جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نمیدونم چی بنویسم

نوشته
    34
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نمیدونم چی بنویسم

سلام
    من یک شیعه زادم از یک خونواده ی خوب و معتدل
    عاشق خدام
    ولی مدتیه از یک دختر که تو یک خونواده ی کافر متولد شده خوشم اومده
    اشتباه نکنید! کسی که عاشق خدا شده ممکنه مگه از رسیدن به کمال و خوبی مطلق چشم پوشی کنه؟! فک نکنم
    حالا مسئله اینه! من هر چقدر این دختر رو دوست داشته باشم و اون هم دوستم داشته باشه تا وقتی عقایدش رو درست نکردم نمیتونم باهاش ازدواج کنم!
    خونوادشون کافر کامله! ولی خودش نه! من رگه هایی از ایمان تو وجودش دیدم ولی بیشتر از هر چیزی رفتارش منشش و روحیاتش باعث شد ازش خوشم بیاد چون برخلاف بیشتر دخترای امروزی هیچ کدوم از اخلاقای فاسد رو نداره خیلی پاکه! خودمم اولا خیلی شک کردم باورم نمیشد با اینکه حجاب خوبی نداره یا کلی چیز دیگه ولی بسیاری از خصلت های یک دختر رو تمام و کمال داراست!
    من خودمو مسئول دونستم کمکش کنم دستشو بگیرم میبینم و میدونم چجور آدمیه قابل هدایته ولی چون همه ی نزدیکاش همه ی دوستاش کلا و کلا کافر بودن پدر و مادرش عضو حزب توده و کلی چیزه دیگه برای همین از ترس جونش و .. هیچ دوستی نداره فقط افراد محدود که همه کافر کاملن
    به جز من! وقتی دیدم این مشکلارو داره و دیدم هیچ روزنه ای نداره هیچ جور نمیتونه تو محیطی که همه کافرن بحث عمومیشون کفر و ضد خداس همه شست شوی مغزی شدن گفتم همه فامیلاش جزو احزاب گوناگون بودن میخوام بدونم چطوری میتونم درستش کنم دستشو بگیرم بهم اعتماد کرده منم دوسش دارم ولی خدا! خدا چی؟! الان که من میتونم از عشقی که بهم داره از اعتمادش و کلی چیزا وقتی میتونم دستشو بگیرم نمیتونم ردش کنم کمک میخوام ازتون کمک
    میخوام کمکم کنید دختریو که بین اینهمه کافر مشروب خواره بد کار خودشو نگه داشته حتی تو عمرش لب به مشروب نزده و کلی چیز دیگه میخوام کمکم کنید کمکش کنم! و اگه خدا بخواد از اون جمع جداش کنم و شانس بودن تو یه محیط خدا شناسو براش درس کنم وقتی میتونم نمیتونم نکنم
    ببخشید دراز شد
    ممنون میشم کمکم کنید
    خدا مسبب الاسباب هست مطمعنم این دختر هدایتی از خدا خواسته چون هیچ چیز اتفاقی نیس...
    ویرایش توسط مدیر اجرایی : ۱۳۹۲/۰۴/۲۴ در ساعت ۰۹:۳۷

2. تشکرها 2

3.  

نوشته
    604
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    10 روز 13 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با نام الله

نمیدونم چی بنویسم

کارشناس: استاد امیدوار

نوشته
    123
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    3 روز 23 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط T-Luvr نمایش پست
    سلام
    عاشق خدام
    اشتباه نکنید! کسی که عاشق خدا شده ممکنه مگه از رسیدن به کمال و خوبی مطلق چشم پوشی کنه؟! فک نکنم
    خالا مسعله اینه! من هر چقدر این دختر رو دوست داشته باشم و اون هم دوسم داشته باشه تا وقتی عقایدش رو درست نکردم نمیتونم باهاش ازدواج کنم!
    خونوادشون کافر کامله! ولی خودش نه! من رگه هایی از ایمان تو وجودش دیدم ولی بیشتر از هر چیزی رفتارش منشش و گرویاتش باعث شد ازش خوشم بیاد چون برخلاف بیشتر دخترای امروزی هیچ کدوم از اخلاقای فاسد رو نداره خیلی پاکه! خودمم اولا خیلی شک کردم باورم نمیشد با اینکه حجاب خوبی نداره یا کلی چیز دیگه ولی بسیاری از خصلت های یک دختر رو تمام و کمال داراست!
    من خودمو مسعول دونستم کمکش کنم دستشو بگیرم میبینم و میدونم چجور آدمیه قابل هدایته ولی چون همه ی نزدیکاش همه ی دوستاش کلا و کلا کافر بودن پدر و مادرش عضو حزب توده و کلی چیزه دیگه برای همین از ترس جونش و .. هیپ دوستی نداره فقط افراد محدود که همه کافر کاملن
    به جز من! وقتی دیدم این مشکلارو داره و دیدم هیچ روزنه ای نداره هیچ جور نمیتونه تو مخیططی که همه کافرن بحث عمومیشون کفر و ضد خداس همه شست شوی مغزی شدن گفتم همه فامیلاش جزو اخزاب گوناگون بودن میخوام بدونم چطوری میتونم درستش کنم دستشو بگیرم بهم اعتماد کرده منم دوسش دارم ولی خدا! خدا چی؟! الان که من میتونم از عشقی که بهم داره از اعتمادش و کلی چیزا وقتی میتونم دستشو بگیرم نمیتونم ردش کنم کمک میخوام ازتون کمک
    میخوام کمکم کنید دختریو که بین اینهمه کافر مشروب خواره بد کار خودشو نیگه داشته حتی تو عمرش لب به مشروب نزده و کلی پیز دیگه میخواک کمکم کنید کمکش کنم! و اگه خدا بخواد از اون جمع جداش کنم و شانس بودن تو یه محیط خدا شناسو براش درس کنم وقتی میتونم نمیتونم نکنم
    ببخشید دراز شد
    ممنون میشم کمکم کنید
    خدا الاسباب هست مطمعنم این دختر هدایتی از خدا خواسته چون هیچ چیز اتفاقی نیس...
    بسمه‌تعالي
    دوست و برادر ارجمند با عرض سلام وتحيت
    احساس مسوليت شما ستودني است و به آن ارج مي‌نهيم.
    توجه حضرتعالي را به نكات زير جلب مي‌كنم:
    همانگونه كه اشاره فرموده‌ايد خداوند مسبب‌الاسباب است و هدايت در دستان قدرت حضرت اوست. بر اين اساس اگر كسي همانند اين خواهر استحقاق هدايت و ارشاد را داشته باشد خداي بزرگ خود با فراهم آوردن اسباب مقدمات هدايت وي را فراهم خواهد كرد. لكن با توجه به اينكه حضرتعالي در شرايطي چون دغدغه ازدواج قرار داريد و ايشان هم جنسيتي مخالف شما دارند، به منظور جلوگيري از برخي اسيبها مانند غلبه فضاي عاطفي و ايجاد وابستگي طرفين يا يكي از آنها، پيشنهاد بنده اين است كه امر ارشاد ايشان را به افرادي از جنسيت خودشان حواله دهيد.
    در اين زمينه شايسته است به ايشان، افراد، كتابها و سايتهاي مذهبي معرفي شوند تا ايشان با مراجعه به اين منابع و البته در كنار يك دوست هم‌جنس خود، گامهاي استواري را در اين زمينه بردارند.
    و شما نيز از دور دعاگوي ايشان باشيد كه بهترين عملي است كه مي‌توانيد در حق ايشان انجام دهيد.

زير سايه عنايات حق مستدام باشيد.

نوشته
    253
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 9 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    عاشق خدام
    خالا مسعله اینه! من هر چقدر این دختر رو دوست داشته باشم و اون هم دوسم داشته باشه تا وقتی عقایدش رو درست نکردم نمیتونم باهاش ازدواج کنم!
    خونوادشون کافر کامله! ولی خودش نه! من رگه هایی از ایمان تو وجودش دیدم ولی بیشتر از هر چیزی رفتارش منشش و گرویاتش باعث شد ازش خوشم بیاد چون برخلاف بیشتر دخترای امروزی هیچ کدوم از اخلاقای فاسد رو نداره خیلی پاکه! خودمم اولا خیلی شک کردم باورم نمیشد با اینکه حجاب خوبی نداره یا کلی چیز دیگه ولی بسیاری از خصلت های یک دختر رو تمام و کمال داراست!
    من خودمو مسعول دونستم کمکش کنم دستشو بگیرم میبینم و میدونم چجور آدمیه قابل هدایته ولی چون همه ی نزدیکاش همه ی دوستاش کلا و کلا کافر بودن پدر و مادرش عضو حزب توده و کلی چیزه دیگه برای همین از ترس جونش و .. هیپ دوستی نداره فقط افراد محدود که همه کافر کاملن
    به جز من! وقتی دیدم این مشکلارو داره و دیدم هیچ روزنه ای نداره هیچ جور نمیتونه تو مخیططی که همه کافرن بحث عمومیشون کفر و ضد خداس همه شست شوی مغزی شدن گفتم همه فامیلاش جزو اخزاب گوناگون بودن میخوام بدونم چطوری میتونم درستش کنم دستشو بگیرم بهم اعتماد کرده منم دوسش دارم ولی خدا! خدا چی؟! الان که من میتونم از عشقی که بهم داره از اعتمادش و کلی چیزا وقتی میتونم دستشو بگیرم نمیتونم ردش کنم کمک میخوام ازتون کمک
    سلام
    کارشناس محترم پیشنهاد خوبی دادند
    اما
    حقیر پیشنهادی می دهم که نه سیخ بسوزه نه کباب
    پیشنهاد می کنم موضوع را با یک کارشناس دینی کاملا در دسترس مثل روحانی مسجدتان و امثال آن در میان بگذارید و متعهد شوید که همه وقایع بین خودتان را با راهنمایی ایشان پیش ببرید تا از افتادن به ورطه عاطفه ورزی آسیب زا در امان باشید و ایشان مراقب این امر باشند .
    این را از آن جهت می گویم که انگیزه این خانم برای میل به امور معنوی با محبت به شما بیشتر می شود و با این نیروی مضاعف بهتر می تواند از ورطه ای که در آن است نجات یابد ولی شما هم نباید بدون مراقب و پشتیبان جلو بروید چون احتمال آسیب خوردن شما هست البته دختر خانم نباید از وجود آن پشتیبان باخبر شود
    و هوالله الهادی السبیل

هردو عالم یک فروغ روی اوست

نوشته
    34
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست
    بسمه‌تعالي
    دوست و برادر ارجمند با عرض سلام وتحيت
    احساس مسوليت شما ستودني است و به آن ارج مي‌نهيم.
    توجه حضرتعالي را به نكات زير جلب مي‌كنم:
    همانگونه كه اشاره فرموده‌ايد خداوند مسبب‌الاسباب است و هدايت در دستان قدرت حضرت اوست. بر اين اساس اگر كسي همانند اين خواهر استحقاق هدايت و ارشاد را داشته باشد خداي بزرگ خود با فراهم آوردن اسباب مقدمات هدايت وي را فراهم خواهد كرد. لكن با توجه به اينكه حضرتعالي در شرايطي چون دغدغه ازدواج قرار داريد و ايشان هم جنسيتي مخالف شما دارند، به منظور جلوگيري از برخي اسيبها مانند غلبه فضاي عاطفي و ايجاد وابستگي طرفين يا يكي از آنها، پيشنهاد بنده اين است كه امر ارشاد ايشان را به افرادي از جنسيت خودشان حواله دهيد.
    در اين زمينه شايسته است به ايشان، افراد، كتابها و سايتهاي مذهبي معرفي شوند تا ايشان با مراجعه به اين منابع و البته در كنار يك دوست هم‌جنس خود، گامهاي استواري را در اين زمينه بردارند.
    و شما نيز از دور دعاگوي ايشان باشيد كه بهترين عملي است كه مي‌توانيد در حق ايشان انجام دهيد.

زير سايه عنايات حق مستدام باشيد.
    سلام
    دیگه الان دیر شده من برای این دست به این کار میزنم چون ایشون به میزان بسیار زیاد بهم وابسته شده اند

8. تشکر

نوشته
    34
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد14 نمایش پست
    سلام
    کارشناس محترم پیشنهاد خوبی دادند
    اما
    حقیر پیشنهادی می دهم که نه سیخ بسوزه نه کباب
    پیشنهاد می کنم موضوع را با یک کارشناس دینی کاملا در دسترس مثل روحانی مسجدتان و امثال آن در میان بگذارید و متعهد شوید که همه وقایع بین خودتان را با راهنمایی ایشان پیش ببرید تا از افتادن به ورطه عاطفه ورزی آسیب زا در امان باشید و ایشان مراقب این امر باشند .
    این را از آن جهت می گویم که انگیزه این خانم برای میل به امور معنوی با محبت به شما بیشتر می شود و با این نیروی مضاعف بهتر می تواند از ورطه ای که در آن است نجات یابد ولی شما هم نباید بدون مراقب و پشتیبان جلو بروید چون احتمال آسیب خوردن شما هست البته دختر خانم نباید از وجود آن پشتیبان باخبر شود
    و هوالله الهادی السبیل
    پیشنهاد خوبیست ولی من الان دیگر راه برگشت ندارم فقط میتونم جلو برم واس همین راهنمایی خواستم چون ازدواج با یک فرد که فقط خدا میشناسه (هیچ پایبندی مذهبی نداره) برام غیر ممکنه و از لحاظ عاطفی متاسفانه...
    ویرایش توسط T-Luvr : ۱۳۹۲/۰۴/۲۴ در ساعت ۰۸:۵۹

10. تشکر

نوشته
    253
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 9 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

پیشنهاد خوبیست ولی من الان دیگر راه برگشت ندارم فقط میتونم جلو برم واس همین راهنمایی خواستم چون ازدواج با یک فرد که فقط خدا میشناسه (هیچ پایبندی مذهبی نداره) برام غیر ممکنه و از لحاظ عاطفی متاسفانه...
    سلام
    برای تدبیر امور هیچوقت دیر نیست
    از ظرفیت محبت ایشون استفاده کنید و از افکار و رفتارهای ناشایست دورشون کنید
    شما در او هضم نشوید بذارید او در شما هضم شود
    صرف وجود علاقه شدید به معنای تمام شدن همه چیز نیست
    از مشاوری آگاه در کنار خود بهره ببرید
    والله الموفق

هردو عالم یک فروغ روی اوست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری