صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: روياي صادقه‌اي كه استاد الازهر را شيعه كرد

نوشته
    237
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 9 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

روياي صادقه‌اي كه استاد الازهر را شيعه كرد

روياي صادقه‌اي كه استاد الازهر را شيعه كرد/ درد دل شیخ شهید مصری با امیرالمومنین علیه‌السلام

66 سال فرصت مناسبي است براي رسيدن به جايي كه شهيد شيخ حسن شحاته رسيد. كسي كه فراگيري قرآن را از هنگام بودن در رحم مادر آغاز كرده بود و ايراد خطبه نماز جمعه را پيش از پانزده سالگي. كسي كه سياه‌پوشيدن و عزاداري براي سيدالشهدا(عليه اسلام) را زماني آغاز كرده بود كه بيشتر مردم در روز عاشورا جشن مي‌گرفتند و حتي شيريني مخصوص اين روز را توزيع مي‌كردند. كسي كه اگرچه در ابتدا حنفي بود اما محبتش به اهل بيت باعث شد تا رواي صادقه‌اي از پيامبر اكرم(صلوات الله عليه) او را شيعه كند. و حالا بايد گفت كسي كه روز نيمه شعبان امسال توسط تكفيري‌ها به شهادت رسيد؛ شهيد شيخ حسن شحاته!

ای منتظران مهدی (عج ) به هوش!!!
    حسین (ع) را منتظرانش کشتند !!

http://helma313.blogfa.com/

2.  

نوشته
    237
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 9 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

فراگيري قرآن قبل از تولد!

شيخ حسن شحاته در سال 1946 ميلادي در خانواده‌اي حنفي مذهب به دنيا آمد. پدرش اگرچه حنفي مذهب اما دوستدار اهل بيت بود.

خودش درباره دوران كودكي مي‌گويد:
    «پدرم آموزش قرآن را از هنگامي که در شکم مادرم بودم، آغاز کرد که این موضوع را خودش به من گفته بود. پس از پایان دوره شیرخوارگی و گرفتن از شیر یعنی در سن دو سالگی، مرا به مکتب‌خانه بردند تا قرآن را فرابگيرم»
    خواندن خطبه نماز جمعه در نوجواني، اجراي برنامه‌هاي ديني در راديو و تلويزيون مصر، حضور در ارتش مصر و ارشاد سربازان كه به مسلمان شدن تعدادي از مسيحيان نيز انجاميد، اقامه نماز جماعت در مسجدي در برابر سفارت رژيم صهيونيستي و استادي در الازهر و تاليفات گوناگون برخي از فعاليت‌هاي وي است. وي اگرچه بعنوان استادي سني مذهب در الازهر تذريس مي‌كرد اما هم دوره‌اي ها و شاگردانش چون شيخ طنطاوي ختما يادشان هست كه او از همان موقع هم مي‌گفت: «هرچه دل‌تان می‌خواهد بگویید، اما بدانيد که پیامبر(صلي‌الله عليه وآله) و اميرالمؤمنين علي و فاطمهٔ زهرا و حسنین (علیهم‌السلام) شجره واحدی هستند که شاخه‌ها و میوه‌های آن یکی است.»

اميرالمومنين(عليه اسلام) نمي‌گذاشت بيفتم
    اما زندگي وي بعد از گرويدن رسمي به تشيع رنگ و بوي ديگري گرفت. مخصوصا كه او محبوبيت زيادي داشت و حالا حتما اين شيعه شدن بر عموم مردم خاصه علاقه مندانش تاثير فراواني مي‌گذاشت. اماجراي شيعه شدن او هم خواندن دارد. ماجرايي كه در حوالي سالهاي 1994 تا 1996 ميلادي اتفاق افتاده است:
    «پیامبر(ص) را بر بلندای کوهی دیدم که اميرالمؤمنين(ع) از راه رسیدند و با یکدیگر به زبانی که آن را می‌فهمیدم، به سخن گفتن پرداختند. سپس پیامبر اميرالمؤمنين(ع) را برای کاری اعزام کردند و با دست چپ خود به من اشاره کردند که به دنبال ایشان حرکت کنم؛ دنبال آن حضرت به راه افتادم و از قامت مبارک‌شان، تنها گردن ایشان را می‌دیدم که در اوج زیبایی بود و من پشت سر ایشان از کوه‌ها سرازیر می‌شدم و هرگاه که می‌خواستم بر زمین بیفتم، ایشان با حرکت و اشاره دست مبارک‌شان مانع از افتادن من بر زمین می‌شدند. از خواب که بیدار شدم، دریافتم که باید تا ابد به حق و حقیقت ایمان بیاورم و در وراي امیرالمؤمنین حرکت کنم و فهميدم که در معرض مشکلات بسیاری قرار خواهم گرفت اما با این حال به ولایت ایشان وفادار خواهم ماند.»
    در خواب ديده بود كه زمين مي‌خورد و خودش هم تعبيرش را مي‌دانست؛ مشكلاتي در پيش رو بود كه بازداشت توسط حكومت مصر يكي از آنها بود. زنداني شدن به جرم «اعلام ولایت و وفادارای به امام علی عليه‌السلام و ترويج دوستداری و وفاداری به آن حضرت»!

ویرایش توسط طاهر : ۱۳۹۲/۰۴/۰۹ در ساعت ۱۰:۴۵

نوشته
    237
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 9 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

مناجات و سخنرانی دلنشین شیخ شحاته با امیرالمومنین علیه السلام

مشكلات شروع شده بود اما مولا هم بود
    از زندان هم كه آزاد شد محدوديت پشت محدوديت بود كه برايش درست مي‌كردند. ممنوع الخروجش كردند، از امامت جماعت خلع شد، اجازه نداشت به مصاحبه و گفت‌وگو با رسانه‌های دیداری و شنیداری و نوشتاری بپردازد. البته شیخ به علت استقبال گسترده مردمي، همچنان ويژه‌برنامه‌ای در تلویزیون مصر داشت که در نخستین برنامه پس از آزادی از زندان، به افشای غافلگيرانه شکنجه‌هايش در زندان‌های رژیم مبارک پرداخت و از ماجراي زندگی خود و عواملی که موجب توسل و تمسک وی به ثقلين یعنی كتاب خدا و عترت پیامبرش شد، سخن راند و این مصادف با ايام حزن‌انگيز محرم‌الحرام بود.
    مشكلات شروع شده بود اما همانطور كه در خواب ديده بود، هر بار به مدد اميرالمومنين(عليه السلام) از پس آنها بر مي‌آمد.

يك تنه لباس سياه به تن كرد
    وهابيت كاري كرده بود كه عاشورا شده بود روز جشن و شادي مردم. لباس نو مي‌پوشيدند، جشن مي‌گرفتند و حتي شيريني مخصوصي به نام «شيريني عاشورا» مي‌پختند و پخش مي‌كردند. ديدن اينها براي شيخ حسن دردآور بود:
    «فریاد زیادم: "مردم! چگونه می‌توانید در چنین روزی جشن بگیرید و خوشحال باشید در حالي که در چنين روزی، فرزند پیامبر(ص) و نور دیدگانش را به قتل رساندند؟" و خود شروع به برگزاری مجالس عزاداری برای امام حسين(ع) کردم. من به همراه دوستانم، روزهای محرم مراسمی به یاد آن امام بزرگ برگزار و ذکر مصبیت گرفتيم و تمام طول شب گریه می‌کردیم و لباس‌های سیاه می‌پوشیدیم و چون در کنار مقام و بارگاه مطهر آن حضرت یعنی "مسجد الإمام الحسين"(ع) بوديم رژیم ترسید که ملت مصر علیه آنها بشورد و اين شد که آن مصائب و بلاها را بر سر من آوردند.»

حيف بود اگر شهيد نمي‌شد
    حيف بود اگر اين زندگي به شهادت ختم نمي‌شد. در يكي از خانه‌هاي روستاي «ابومسلم» در منطقه «ابوالنمرس» در استان «الجیزة» مجلس جشن برپا كرده بودند براي نيمه شعبان. مردم روستا چند هفته‌اي بود كه تحت شديدترين تبليغات ضد شيعي بودند. شايد به همين خاطر هم بود كه شيخ حسن شحاته به اين مجلس رفته بود. مردم كه از جشن و حضور ميهمانان مطلع مي‌شوند به خانه حمله مي‌كنند. از پرتاب كوكتل مولوتوف شروع مي‌كنند و به پتك و كلنگ مي‌رسند؛ ديوارها را خراب مي‌كنند، شيخ و همراهانش را بيرون مي‌كشند و آنقدر مي‌زنندشان تا به شهادت مي‌رسند. بعد از شهادت هم پيكرهاي آنها را روي زمين كشيدند. اينها را دو نفر از شاهدان ماجرا تعريف كرده‌اند.
    شيخ حسن شحاته، يكي از برادرانش و دو نفر ديگر چهار شهيد اين ماجرا بودند. حيف بود اين زندگي به چيزي جز شهادت ختم شود.

منبع : http://www.rajanews.com/

ویرایش توسط حلماء : ۱۳۹۲/۰۴/۰۹ در ساعت ۱۴:۴۳

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

نام منبع را لطفا ذکر کنید

در زیر نام منبع ذکر شده

ویرایش توسط yanoor : ۱۳۹۲/۰۴/۰۹ در ساعت ۱۲:۰۴
    اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

یک آدرس مهم : آدرس عکسهای متحرک و زیبا برای وبلاگها

http://www.askquran.ir/group225-discussion2066.html

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

شیعه شدم ؛ وقتی که پیامبر(ص) و امیرالمؤمنین(ع) را دیدم

.............................

وفاداری خود به اميرالمؤمنين و ائمه اطهار(ع) را کي اعلام کردید؟
    ــ هنگامی که سینه‌ام به تنگ آمد و مشکلاتم افزایش یافتند، ولایت خود به أمير المؤمنين (عليه السلام) را بر منابر و در تلویزیون و مطبوعات و برائتم از دشمنان اهل‌بيت(ع) را اعلام و در همه رسانه‌ها دشمنان خاندان پيامبر(ص) را لعن کردم؛ به همین دلیل در ماه ربيع‌الثاني سال 1416 هجری قمری برابر با سپتامبر 1996 ميلادی بازداشت شدم. تنها اتهام من "اعلام ولايت به علي بن ابي‌طالب و ترويج و تبليغ عشق و علاقه به ايشان" بود.

لطفاً در این ارتباط بیشتر توضیح دهید؟

ــ من از همان کودکی با عشق به خاندان اهل بیت(ع) و وفاداری به آنها بزرگ شدم اما پس از سال‌های طولانی، حق و حقیقت برای من آشکار شد که این امر طی سال 1994 تا 1996 ميلادی و به دنبال دیدن رؤیایی صادقه حاصل شد. پیامبر(ص) را بر بلندای کوهی دیدم که اميرالمؤمنين(ع) از راه رسیدند و با یکدیگر به زبانی که آن را می‌فهمیدم، به سخن گفتن پرداختند. سپس پیامبر اميرالمؤمنين(ع) را برای کاری اعزام کردند و با دست چپ خود به من اشاره کردند که به دنبال ایشان حرکت کنم؛ دنبال آن حضرت به راه افتادم و از قامت مبارک‌شان، تنها گردن ایشان را می‌دیدم که در اوج زیبایی بود و من پشت سر ایشان از کوه‌ها سرازیر می‌شدم و هرگاه که می‌خواستم بر زمین بیفتم، ایشان با حرکت و اشاره دست مبارک‌شان مانع از افتادن من بر زمین می‌شدند. از خواب که بیدار شدم، دریافتم که باید تا ابد به حق و حقیقت ایمان بیاورم و در وراي امیرالمؤمنین حرکت کنم و فهميدم که در معرض مشکلات بسیاری قرار خواهم گرفت اما با این حال به ولایت ایشان وفادار خواهم ماند.
    از آن زمان، به رغم همه مشکلات، به ریسمان سخت و محکم خداوند و صراط مستقیم چنگ زدم و ولایت و وفاداری خود به اهل بیت(ع) را اعلام کردم و دشمنان اهل بیت را در همه جا رسوا کردم. اگرچه این امر برای من بهای سنگینی به دنبال داشت، اما این کمترین چیزی است که می‌توانم آن را به مولا و سرورم أمير المؤمنين(ع) تقدیم کنم و امیدوارم آن حضرت این اندک ناچیز را از من بپذیرند.

ادامه در http://abna.ir/data.asp?lang=1&Id=434116

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

یک آدرس مهم : آدرس عکسهای متحرک و زیبا برای وبلاگها

http://www.askquran.ir/group225-discussion2066.html

نوشته
    253
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 9 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط حلماء نمایش پست
    شيخ و همراهانش را بيرون مي‌كشند و آنقدر مي‌زنندشان تا به شهادت مي‌رسند. بعد از شهادت هم پيكرهاي آنها را روي زمين كشيدند. اينها را دو نفر از شاهدان ماجرا تعريف كرده‌اند.
    شيخ حسن شحاته، يكي از برادرانش و دو نفر ديگر چهار شهيد اين ماجرا بودند. حيف بود اين زندگي به چيزي جز شهادت ختم شود.
    سلام
    واکنون دولت اخوان المسلمین بخاطر کوتاهی بلکه رضایتش به این قتل فجیع در ورطه هلاک افتاده است
    و هوالله المنتقم

هردو عالم یک فروغ روی اوست

نوشته
    237
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 9 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط yanoor نمایش پست
    نام منبع را لطفا ذکر کنید
    در زیر نام منبع ذکر شده
    نام منبع اضافه کردم
    تشکر از توجهتون

نوشته
    237
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 9 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ اداره آگاهی شهر جیزه مصر، از دستگیری پنج نفر از عاملان به قتل حسن شحاته از علمای مصر و سه تن دیگر از پیروان اهل بیت(ع) در نزدیکی روستای ابومسلم در جیزه خبر داد که برای تحقیق در اختیار دادستانی قرار گرفتند.
    متهمان پس از تشکیل تیمی تحقیقاتی از افسران ایستگاه های پلیس امنیت و آگاهی جیزه دستگیر شدند. این شناسایی از طریق کلیپ های ویدئویی، که دخالت آنها را در قتل قربانیان ثابت می کرد، صورت گرفت.
    ادامه در
    http://abna.ir/data.asp?lang=1&id=433999

نوشته
    237
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 9 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

یک جوان لوتی شیعه ، مامور وهابی را شیعه کرد!

یک وهابی که شیعه شده درباره جرقه ی شیعه شدنش چنین می گوید :
    من از طرف هیئت امر به معروف و نهی از منکر مدینه ، مامور شدم تا نگذارم کسی دست به ضریح پیامبر (صلّی اللَّه علیه و آله و سلّم) بزند و یا آن را ببوسد چون این کار را شرک به خدا می دانستم .

روزی یک جوان ایرانی که آثار خالکوبی بر روی بازویش بود
    و از قیافه و تیپش مشخص بود که مذهبی نیست ، تلاش می کرد تا به ضریح پیامبر (صلّی اللَّه علیه و آله و سلّم) برسد .
    نزدیک ضریح آمد ومی خواست ضریح را ببوسد مانعش
    شدم و با عصبانیت گفتم : بوسیدن ضریح حرام و شرک به خداست .

آن جوان رو به من کرد و با عصبانیت به فارسی گفت : مردک !خودت که زن و بچه ات رو بوس می کنی!

اون کارت شرک به خدا نیست من که می خوام ضریح پیامبرم را ببوسم این کارم شرک به خداست ؟

از این حرفش خیلی جا خوردم و احساس شرمندگی کردم ولی به
    رویم نیاوردم . خیال کرد من فارسی نمی دانم و با عصبانیت برگشت .

شب که به منزل برگشتم این جریان را برای خانمم تعریف کردم .

در جوابم گفت : خب راست گفته تو به خاطر محبتی که به زن
    و بچه ات داری آنان را می بوسی این کارت شرک به خدا نیست حالا اون بنده خدا که از
    راه دوری آمده و پیامبر را ندیده ولی به خاطر محبتی که به پیامبر دارد ضریحش را می خواهد ببوسد این کار شرک به خدا است ؟

پاسخ خانمم من را خیلی به فکر فرو برد که اصلا بوسیدن چه ربطی به شرک دارد ؟
    بوسیدن به خاطر محبت است اگر آن بوسیدن شرک به خداست بوسیدن فرزند هم باید شرک به خدا باشد .

از آنجا بود که تصمیم گرفتم نسبت به عقایدم باز نگری کنم
    و دریافتم آنهایی که شیعه را متهم به شرک میکنند نه از شیعه خبر دارن و نه معنای
    شرک را می دانند . با تحقیق فراوان یافتم که مذهب تشیع بر حق است و شیعه شدم و هرگز
    اون لحظه ی درگیری با آن جوان لوتی را فراموش نمی کنم .

11. تشکرها 2

نوشته
    237
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 9 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

روياي صادقه‌اي كه استاد الازهر را شيعه كردبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران به نقل از شبستان، فتنه گری های وهابیت در سال های اخیر پیش از هر زمانی ظهور و بروز پیدا کرده و امروز خراب کاری های آن بر هیچ کس پوشیده نیست. وهابیت این غده سرطانی در جهان اسلام، باید با تدبیر مسلمانان جراحی شده و از بین برود. از این رو و به منظور واکاوی نقش وهابیت در گسست ارتباط میان مسلمانان و تفرقه افکنی با حجت الاسلام محمد محسن مروجی طبسی، مدرس حوزه و دانشگاه و مولف "درسنامه نقد وهابیت" به گفتگو پرداخیتم که در ذیل می آید:
    وهابیت چه تاثیری در تفرقه افکنی و گسست وحدت میان مسلمانان دارد؟وهابیت را از سه منظر می توان بررسی کرد: وهابیت دیروز، وهابیت امروز و وهابیت فردا. اگر نگاهی به تاریخ داشته باشیم، درمی یابیم وهابیت دیروز، تفکری رادیکال و افراطی، جنگجو و خونریز بود که با قرائت های سطحی از متون دین، جریانی فتنه گر را تشکیل دادند. به طور مثال در جزیرة العرب (عربستان سعودی فعلی) گروه محمدبن عبدالوهاب با تفکرات تکفیری مسلمانان را از یکدیگر جدا ساخته و نخستین قربانی های آنان نیز از اهل سنت بودند که متاسفانه به این مساله کمتر توجه می شود.وهابیت نه تنها انشعابی از اهل سنت نیست، بلکه اولین قربانی های خود را از میان آنها انتخاب کرد. محمد بن عبدالوهاب در زمان امپراطوری عثمانی جریانی را شکل داد. این جریان گلوله برفی بود که با توطئه بریتانیای کبیر به بهمنی بزرگ تبدیل شد. در آن زمان یعنی قرن دوازدهم هجری، مسلمانان با یکدیگر متحد بودند و حرکت محمد بن عبدالوهاب موجب شد، این کشورها تجزیه شوند و تفرقه در آنها رخنه کند. در آن دوره که انگلستان، پرتغال و آمریکا به امپراطوری عثمانی حمله کرده بودند، این شخصیت به جای اینکه علیه دشمن و جهاد در برابر آن ها فتوا دهد، به کشتن مسلمانان اعم از شیعه و سنی فتوا می داد.

13. تشکرها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری