صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اگر خدا نباشد چه مي شود ؟

نوشته
    125
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

تعجب اگر خدا نباشد چه مي شود ؟

سلام
    وقتی به مباحث پیرامون اثبات خدا برخورد میکردم یک چیزی از نظرم پنهان بود و آن همین کلمۀ ساده یعنی نیاز است ... نیاز ما به داشتن خدائی روی سرمان !
    اکنون اما از خود میپرسم آیا همین نیاز برای پایان دادن به مخالفت با وجود خدا کافی نیست ؟
    خدا نباشد چه میشود ؟
    نفع و ضرر بودنش چیست ؟
    ........................................... و چرا باید بیش ازین چیزی بخواهیم ؟
    امیدوارم امثال سنبلعلی جرأت کنند و ازین زاویه نیز نگاهی به قضیه بیندازند !
    حالا که نمیتوانیم آنجا توی سایت خودشان دوئل کنیم
    راستی از من به شما وصیت ........
    : اگر به مشکلی برخوردید یادتان نرود که آقا رضا را داریم
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۸۹/۰۴/۱۹ در ساعت ۲۰:۴۲

2.  

نوشته
    125
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چطور شده است که دیگر بیخداها اینطرفها پرسه نمیزنند ؟
    کسی از آنها خبر ندارد ؟
    خودشان که لینک ندادند ... اگر کسی از دوستان لینک قابل عبوری از زندیق دارد لطفا اینجا یا در پیام خصوصی برایم ارسال کند !
    ممنون

4. تشکر

نوشته
    364
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

من خدا پرستم اما استدلال شما رو هم قبول ندارم. نمیشه گفت هر چیزی که انسان نیاز داره حتما وجود هم داره این نظر اسلامه اما خیلی از اندیشه ها اینو قبول ندارن.
    این استدلال برای بحث کردن با مسلمونا خوبه اما با دیگران؟ فکر نکنم ارزشی داشته باشه.

6. تشکر

نوشته
    125
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط leadertime نمایش پست
    من خدا پرستم اما استدلال شما رو هم قبول ندارم. نمیشه گفت هر چیزی که انسان نیاز داره حتما وجود هم داره .
    کجای حرف من اینرا گفته است ؟
    اصلا راجع به وجود هم حرفی نزدم !
    فقط میگویم آیا بنظر شما صرف نیاز انسان به وجود خدا و ادیان برای پایان دادن به بحث در مورد وجود خدا کافی نیست ؟
    این نظر اسلامه اما خیلی از اندیشه ها اینو قبول ندارن.
    من گمان نمیکنم حتی خود اسلام هم چنین نظری داشته باشد !
    در این زمینه دوستان کارشناس بسیاری در این سایت هستند که نظرشان صائب است .. میتوان از آنها پرسید آیا اسلام خودش چنین چیزی گفته است یا نه ؟
    البته من از معتقدان به این هستم که وقتی چنین نیازی وجود دارد یعنی خدا وجود دارد ... به هزار توضیح میشود به این موضوع پرداخت ! .. اما اینرا فقط محض اطلاع گفتم وگرنه ربط چندانی به بحث پیدا نمیکند ... موضوع مهم همچنان که گفتم نیاز است ... و جایگاه آن در چنین مبحثی .. چه از طرف خداپرستان و چه از سوی بیخدایان !
    این استدلال برای بحث کردن با مسلمونا خوبه اما با دیگران؟ فکر نکنم ارزشی داشته باشه
    با توجه به توضیحات فوق فکر میکنم خود شما هم متوجه اشتباه بودن این برداشت خودتان شده اید !

نوشته
    125
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط leadertime نمایش پست
    من خدا پرستم اما استدلال شما رو هم قبول ندارم. نمیشه گفت هر چیزی که انسان نیاز داره حتما وجود هم داره این نظر اسلامه اما خیلی از اندیشه ها اینو قبول ندارن.
    این استدلال برای بحث کردن با مسلمونا خوبه اما با دیگران؟ فکر نکنم ارزشی داشته باشه.
    بهتر نیست پستها را با دقت بخوانی ؟

9. تشکر

نوشته
    125
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چند سؤال مطرح شد !
    پاسخ هر یک ازین سؤالها دیدگاه نوینی را خواهد گشود

11. تشکرها 2

نوشته
    37
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

باسلام و عرض ادب
    هر پدیده ای در وجود داشتن،معلول ِ علت یا عللی است غیر از خود و غیر از عدم.
    پس در نهایت باید به علتی واجب رسید که قائم به ذات و مستقل و بعبارتی دارای کمال باشد وگرنه اصلا پدیده ها بوجود نمی آمدند.
    یعنی همین که ما وجود داریم یعنی این وجودِ ما که از خودمان نیست مسلماً باید از یک مبداءِ کامل که وجودش از خودش است آغاز شده است و وجودِ ما عین نیاز به اوست.

با احترام nchapardar@yahoo.com

13. تشکرها 2

نوشته
    209
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    لطفاً موضوع را بيشتر باز كنيد.(قبل از هرچيز بگويم كه بهتر است از اختراع كردن چرخ ذوق زده نشويم! اين مسائلي كه به ذهن شما ميرسد، قبل از شما در طول تاريخ به ذهن هزاران نفر رسيده و راجع به ان بحث شده و بسياري دليل بودن خدا دانسته اند و بسياري دليل نبودن خدا و...)
    منظور شما از نياز چيست؟ نياز عاطفي؟ نياز تجربي؟ چه نيازي؟ يعني اگر خدا نباشد مثلاً جهان به وجود نميآيد؟ (خوب اين ميشود همان استدلال علت و معلول..) اگر خدا نباشد انسان به وجود نمي آيد؟
    يا صرفاً منظور شما اين است كه چون انسانها به خدا نياز دارند، مسائل عاطفي... مسائل حقوقي(نقش اديان) مسئله وحدت ... اخلاق(براي حفظ گونه ي انسان)..
    لطفاً‌ واضح بگوييد تا اين بحث را باز كنيم.
    با تشكر
    در عالم واقع اگر نتوان برای همه چیز توضیح علمی هم آورد، این موضوع اجی مجی لاترجی سوفیسط ها را موجه نمیکند.

نوشته
    215
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

فقط می دونم که اگه خدا نبود اونوقت موقع مشکلاتمون ، وقتی که دلمون میگیره، وقتی هیچ کسی رو نداریم
    ، وقتی همه درا بسته میشه، وقتی به بن بست زندگی می رسیم به کی باید تکیه کنیم، به کی پناه ببریم، از کی کمک بخوایم،پیش کی درد دل کنیم، واسه کی اشکامونو بریزیم............
    عاشقی پیداست از زاری دل
    نیست بیماری چو بیماری دل
    علت عاشقی زعلتهاجداست
    عشق اصطرلاب اسرارخداست
    عاشقی گر زین سرو گر ز آن سر است عاقبت ما را بدان سر رهبر است
    هر چه گویم عشق را شرح وبیان
    چون به عشق آیم خجل گردم زآن
    گر چه تفسیر زبان روشن گر است
    لیک عشق بی زبان روشن تر است

نوشته
    209
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

فقط می دونم که اگه خدا نبود اونوقت موقع مشکلاتمون ، وقتی که دلمون میگیره، وقتی هیچ کسی رو نداریم
    ، وقتی همه درا بسته میشه، وقتی به بن بست زندگی می رسیم به کی باید تکیه کنیم، به کی پناه ببریم، از کی کمک بخوایم،پیش کی درد دل کنیم، واسه کی اشکامونو بریزیم............
    در همين شرايطي كه ذكر كرديد، ميتوان به مشروب و ترياك هم پناه برد و اتفاقاً نتيجه هم گرفت!
    آيا اين را دليل بر حقانيت مشروب و ترياك و... ميدانيد؟
    يا به قول آن فيلسوف در مستي حال بهتري از هوشياري داريم، آيا مستي بهتر است يا هوشياري؟
    البته اميدوارم از مقايسه ي دين و مستي ناراحت نشويد و اين را توهين ندانيد، چرا كه به هرحال اين بهترين مثالي بود كه براي رد كردن اينكه چون در تنهايي دوست داريم با كسي درددل كنيم، پس حتماً خدا وجود دارد و.. بدانيم.(البته اگر منظور باز كننده تاپيك هم همين باشد-كه به گمانم هست- اين ساده ترين ايرادي است كه ميتوان به او گرفت)
    در عالم واقع اگر نتوان برای همه چیز توضیح علمی هم آورد، این موضوع اجی مجی لاترجی سوفیسط ها را موجه نمیکند.

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری