جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راز شکرگذاری

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  185
  صلوات
  10
  تعداد دلنوشته
  1
  مورد تشکر
  957 پست
  حضور
  6 روز 1 ساعت 35 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  راز شکرگذاری
  راز شکرگزاری :

  « وَ اِذ تَأذَّنَ رَبُّکُم لَئِن شَکَرتُم لَأزِیَدنَّکُم »آیه 7 سوره ابراهیم قرآن کریم : « و چنین بود که پروردگارتان اعلام داشت که اگر شکرگزاری کنید بر نعمت شما می افزایم . » منت خدای را عزّوجّل- که طاعتش موجب قربتست و به شکراندرش مزید نعمت . هر نفسی که فرو می رود مُمِّدِ حیاتست و چون برمی آید مُفَرَّح ذات ؛ پس در هر نفسی دو نعمت موجودست و بر هر نعمتی شکری واجب . از دست و زبان که برآید کز عهده شکرش بدر آید شکرگزاری یکی از قدرتمندترین احساساتی است که ما می توانیم با به کار بردن آن ، تمام نعمت ها را با وفور محض وارد زندگیمان کنیم .
  ما هر جا که باشیم و شکرگزاری به هر شکلی که باشد ، می تواند تمام منفی گرایی ها را در زندگیمان از بین ببرد . انیشتین ثابت کرده است که هر چیزی در کائنات از انرژی است . ما هم انرژی هستیم و هر کدام از ما مردم ، در فرکانسی در حال ارتعاش هستیم . افکار ، احساسات و باورهای ماست که ارتعاش و فرکانس انرژیمان را تعیین می کند . زمانی که حواس خود را متوجه شکرگزاری کنیم ، درباره شکرگزاری فکر می کنیم ، آن را به زبان بیاوریم و احساسش کنیم ، در واقع فرکانس انرژی خود را به یکی از قوی ترین و بالاترین فرکانس های موجود تبدیل می کنیم .
  شکرگزاری انرژی مشابه شکرگزاری را جذب می کند . بنابراین وقتی ما شاکر در درگاه خداوند باشیم ، یعنی مقتدرانه انرژی هایی مشابه را که بابت دیگر موارد شکرگزاری احساس کرده ایم ، به سوی خود جذب می کنیم . به عبارت دیگر ، ما انرژی مردم ، شرایط و وقایعی را که موجب آوردن همه موارد خوب به زندگیمان می شود ، تحت نفوذ خود در می آوریم . اگر بابت نعمت هایی که داریم بنده ای ناشکر باشیم ، امکان ندارد چیزهای خوب بیشتری را وارد زندگیمان کنیم چرا ؟ چون در بحبوحه احساس ناشکری ، افکار و احساساتی را از خودمان ساطع می کنیم که آنها هم به نوبه خود زندگی سرشار از موارد بیشتری را که از بابت آنها ناسپاس هستیم ، جذب می کنند .
  خواه احساس حسادت ، غبطه ، عدم رضایت یا احساس کافی نبودن باشد ، این احساسات نمی توانند آنچه را می خواهیم به ما بدهند . آنها مانع ورود خیر و برکت به زندگیمان می شوند . اگر تو اتومبیلی جدید بخواهی اما در مورد اتومبیلی که داری شکرگزار نباشی ، در واقع فرکانسی غالب به بیرون می فرستی و نمی توانی چیزی بهتر را جذب کنی . از طرفی اگر بابت اتومبیلی که داری خدا را شاکر باشی ، حتی اتومبیلی به مراتب بهتر از آن را به سوی خودت فرا می خوانی . تمام موارد منفی موجود در زندگی ما صرفاً حاصل پشت کردن به تمام نعمت هایی است که داریم .
  تصور کنیم که کائنات ( که خیر و برکت محض است ) مانند خورشید است . خورشید مدام می تابد و به صورت جریان بی پایان انرژی حیات را ساطع می کند . وقتی ما روی خود را به سمت خورشید می کنیم تأثیر آن را احساس می کنیم ، اما اگر روی خود را برگردانیم دیگر تأثیرات حیات بخشی آن را دریافت نمی کنیم . کائنات هم دقیقاً عین خورشید عمل می کند . همیشه هست ، در دسترس است و تمام نعمت هایش را به سوی ما می فرستد . وقتی ما بر افکار و احساسات شکرگزاری تمرکز کنیم در واقع رو به سمتی کرده ایم که تمام نعمت ها همیشه وجود دارند و به ما داده شده اند . اما وقتی ما شکایت ، سرزنش و انتقاد کنیم ، غبطه بخوریم ، حسادت کنیم یا هر نوع احساس منفی دیگری داشته باشیم ، در واقع به تمام نعمت های الهی پشت کرده ایم .
  راز شکرگزاری یکی از قدرتمندترین ابزاری است که ما برای تحول زندگیمان به سوی لذت و شادی محض ، از آن استفاده خواهیم کرد . ما باید شروع کنیم سپس قانون جذب این افکار شکرگزارانه را دریافت می کند و نعمت های مشابه بیشتری از آن را به ما می دهد . برای تحول زندگیمان ، ما باید اول راهی پیدا کنیم که بابت نعمات کنونی مان شکرگزار باشیم . اگر هر بار فقط دقیقه ای خالصانه بر شکرگزاری تمرکز کنیم فرکانس خود را به سوی یکی از قوی ترین فرکانس های موجود می فرستیم و سپس تمام نعمات الهی به سوی ما سرازیر می شود ! وقتی ما بابت هر آنچه دلمان می خواهد وارد زندگیمان شود و قبل از اینکه به راستی ظاهر شوند خدا را شاکر باشیم ( ارتباط عالی ، شغل رویایی ، سلامتی ، ثروت و ... ) در واقع فرکانسی را مبنی بر اینکه از قبل این چیزها را داشته ایم به کائنات می فرستیم .
  قانون جذب متوجه نمی شود که ما چیزی را صرفاً تصور می کنیم یا واقعی است . بنابراین همین حالا با شکرگزاری از صمیم قلب حتماً همان چیزها را به سمت خودمان جذب می کنیم . این قانونی تغییر ناپذیر است و اگر از طریق صحیح انجام شود ، رد خور ندارد .
  شکرگزاری نوری را بر زندگی مان می تاباند که در پرتو آن امکاناتی را می بینیم که قبلاً برای ما پنهان بوده و درهایی را به رویمان می گشایند که قبل از آن بسته بودند . هر چه بیشتر این امکانات را کشف کنیم شادمانی بیشتری خواهیم داشت . هنوز برکات زیادی از دید ما پنهان و منتظرند تا شناخته شوند . بیاییم با نگاهی عمیق و قلبی سپاسگزار به تمام زوایای زندگی مان نگاه کنیم ! آن گاه پاداش این شکرگزاری مبهوت مان خواهد کرد ! وقتی احساس می کنیم همه چیز علیه ماست ، اندکی صبر کنیم و بر روی جنبه های دیگر زندگیمان تمرکز کنیم که واقعاً می توانیم به خاطر آنها شاکر باشیم . ناگهان راه های جدیدی را خواهیم دید که می توانیم با آنها به راحتی موانع را پشت سر گذاشته و پیش رویم .
  شکرگزاری جزء لازم یک زندگی با معنا ، مفرح و غنی است . هر زمان که خدا را شکر می کنیم ، زندگیمان بهتر خواهد شد . پس همین حالا در هر شرایطی که هستیم خدا را شکر کنیم تا زندگی بهتری نصیبمان شود . چگونگی نوشتن لیست شکرگزاری : همیشه فهرست چیزهایی را که بابت آن خدا را شاکر هستی ، به زمان حال بنویس ، خواه حالا آنها را داشته باشی یا نداشته باشی .
  اگر تو آنچه را که در آینده می خواهی به زمان آینده بنویسی ، آنها همیشه در زمان آینده خواهند ماند . مثلاً اگر بنویسی « من از بابت تمام نعمت هایی که خواهم داشت خدا را شاکرم . » آن نعمت در آینده حاصل می شود و به آن نمی رسی چون « می آید » نه اینکه « از راه رسیده است ! » برای مهار کردن قدرت قانون جذب باید برای هر آنچه در آینده می خواهی همین حالا شکرگزاری کنی انگار که از قبل آنها را دریافت کرده ای . وقتی فهرست خود را می نویسی هر جمله را به این صورت شروع کن : « خدایا از صمیم قلب سپاسگزارم که ... » یا « هم اکنون خدا را شکر می کنم که ... » یا « خدایا ، از بابت ... شکر . » یا هر عبارت شکرگزاری مشابه را که دوست داری و به تو حال و هوای خوبی می دهد ، بنویس . وقتی در دل ، خدا را شکر می کنی ، مجسم کن که کلام تو بر خواسته از قلب است این کار قدرتی شگفت انگیز دارد . عادت کن هر روز قبل از اینکه روز خودت را شروع کنی ، احساس شکرگزاری را که گویی همه چیز بر وفق مراد پیش رفته است حس کنی . هنگام راه رفتن هم ذکر « خدایا شکر » را از صمیم قلب به زبان بیاور . به هر حال که تو موقع راه رفتن فکر می کنی ، پس چه بهتر که از این موقعیت استفاده کنی و با ادای « خدایا شکر » از کائنات بهره مند شوی . خدا دوست دارد که تمام خواسته هایت را به تو بدهد و برای تک تک اشخاص هم چنین موهبتی در لحظه به لحظه زندگی وجود دارد . هر چه هر روز از بابت نعمات خداوند شاکر باشی نعمت های بیشتری به زندگی ات سرازیر می شود . شکر روزانه باعث می شود که در هر زمینه ای از زندگی تو تحولی ایجاد شود . نعمات خداوندی حد و حصر ندارد و تو می توانی آنها را به سوی خود بیاوری . با دعای شکرگزاری روزانه تو در واقع قدرت مغناطیسی جذب تمام خواسته هایت را به زندگی افزایش می دهی و به حداکثر می رسانی و وقتی رویاهای تو به حقیقت بپیوندد معجزه شکرگزاری را در خواهی یافت . لیست شکرگزاری : * سپاسگزاری کلی از خدا : امروز کدامیک از نعمت های پروردگارم را شکرگزاری می کنم ؟ سلامتی ام ، پدر و مادرم، خانواده و دوستان خوبم ، نیروی جسمانی ام ، قوه تفکر و خلاقیتم ، احساس شادی و نشاطم ، آرامش و امنیت درونی ام ، توانایی کار کردنم ، رزق و روزی ام ، خیر و برکت زندگی ام ، ثروت و دارایی هایم ، امید و آرزوهایم ، انرژی الهی درونم ، هدایت الهی ام ، استجابت دعاهایم ، عشق و صمیمیت ام ، زندگی و زنده بودنم ، آزادی ام ، خداوند مهربانم * سپاسگزاری جزء جزء نعمت هایی که همین حالا باید آنها را شکر کنی ( هر چیزی که به ذهنت می رسد بنویس و همین حالا شکرگزاری کن . )

  السلام علیک یا صاحب الزمان

 2. تشکر


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۳
  نوشته
  29
  مورد تشکر
  87 پست
  حضور
  1 روز 23 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  کاملا مخالف هستم
  شکر حق مطلق است ، پس باید با زبان مطلق گفته شود ، نه با ادبیات نسبی ، قوانین بشری که شما ذکر کردید الان قانون است در چهارچوب نظراتی که سعی بر شناخت جهان با علوم انسانی دارند که همیشه در حال رد شدن یا تکامل هستند، تا دیروز بیگ بنگ بود امروز نظریه m و دنیا 11 بعدی ، پس جایز نیست چیزی را که ثابت است با قوانین نا پایدار بخواهیم توضیح دهیم به سه علت
  اولا ممکن است قوانین رد شوند و فردا نظراتی دیگر بیایند که انها هم میتوانند روزی نقض بشوند ، پس نباید حق مطلق ثابت را بر نظرات حتی علمی سوار کرد ، شکر مال امروز نیست که این قوانین رو میدانیم ، پیامبر به اعراب بادیه نشین بی سواد اموخت ما هم پس باید بتوانیم

  دوما حق ذات خداست ، خداوند ازلی و ابدیست ، قبل از اینکه این عالم باشد و بعد از ان ، یعنی اول حق است در بستر ذات حق میتواند مثال شما باشد ، تمام قوانین فیزیک ، سرچشمه ان از حق است پس نباید وجودش را با غیر همجنس خود بسنجیم ، و ما هستیم که باید بتوانیم با نگاه به خداوند بگویم این قانون میتواند صحیح باشد یا خیر

  سوما شاید برای عامه مردم واضح باشد بگویند زیباست وقتی با نظریه انیشتن داریم اونو اثبات میکنم ، یعنی اول خدا واقف هست بر این مثله دوم انیشتن ، پس صدقش و کاملترش از زبان انیشتن است، و اگه روزی انیشتن گفت خدا وجود ندارد جواب چیست ، اونوقت با این تعریف چگونه از حق دفاع کنیم ، و با این کارها شاید مردم رو عادت میدیم که تایید خدا را در بنده های خدا جستجو کنن که شاید از همه بدتر باشد

 4. تشکر


 5. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۳
  نوشته
  29
  مورد تشکر
  87 پست
  حضور
  1 روز 23 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  شکر گفتن هر چیزی عملیست گاه زبانی است گاهی عملی ، زبانی گفتن کلماتی به خالق که در ان بتوان حالتی را دید که نشان از درک نعمات خداست ، و به خداوند میخواهیم بگویم که اراده تو را در وجود نعمتی دیدم ، اندکی از هدفت و حکمتت را از خلق ان فهمیدم .
  شکر مانند بسیاری از واجبات دارای دو بعد است ،
  بعد اول شکریست که میبینیم و میفهمیم از دیدن چیزی مانند نان ، اب ، هوا ، چیزی که درکش نسبت به همه تقریبا اسان است پس میگویم ، شکر که مرا بر دلیل وجودی این نعمتت اشکار کردی و مرا از ان بهرمند ساختی
  مرحله دوم شکریست که حاصلش میشود نگاهی که در کمالش میشود قوانین فیزیک انیشتن را نیز به چالش کشید
  اول گفتیم شکر انچه که میبینیم و میدانیم ، حاصلش میشود فکر کردن به چیزی که شکرش را میگویم ، مثلا اب ، بیشتر که شکر کنیم اب را میبینیم در ذهنمان و وقتی چیزی در ذهن ما وارد شود درباره اش فکر میکنیم ، ایا اب فقط برای خوردن ما افریده شده ، باز می اندیشیم و مبینیم که خیر در اب جانوران دیگری نیز هستند که ما انها رو میخوریم و از انان تغذیه میکنیم از اب زندگی میکنند ولی ما از ان تغذیه میکنیم پس اب را هم مستقیم مینوشیم یک شکر ، هزار شکر که هر چه میخوریم از اب است ، و به یاد ایه میفتیم ، و هر چیز زنده‏ای را از آب قرار دادیم، آیا ایمان نمی‏آورند! .
  شاید نفهمیم قبل از شکر گفتن چرا از دیدن اب ساده روان باید ایمان بیاوریم ، ساده است ولی اگر شکر ساده اولش رو بگوییم ، خدا درهای معرفتی برایمان باز میکند ، که اسراری برایمان اشکار میشود ، که شکرش را در توانت نمیبینی ، و ان لحظه است که هر چه را درک کرده ای میبنی دارد ذکر سبحان الله میگوید .
  انوقت است که میدانی اگر به حالتی دچار شدی که به ان بلا میگویی ، نعمتی است از طرف خدا که تو را به فکر ببرد ، اول با ایمان شکر بلای رو بکنی که از حکمتش اگاه نیستی چون تمرین کردی و دیدی همه چیز از نعمت مطلق است از طرف خدا ، پس اول ایمان می اوری که نمیدانم سرش را و شکر میگوی خداوند را که باز نعمتی به تو داد با ان بشناسی خالق و با شناخت خالقش ، عالمش رو بشناسی ، شاید فرمول ندانی ، ولی میدانی خدای که همه چیزش زیباست به نظمی مطلق که اگر عالمی ساخت زیباترینش را ساخت ، و چون با زیبایی مانوس شدی به شکرانه شکر ، معرفت داری که زیباترین پاسخ این سوال زیبا چیست ، که خدا نور است در نور ، ندانستنش عین دانایست ، تا زمانی که در مسیر حق هستیم

 6. تشکر


 7. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۳
  نوشته
  29
  مورد تشکر
  87 پست
  حضور
  1 روز 23 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  انجام شدن عملی که با ان خود را محق بدانیم برای دریافت مزد ، ان عمل میشود شغل کاسبی ، شاید در شغل شادابی و حس خوب باشد ، ولی کسی برای داشتن حس خوب کار نمیکند ، همه برای دریافت سهمی از محصول کاری که انجام میدهند کار میکنند ، اگر کار را خوب انجام دهیم ، حس خوب را هم میگیریم ، به عنوان محصولی جانبی ، که هدف مزد است ، که اگر خوب حاصل شد ، حس خوب را هم میگیریم
  ولی شکر توقع نیست یا وظیفه ، معرفتیست که از درک نعمتی ، کی بی توقع و چشم داشت سعی بر تشکر از خالقش داریم ، هدف تشکر ماست از خالق ، اینگونه نیست که ما با گفتن شکر زبانی یا عملی بدون داشتن معرفت ، شرایط را ایجاد کنیم که خدا را بدهکار کنیم به حق که ایجاد کردیم ، اینگونه کار نمیکند ، اگر حس خوبی امد شیطان است که میخواهد هدف را گم کنیم ، که اگر اینگونه باشد ، تریاک سلطان نشه جات و دادن حس خوب بی حساب است ، شاید اینگونه تریاک از خدا مهربان تر باشد .

 8. تشکر


 9. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  1,093
  صلوات
  20000
  تعداد دلنوشته
  1
  مورد تشکر
  1,893 پست
  حضور
  2 روز 13 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  1
  گالری
  0  شکر درک نعمت است شناخت است...شکر تفکری است عمیق از هست و نیست
  حقیقت بوده هست و خواهد بود. ازلی و ابدی است. لیکن واقعیت «بوده» اما شاید دیگر حالا نباشد. یا الان هست اما چه بسا بعدا نباشد و شاید هم نه در گذشته بوده و نه در حالا بلکه در «آینده» واقع شود. واقعیت «هست» است و حقیقت هستی «هست» است. هست جزیی از هستی است، اما هستی جزیی از هست نیست... حقیقت زنده و حاضر است وانگهی لایتناهی و نامحدود است. اما واقعیت ممکن است چنین نباشد. که اگر بود جزیی از جریان حقیقت بود.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود