جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: پرسمان های قرآنی

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۶
  نوشته
  2,483
  مورد تشکر
  6,391 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  22
  آپلود
  0
  گالری
  51

  پرسمان های قرآنی
  برای دسترسی به سؤالات کلیک کنید==> برايم از قرآن بگو<== اين کتاب برگزيده اي از نامه هاي قرآني مرکز فرهنگ و معارف قرآن است که در پاسخ به پرسش هاي کودکان و نوجوانان نوشته شده است. برايم از قرآن بگو، پاسخ مهم ترين پرسش هاي قرآني کودکان و نوجوانان است که با قلمي روان ، اطلاعات مفيدي را در اختيار کودکان خود گذاشته است. کتاب از سوي حجه الاسلام و المسلمين غلامرضا حيدري ابهري بازنويسي شد تا براي گروه هدف به آساني قابل استفاده شود. سياست عمومي بازنويسي به گونه اي است تا اين اثر الگوي مناسبي از پاسخ گويي به پرسش هاي مذهبي اين گروه سني از سوي مربيان و معلمان و مبلغان قرار گيرد.

  پرسمان های قرآنی

  ==>سر سفره خدا<==رسالت حوزه علميه ، پاسخ گويي به پرسش ها و شبهات اعتقادي اقشار مختلف مردم است. در اين راستا مرکز فرهنگ و معارف قرآن بخش پاسخ گويي قرآني را راه اندازي و تاکنون به بيش از 65 هزار پرسش اقشار سني و علمي مردم پاسخ داده است. مجموعه حاضر برگزيده بخشي از پرسش هاي گروه سني کودک و نوجوانان درباره معارف قرآني است که از سوي محققان مرکز فرهنگ به آن ها پاسخ داده شده بود. براي دسترسي آسان گروه بيشتري از نوجوانان، پرسش و پاسخ هاي رسيده پس از بازنويسي از سوي حجه الاسلام و المسلمين محمدعلي محمدي به شکل مکتوب چاپ و بارها تجديد چاپ شد. اينک نسخه ديجيتالي آن براي بهره مندي عموم فارسي زبان در پايگاه اين مرکز قرار مي گيرد.


  ==>با بهار دلها<== اين کتاب که به شيوه پرسش و پاسخ براي آشنايي نوجوانان با قرآن کريم از سوي مرکز فرهنگ و معارف قرآن تهيه شده است، در حقيقت مجموعه اي برگزيده از پرسش هايي است که از سوي اين گروه سني به گروه پاسخ به پرسش ها و شبهات قرآن اين مرکز رسيده است و محققان مرکز با توجه به شرايط سني و علمي مخاطبان بدان ها پاسخ و براي پرسشگران ارسال داشته است. اين مجموعه از سوي حجه الاسلام و المسلمين محمدعلي محمدي بازنويسي و به قلمي روان و آسان در اختيار نوجوانان قرار گرفته است. نسخه اينترنتي آن نيز در اين پايگاه براي بهره گيري بخش ديگري از نوجوانان فارسي زبان داخل و خارج از کشور قرار داده شده است.

  پرسمان های قرآنی

  ==>پرسمان قرآني نماز<== اين مجموعه گزيده اي از 53 هزار پرسش و پاسخ هاي اساسي و عمومي مربوط به نماز است که از سوي اقشار مختلف مردم به گروه پاسخ به پرسش ها و شبهات مرکز فرهنگ و معارف قرآن رسيده و محففان قرآني بر پايه مستندات علمي و معتبر بدان ها پاسخ داده اند. تدوينگر آن حجت الاسلام والمسلمين سعيد شمس کوشيد تا حد امکان با ساختاري منطقي و متقن آن ها را به شکل مجموعه اي قابل عرضه تنظيم و تدوين کند. محققان و پاسخگويان قرآني مرکز نيز به نوبه خود تلاش خود را بر اين مصروف داشتند تا پاسخ ها در حد امکان بر اساس آموزه هاي قرآني مربوط به نماز سامان يابد. اين مجموعه در شش فصل به شيوه زير تنظيم شده است: کليات؛ مقدمات نماز؛ واجبات نماز ؛ مستحبات نماز؛ نمازهاي مستحبي و مباحث متفرقه درباره نماز.


  ==>پرسمان‏ علوم قرآني<== علوم قرآني، دانشي است که تسلط بر آن آدمي را در فهم معارف قرآن کمک و ياري فراوان مي‌كند؛ به اين معنا که به منزله پلي است که بدون آن، نمي‌توان به ژرفاي معارف قرآني به سادگي دست يافت. از اين رو از دير باز و از همان آغاز نزول قرآن، پايه‌هاي اساسي اين دانش را قاريان و قرآن شناسان بزرگ، به ويژه اهل بيت (ع) پي افکندند. اما اين دانش را از کجا بايد آغاز کرد و چگونه بدان دست يافت ؟ نوشته حاضر، پاسخي به همين پرسش است تا راه براي نو پويندگان هموار گردد و وسايل راه يابي به پيغام دوست و محتواي بلند قرآن فراهم آيد. پرسمان‏ موضوعي علوم قرآني بر اساس پرسش‏هاي ارسالي از سوي اقشار مختلف مردم در چند فصل از سوي گروه پاسخ به پرسش‌ها و شبهات قرآني مرکز تدوين و تنظيم ‏شده است.

  پرسمان های قرآنی

  ==>پرسمان قرآني معاد<== معاد، يکي از اصول اعتقادي محکم در شرايع الهي است. قرآن نيز که در رأس کتاب‌هاي آسماني است به شيوه‌اي زيبا و شگفت‌آوري، مساله معاد را از جنبه‌هاي گوناگون به تصوير کشيده است. استخراج، موضوع‌بندي و شرح و تفسير اين آيات، آثار تربيتي و اعتقادي فراواني براي همه – به ويژه جوانان – دارد؛ از اين رو گروه پاسخ به پرسش‌ها و شبهات مرکز با گردآوري و دسته‌بندي پرسش‌هاي واقعي و زنده‌اي که از سوي اقشار مختلف مردم به دست رسيده، اثر حاضر را در پنج فصل در قالب پرسش و پاسخ‌هاي سامان‌دهي کرده


 2. تشکر


 3. #2
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۶
  نوشته
  2,483
  مورد تشکر
  6,391 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  22
  آپلود
  0
  گالری
  51  ==>پرسمان قرآني نبوت<== از اصول بنيادين اسلام بلکه همه شرايع آسماني، اصل نبوت است که به عنوان يکي از اصول سه گانه دين شناخته مي‌شود. قرآن به اين اصل به اشکال مختلف و شيوه‌هاي گوناگون اشاره کرده و آياتي زيادي در تبيين آن وارد شده است. کتاب پرسمان قرآني نبوت که در قالب پرسش و پاسخ هايي قرآني سامان دهي شده است، مجموعه‌اي از پرسش و پاسخ‌هاي اقشار مختلف مردم است که به گروه پاسخ به پرسش‌ها و شبهات قرآني رسيده است. اين مجموعه توسط سيد علي هاشمي در دو گفتار نبوت عامه و نبوت خاصه تنظيم شده است.

  ==>پرسمان قرائت قرآن<== قرائت قرآن، تنها راهي است که نداي وحي را در دل‌هاي هر مسلماني مي‌افکند و ضرب آهنگ آن، عقل و روح را روشني مي‌بخشد و خواننده را براي پذيرش آموزه‌هاي وحياني آماده مي‌سازد. از همين روست که قرآن در آيات چندي بر قرائت و تلاوت آيات وحياني قرآن تاکيد مي‌ورزد و پيشوايان خود و ديگران را به قرائت و تلاوت تشويق و ترغيب مي‌کردند. اين کناب به آداب قرائت و تلاوت و احکام آن و نيز نقش و جايگاه تجويد و روش حفظ قرآن در قالب پرسش و پاسخ‌هاي قرآني به تفصيل و قلمي روان پرداخته است و خوانندگان را با اصول آن آشنا مي‌سازد.

  پرسمان های قرآنی

  ==>امام حسين (ع) و قرآن<== اهل بيت (ع) پرچم‌داران هدايت و ترجمان راستين قرآن هستند؛ يعني قرآن و عترت ، دو جلوه از يک حقيقت مي‌باشند؛ هر يک از آن دو را که برگزيني به ديگري راه مي‌يابي ؛ با تفکر در ژرفاي قرآن به حضور اهل بيت (ع) مي‌رسي و با دقت در سيره آن بزرگواران به محتوا و مفهوم آيه هاي قرآن ، بار خواهي يافت. در اثر حاضر که از پنج مقاله تشکيل شده به مباحثي درباره امام حسين آينه آيه هاي قرآن، پرسمان امام حسين (ع) و قرآن ، ماخذشناسي وصفي امام (ع) ، نگاهي روان‌شناختي به مراسم عزاداري و آيه تطهير پرداخته شده است.

  پرسمان های قرآنی


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود