جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چگونه می توان فردی را که به همسرش خیانت می کند، به زندگی برگرداند؟

نوشته
    17
    حضور
    1 روز 19 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چگونه می توان فردی را که به همسرش خیانت می کند، به زندگی برگرداند؟

سلام

ایا اگر مرد و زنی که به همسرش خیانت میکند میتوان با نصیحت کردن و روش های دیگر انرا به زندگی اش برگرداند ؟
    از کارشناس سوال دیگر هم دارم ایا بوده اند مردان و زنانی که پی به اشتباه خود برده اند ؟
    ایا اینطور افراد مشکل شخصیتی دارند؟

ببخشید من سوالهایم را زودتر از متنم پرسیدم ولی فکر میکنم یکی از نزدیکانم دارد به همسرش بی وفایی و خیانت میکند ازدواج موقت در کار نیست ولی رابطه دوستانه و رفت امد به رستوران و کافی شاپ و رفتن به بولینگ و این طرف و انطرف است ؟

متاسفانه 3مرتبه این زن و شوهر به مشاوره رفته اند و هر کسی یک چیزی میگوید .بار اول مشاور گفته مشکل از شماست خانم و شما باید خودتان را سرگرم کنید .بار دوم گفته است شوهر شما همکاری نمیکند و بار سوم گفته خانم برو و جدا شو از همسرت . اخر مگر جدا شدن اسان است .
    خواهش میکنم راهکاری عملی در اختیارم قرار دهید که برای به هم نخوردن زندگیشان چه کاری میتوانم انجام دهم .

من با اقا یکی دو مرتبه حرف زدم ولی گوش شنوا ندارد که ندارد و اصلا قبول دار نیست .

ممنونم از راهنمایی

2.  

نوشته
    698
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    16 روز 10 ساعت نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

با نام و یاد دوست

چگونه می توان فردی را که به همسرش خیانت می کند، به زندگی برگرداند؟

کارشناس بحث: استاد امیدوار

نوشته
    123
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    3 روز 23 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط avareh نمایش پست
    سلام

ایا اگر مرد و زنی که به همسرش خیانت میکند میتوان با نصیحت کردن و روش های دیگر انرا به زندگی اش برگرداند ؟
    از کارشناس سوال دیگر هم دارم ایا بوده اند مردان و زنانی که پی به اشتباه خود برده اند ؟
    ایا اینطور افراد مشکل شخصیتی دارند؟

ببخشید من سوالهایم را زودتر از متنم پرسیدم ولی فکر میکنم یکی از نزدیکانم دارد به همسرش بی وفایی و خیانت میکند ازدواج موقت در کار نیست ولی رابطه دوستانه و رفت امد به رستوران و کافی شاپ و رفتن به بولینگ و این طرف و انطرف است ؟

متاسفانه 3مرتبه این زن و شوهر به مشاوره رفته اند و هر کسی یک چیزی میگوید .بار اول مشاور گفته مشکل از شماست خانم و شما باید خودتان را سرگرم کنید .بار دوم گفته است شوهر شما همکاری نمیکند و بار سوم گفته خانم برو و جدا شو از همسرت . اخر مگر جدا شدن اسان است .
    خواهش میکنم راهکاری عملی در اختیارم قرار دهید که برای به هم نخوردن زندگیشان چه کاری میتوانم انجام دهم .

من با اقا یکی دو مرتبه حرف زدم ولی گوش شنوا ندارد که ندارد و اصلا قبول دار نیست .

ممنونم از راهنمایی
    بسمه‌تعالي
    ضمن عرض سلام وتحيت و همچنين عرض پوزش به خاطر تاخير پيش آمده.
    در ار تباط با موضوع مذكور، لازم به ذكر است كه علت اقبال به چنين رفتاري در افراد مختلف، متفاوت است و بايد بدون واسطه و از نزديك مورد بحث و بررسي قرار بگيرد. اما به صورت كلي مي‌توان علل زير را براي آن برشمرد:
    1- شكل‌گيري دلبستگي ناايمن در دوره كودكي و استمرار آن در بزرگسالي
    2- اضطراب، و يا وسواس
    3- ازدواج تحميلي
    4- اختلافات زناشويي در عرصه‌هاي مختلف خانوادگي، عاطفي و جنسي
    5- قصور و كوتاهي يكي از همسران در انجام و ظايف مورد توقع طرف مقابل. به عنوان مثال كوتاهي مرد در توجه و حمايت عاطفي زن و قصور زن در رعايت رسيدگي به ظواهر، بهداشت و عدم همراهي مناسب در ارتباط جنسي.
    6- محيط نامناسب و ارتباط با دوستان و افرادي كه باعث تشويق فرد به ارتكاب چنين رفتاري مي‌گردد.
    و...
    اما آيا چنين رفتاري قابل مديريت و كنترل است يا خير؟ پاسخ مثبت است. اين رفتار نيز مانند هر رفتار ديگري قابل كنترل و تغيير است. لكن چگونگي آن منوط به شناسايي علت اين رفتار و همكاري طرفين و پذيرفتن اشتباهات فيمابين است.
    در پناه خداي بزرگ موفق باشيد.

نوشته
    12
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام.من کارشناس نیستم ولی اینقدر می دونم که همه مشکلات سر عدم تربیت درست فرزندانمان است.وقتی درست تربیت نشدیم بعضی ها و یا درست تربیت نمی کنیم لغزش های زیادی در شخصیت انسان به وجود میاید.در حالی که اگر از کودکی با عزت نفس فرزندمان رو بار بیاریم و اینگونه که سعی کنه همیشه رفتار درست رو انجام بده اینجوری معمولا نمیشه.چنین آدمی هم واقعا همسرش عذاب می کشه اگه بدونه و اگه ندونه هم بالاخره بقیه که کم و بیش می دونند جلوی اونا خراب میشه.و خود اون آدم هم هرچقدر که سرتق باشه بازم هرآدمی وجدان داره.در وجدان خودش احساس آرامش نمی کنه.
    خب به نظرم زندگی با همچین آدمی فقط وقت تلف کردن و آبروریزی و دربه دری است.خدا کنه که اصلاح بشه.

نوشته
    918
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    38 روز 14 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    101

نقل قول نوشته اصلی توسط golbaft نمایش پست
    سلام.من کارشناس نیستم ولی اینقدر می دونم که همه مشکلات سر عدم تربیت درست فرزندانمان است.وقتی درست تربیت نشدیم بعضی ها و یا درست تربیت نمی کنیم لغزش های زیادی در شخصیت انسان به وجود میاید.در حالی که اگر از کودکی با عزت نفس فرزندمان رو بار بیاریم و اینگونه که سعی کنه همیشه رفتار درست رو انجام بده اینجوری معمولا نمیشه.
    من فکر میکنم فقط تربیت درست نیست که اینجا ملاک قرار میگیره,مثال میزنم براتون: فرزند شما دریک خانواده مذهبی و فرهنگی با رعایت تمام اصول رشد میکنه تا به سن 7 سالگی و زمان مدرسه رفتنش میرسه, ببینید از نظر شما بچه شما آخرشه از هیچ لحاظی کم نداره در کمالات و ..........اونوقت شما این بچه خودتونو میبرید یک مدرسه که از قبل شنیدید که بچه هاش زیاد خوب نیستند(بالاخره هر کسی حداقل تو شهر خودش میدونه یه مدرسه هایی بهتر از بقیقه ست چه از لحاظ علمی چه اخلاقی) حالا بنظر شما رفتار بچه های دیگه روی فرزند شما اثر نمیگذاره؟؟چرا صدالبته تاثیر گذاره,چرا؟چون اون بچه شما هنوز قدرت تفکیک خوب و بد رو نمیدونه و دیگه اینکه خیلی تاثیر پذیر از محیط مدرسه ست خیلی از فرزندان ما حرف معلم رو به پدر و مادر ترجیح میدهند. خواستم اینو بگم که تربیت خانوادگی و اصیل بودن به تنهایی نمیتونه عامل سعادتمندی یک فرد باشه گرچه بی تاثیر نیست ولی خوب فقط یکی از عوامل موثر در تربیت موفق میتونه باشه یک فرد تا قبل ازدواج در خیلی شرایط قرار میگیره که ممکنه تحت تاثیر اونها قرار بگیره جدا از مدرسه ,دوستانی که دوروبر خودش داره و حتی روابط خانوادگی با کسانی که دارند, ببینید طبق گفته کارشناس محترم جناب آقای امیدوار - شكل‌گيري دلبستگي ناايمن در دوره كودكي و استمرار آن در بزرگسالي
    2- اضطراب، و يا وسواس
    3- ازدواج تحميلي
    4- اختلافات زناشويي در عرصه‌هاي مختلف خانوادگي، عاطفي و جنسي
    5- قصور و كوتاهي يكي از همسران در انجام و ظايف مورد توقع طرف مقابل. به عنوان مثال كوتاهي مرد در توجه و حمايت عاطفي زن و قصور زن در رعايت رسيدگي به ظواهر، بهداشت و عدم همراهي مناسب در ارتباط جنسي.
    6- محيط نامناسب و ارتباط با دوستان و افرادي كه باعث تشويق فرد به ارتكاب چنين رفتاري مي‌گردد.
    همه این عوامل میتونه موثر باشه باید ریشه یابی بشه تا مشکل زوج محترم پیدا بشه شاید واقعا خودشون نتونستند تو زندگیشون با هم کنار بیاند البته موارد زیاد اینچنینی داشتیم که با مشاوره گرفتن و یا همراهی بزرگان خانواده و فامیل دوباره زندگی خودشونو از نو شروع کردند بنظرم این وسط نباید ازشون غافل شد و واقعا باید راهکارهایی پیش پاشون گذاشت تا ان شاالله به لطف خداوند مشکلشون حل بشه,الهی آمین

ویرایش توسط asieh : ۱۳۹۲/۰۴/۱۵ در ساعت ۲۳:۲۵

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا

در مورد عوامل موثر در شخصیت که دوستان از خانواده و محیط صحبت کردند به نظر وراثت و مهم تر از همه این ها خود شخص خیلی تاثیر گذار باشه

با در نظر گرفتن صحبت های گزینشی avarehگرامی فکر می کنم همچین مشکلی با سه جلسه مشاوره حل نمیشه!
    و عجیب تر این که اون مشاور گرامی سه تا تصمیم و دستور صادر کرده که کاملا متفاوت است!

بنظر بنده اولین قدم اینه که خود طرفین به این نتیجه رسیده باشند لازم است بروند به محضر مشاور (در غیر این صورت بهترین دستورات و پیشنهادات از طرف مشاور برای ها اصلا قابل پذیرش نیست و وقت تلف کردن است)

در قدم دوم شناسایی مشاوری مجرب نیاز است که مورد اطمینان دو طرف باشد

و در قدم سوم صبر و تحمل خود و یاری اطرافیان برای نتیجه کامل نیاز است

ان شاالله که مشکل همه زوج های جوان بالااخص این زوج مورد نظر هر چه زودتر مرتفع شود

یا علی(ع)

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری