جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بام فرانسه را با هدف حمایت از زنان محجبه اروپا فتح می‌کنم

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۹
  نوشته
  277
  مورد تشکر
  949 پست
  حضور
  2 روز 17 ساعت 27 دقیقه
  دریافت
  80
  آپلود
  0
  گالری
  0

  بام فرانسه را با هدف حمایت از زنان محجبه اروپا فتح می‌کنم
  حجت‌الاسلام شریفیان‌مهر، طلبه کوهنورد حوزه علمیه قم گفت: برنامه آینده‌ام صعود به بام اروپا یعنی رشته کوه آلپ و قله «مون‌بلان» فرانسه با هدف حمایت از زنان محجبه در اروپا و فرانسه و بر افراشتن پرچم «یا فاطمة الزهرا(س)» در آنجاست.
  حجت‌الاسلام علی شریفیان مهر، طلبه بسیجی تیپ مستقل ۸۳ امام جعفر صادق(ع) که قبلا قله‌های کلیمانجارو (بلندترین قله قاره آفریقا)، آرارات ترکیه و قله‌های شاخص ایران را فتح کرده است، اواخر فروردین‌ماه قله «القرنة ‌السوداء» لبنان را به مناسبت یادبود و گرامیداشت شهدای روحانیت کشورهای اسلامی فتح کرد.
  بام فرانسه را با هدف حمایت از زنان محجبه اروپا فتح می‌کنم

  وی قصد دارد در حمایت از زنان محجبه اروپا، پرچم یا فاطمه زهرا را بر بام اروپا یعنی رشته کوه آلپ و قله مون بلان فرانسه (بلندترین کوه رشته‌کوه‌های آلپ) به اهتزاز در آورد.
  به همین منظور، با این طلبه برجسته درباره اهدافش از این صعود‌ها گفت‌وگو کردیم.
  زنده نگه داشن یاد شهدا، کمتر از شهادت نیست
  حجت‌الاسلام شریفیان مهر ضمن تبیین اهمیت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که عزت امروز مسلمین ثمره خون شهیدان است و در جایی دیگر فرمودند زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.
  وی افزود: ما در حد خودمان وظیفه داریم که یاد شهدا مخصوصا شهدای طلبه و روحانی را گرامی بداریم.
  برخی شهدای روحانی ناشناخته مانده‌اند
  این طلبه بسیجی تیپ مستقل ۸۳ امام جعفرصادق(ع) گفت: در یک حرکت ورزشی بنا بر این شد که برای یاد بود و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا روحانی کشور‌های اسلامی صعودی داشته باشیم به بام‌های ایران (قله دماوند) و لبنان (قله القرنة السوداء) و برای این کار کشورهای ایران، سوریه، لبنان، عراق، فلسطین و شهدایی که در انقلاب‌‌های این کشورها مؤثر بودند، مشخص شد.
  شریفیان مهر ادامه داد: بعضی از این شهدا مثل «سید عباس موسوی» شناخته شده‌اند اما شهیدانی مثل «سید ناصر علوی» و «عباس لهام» را که در سوریه به شهادت رسیدند، کمتر کسی می‌شناسد.
  هدف ما از صعود به بام ایران و بام لبنان معرفی شهدای روحانی بود

  شریفیان مهر با اشاره به اهداف خود برای صعود به بام ایران و بام لبنان ابراز داشت: یکی از اهداف ما این بود که هم یاد و خاطره شهدایی را که شناخته شده هستند، گرامی بداریم و هم شهدایی که کمتر کسی نام آنها را شنیده است در یک حرکت ورزشی و برنامه‌‌های تبلیغی که در آینده خواهیم داشت به مردم کشورمان و مردم کشورهای اسلامی معرفی شوند.
  حضور روحانیت در انقلاب ایران و جبهه برای مردم منطقه الگو است
  این روحانی کوهنورد اظهار داشت: یکی دیگر از اهداف ما از صعود به بام ایران و لبنان گرامیداشت یاد و خاطره ۴۵۰۰ شهید روحانی و طلبه کشور و همچنین یادآوری حضور مؤثر ۱۲ هزار نفری طلاب و روحانیان در دوران دفاع مقدس بود که به عنوان الگو به جوانان عزیزمان معرفی شوند.
  وی خاطرنشان کرد: از دیگر اهداف ما الگوسازی برای مردم منطقه و انقلاب‌های نو ظهور بود تا این مردم نقش مؤثر روحانیت مبارز را در پیروزی انقلاب اسلامی و حضور در جبهه‌‌ها ببینند و از این حرکت‌ها الگو بگیرند.
  تصویر شهدای روحانی کشورهای اسلامی را بر بام لبنان به اهتزاز در آوردیم
  حجت‌الاسلام شریفیان مهر با بیان اینکه صعود به قله القرنة السوداء به خوبی انجام شد بیان داشت: به لطف خدا طی چند روز گذشته این صعود با لباس روحانیت و با به اهتزاز در آوردن پرچم کشورمان بر بلندای بام لبنان و با به اهتزاز در آوردن تصاویر منتخب شهدای روحانی که از میان تصویر تعداد زیادی از شهدای بزرگوار انتخاب شده بود به پایان رسید.
  در لبنان برای تشویق طلاب به ورزش چندین نشست برگزار شد
  این طلبه بسیجی تیپ مستقل ۸۳ امام جعفرصادق(ع) گفت: یکی دیگر از کارهایی که در سفر به لبنان انجام شد انجام وظایف طلبگی و تبلیغی بود که بنابر توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر تشویق طلاب به ورزش صورت گرفت، همانطور که سال‌هاست در حوزه علمیه قم و شهرستان‌ها به طور خودجوش و با همکاری ارگان‌ها و نهادهای مختلف حوزوی و خصوصا تیپ ۸۳ امام صادق (ع) کوهنوردی و کوهپیمایی در مناسبت‌های مختلف برگزار می‌شود.
  شریفیان مهر ادامه داد: بنابر هماهنگی با جامعة ‌المصطفی العالمیه در قم، قرار بر این شد که در حوزة الرسول و دفتر مرکزی جامعةالمصطفی(ص) در بیروت نشست و گفتمانی برگزار شود که خوشبختانه با همکاری خوب مسؤلین جامعةالمصطفی در بیروت و استقبال خوبی که طلاب لبنانی داشتند این کار انجام شد و مسأله تبیین شد.
  طلاب باید در کنار تحصیل به ورزش نیز اهتمام داشته باشند

  این مبلغ بسیجی تیپ مستقل ۸۳ امام جعفرصادق(ع) قم با اشاره به حضور خود در جمع طلاب لبنان بیان داشت: با حضور ما در حجره‌‌های طلاب و نشست‌‌های حضوری بیان شد که یک طلبه در کنار وظایف طلبگی که تحصیل و تهذیب است باید به مساله ورزش که خیلی هم مورد تأکید رهبری نیز هست توجه و اهتمام داشته باشد تا با بالا رفتن سن همچنان با نشاط به تبلیغ دین مشغول باشند و دچار کسالت‌های جسمی نشوند.
  در لبنان برنامه کوهپیمایی برگزار شد
  شریفیان مهر اظهار داشت: بعد از جلسه با مسئولان و طلاب لبنانی یک برنامه کوهپیمایی برگزار شد و به صورت عملی نیز به توافقات عمل شد و قرار بر این شد که این برنامه ادامه پیدا کند و طلاب گرامی به صورت عملی به ورزش اهتمام داشته باشند.
  وی ادامه داد: با استقبال خوب مدیریت جامعة المصطفی لبنان و طلاب، در خود حوزة الرسول(ص) فضایی به عنوان ورزشگاه در نظر گرفته شد تا این عزیزان بتوانند همانجا به فعالیت های ورزشی خود ادامه دهند.
  بام فرانسه را با هدف حمایت از زنان محجبه اروپا فتح می‌کنم

  تا ۱۰ روز آینده صعود به بام ایران یعنی قله دماوند نیز انجام خواهد شد
  این روحانی کوهنورد درباره برنامه صعود خود به بام لبنان اظهار داشت: در روزهای پایانی سفر به لبنان صعود به قله القرنة ‌السوداء انجام شد این صعود با تمام سختی‌ها و در سرما و وزش باد و با برخورد به مسائل امنیتی و محدودیت‌های خاصی به پایان رسید و الحمدلله به آن چیزی که مد نظر بود رسیدیم و مرحله دیگر این کار که یک کار مشترک است صعود به بام ایران یعنی قله دماوند تا ۱۰ روز آینده با هدف زنده نگه داشتن یاد شهداء روحانی انجام خواهد شد.
  پرچم «یا فاطمه الزهرا(س)» را بر بام اروپا به اهتزاز در خواهم آورد
  این روحانی بسیجی با اشاره به بلندترین کوه رشته‌کوه آلپ تحت عنوان Mont Blanc که در مرز کشورهای فرانسه و ایتالیا قرار دارد، گفت: برنامه آینده‌ام صعود به بام اروپا یعنی رشته‌کوه آلپ و قله ۴۸۰۸ متری مون‌بلان فرانسه است که ان شاءالله با هدف به اهتزاز درآوردن پرچم یا فاطمه الزهرا(س) و حمایت از زنان محجبه در فرانسه و اروپا انجام خواهد شد که در مظلومیت و در شرایط دشواری حجاب و پایبندی خود به ارزش‌ها را حفظ کرده‌اند.
  شریفیان مهر تأکید کرد: ان شاء‌الله که با این کار یک حمایتی از آنها کرده باشیم و مایه دلگرمی بانوان محجبه مسلمان باشیم.
  برای رسیدن به کمال مطلوب، باید به هر دو بعد روح و جسم توجه شود

  شریفیان مهر در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با فارس یادآور شد: بعضی افراد فکر می‌کنند ورزش و این حرکات با دینداری ما ناسازگار است اما اینطور نیست. ائمه اطهار ما را از حالت کسالت و خمودی منع می‌کنند و به سلامت جسم نیز توجه می‌دهند و اگر انسان به دنبال رسیدن به کمال مطلوب باشد مطمئناً باید به هر دو بعد روح و جسم توجه کند.
  امام خمینی(ره) مقید بودند هر روز پیاده‌روی کنند
  این طلبه کوهنورد اظهار داشت: در خاطرات حضرت امام خمینی(ره) هست که تا آخر عمر مبارکشان مقید بودند روزانه زمانی را به طور مشخص در حیاط منزلشان پیاده‌روی کنند و مقام معظم رهبری نیز بنابر گفته خودشان مقید هستند در طول هفته زمانی را برای ورزش اختصاص بدهند.
  وی تأکید کرد: وقتی شخصی مثل مقام معظم رهبری با آن همه مشغله و کار زیاد همیشه به ورزش مقید هستند، افرادی مثل ما که به اندازه ایشان کار نداریم دیگر بهانه‌‌ای برای ورزش نکردن نداریم و این عمل ایشان به عنوان یک مرجع دینی مسأله را روشن می‌کند.
  اهتمام به ورزش و قوت جسم، سیره عملی ائمه(ع) است
  این روحانی کوهنورد با اشاره به سیره عملی پیامبر و ائمه اطهار ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) با وجود اینکه خانه کعبه در مکه بود اما بخشی از عبادت‌‌های خویش را در دل کوه و در غار حراء انجام می‌‌دادند و زمانی که می‌خواستند کسی را به یک مأموریت مهم بفرستند حضرت علی(ع) را انتخاب می‌کردند که از هر دو بعد جسمی و روحی قوی بودند. یا رشادت‌ها، شجاعت و دلیری و قوت نیرو حضرت ابوالفضل العباس(ع) نشان از یک آمادگی جسمانی بالایی دارد.
  شریفیان‌مهر گفت: ما می‌خواهیم افتخار سربازی امام زمان(عج) را داشته باشیم و در رکاب ایشان گام برداریم ولی باید بدانیم که سرباز خمود و کسل به درد امام زمان(عج) نمی‌خورد و باید از لحاظ جسمانی نیز آمادگی یاری ایشان را داشته باشیم.
  وی توضیح داد: آمادگی جسمانی، در زمان غیبت کبری هم خیلی لازم است چرا که بدن کسل، خمود و انسان بی حال، توان تبلیغ خوب دین را ندارد.
  حجت‌الاسلام شریفیان مهر در پایان اظهار داشت: جا دارد در اینجا از فرمانده محترم تیپ ۸۳ امام جعفر صادق(ع) و مؤسسه طلایه‌داران نور آفاق که با حمایت و پشتیبانی خود ما را یاری کردند، تشکر کنم./ح
  http://effat.ir/fa/item/...htmlاطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود