صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا شما می توانید به این سوال پاسخ دهید؟

نوشته
    1,109
    صلوات
    49
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    36 روز 15 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    2

آیا شما می توانید به این سوال پاسخ دهید؟

روزی امام موسی بن جعفر علیه السلام از جلوی منزل بشرحافی می گذشت که صدای رقص و آواز از داخل منزل به گوش می رسید؛ کنیز بشر که در حال ریختن خاکروبه ها بود، به

امام برخورد کرد، امام پرسید: ای کنیز صاحب این خانه بنده است یا آزاد؟

کنیز گفت: آزاد و از اشراف زادگان است.

امام فرمودند: راست گفتى؛ زیرا اگر بنده بود از مولاى خود مى ترسید، و این چنین در معصیت گستاخ نمى شد.

این سوال زندگی و سرنوشت بشر حافی را تغییر داد و شد جزء توبه کنندگان.(1)

حال سوال این است:

آیا ما در افعالمان بنده ایم یا آزاد؟ در رفتار و گفتارمان چطور؟ آیا پوشش ما طبق گفته های مولایمان هست؟ آیا زندگی ما به بندگان خدا شباهتی دارد؟

آیا همان گونه لباس می پوشیم که خدا دستور داده؟ آیا در عفاف و حجابمان بنده ایم یا آزاد؟

پی نوشت :
    (1)روضات الجنات صفحه 232 ، پند تاریخ جلد 4 صفحه 232

کارتان را برای خدا نکنید
    برای خدا کار کنید...
    تفاوتش زیاد نیست فقط همین قدر که ممکن است امام حسین (ع) در کربلا باشد و من در حال کسب علم برای رضای خدا.....
    شهید آوینی
    =================================™
    سلامتی رهبر معظم انقلاب صلوات:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...uiGyQnbl1I4zLw
    بی تو،تا دنیاست،دنیایی ندارم...
    اللهم عجل لولیک الفرج

2.  

نوشته
    2,350
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    28 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    14

با سلام

سوال مشکلیه ،به نظر شما حتی بزرگان می تونند به راحتی این سوال را پاسخ بدهند؟

البته خیر.

نقص این سوال : در طرح سوال آنقدر روی ظاهر تاکید شده که محتوی و نیت محو شده ، گویا صرفاً تاکید شما بر حجاب ست و صرف محجب بودن یعنی بندگی !

اوّل نیت شکل میگیرد و بعد عمل

نوشته
    253
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مطهره111 نمایش پست
    روزی امام موسی بن جعفر علیه السلام از جلوی منزل بشرحافی می گذشت که صدای رقص و آواز از داخل منزل به گوش می رسید؛ کنیز بشر که در حال ریختن خاکروبه ها بود، به

امام برخورد کرد، امام پرسید: ای کنیز صاحب این خانه بنده است یا آزاد؟

کنیز گفت: آزاد و از اشراف زادگان است.

امام فرمودند: راست گفتى؛ زیرا اگر بنده بود از مولاى خود مى ترسید، و این چنین در معصیت گستاخ نمى شد.

این سوال زندگی و سرنوشت بشر حافی را تغییر داد و شد جزء توبه کنندگان.(1)
    من کلا با درست بودن این حدیث مشکل دارم
    زیرا فکر نمی کنم رقص و اواز که نمودهای شادی هستند معصیت و گناه باشد
    اصولا نمی دانم چرا به ما تلقین کرده اند رقص و اواز و اصولا شادی بد است و غم و ناراحتی خوب
    در حالی که خداوند مظهر شادی هست و هرچه شادی و نشاط هست از جانب خداوند هست
    و ناراحتی و غم از جانب شیطان
    خداوند دوست دارد بندگانش را شاد و خوشحال ببیند
    نه اینکه انها را غمگین و ناراحت ببیند
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مکن ....... فردا که نیامده است فریاد مکن
    برگذشته و نامده بنیاد مکن .............حالی خوش باش و عمر بر باد نکن

5. تشکر

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط نظیر نمایش پست
    اصولا نمی دانم چرا به ما تلقین کرده اند رقص و اواز و اصولا شادی بد است و غم و ناراحتی خوب
    سلام!!!
    این افکار افکار طالبانی است!!!
    کی گفته که اسلام گفته شادی نباشد.این حدیث را مگر نشنیده اید که پیامبر اسلام(ص)فرموده:شاد باشید وبخندید دوست ندارم دشمنان بگویند دین اسلام دین غم واندوه است!
    چون رقص و آواز باعث می شود به خودی خود انسان از دایره کنترل خارج شود(اگر خانم های بدکاره یا هرجائی نیز باشند که به اوج می رسد)چون انسان از کنترل خارج می شود گناه است.چون ممکن است کاری کنند که باعث تحریک وگناهان کبیره شود.!
    دوماً شما وماها هنوز شیرینی آن شادی که ائمه اطهار(ع)گفته اند را نچشیده ایم به خاطر همین است که ما به دنبال شیرینی کاذب می رویم!
    ولی بنده قسمت شد یکبار آن شیرینی را با جان و تنم بچشم!
    عجیب شیرینی بود!!!
    به به هنوز مزه آن زیر زبانم است!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    845
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    19 روز 22 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    0

سلام خدمت بزرگواران

دین مادین راحتی است وسختی وناراحتی درآن وجودندارد

لاحرج فی الدین

دین مادینی است که شادی درآن وجودداردوسختگیری نسبت به شادی های حلال درآن دیده نمیشود

اصلادین مادین سخت گیری نیست امادرعین حال دین لاابالی بودن وقیدنداشتن هم نیست

امامانمی توانیم به دین تحمیل کنیم که هرشادی که مادلمان می خواهدرا بپذیردواگرنپذیرفت بگوییم دین ماباشادی مشکل دارد

همه مسائل دردین ماقانون دارندوشادی هم چارچوب خاصی دارد.

علمازحمت کشیده واین چارچوبهاراشناسایی کرده وبه مااعلام کرده اند.

ویرایش توسط خادمة المهدی : ۱۳۹۲/۰۳/۳۱ در ساعت ۱۹:۴۲

آیة الله العظمی بهجت:

تا رابطه ما با ولیّ امر، امام زمان (عج) قوی نشود، کار ما درست نخواهد شد.

و قوّت رابطه ما با ولیّ امر (عج) هم در اصلاح نفس است.

راه خلاص از گرفتاری ها، منحصر است به دعا کردن در خلوات برای فرج ولیّ عصر (عج)؛

نه دعای همیشگی و لقلقه زبان... بلکه دعای با خلوص و صدق نیّت و همراه با توبه.

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط خادمة المهدی نمایش پست
    علمازحمت کشیده
    سلام!!!
    احسنت
    علماء ما خون دلها خورده اند تا به اینجا رسیده ایم
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    918
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    38 روز 14 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    101

خوب به نظر من هر کسی از باطن خودش بهتر خبر داره و نمیتوان گفت صرفا هر فرد با حجاب و اهل نماز بنده بهتری ست خیلی کارها به نیت بستگی داره البته ان شاالله اینجا مفهوم نیت اشتباه گرفته نشه یعنی طرف میاد بی حجاب میگرده بعد که ازش انتقاد میشه میگه من چیزی تو دلم نیست من واسه دل خودم اینطور میگردم و یا بعضا طوری برخورد میکنه که واقعا آدم شک میکنه بالاخره اصل این آدم چیه !!یعنی بی حجابه ولی نماز و قرآنش سرجاشه,ببینید این که آیا پوشش ما و یا اعمال و رفتار ما شبیه مولایمان است یا خیر ,بهتره این رو قبول داشته باشیم که اگه بخوایم شبیه اون ها باشیم بهتره دستورات دین و مولایمان را هم مورد توجه قرار بدیم اسلام تاکید کرده به حجاب پس بیایم حجاب رو رعایت کنیم این رو هم نمیتونیم بگیم اسلام دین غم و غصه ست به قول کاربرمون اون شادی که تو ذهن بعضی هاست متفاوته با شادی که اسلام گفته مطمئنا اسلام شادی رو که با لهو ولعب و فساد ایجاد بشه قبول نداره ولی شادی که در مراسمهای مولودی خوانی و یا جشن تولد ائمه و معصومین اجرا میشه مورد پسند خدا و پیغمبر ماست بنظرم در مورد این سوال که مطرح کردید هر کسی خودش بهتر میتونه حداقل در مورد خودش نظر بده چون هرکسی خودش بهتر به اعمال و نیتهای خودش واقفه
    ویرایش توسط asieh : ۱۳۹۲/۰۳/۳۱ در ساعت ۱۹:۵۶

نوشته
    240
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

این حدیث نمی خواهد هر نوع رقص و موسیقی را حرام بداند بلکه اشاره اش به آن مواردی است که همراه گناه و حرام دیگری است و آن حرام، موجب حرام شدن این حلال هم می شود.

رقص زن برای شوهر و یا برعکس (طبق نظر برخی مراجع)، حلال است

موسیقی اگر مطرب و لهوی نباشد یعنی مناسب مجالس عیش و گناه و فسق نباشد، حلال است، حتی موسیقی ای که شک داریم حلال است یا حرام، حلال است

پس اسلام با شادی مخالف نیست بلکه با لهو و غفلت از یاد خدا مخالف است

ضمنا ما قرار نیست از خودمان آداب دینی درست کنیم. آن که حق تشریع و حکم دادن دارد خداوند و صاحبان دین هستند. و آنها هم در این زمینه برای ما محدوده و قوانینی قرار داده اند که ما نباید آنها را نادیده بگیریم.

قرار است دیندار باشیم یعنی آن چه صاحب دین از ما می خواهد، ما هم همان را بخواهیم. این همان معنای بنده بودن در روایت است
    ویرایش توسط صدید : ۱۳۹۲/۰۴/۰۱ در ساعت ۱۲:۱۶

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

نقل قول نوشته اصلی توسط asieh نمایش پست
    خوب به نظر من هر کسی از باطن خودش بهتر خبر داره و نمیتوان گفت صرفا هر فرد با حجاب و اهل نماز بنده بهتری ست خیلی کارها به نیت بستگی داره البته ان شاالله اینجا مفهوم نیت اشتباه گرفته نشه یعنی طرف میاد بی حجاب میگرده بعد که ازش انتقاد میشه میگه من چیزی تو دلم نیست من واسه دل خودم اینطور میگردم و یا بعضا طوری برخورد میکنه که واقعا آدم شک میکنه بالاخره اصل این آدم چیه !!یعنی بی حجابه ولی نماز و قرآنش سرجاشه,ببینید این که آیا پوشش ما و یا اعمال و رفتار ما شبیه مولایمان است یا خیر ,بهتره این رو قبول داشته باشیم که اگه بخوایم شبیه اون ها باشیم بهتره دستورات دین و مولایمان را هم مورد توجه قرار بدیم اسلام تاکید کرده به حجاب پس بیایم حجاب رو رعایت کنیم این رو هم نمیتونیم بگیم اسلام دین غم و غصه ست به قول کاربرمون اون شادی که تو ذهن بعضی هاست متفاوته با شادی که اسلام گفته مطمئنا اسلام شادی رو که با لهو ولعب و فساد ایجاد بشه قبول نداره ولی شادی که در مراسمهای مولودی خوانی و یا جشن تولد ائمه و معصومین اجرا میشه مورد پسند خدا و پیغمبر ماست بنظرم در مورد این سوال که مطرح کردید هر کسی خودش بهتر میتونه حداقل در مورد خودش نظر بده چون هرکسی خودش بهتر به اعمال و نیتهای خودش واقفه
    کاملا با حرف آسیه خانم موافقم . فقط یک قسمتش نیاز به تکمیل شدن داره و اون اینکه در مراسم اهل بیت هم اگر خدای ناکرده رقص و آواز وارد بشه نه تنها موجب شادی دل امام زمان عج نمیشه بلکه باعث رنجش آقا از این نوع شادی کردن ها هم میشه .

به طور مثال سال گذشته در مراسم نیمه ی شعبان هر جا مینشستیم و بلند میشدیم میدیدم مراجع داد میزنن آی مردم به دلیل میلاد نباید به کار گناه دست بزنیم نباید رو به افعالی بیاریم که دل آقا رو خون میکنه اما بازم تو فیلمها و خبرهایی که در فضای مجازی منتشر میشد میخوندیم که گاها بعضی از هموطنان عزیز دچار این اشتباه میشدن که به هر شکلی میشه برای میلاد ائمه شادی کرد .

طبق قوانین دین عزیزمون عمل بشه و شادی بشه فقط و فقط همون شادی مورد قبول هست و برای انسان مفیده .

البته فکر کنم از بحث اصلی منحرف شدیم بهتره به نوعی به این بحث خاتمه داده بشه و یا در جای دیگری از سایت پیگیری بشه ممنون از همکاریتون

»»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    3,203
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    96 روز 16 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

بله میتونم جواب بدم و جواب هم اینه که آزادیم!! آزاد آزاد. بنده گی خدا رو نمیکنیم.
    سربازی که تمام فکر و ذکرش کسب رضایت فرماندهش باشه، همیشه خودش رو در حال ماموریت میبینه و در هر کارش اول رضایت و خوشحالی فرماندهش رو در نظر میگیره.
    ما اینطوری نیستیم. من اینطوری نیستم!!!

فقط در همین حالت هم باید خودمونو به خدا بپساریم و در حد توان تلاش بکنیم. باید دل بدیم...
    پله پله...
    شبی مجنون به لیلی گفت کِی معشوق بی همتا
    تو را عاشق شود پیدا ولی......

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری