صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نظر قرآن در مورد هم جنس گرایی

نوشته
    86
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 21 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نظر قرآن در مورد هم جنس گرایی

با سلام میشه تمام آیاتی از قرآن را که در موردهم جنس گرایی ذکر شده است را بیان کنید. هم چنین دلایل هلاکت قوم لوط در قرآن(با بیان کامل آیات مربوطه)

2.  

نوشته
    698
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    16 روز 10 ساعت نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

با نام و یاد دوست

نظر قرآن در مورد هم جنس گرایی

کارشناس بحث: یاسین

نوشته
    149
    حضور
    6 روز 10 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و احترام

در مورد قوم حضرت لوط آیات متعددی در قرآن مطرح است که در ادامه بیان می شود:

«وَ لُوطاً إِذْ قالَ لِقَوْمِهِ أَ تَأْتُونَ الْفاحِشَةَ ما سَبَقَكُمْ بِها مِنْ أَحَدٍ مِنَ الْعالَمينَ» و (به خاطر آوريد) لوط را، هنگامى كه به قوم خود گفت: «آيا عمل بسيار زشتى را انجام مى‏دهيد كه هيچيك از جهانيان، پيش از شما انجام نداده است؟ (سوره اعراف،آیه80)

«فَلَمَّا رَأى‏ أَيْدِيَهُمْ لا تَصِلُ إِلَيْهِ نَكِرَهُمْ وَ أَوْجَسَ مِنْهُمْ خيفَةً قالُوا لا تَخَفْ إِنَّا أُرْسِلْنا إِلى‏ قَوْمِ لُوطٍ » (اما) هنگامى كه ديد دست آنها به آن نمى‏رسد (و از آن نمى‏خورند، كار) آنها را زشت شمرد و در دل احساس ترس نمود. به او گفتند: «نترس! ما به سوى قوم لوط فرستاده شده‏ايم! (سوره هود،آیه70)

« فَلَمَّا ذَهَبَ عَنْ إِبْراهيمَ الرَّوْعُ وَ جاءَتْهُ الْبُشْرى‏ يُجادِلُنا في‏ قَوْمِ لُوطٍ» هنگامى كه ترس ابراهيم فرو نشست، و بشارت به او رسيد، درباره قوم لوط با ما مجادله مى‏كرد (سوره هود،آیه74)

« وَ لَمَّا جاءَتْ رُسُلُنا لُوطاً سي‏ءَ بِهِمْ وَ ضاقَ بِهِمْ ذَرْعاً وَ قالَ هذا يَوْمٌ عَصيبٌ» و هنگامى كه رسولان ما [فرشتگان عذاب‏] به سراغ لوط آمدند، از آمدنشان ناراحت شد و قلبش پريشان گشت و گفت: «امروز روز سختى است!» (زيرا آنها را نشناخت و ترسيد قوم تبهكار مزاحم آنها شوند.) (سوره هود،آیه77)

« قالُوا يا لُوطُ إِنَّا رُسُلُ رَبِّكَ لَنْ يَصِلُوا إِلَيْكَ فَأَسْرِ بِأَهْلِكَ بِقِطْعٍ مِنَ اللَّيْلِ وَ لا يَلْتَفِتْ مِنْكُمْ أَحَدٌ إِلاَّ امْرَأَتَكَ إِنَّهُ مُصيبُها ما أَصابَهُمْ إِنَّ مَوْعِدَهُمُ الصُّبْحُ أَ لَيْسَ الصُّبْحُ بِقَريبٍ» (فرشتگان عذاب) گفتند: «اى لوط! ما فرستادگان پروردگار توايم! آنها هرگز دسترسى به تو پيدا نخواهند كرد! در دل شب، خانواده‏ات را (از اين شهر) حركت ده! و هيچ يك از شما پشت سرش را نگاه نكند مگر همسرت، كه او هم به همان بلايى كه آنها گرفتار مى ‏شوند، گرفتار خواهد شد! موعد آنها صبح است آيا صبح نزديك نيست؟!» (سوره هود،آیه81)

«وَ يا قَوْمِ لا يَجْرِمَنَّكُمْ شِقاقي‏ أَنْ يُصيبَكُمْ مِثْلُ ما أَصابَ قَوْمَ نُوحٍ أَوْ قَوْمَ هُودٍ أَوْ قَوْمَ صالِحٍ وَ ما قَوْمُ لُوطٍ مِنْكُمْ بِبَعيدٍ»

و اى قوم من! دشمنى و مخالفت با من، سبب نشود كه شما به همان سرنوشتى كه قوم نوح يا قوم هود يا قوم صالح گرفتار شدند، گرفتار شويد! و قوم لوط از شما چندان دور نيست! (سوره هود،آیه89)

« قَالَ فَمَا خَطْبُكُمْ أَيهَُّا الْمُرْسَلُونَ قَالُواْ إِنَّا أُرْسِلْنَا إِلىَ‏ قَوْمٍ مجُّْرِمِينَ إِلَّا ءَالَ لُوطٍ إِنَّا لَمُنَجُّوهُمْ أَجْمَعِينَ» (سپس) گفت: «مأموريت شما چيست اى فرستادگان خدا؟» گفتند: «ما به سوى قومى گنهكار مأموريت يافته‏ايم (تا آنها را هلاك كنيم) مگر خاندان لوط، كه همگى آنها را نجات خواهيم داد ... (سوره حجر،آیه57-59)

«فَلَمَّا جاءَ آلَ لُوطٍ الْمُرْسَلُونَ» هنگامى كه فرستادگان (خدا) به سراغ خاندان لوط آمدن (سوره حجر،آیه61)

« وَ إِن يُكَذِّبُوكَ فَقَدْ كَذَّبَتْ قَبْلَهُمْ قَوْمُ نُوحٍ وَ عَادٌ وَ ثَمُودُ وَ قَوْمُ إِبْرَاهِيمَ وَ قَوْمُ لُوطٍ»

اگر تو را تكذيب كنند، (امر تازه‏اى نيست) پيش از آنها قوم نوح و عاد و ثمود (پيامبرانشان را) تكذيب كردند.

و همچنين قوم ابراهيم و قوم لوط ( سوره حج،آیه42-43)

عذاب قوم لوط: ما آن قريه را زير و رو كرديم، بلندى آن سرزمين را پست ساخته و بر سر خود آنان واژگون ساختيم و سنگ‏هايى از جنس كلوخ بر آنان بباريديم، سنگ‏هايى مرتب و پشت سر هم كه تك تك آنها نزد پروردگارت و در علم او علامت زده شده بودند و به همين جهت يك دانه از آنها از هدف به خطا نرفت چون براى خوردن به هدف انداخته شده بود.[1]

[1] - ترجمه الميزان، ج‏10، ص: 515

نوشته
    86
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 21 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام
    متاسفانه آیاتی که قرار دادید بیشترشون به سوال بنده ربطی نداره.
    من در مورد هم جنس بازی آیه میخوام.هر چی آیه در قرآن به آن اشاره شده را بیان کنید.
    در مورد عاقبت قوم لوط شنیده بودم به سه دلیل عذاب الهی بر آنها نازل شد که یکیش هم جنس بازی بود.بقیش رو نمیدونم.میشه این سه دلیل رو بگید و اینکه آیا همه اون دلایل در قرآن آمده؟

نوشته
    253
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نظر من همجنس بازی مریضی هست تا انحراف
    اون بیچاره ها خودشون زجر می کشند بخاطر این مریضیشون حالا اجتماع هم انها رو درک نمی کنه
    و فکر می کنه انها منحرفند
    به نظر من قشر بسیار محروم و دردمندی هستند و باید به جای منحرف خواندشون به درمانشون اقدام کنند
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مکن ....... فردا که نیامده است فریاد مکن
    برگذشته و نامده بنیاد مکن .............حالی خوش باش و عمر بر باد نکن

نوشته
    149
    حضور
    6 روز 10 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله الرحمن الرحیم
    آیات زیادی در قرآن به مساله قوم لوط و گناهان آنان اشاره دارد که به مهمترین آیات مربوطه اشاره می شود:

تجاوزگري و خروج از قانون فطري ازدواج از ديگر ويژگي هاي اين قوم بود. (شعراء، آيات 161تا 166 و عنكبوت، آيات 28 و 29) چنان كه اسراف گري و تجاوز از همه حدود عقلاني و فطري از ديگر خصوصيات ايشان بود. (اعراف، آيات 80 و 81 و ذاريات، آيات 32تا 34) در این آیه به نوع عذاب قوم لوط اشاره شده است که خداوند چگونه آنان را از بین برد. " ما ماموريت داريم بارانى از" سنگ- گل" بر آنها بفرستيم" و آنها را بدينوسيله در هم بكوبيم و هلاك كنيم.[1]

رفتارهاي سخيف و ارزش گذاري نسبت به آن ويژگي ديگر آنان است كه موجب مي شد تا در مجالس خود به سوي يك ديگر سنگريزه پرتاب كنند و كارهاي سخيف ديگر را انجام دهند. (مجمع البيان، ج 7 و 8، ص 439 ذيل آيات 28 و 29سوره عنكبوت)

تعرض به ميهمانان و عدم تكريم آنها(هود، آيه 78) و استمرار در ارتكاب پليدي ها از ديگر خصوصيات پست اين قوم بود كه در آيه 74 سوره انبياء به آن اشاره شده است.

جهل و ناداني (نمل، آيات 54 و 55)، خروج از فطرت بر اساس همين جهل ( همان)، راهزني و بستن راه ها بر مسافران و غارت اموال و عرض ايشان (عنكبوت، آيات 28 و 29) ، سرمستي از رفتارهاي پلشت (حجر، آيه 72)، شرك (حاقه، آيه 9و مجمع البيان، ج 9، 10، ص 517)، ظلم و ستم (هود، آيات 82 تا 83)، غفلت و سرگرداني (حجر، آيه 72 و نيز مجمع البيان، ج 5 و 6، ص 526)، فسادگري و افساد در زمين و خلق آن (عنكبوت، آيات 28 تا 30) بود.

[1] - تفسير نمونه، ج‏22، ص: 355

نوشته
    86
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 21 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام
    دیگه غیر از اینا آیاتی نیست؟

نوشته
    98
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 روز 23 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط نظیر نمایش پست
    اون بیچاره ها خودشون زجر می کشند بخاطر این مریضیشون حالا اجتماع هم انها رو درک نمی کنه
    به نظر من قشر بسیار محروم و دردمندی هستند و باید به جای منحرف خواندشون به درمانشون اقدام کنند
    دوست عزیز
    اگر این افراد رو بیمار بدونیم
    پس بیمارای جامعه بسیار زیادند
    قاتلین دیوانگان دزدان و مجرمین از تمام گروه ها و ........
    به نظر من این از تنوع طلبی زیاد برخی ها سرچشمه می گیره
    ازادی زیاد در برخی جوامع
    باعث شده که برخی بخواند همه چیز رو تجربه کنند
    به عرف و طبیعت ادم هم کاری ندارند

نوشته
    86
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 21 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrinn نمایش پست
    دوست عزیز
    اگر این افراد رو بیمار بدونیم
    پس بیمارای جامعه بسیار زیادند
    قاتلین دیوانگان دزدان و مجرمین از تمام گروه ها و ........
    به نظر من این از تنوع طلبی زیاد برخی ها سرچشمه می گیره
    ازادی زیاد در برخی جوامع
    باعث شده که برخی بخواند همه چیز رو تجربه کنند
    به عرف و طبیعت ادم هم کاری ندارند
    متاسفانه اکثر مردم اطلاعات کمی در مورد هم جنس گرایی دارن.
    هم جنس گرایی گرایش طبیعی در میان اقلیتی از انسان هاست که در آن افراد احساس شدید عاطفی و جنسی به هم جنس خود میکنند.این گرایش در برخی از افراد به صورت غیر ارادی (مثلا خود من) خواه مذهبی و خواه غیر مذهبی
    مثلاً خود من که پسرم احساس عاطفی شدید نسبت به بعضی از پسرای دیگه میکنم به طوری که علاقه مند به اونا بشم ولی تا حالا با کسی رابطه جنسی نداشتم.(به خاطر بعضی دلایل)
    شما که خانومی میتونی این حس رو درک کنی؟

نوشته
    123
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    3 روز 23 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط نظیر نمایش پست
    بسمه‌تعالي
    با سلام و عرض تحيت
    از نگاه دين مبين اسلام و ديگر اديان آسماني، همجنس بازي از گناهان كبيره است، كه به بهانه بيماري نمي‌توان بار تكليف را از خود ساقط نمود. در صورتيكه فردي بيمار باشد لازم است خود مقدمات درمان را فراهم آورد و در پي درمان باشد.
    توجه داشته باشيد تمايل به همجنس بازي يك امر است و فعل همجنس بازي امري ديگر! در ارتباط با بخش اول، با شما موافقيم يعني چنين فردي از اين وضعيت زجر مي‌كشد و بايد براي درمان اقدام كند و ماداميكه اين تمايل به وقوع خارجي ختم نشود عقوبتي متوجه آن نيست، اما در مورد بخش دوم يعني وقوع همجنس گرايي، توجيهي مانند بيماري بودن اين خصيصه، تكليف را ساقط نمي‌كند چرا كه شخص به اراده و اختيار خود چنين فعل شنيعي را انتخاب مي‌كند و تمايل او به اين فعل باعث از بين رفتن ارداه نمي‌شود. و مسلما هر كاري كه از روي اراده باشد، مستحق عقوبت و يا پاداش است.

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)