جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دختر مسیحی که با امام حسین(ع) مسلمان شد

نوشته
    277
    حضور
    2 روز 17 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    80
    آپلود
    0
    گالری
    0

دختر مسیحی که با امام حسین(ع) مسلمان شد

«دیانا»ی دیروز و «هاجر» امروز به عنوان یک مسیحی که شیعه امام حسین(ع) شده است درباره احساسش به سید الشهدا می‌گوید.
    به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ «دیانا ترانکو» در خانواده ای مسیحی در ایالت تگزاس به دنیا آمد به کار تبلیغ دین مسیحیت در کلیسا مشغول بوده است که ناگهان با دین اسلام آشنا می شود و پس از مطالعه و تحقیق در سن بیست سالگی اسلام را به عنوان دین خود بر می گزیند.
    او در امریکا فوق لیسانس ارتباطات می خوانده که با اوج گیری انقلاب اسلامی در ایران، امریکا را به قصد اروپا ترک می کند و پس از آن برای ادامه مطالعاتش درباره اسلام راهی ایران می شود و در شهر قم زندگی خود را آغاز می کند و سپس برای ادامه تحصیلات و تحقیقات راهی تهران می شود. امروز نام او «هاجر حسینی» است. مسیحی مسلمان شده ای که می گوید: در مسیر تحقیقات خود، با شخصیت امام حسین(ع) آشنا می شود و به گفته خود این نقطه اوج تحولات فکری و روحی او بوده است.
    وی درباره خودش می گوید: من در یک خانواده کاتولیک به دنیا آمدم. خانواده ای که برای اصول دینی اهمیت فراوانی قائل بود. همیشه دغدغه آشنایی با ادیان مختلف را در سر داشتم و به دنبال حقیقت معنویت بودم. در سن هجده سالگی تصمیم گرفتم از امریکا به اروپا سفر کنم تا در اروپا خواسته هایم را دنبال نمایم. اما در آن سفر متوجه شدم که تفاوتی بین امریکا و اروپا وجود ندارد و همه غرق در مادیات هستند. زمان حضورم در اروپا مصادف با انقلاب اسلامی در ایران بود.آن زمان تازه با اسلام آشنا شده بودم اما زمینه تحقیقات جدی تر و عمیق تری را پیدا نمی کردم.
    خانم حسینی می افزاید: همان زمان انقلاب ایران باعث شده بود تا پیروان مسیحیان و بخصوص پاپ در گفت وگو با مسلمانان و بخصوص آیت الله خمینی باشند. در اروپا پاپ چند جلسه توجیهی را با چند تن از شیعیان ایرانی ترتیب داد. به لطف خدا من هم در آن جلسات شرکت کردم. از پیامبر اسلام و راه او و راه پیامبران گذشته و اصول دینی به شکل مقایسه ای در اسلام و مسیحیت بحث ها را ادامه دادیم و حتی بحث ما به موضوع انقلاب ایران هم رسید. یادم هست آنجا مطرح شد که امام خمینی در ایران یک انقلاب مسلحانه نکرده بلکه این انقلاب از درون آدم ها و مردم شروع شده و ادامه پیدا کرده است.

او در پاسخ به مسیر تحقیقش و رویاروی با موضوع امام حسین می گوید: من در ایران سعی کردم در خیلی از مراسم مذهبی شرکت کنم و به طور جدی خودم را با هر مراسمی که برای امام حسین بود آشنا کردم. در کنار این مراسم آنچه برای من خیلی مهم بود، شناخت شخصیتی از امام حسین بود که نقش جهانی دارد. حرکت و اراده امام حسین برای احیا حقیقت بود. او همه چیز را فدا کرد تا اصل دین و حقیقت انسانیت بماند. در این موضوع ابعاد فکری و عقلی عجیبی نهفته است. مهم ترین دلیل مسلمان شدن من هم همین بود. الگوها و راه هایی که در اسلام وجود دارد در مسیحیت نیست. مسیحیان معتقدند که مسیح، پسر خدا، آمد و برای بخشوده شدن گناهان آنها کشته شد. موضوعاتی که در مسیحیت حل نشده است اسلام آنها را حل کرده است.
    دیانای دیروز و هاجر امروز به عنوان یک مسیحی ای که شیعه امام حسین (ع) شده است درباره احساسش از سید الشهداء می گوید: راستش نمی توانم به این سؤال پاسخ بدهم. آیا شما می توانید اوج حقیقت را تعریف کنید؟ امام حسین (علیه السلام) اوج حقیقت است.

http://abna.ir/data.asp?lang=1&Id=428842

2.  

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

بازدید ۵۰۰۰ آلمانی از مسجد امام علی(ع)+تصاویر

دختر مسیحی که با امام حسین(ع) مسلمان شد به نقل از مرکز خبر حوزه، طبق روال سالیان گذشته، امسال نیز در روز جمعه سوم اکتبر مراسم روز درهای باز مسجد امام علی(ع) در مرکز اسلامی هامبورگ برگزار شد.
    روز سوم اکتبر که به مناسبت اتحاد آلمان شرقی و غربی، یک روز تعطیل رسمی در آلمان است، در سال ۱۹۹۷ میلادی با پیشنهاد شورای عالی مسلمانان «روز درهای باز مساجد» نامگذاری شده است، در این روز مراکز اسلامی آلمان تلاش می‌کنند تا اصول و ارزش‌های والای اسلامی را به مردم و جامعه آلمان معرفی کنند.
    از آنجا که مرکز اسلامی هامبورگ طی سال‌های اخیر فعالیت‌های گسترده‌ای را در برگزاری برنامه‌های دیالوگ بین ادیان و مذاهب داشته و نیز با توجه به برنامه‌های مستند متعددی که در رابطه با مرکز در رسانه‌های معروف و پر مخاطب آلمان پخش شده است(از جمله فیلم مستند «هفت روز با مسلمانان»)، همچنین با توجه به تبلیغات گسترده و رسانه‌ای و نیز اطلاع‌رسانی خوبی که در سطح شهر هامبورگ صورت گرفته بود، مراسم روز باز مساجد در مرکز اسلامی هامبورگ مورد استقبال انبوه بازدیدکنندگان آلمانی قرار گرفت که تعداد آنان حدود پنج هزار نفر برآورد شد.
    در این مراسم که از ساعت ۱۰ تا ۱۸ برگزار شد، راهنمایان مرکز اسلامی هامبورگ در چند نوبت ابتدا توضیحات کاملی در رابطه با بنای خارجی و داخلی مسجد امام علی(ع) ارائه دادند، سپس توضیحاتی در مورد اصول اعتقادات مسلمانان به بازدیدکنندگان داده می‌شد، پس از آن به طرف ساختمان آکادمی و محل کتابخانه مرکز اسلامی هامبورگ که محل برگزاری نمایشگاهی از آثار هنری اسلامی ـ ایرانی و محصولات سنتی ایران به نمایش گذاشته شده بود، هدایت می‌شدند. بازدیدکنندگان ضمن بازدید، سؤالات و شبهاتی که در ذهن آن‌ها در مورد اسلام داشتند، از راهنمایان و متخصصین دینی می‌پرسیدند.
    بر اساس این گزارش، امسال برای اولین بار این مراسم مصادف با روز جمعه بود که فرصت مناسبی را برای بازدیدکنندگان به وجود آورد که از نزدیک با مراسم نماز جمعه مسلمانان آشنا شوند و از سخنان خطیب نماز جمعه هامبورگ که همزمان به آلمانی، ترکی و عربی ترجمه می‌شد، استفاده کنند.
    برخی از دیگر برنامه‌های این مراسم عبارت بودند از:
    ـ معرفی فعالیت‌های مرکز اسلامی و مسجد امام علی(ع) توسط راهنمایان در ساعت‌های معین
    ـ ایجاد غرفه پاسخ به سؤالات مردمی در رابطه با اسلام با تبلیغ Fragen Sie Uns!،
    ـ برگزاری نمایشگاه عکس‌های تاریخی مرکز،
    ـ برگزاری نمایشگاه عکس‌های مراسم جشن پنجاهمین سالگرد مرکز،
    ـ برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای شرقی،
    ـ برگزاری نمایشگاه کالیگرافی ( خطّاطی)،
    ـ برگزاری نمایشگاه کتاب به زبان آلمانی،
    ـ برگزاری نمایشگاه مجله الفجر و سلام کیندر،
    ـ پخش فیلم مستند از فعالیت های مرکز در زمینه دیالوگ،
    ـ اجرای موسیقی سنتی
    در طول این مراسم بسته‌‌های تبلیغاتی شامل بروشور معرفی مرکز، دفترچه یادداشت، کارت پستال مسجد و بسته‌ای ویژه کودکان به بازدیدکنندگان اهدا شد.
    همچنین در فضای ورودی مرکز مکانی برای پذیرایی میهمانان در نظر گرفته شده بود.
    در ادامه تصاویری از این مراسم را مشاهده می‌کنید:

به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

رفتار جالب يک کشيش زن در هنگام پخش اذان

دختر مسیحی که با امام حسین(ع) مسلمان شد به گزارش آخرین نيوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، وبلاگ دست‌نوشته‌ها نوشت: چند روز پيش گروهي از شيعيان از شهرهاي مختلف آلمان در برلين مراسم افطاري داشتند. من هم دعوت شده بودم. شيعيان در آلمان طي چند سال اخير جايگاه مناسب‌تري پيدا کرده‌اند، هم به لحاظ تشکيل انجمن‌ها و هم از نظر تعداد جمعيت رشد قابل توجهي داشته‌اند.
    دولت آلمان هم نسبت به گذشته نه تنها فضاي مطلوب‌تري را براي مسلمانان اعم از شيعه و سني ايجاد کرده بلکه خود احزاب هم به ايجاد ارتباط با مسلمانان تمايل پيدا کرده به گونه‌اي که هم در مراسم افطاري آنها شرکت کرده و هم خود اين احزاب بعضي از شب‌هاي ماه مبارک را افطاري ميدهند و ميزبان مسلمانان هستند.
    اما نکته اين فضاي مطلوب اين است که ديگر اديان هم از چنين فرصتي برخوردارند؛ حتي سلفي‌ها و تکفيري‌ها ميدان فعاليتشان ظاهراً محدود نيست به گونه‌اي که سلفي‌ها از همين آلمان حدود ۳۰۰ نفر براي جنگ عليه دولت سوريه جذب کرده بودند و حتي تعدادي از آنها در سوريه کشته شده‌اند.
    در افطاري علاوه بر شيعيان، نمايندگان کليساهاي کاتوليک و پروتستان هم حضور داشتند و پيام اسقف اعظم کليساها را خواندند. من با عمده آنها ارتباط خوبي دارم و نماينده کليساي پروتستان در اين مراسم را مي‌شناختم.
    مراسم رسمي نزديک اذان مغرب تمام شد؛ من يکي دو دقيقه قبل از اذان رفتم تا با نماينده کليساي پروتستان احوالپرسي کنم. وقتي چند کلمه‌اي با هم صحبت کرديم يکي از قاريان بين‌المللي کشورمان که در مجلس حضور داشت آواي اذان سر داد.
    با آغاز اذان، خانم کشيش رو به محل پخش اذان ايستاد و کاملاً سکوت کرد وقتي متوجه تعجبم شد يک جمله گفت و دوباره سکوت کرد؛ گفت من به احترام اذان سکوت مي‌کنم تا تمام شود. وقتي اذان تمام شد من يادم رفت که قرار بود چه بگويم و تمام حواسم متوجه احترام اين کشيش به اذان ما مسلمانان شده بود.
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری