا محمّد: إنّ فلان بن فلان صلّی علیک السّاعة
    ، زیاد صلوات بر من بفرستید، چرا که خداوند فرشته ای را نزد قبر من مأمور ساخته که هر فردی از امّت من، صلوات بر من بفرستد آن فرشته می گوید: فلان کس، فرزند فلان، هم اکنون بر تو صلوات فرستاد». [9] 10- در حدیثی از امام باقر علیه السّلام از رسول خدا صلّی اللّه علیه و آله چنین نقل شده است:

«من صلّی علی إیمانا و احتسابا إستأنف العمل

، هر کس از روی ایمان و به خاطر خداوند، بر من صلوات بفرستد (تمام گناهانش بخشوده خواهد شد و) اعمال خود را از نو آغاز می کند[10]».
    11- نه تنها به هنگام ذکر نام پیامبر صلّی اللّه علیه و آله باید صلوات بر او فرستاد، بلکه به هنگام نوشتن نیز تأکید شده است که صلوات را بنویسند، آن گونه که در حدیثی از پیامبر اکرم صلّی اللّه علیه و آله می خوانیم:

«من صلّی علی فی کتاب لم تزل الملائکة تستغفر له مادام اسمی فی ذلک الکتاب

، کسی که در نوشته ای صلوات بر من بنویسد، فرشتگان- مادامی که اسم من در آن نوشته است- برای او استغفار می کنند[11]».

4. تشکرها 2

نوشته
    1,007
    مورد تشکر
    4,711 پست
    حضور
    91 روز 3 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    دوستان فکر کنم یک تاپیکی بود که عکس های پیاده روی کربلا رو توش میزاشتن ، اگه آدرسشو بلدین بدین براتون عکسهای که گرفتم رو بزارم .

یا قائم آل محمد

نوشته
    73
    مورد تشکر
    179 پست
    حضور
    1 روز 5 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رضـا نمایش پست
    سلام
    دوستان فکر کنم یک تاپیکی بود که عکس های پیاده روی کربلا رو توش میزاشتن ، اگه آدرسشو بلدین بدین براتون عکسهای که گرفتم رو بزارم .
    سلام علیکم
    باید در قسمت جستجو مطلب مورد نظر را سرچ کنید برادر
    من الان با سرچ پیاده روی اربعین چند موضوع دست یافتم
    شاید اینجا مناسبتر باشد :

http://www.askquran.ir/showthread.php?t=48060&page=3
    «امام علی(ع): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»

هر کس آخرتش را اصلاح کند، خداوند دنیایش را اصلاح خواهد کرد

7. تشکر

نوشته
    3,115
    مورد تشکر
    17,109 پست
    حضور
    265 روز 1 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    50
    آپلود
    7
    گالری
    60

نقل قول نوشته اصلی توسط رضـا نمایش پست
    سلام
    سلام
    زیارت قبول
    برای ما که دعا کردین ان شاءالله؟
    اگه نکردین الان قضاشو به جا بیارید
    حلال کنید...

صفحه 319 از 319 نخست ... 219269279289299309317318319

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری