جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اخبار سی‌امين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن كريم جمهوری اسلامی ايران

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۸
  نوشته
  1,031
  صلوات
  110
  تعداد دلنوشته
  2
  مورد تشکر
  4,869 پست
  حضور
  29 روز 10 ساعت 35 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  72

  اخبار سی‌امين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن كريم جمهوری اسلامی ايران
  گزارش اولين روز مسابقات بين‌المللی قرآن كريم

  اخبار سی‌امين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن كريم جمهوری اسلامی ايران

  به گزارش خبرگزاری بين‌المللی قرآن (ايكنا)، اولين روز مسابقات بين‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ايران با تلاوت آياتی از قرآن كريم توسط محمد مشمول، نفر دوم سی و پنجمين دوره مسابقات سراسری قرآن كشور آغاز شد كه مورد استقبال و تشويق حاضران قرار گرفت.


  بنابر اين گزارش، در اولين روز مسابقات بين‌المللی قرآن از تلاوت‌های شركت كنندگان در اين دوره از رقابت‌ها رونمايی شد و عيار اين مسابقات توسط داوران و حاضران در سالن برگزاری مسابقات مشخص شد.

  در ادامه اولين روز مسابقات بين‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ايران از ساعت 16:30 شنبه، 11 خردادماه در سالن اجلاس سران كشورهای اسلامی و با رقابت قاريان و حافظان 27 كشور دنيا كه در روز اول نوبت قرعه داشتند، آغاز شد.

  بنابر قرعه اعلام شده روز اول مسابقات بين‌المللی قرآن، در رشته حفظ كل قرآن، موسی مكيبی از كشور اوگاندا، آرمين ولايچيچ، از كشور بوسنی، اسلام الدين گداف، از كشور تاجيكستان، بلاد بن محمود، از كشور تونس، عيسی حميد علی قونی، از كشور چاد، حسين عدنان عبد الرزاق از كشور عراق، عمار محمد مختار از هلند و عبدالله مكمل كمال از كشور اتيوپی؛ هشت نفر ابتدايی بودند كه با هم به رقابت ‌پرداختند.


  همچنين 19 قاری از جمله آلفرد فوتزا از كشور آلبانی، خوبای برديف فرخ از كشور ازبكستان، غلام مصطفی اشرفی از كشور استراليا، محمد اقبال از كشور اندونزی، زهير حسينی از كشور آمريكا، عارف عليف‌ از كشور بلغارستان، محمد حبيب الرحمان از كشور بنگلادش، عثمان گوان جين فو از كشور چين، ارگيون رفی از كشور رومانی در روز اول مسابقات آيات تعيين شده را قرائت كردند.


  همچنين در اولين روز مسابقات عبدالرحمن الكردی از كشور سوريه، محمد ابوبكر پسر عبدالحی از كشور پاكستان، حسام كريم از كشور عراق، محمد بن فوزی بن عبد العظيم الفرج از كشور عربستان، حسين ادريس از كشور غنا، ياكوم ماما دوسری از كشور گينه كوناكری، جاستين عبدالمجيد از كشور ماداگاسكار، محمد السيد محمد علی از كشور مصر و رحمن كاچار از كشور مونته نگرو به همراه جبرئيل سليمان حسن از كشور نيجريه جزء 19 قاری روز اول مسابقات بين المللی قرآن هستند كه تلاوت كردند.
  اخبار سی‌امين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن كريم جمهوری اسلامی ايران


  همچنين در اين روز حاضران در سالن برگزاری مسابقات شاهد تلاوت‌های زيبای سيدجواد حسينی و كريم منصوری از قاريان برجسته و برتر كشورمان بودند به عنوان قاريان افتخاری در اين مسابقات حضور داشتند.


  يكی ديگر از برنامه‌های روز اول مسابقات ابتهال‌خوانی محمود لطفی‌نيا و پخش زنده اذان توسط علی‌اكبر ملكشاهی بود كه مورد توجه حاضران در اين دوره از مسابقات قرار گرفت.


  در حاشيه مسابقات و در سالن های جنبی سالن اجلاس سران كشورهای اسلامی كلاس‌های آموزشی با حضور اساتيد برجسته كشوری نيز برگزار شد.


  سی‌امين دوره مسابقات سراسری قرآن كريم تا روز جمعه، 17 خردادماه در سالن اجلاس سران كشورهای اسلامی ادامه دارد و هر روز از ساعت 16:30 تا 22:30 برگزار می‌شود.
  من حیدریم...

  سَر به سَرم مگذارید...


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۸
  نوشته
  1,031
  صلوات
  110
  تعداد دلنوشته
  2
  مورد تشکر
  4,869 پست
  حضور
  29 روز 10 ساعت 35 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  72

  فضای مسابقات قرآن قابل استفاده برای عموم مردم است
  فضای مسابقات قرآن قابل استفاده برای عموم مردم است

  ولی ياراحمدی، رئيس مركز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خيريه و دبير سی‌امين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن كريم در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن با بيان اين كه سی‌امين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن شروع خوبی داشت، اظهار كرد: مراسم افتتاحيه اين دوره از مسابقات با حضور چشم‌گير اساتيد و پيش‌كسوتان قرآنی، قاريان و حافظان و ... برگزار شد و همچنين مردم قرآن‌دوست ما نيز در اين مراسم حضور باشكوهی داشتند.


  اخبار سی‌امين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن كريم جمهوری اسلامی ايران


  دبير سی‌امين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن كريم با بيان اين كه مرحله مقدماتی رشته حفظ صبح روز گذشته، 11 خردادماه برگزار شد، اظهار كرد: رقابت‌های مرحله ميانی در رشته حفظ قرآن بعد از ظهر روز گذشته انجام شد و در رشته قرائت نيز 20 نفر از قاريان جهان ديروز به تلاوت قرآن پرداختند.

  دبير سی‌امين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن كريم درباره زمان برگزاری سی‌امين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن و همزمانی آن با انتخابات رياست جمهوری، اظهار كرد: مسابقات قرآن هر ساله در ايام مبعث رسول گرامی اسلام(ص) برگزار می‌شد و امسال نيز ايام مبعث با انتخابات رياست جمهوری همزمان شد، اما به اين دليل كه مسابقات قرآن ايران با ايام مبعث برای دنيا شناخته شده، نتوانستيم زمان آن را تغيير دهيم و اميدواريم اين مسابقات فضايی شود تا كانديداهای رياست جمهوری از اين فرصت استفاده كرده و به اعلام برنامه‌های قرآنی خود بپردازند.

  دبير سی‌امين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن كريم در پايان اظهار كرد: مسابقات بين‌المللی قرآن كريم پيامی به كانديداهای رياست جمهوری می‌دهد كه مردم ما به نوعی علاقه‌مند به گسترش فعاليت‌های قرآنی هستند و تمامی كانديداهای رياست جمهوری پس از انقلاب در هر جايگاهی كه باشند، بايد توجه جدی به فعاليت‌های قرآنی داشته باشند.

  من حیدریم...

  سَر به سَرم مگذارید...


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۸
  نوشته
  1,031
  صلوات
  110
  تعداد دلنوشته
  2
  مورد تشکر
  4,869 پست
  حضور
  29 روز 10 ساعت 35 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  72

  «حفظ كل قرآن» و «سعه صدر» از شاخصه‌های داوری مسابقات بين‌المللی باشد
  قاری مصری و مدرس الازهر در گفت‌وگو با ايكنا:
  «حفظ كل قرآن» و «سعه صدر» از شاخصه‌های داوری مسابقات بين‌المللی باشد.

  شيخ مجدی سعيد طنطاوی، عضو اتحاديه قاريان مصر و از مدرسان مركز اسلامی الازهر، در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) با بيان اين مطلب گفت: داور بايد دارای ويژگی‌ها و صفاتی باشد تا بتواند در مسابقات بين‌المللی يا سراسری قرآن كريم به داوری و ارزيابی متسابقان بپردازد.

  وی افزود: داور قرآن علاوه بر ويژگی‌های عمومی از قبيل تسلط بر احكام تجويد، خوش اخلاقی و خوش برخورد بودن بايد حافظ كل قرآن كريم و دارای ظرفيت بالای تحمل و صبر و حوصله فراوان باشد.

  شيخ مجدی سعيد الطنطاوی افزود: همان‌طور كه داور بايد دارای ويژگی‌های خاصی باشد، شركت‌كنندگان نيز بايد دارای توانايی‌های خاصی باشند تا موفقيت آن مسابقه را رقم بزنند كه از مهم‌ترين اين ويژگی‌ها حفظ قرآن كريم و تسلط داشتن بر احكام تجويد است.


  وی از برگزاركنندگان مسابقات خواست علاوه بر توجه به ويژگی‌های مذكور در انتخاب شركت‌كنندگان، فراخوان برگزاری مسابقات را در زمان مناسب اعلام بكنند تا علاقمندان بتوانند در آن مدت زمان توانايی‌های خود را ارتقاء بخشيده و مشاركت قابل قبولی داشته باشند.

  وی در پاسخ به اين سؤال كه برترين مسابقات قرآن كريم را چه كشورهايی برگزار می‌كنند؟ گفت: بسياری از كشورهای اسلامی مسابقات بين‌المللی قرآن سالانه برگزار می‌كنند اما به نظر می‌رسد، مسابقات بين‌المللی قرآن كريم دبی كه در طول ماه مبارك رمضان برگزار می‌شود از هماهنگی، انسجام و نظم بيشتری برخوردار باشد.


  وی همچنين درباره بهترين زمان برگزاری مسابقات قرآن تصريح كرد: هر روزی كه در آن رقابت قرآنی برگزار شود، روز مبارك و ميمونی خواهد بود اما ماه مبارك رمضان كه ماه نزول قرآن است، بهترين زمانی است كه می‌توان به قرآن كريم اختصاص داد و بهتر آن است كه رقابت‌ها در اين ماه پس از زمان افطاری برگزار شود تا همه مردم بتوانند در آنها حضور پررنگ داشته باشند.
  من حیدریم...

  سَر به سَرم مگذارید...


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۹
  نوشته
  4,159
  صلوات
  71
  تعداد دلنوشته
  17
  مورد تشکر
  16,110 پست
  حضور
  91 روز 16 ساعت 40 دقیقه
  دریافت
  18
  آپلود
  0
  گالری
  1001  سلام ..

  اتفاقا سعادت داشتم تو یکی از روزهای این مسابقه ی معنوی حضور داشته باشم . چهارشنبه با کاروانی از طرف حرم حضرت معصومه س ما رو به سالن اجلاس بردن . خیلی برام جالب بود اولین بار بود همچین فضایی رو از نزدیک میدیدم .. انقدر خوشم اومده بود که همون جا آرزو کردم سال بعد هم بتونم شرکت کنم ...

  از مسابقات حفظش بیشتر خوشم می اومد . واقعا رقابت جالبی بود .. زمانی که مسابقات حفظ رو میدیدم بیشتر به این مسئله پی میبردم که چرا اینقدر آقای طباطبایی در کودکی باعث تعجب و شگفتی شدن چون اون زمان خودم کم سن و سال بودم و از حفظ و .. چیز زیادی نمیدونستم .. با اینکه افراد حاضر در مسابقه حافظ کل بودن باز هم پیش می اومد که اشتباهی داشته باشن اما آقای طباطبایی با اون سن کمشون بدون غلط همه ی قرآن رو از حفظ میخوندن .

  اتفاقا یک فیلمی هم از تواشیح مسابقه گرفتم که حجمش زیاده وگرنه آپلودش میکردم تو سایت ..

  التماس دعا

  »»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

  دانلود کنید تا زندگیتون
  (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
  »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
  جلد 1
  جلد 2

  جلد 3

  ۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
  »»» جوانها کلیک کنند ««


 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۱
  نوشته
  124
  مورد تشکر
  375 پست
  حضور
  2 روز 19 ساعت 13 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  23  سلام
  خیلی دوست داشتم تهران میبودم و توی مراسم شرکت میکردم . اما هرروز سعی میکردم لااقل چند ساعت از مسابقات رو تماشا کنم . واقعا لذت میبردم . یک شب که حظ کافی رو از مسابقات برده بودم آرزو کردم روزی فرزندی داشته باشم که جزء متسابقین این رویداد بزرگ باشه...
  مراقب خوبیهاتون باشین دوستای گل قرآنی
  التماس دعای مخصوص ...


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود