صفحه 1 از 9 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: متاسفانه با رعایت حیای ظاهری، دختران جوان در ازدواج دچار مشکل می شوند!

نوشته
    62
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 7 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

متاسفانه با رعایت حیای ظاهری، دختران جوان در ازدواج دچار مشکل می شوند!

متاسفانه در جامعه الان میبینیم، دختری که حیا ظاهریشو حفظ می کنه ،بیشتر منظور جنبه جسمی است
    مثلا ابرو ها شو بر نمیداره یا سیبیل شو نمیزنه و...
    از نظر پسران جوان مورد ترد قرار می گیره (به قول معروف می گه به دلم ننشست)
    تا جایی که حتی پسر های مذهبی هم دنبال این دخترا نمیرن برای ازدواج
    حتی خودم شنیدم تو یه سخنرانی دکتر انوشه می گفت دختر خانم ها به خودشون برسند و تیکه انداخت به دخترایی که حیا ظاهری دارند
    به نظر شما این دخترا باید چه کار کنند؟
    با این که میدونم شرع مقدس برای گرفتن ابرو ایرادی نگرفته و من خودم موافق نیستم با این رفتار
    ولی واقعا با این تغییر جامعه نباید دختر خانم ها هم تغییر کنند؟ بعضی وقتی این چیزای جزئی باعث میشه دختر خانم تا اخر عمر تو خونه ماندگار بشه!

یه احساسی به تو دارم شبیه شوق و بیخوابی
    تو چشمات طرح خورشیده تو این شبهای مردابی
    تا دستای تو راهی نیست دارم از گریه کم میشم
    یه احساسی به تو دارم یه جوری از تو سرشارم
    یه کم این حسّو باور کن که بی وقفه دوست دارم
    یه احساسی به تو دارم شبیه عشق و دل بستن
    تو هم مثل منی اما یه کم عاشق تری از من

2.  

نوشته
    698
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    16 روز 10 ساعت نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

با نام و یاد دوست

متاسفانه با رعایت حیای ظاهری، دختران جوان در ازدواج دچار مشکل می شوند!

کارشناس بحث: استاد امیدوار

نوشته
    123
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    3 روز 23 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم صبا نمایش پست
    متاسفانه در جامعه الان میبینیم، دختری که حیا ظاهریشو حفظ می کنه ،بیشتر منظور جنبه جسمی است
    حتی خودم شنیدم تو یه سخنرانی دکتر انوشه می گفت دختر خانم ها به خودشون برسند و تیکه انداخت به دخترایی که حیا ظاهری دارند
    با این که میدونم شرع مقدس برای گرفتن ابرو ایرادی نگرفته و من خودم موافق نیستم با این رفتار
    ولی واقعا با این تغییر جامعه نباید دختر خانم ها هم تغییر کنند؟ بعضی وقتی این چیزای جزئی باعث میشه دختر خانم تا اخر عمر تو خونه ماندگار بشه!
    بسمه‌تعالي
    با عرض سلام و تحيت
    موفقيت يك ازدواج در گرو رعايت اصل همتايي است. و از جمله مصاديق همتا بودن، همتايي در اعتقادات و ميزان دينداري است. طبعا اگر خانمي خواستار ازدواج با آقايي متدين باشد، به اقتضاء اصل همتايي، لازمه آن رعايت حجاب و عفاف و همنچنين با حيا بودن است. بر اين مبنا ممكن است كه رعايت اين امور احتمال ازدواج چنين خانمي را كاهش دهد اما بديهي است كه اين كاهش در ارتباط با ازدواج با آقايي است كه چندان به امور مذهبي اعتنايي ندارد!! و چنين خانمي هم از ابتدا دنبال ازدواج با اينگونه افراد نبوده است كه حالا احتمال ازدواج وي كاهش بيابد. پس اصولا كاهش احتمالي در كار نيست. ضمن اينكه بسياري از پسران كه خود اهل روابط ازاد هستند، براي ازدواج دختراني را گزينش مي‌كنند كه با حيا باشند.
    از سوي ديگر رعايت حريم حيا و عفاف ميزان احتمال ازدواج وي را با مردان مذهبي افزايش مي‌دهد.

2- ميان رسيدگي به وضع ظاهري و آراستگي با رعايت حيا و عفاف منافاتي وجود ندارد. شخص مي‌تواند در عين حالي كه با ظاهر و پوششي آراسته، تميز، مرتب و...در جامعه حاضر مي‌شود، حريم عفاف و حجاب را نيز حفظ كند.

3- به منظور افزايش احتمال ازدواج شايسته است ضمن پرهيز از سختگيريهاي غير منطقي مانند درآمد آنچناني، مهريه بالا و... مشاركت و حضور سالم در محافل و مجالس مختلف (مذهبي، خانوادگي، دوستانه و...) افزايش پيدا كند. هر اندازه كه ارتباطهاي بين فردي افزايش پيدا كند اين احتمال نيز افزايش مي‌يابد.
    در پناه خداي بزرگ موفق باشيد
    ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۷ در ساعت ۰۰:۱۹

نوشته
    2,072
    صلوات
    25000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    61 روز 7 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام-موضوع جالبیه.
    درمورد بخطر افتادن سن ازدواج دخترا چیزی که بارزه بی عفتی-بی حجابی-بی غیرتی (هم درمردان وزنان) هستش وخیلی عوامل دیگه که کم کم جمع میشه وبه جامعه ضرر میرسونه ویکی ازون ضررها هم بالارفتن سن ازدواج-افزایش طلاق و... که هر روزه شاهد اون هستیم.
    بنظرمن اگه خانم ها حجابشونو رعایت کنن -اصلاح صورت هیچ مشکلی نداره.چون اصلاح کردن که حرام نیست.حالاشایدافرادی طبق آداب ورسوم عمل میکنند...(حالا فکرنکنید که من موافق اصلاح کردن هستم یا نه-من فقط نظرمو گفتم که بنظرم مشکلی نداره.)
    فقط یه چیز اینکه آیا حیا ربطی به اصلاح صورت دخترا داره؟

یا علی
    خدایا دلم شهادت میخواهد...
    مردن رو که همه بلدن...

کمکم کن طوری زندگی کنم که لایق باشم...

نوشته
    2,350
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    28 روز 16 ساعت نامشخص
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    14

با سلام و عرض احترام

خیلی موافق این نیستم که دخترانی که حتی اصلاح نمیکنند در مورد انتخاب شدن مشکل دارند چرا که می بینم که چنین نیست

ولی خوب در مواردی با توجه به ترشخ هورمون ها و اختلالاتی از این باب صورت بسیار پر موست که خوب چه موردی دارد که اقدام شود

در مجموع رعایت حیا در رفتار اولی بر همه چیزست و حیای رفتاری جذابیت و کشش دختر را زیاد میکند نه صرفاً ظاهری آراسته شده

از دید من ،یک متخصص پوست و مو و یا جراح پلاستیک که صرفاً در کار زیبایی باشد با یک آرایشگر فرقی نمیکند رسالتش رسالت یک ارایشگر ست

دختر ها هم اگر بخواهند بر ظاهر خود زوم کنند و از اصول غافل باشند این میشود که همه ی دماغ ها چسب خورده و زیر تیغ رفته ست

اغلب دماغ ها هم یک شکل

در مورد پوست صورت، هر چه کمتر دستکاری شود شادابی و سلامت خود را بیشتر حفظ میکند و این قطعاً برای جنس مخالف هم مشهود ست

پس سلامتی را با شیوه ی صحیح زندگی حفظ کنیم

نشاط و سلامت پوست مهمتر از حذف کرک های پوست ست و همیشه کشش های اخلاقی اولی تر از کشش های ظاهری صرف ست .

نوشته
    253
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 9 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم صبا نمایش پست
    سلام
    به نظر بنده زدن موهای زائد صورت برای دختر مصداق نظافت و تمیزی است نه مصداق زینت و بی عفتی بله اگر ابروها را بردارد که در عرف زینت است یا آرایش کند شرعا مجاز نیست خود را در معرض نامحرم قرار دهد
    و البته ازدواج رزق است و انسان باید هررزقی را نیکو طلب کند و بدترین روش طلب رزق راه حرام است
    والله الموفق

ویرایش توسط حامد14 : ۱۳۹۲/۰۴/۱۶ در ساعت ۰۶:۵۱
    هردو عالم یک فروغ روی اوست

نوشته
    62
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 7 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست
    موفقيت يك ازدواج در گرو رعايت اصل همتايي است. و از جمله مصاديق همتا بودن، همتايي در اعتقادات و ميزان دينداري است. طبعا اگر خانمي خواستار ازدواج با آقايي متدين باشد، به اقتضاء اصل همتايي، لازمه آن رعايت حجاب و عفاف و همنچنين با حيا بودن است. بر اين مبنا ممكن است كه رعايت اين امور احتمال ازدواج چنين خانمي را كاهش دهد اما بديهي است كه اين كاهش در ارتباط با ازدواج با آقايي است كه چندان به امور مذهبي اعتنايي ندارد!! و چنين خانمي هم از ابتدا دنبال ازدواج با اينگونه افراد نبوده است كه حالا احتمال ازدواج وي كاهش بيابد. پس اصولا كاهش احتمالي در كار نيست. ضمن اينكه بسياري از پسران كه خود اهل روابط ازاد هستند، براي ازدواج دختراني را گزينش مي‌كنند كه با حيا باشند.
    از سوي ديگر رعايت حريم حيا و عفاف ميزان احتمال ازدواج وي را با مردان مذهبي افزايش مي‌دهد.

2- ميان رسيدگي به وضع ظاهري و آراستگي با رعايت حيا و عفاف منافاتي وجود ندارد. شخص مي‌تواند در عين حالي كه با ظاهر و پوششي آراسته، تميز، مرتب و...در جامعه حاضر مي‌شود، حريم عفاف و حجاب را نيز حفظ كند.

3- به منظور افزايش احتمال ازدواج شايسته است ضمن پرهيز از سختگيريهاي غير منطقي، مشاركت و حضور سالم در محافل و مجالس مختلف (مذهبي، خانوادگي، دوستانه و...) افزايش پيدا كند. هر اندازه كه ارتباطهاي بين فردي افزايش پيدا كند اين احتمال نيز افزايش مي‌يابد.
    در پناه خداي بزرگ موفق باشيد
    ممنونم که بعد از مدت ها این تاپیک ما باز شد!
    ببینید در حال حاضر افراد مذهبی به اون نگاه شما شاید خیلی کم در جامعه وجود داشته باشند
    الان مثلا در خانواده های ما و امثال ما که تقریبا میشه گفت مذهبی یا حداقل به اصول پایبند هستند و اطرافم که می بینم واقعیت رو این طوری فکر نمی کنند
    اهل نماز و روزه و... من متاهل هستم و تو جمع خانم های متاهل و مادرها وقتی صحبت میشه پسرا علنا به مادراشون میگن که فلانی زشته(به دلم نمیشینه) و کسایی رو معرفی می کنند که حیا ظاهری رو رعایت نمی کنند

نمی دونم چه طوری بگم این قضیه با تمیز بودن و... حل نمیشه حتما باید طرف یه ته اریش داشته باشه برای از بین بردن لک و جوش و...
    و نگاه اطرافیان هم مهمه من می بینم که حتی خانم های کاملا مذهبی هم با این رفتار های اونا مشکلی ندارن و تو رفتار اصلا هیچ ایردای یا تذکری یا ... نمی بینم

نکته سوم یعنی این که نباید این سخت گیری های گرفتن ابرو رو خانواده ها یا دخترا داشته باشند؟ درسته؟
    خب این طوری خیلی از مشکلات شاید حل بشه
    پس دختر خانم ها با این حرف شما محدودیت ندارند در این زمینه، درسته؟ این نظر رو اسلام هم تائید می کنه کاملا؟

نوشته
    62
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 7 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط راهیان عشق نمایش پست
    این طور که مشاور گرامی گفتند ( به منظور افزايش احتمال ازدواج شايسته است ضمن پرهيز از سختگيريهاي غير منطقي) نباید محدودیت داشت و اشکالی نداره
    البته اگه درست متوجه شده باشم

نوشته
    918
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    38 روز 14 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    101

نقل قول نوشته اصلی توسط راهیان عشق نمایش پست
    قدیما دخترا تا قبل ازدواج معنای (آرایش و زدودن موهای زائد صورت) رو نمیدونستند و همون شب عروسیشون آرایشگر محلی داشتند که به قولی می اومده و به عروس خانم میرسیده..........
    اون زمانها اصلا بحث زیبایی و زشتی در ازدواج مطرح نمیشده و یا محدود به اشراف و به قولی خان های اون زمان بوده, اون زمونا فقط به فکر این بودند که پسربیاد حالا یه نون بخور نمیری داشته باشه و دست زنش رو بگیره و ببره,!!!!!!!!
    ولی قبول دارید که ازدواج های این دوره و زمانه متفاوت با قدیمه!! پسرهای امروز وقتی میخواند برند خواستگاری به موارد زیادی نگاه میکنند که حالا زیبایی دختر, شاغل بودن دختر,اصیل و با خانواده بودن دختر از نظر پسرا خیلی مهمه, و جامعه متاسفانه اینقدر بد شده که پسرا دیگه به این نگاه نمیکنند که آیا صورت این دختر خانم و یا ابروش قبلا اصلاح شده یا نه, حالا تو شهرهای کوچیک که من به شخصه نشنیدم ولی در شهرهای بزرگ برای ازدواج کارایی انجام میشه که این نشون از بی اعتمادی فراوان در جامعه و نسبت به دخترانمان است شاید حتی ده سال قبل و بیشتر به مسئله ابرو و اصلاح صورت اهمیت داده میشد ولی الان واقعا اینطور نیست و البته اینم نباید منکر بشیم که واقعا حیای زن به داشتن صورت پر مو و یا ابروهایی اصلاح نشده نیست و حتی از لحاظ شرعی هم پسندیده نیست که صورت موهای زائد داشته باشه, و همانطور که گفته شد حتی تمایل پسرها هم برای ازدواج با خانمهایی که مثلا(پشت لب شون مو داشته باشه) کم شده این روزها معیارهای پسران برای ازدواج دیگه اینا نیست , و دلیل هم نمیشه که هر کی ابروشو قبل ازدواج برداشت بگیم بی حیاست دختران ما میتونند نظافت صورتشونو رعایت کنند و حیای لازم رو هم برای ازدواج با پسران خوب داشته باشند,خیلی موارد وجود داره که متاسفانه اینجا نمیشه بیان کرد

نوشته
    62
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 7 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم نمایش پست
    خیلی موافق این نیستم که دخترانی که حتی اصلاح نمیکنند در مورد انتخاب شدن مشکل دارند چرا که می بینم که چنین نیست
    خب حتما از زیبایی چهره خدادای برخوردار بوده اند

در مجموع رعایت حیا در رفتار اولی بر همه چیزست و حیای رفتاری جذابیت و کشش دختر را زیاد میکند نه صرفاً ظاهری آراسته شده
    اصلا این حیا برام سوال شده چیه؟!
    مثلا یه دختر بلند تر میخنده می گن نخند زشته، یا وقتی پیش فامیل های نزدیک عادی رفتار می کنه و حجاب در حد پیراهن و دامن بلند داره می گن بی حیایی نکن نامحرم نامحرم است! در هر صورت داماد خونه با مرد تو خیابون با هم فرق می کنه دیگه! فرق نمی کنه
    یه دختری که یه گوشه میشینه و فقط در حد یه سلام و احوال پرسی خشک، برخورد و می کنه درسته؟ حالا همون دختر تو جمع خانم ها سر همه رو با حرفاش و شیطونی می بره یا نه بعضی ها اصلا ذاتا این طوری ساکت هستند با نامحرم و محرم نداره اونو رو با حیا میبینند اونی که حالا مثلا با پسر خاله و ... راحت تر رفتار می کنه(چار چوب رو رعایت می کنه) بی حیا
    من که فکر می کنم این حیا هم سلیقه ای شده!

در مورد پوست صورت، هر چه کمتر دستکاری شود شادابی و سلامت خود را بیشتر حفظ میکند و این قطعاً برای جنس مخالف هم مشهود ست
    من که متاهل هستم و با همجنس های خودم بر خورد دارم هیچ کدوماشون همچین نظری ندارند!
    الان دیگه با این همه پیشرفت علم همچین چیزی نیست! اگه یه نظر به اون ادم هایی که پکیج های ماهانه و هفته گی استفاده می کنند بندازید می بینید که طرف 70 سالشه ولی پوستش مثل یه خانم 30 یا 40 ساله به نظر میرسه
    و متاسفانه یا خوشبختانه مرد ها هم براشون مهمه و در این زمینه برای هزینه کردن مشکلی ندارند

نشاط و سلامت پوست مهمتر از حذف کرک های پوست ست
    خب وقتی برای برداشتن کرک های پوست طرف اقدام می کنه به نشاط بیشتری میرسه دیگه
    !

صفحه 1 از 9 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)