صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: به پیشواز ماه میهمانی خدا برویم

شروع کننده موضوع

نوشته
    918
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    38 روز 14 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    101

به پیشواز ماه میهمانی خدا برویم

ماه مبارک رمضان، زمان حضور فعّال تر در سنگر مقدس مسجد است. ما گوهر گران بهای آشنایی با دین را در مسجد به دست آوردیم. انقلاب مان در سنگر مقدس مسجد شکل گرفت و مردان صالح و خداپرست در این بوستان پر برکت تربیت شدند و درخت تنومند انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ریشه در مسجد دارد. اکنون توجه عملی به آموزه های دینی و شکر نعمت ایجاب می کند که ما به عنوان یک مسلمان و یکی از فرزندان انقلابْ حرمت، منزلت و قداست والای مسجد را شناخته، هرچه بیش تر در پاکیزگی، نظافت و آباد کردن آن بکوشیم.

مسجد خانه ارج مندی است که خداوند به بزرگ داشت آن فرمان داده است. احترام و بزرگ داشت مسجد، تعظیم شعایر الهی، و تلاش در راه عمران، آبادانی و پاکیزگی آن، نشانه ایمان به خداست. برخلاف آن چه گاه تصور می شود، آبادانی مسجدْ تنها به معنای ساختن و تعمیر بنای آن نیست، بلکه حضور در مسجد و پر رونق نگاه داشتن آن و سعی در پاکیزگی و نظافت آن به عنوان خانه خداوند متعال و مکانی برای راز و نیاز بنده با مولای خود، از مصادیق روشن آباد کردن مسجد است؛ بنابراین، حفظ و پاکیزگی مساجد، بزرگ داشت آن هاست و هرگونه کوتاهی در این زمینه، بی احترامی به مقدس ترین مکان ها به شمار می آید.

با توجه به آیات و روایات، قداست خانه خدا در هرجا و به هر صورت که باشد، به قدری است که پاکیزه نگه داشتن و غبارروبی و نظافت آنْ یک تکلیف اخلاقی و شرعی برای همه ایجاد می کند. کسی که به پاکیزه ساختن خانه خدا مبادرت می ورزد، نزد صاحب خانه، پروردگاری که به پاکیزگی امر نموده و نظافت را دوست دارد، اجر و پاداشی خاص دارد. در برخی از احادیث، بر ضرورت و اهمیت پاکیزه ساختن مساجد تأکید شده که می توان با مطرح ساختن آن ها، بسیجی عمومی از مؤمنان را برای مشارکت و بهره گیری از این پاداش بی پایان الهی انتظار داشت. در روایتی از حضرت رسول صلی الله علیه و آله آمده است: «کسی که مسجدی را جاروب کند، خداوند برای او پاداش آزاد ساختن بنده ای را منظور می کند» که خود بیانگر ارزش و اهمیت غبارروبی مساجد، و اجر و پاداش بی کران کسی است که به این کارِ خداپسندانه همت می گمارد.
    غبارروبی و پاکیزه کردن مساجد در آستانه ورود به ماه مبارک رمضان، بهانه خوبی برای رهایی از گناهان و آلودگی های باطن است؛ چرا که سزاوار است پاک و طاهر به میهمانی خالق هستی برویم و به دور از هرگونه آلودگی و گناه، به غبارروبی دیوارها و چهل چراغ های مسجد، شستن فرش ها و حیاط مسجد و گردگیری محراب و منبر بپردازیم که این ها، همه و همه شست وشویی در دریای بی کران مغفرت الهی برای گام برداشتن به سوی میهمانی خداست.

2.  

شروع کننده موضوع

نوشته
    918
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    38 روز 14 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    101

به فکر غبار روبی مسجد محله تون هستید یا نه؟
    نکنه جا بمونید!!!

ویرایش توسط asieh : ۱۳۹۲/۰۴/۰۹ در ساعت ۱۷:۱۲

نوشته
    1,564
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    266

ای خدای مهربان....

السلام علیک یا ابا عبدالله (ع)
    السلام علیک یا عباس بن علی (ع)

اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد

شروع کننده موضوع

نوشته
    918
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    38 روز 14 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    101

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد طه نمایش پست
    ای خدای مهربان....
    چی شده مگه بزرگوار؟
    چرا اشک؟
    خدا نکنه روزی بیاد ما اشک بچه های کانونی رو ببینیم

نوشته
    62
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 7 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ای وای من ماه رمضون داره میادو من هنوز آماده نیستم!

یه احساسی به تو دارم شبیه شوق و بیخوابی
    تو چشمات طرح خورشیده تو این شبهای مردابی
    تا دستای تو راهی نیست دارم از گریه کم میشم
    یه احساسی به تو دارم یه جوری از تو سرشارم
    یه کم این حسّو باور کن که بی وقفه دوست دارم
    یه احساسی به تو دارم شبیه عشق و دل بستن
    تو هم مثل منی اما یه کم عاشق تری از من

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا

سلام به ماه مبارک رمضان- ماه غفران و برکات الهی - و ماه میهمانی خدا، سلام به سحرهای ماه مبارک رمضان؛ به دعای اللهم انی اسئلک من بهائک بابهاه و ... ؛ به هنگامه افطار و استجابت دعا؛ سلام به شب های قدر و زمزمه های الغوث الغوث بندگان، سلام هی حتی مطلع الفجر؛ و سلام به عید فطر هنگامه استجابت دعا، روزه و نیایش خالصانه به درگاه الهی؛

آری؛ اللهم ان لم تکن غفرت لنا فی ما مضی من شعبان، فاغفرلنا فی ما بقی منه.

ماه رمضان آمد نور دل و جان آمد نور دل و جان آمد ماه رمضان آمد
    به به رم ازآن آمد یکسر همه دیوان را یکسر همه دیوان را به به رمضان آمد
    شاعر: استاد آیت الله حسن حسن زاده آملی
    در این ایام باقی مانده از ماه شعبان المعظم - ماه رسول خدا (صلی الله علیه و آله) همه با هم صفای دل و باطن داده و خود را برای میهمانی خدا آماده کنیم؛ آنچنان که خود را برای رفتن به میهمانی و آغاز بهار آماده می کنیم. دل را خانه تکانی کنیم و خانه دل را به عطر ذکر و تلاوت قرآن تطهیر کرده، با گلاب و مشک صلوات زینت داده و بیاراییم؛ زیرا که کارت دعوتی این چنین به ما داده اند:

دعیتم فیه الی ضیافه الله، الصوم لی و انا اجزی به
    همه شما به میهمانی، ضیافت و سفره الهی ماه مبارک رمضان دعوت شده اید،
    روزه برای من است و من خود پاداش آن را می دهم.

یا علی(ع)

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

نوشته
    2,072
    صلوات
    25000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    61 روز 7 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

وای که من عاشق ماه مبارک رمضونم.اصل ماه مبارک رمضون به سختیشه که خودمونو پیش خدا لوس کنیم بگیم خداجون نگاه کن ....منم بندت...دستمو ول نکنیاااااا..البته تواین راه مغرورنشیم.تو این مدت فقط تا میتونیم ببخشیم و واسه هم تا میتونیم دعا کنیم که دیگه وقت زیادی نداریم...

یا علی
    خدایا دلم شهادت میخواهد...
    مردن رو که همه بلدن...

کمکم کن طوری زندگی کنم که لایق باشم...

نوشته
    2,072
    صلوات
    25000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    61 روز 7 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

راستی ماه مبارک رمضان در جبهه ها چطوربود.............
    ماه رمضان بهترین و زیباترین خاطرات را برای ما در سنگرها به ارمغان می آورد

سحری خوردن کنار آرپی چی و مسلسل، وضو با آب سرد و قنوت در دل شب توصیف ناشدنی است. ربنای لحظات افطار از پایان یک روزه خبر می داد، ربنایی که تمام وجود رزمندگان مملو از حقانیت آن بود. بچه ها با اشتیاق فراوان برای نماز مغرب و عشا وضو می گرفتند

.

ماشین توزیع غذا به همه چادرها سر می زد و افطاری را توزیع می کرد

.

سادگی و صمیمیت در سفره افطار ما موج می زد و ما خوشحال از اینکه خدا توفیق روزه گرفتن را به ما هدیه داده بود سر سفره می نشستیم و بعد از خواندن دعا با نان و خرما افطار می کردیم .دعای توسل و زیارت عاشورا هم در این روزها حال و هوای دیگری داشت

.

معنویتی که « السلام علیک یااباعبدالله » « زیارت عاشورا » و یا « وجیه عندالله اشفع لناعندالله » در توسل به سفره افطار و سحر ما هدیه می کرد غیرقابل توصیف است و همین بنیه ی معنوی و عدم غفلت از لحظات معنوی رزمندگان را از دیگران ممتاز کرده بود

.

نمی توانم این لحظات را برای شما بیان کنم در لشگر 28 سنندج بودم و قرار بود بعد از یک هفته به خانه برگردم اما جاذبه این ماه مرا در کردستان ماندگار کرد. ماه رمضان بهترین و زیباترین خاطرات را برای ما در سنگرها به ارمغان می آورد

.

برکت دعا در کنار سنگرها، نماز روی زمین خاکی، سحری خوردن کنار آرپی چی و مسلسل، وضو با آب سرد، قنوت در دل شب، قیام روبروی آسمان بدون هیچ حجابی که تو را از دیدن وسعت ها بی نصیب کند، گریه ی بچه های عاشق در رکوع و همه چیز برای یک مهمانی خدا آماده بود

.

ویرایش توسط راهیان عشق : ۱۳۹۲/۰۴/۱۰ در ساعت ۲۳:۱۸
    مردن رو که همه بلدن...

نوشته
    2,072
    صلوات
    25000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    61 روز 7 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

خیلی خوبه که دراین ایام یادی هم از شهدا کنیم...

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران،
    وبلاگ دختران بسيجي در آخرین یادداشت خود به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان نوشت:

ماه رمضان در جبهه ها حال و هوای دیگه ای داشت، با اینکه حکمی وجود نداشت تا ما بتونیم روزه بگیریم،و بعلت اینکه هیچ موقع در جایی توقف نداشتیم و نمیتونستیم قصد کنیم و خط مقدم دائما در حال تغییر بود،بازم بچه های مخلصی بودند که روزه می‌گرفتند، شب های قدر عجیبی وجود داشت.
    تجسم کنید وقتی تو سنگر اجتماعی جمع می شدیم برای برگزاری مراسم احیا، افرادی در بین ما بودند که ساعت های آخر پرواز ملکوتیشان بود و لحظات آخرشون رو با خدا راز ونیاز میکردند،حالت عجیبی داشتند و اینو بدون اغراق میگم،اونموقع خداوند حجابی رو از ما برداشته بود و خیلی راحت تشخیص میدادیم که چه کسی نوبتش شده و باید شهید بشه(بقولی بچه ها می گفتن فلانی داره نور بالا میزنه)،چهره اون فرد رو نور عجیبی فرا میگرفت.
    من خیلی خوب یادمه دوست خیلی خوبم شهید مصطفی موحدی قمی رو که شب آخر نماز مغرب و عشا رو که به انفرادی میخوند،حالت بسیار عجیبی داشت و نور از چهره اش ساطع میشد و غرق در مناجات بود و منم که دوست صمیمی ایشون بودم،به نماز آخرش نگاه میکردم و حسرت میخوردم و بعد نماز گفتم مصطفی منو یادت نره،بی وفا نباشی،روز محشر من جزو اون چهل نفری که میتونی شفاعت کنی اون آخر لیست قرار بده،دلم به این خوشه که این دوست شهیدم این قول رو بمن داده و با این قول و قرار دارم زندگی می کنم،که یکروزی بیاد و بدادم برسه.

شـــادی روح شـــهـــدا صـــلـــوات

مردن رو که همه بلدن...

نوشته
    2,072
    صلوات
    25000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    61 روز 7 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

مردن رو که همه بلدن...

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری