صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ابوبكر يار غار پيامبر نبود!

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۷
  نوشته
  85
  مورد تشکر
  72 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  ابوبكر يار غار پيامبر نبود!
  از بزرگترين مشكلات اساسي اهل سنت و وهابيون اين است كه هيچگاه نخواسته اند بپندارند كه تحريفات واقعي و عظيمي در مكتبشان رخ داده است. يكي از اين مشكلات و معضلات دروغي است كه در مورد يار غار پيامبر به خورد اهل سنت داده اند، تا جاييكه اهل تشيع نيز آن را باور كرده اند.
  اعتقاد اهل تسنن در اين است كه در زمان هجرت به همراه پيامبر(ص)، كسي نبود جز ابوبكر.
  اما در كتب خود اهل سنت هم چنين چيزي بيان نشده و آن را رد كرده اند. به همين دليل نگاهي مي اندازيم به كتب اهل سنت در اين باره:


  دركتاب البدايه و النهايه جلد 3 صفحه 176 آمده است كه ابن بكر يا بطور كاملتر عبدالله بن بكر بن اريقط راهنما و همراه پيامبر بوده كه به همراه حضرت رسول(ص) به سمت مدينه در حركت بودند. شايد برخي بگويند كه نفر سوم ابوبكر بوده است. اما بايد بدانند كه قرآن همان دو نفر را اعلام نموده است. در آيه 40 سوره توبه اشاره شده است كه دو تن در غار حاضر بوده اند و پيامبر به همراه خود گفته كه نترس كه خداوند با ماست. بنابراين نمي توانسته ابوبكر هم به همراه پيامبر باشد.
  از سويي ديگر شما در هيچ كجا نخواهيد ديد كه ابوبكر به اين فضيلت اعتراف كند و بگويد كه وي همراه پيامبر در غار قرار داشته است. كما اينكه وي در سقيفه به كمتر از اين اشاره كرده است و گفته: «نحن عشيرة رسول اللّه و اوسط العرب أنسابا و ليست قبيلة من قبائل العرب الا و لقريش فيها ولادة». شما مي توانيد اين مطلب را به وضوح در كتاب البدايه و النهايه جلد 6 صفحه 205 مشاهده كنيد.
  باز هم مي توان مدارك و دلايل ديگري را نيز در كتب اهل سنت ديد. مثلاً در كتاب لسان الميزان جلد 5 صفحه 115 عسقلاني گفته است كه از تابعين كساني بوده اند كه منكر ارتباط داشتن آيه غار با ابوبكر بوده اند. مانند ابوجعفر مؤمن طاق.
  از مهمترين مدارك كه مي توان به آن اشاره كرد، سخن عائشه دختر ابوبكر است كه در كتب صحيح بخاري جلد 6 صفحه 42 و تاريخ ابن اثير جلد 3 صفحه 199 و البدايه و النهايه جلد 8 صفحه 96 و همچنين در الاغاني جلد 16 صفحه 90 به آن اشاره كرد اين است كه عائشه گفته است كه هيچ آيه اي در وصف ما نازل نشده است.
  از سويي ديگر در صحيح بخاري جلد 1 صفحه 128 و كتاب الاذان جلد 4 صفحه 240 و كتاب الاحكام باب إستقضاء الموالي و استعمالهم، سنن البيهق جلد 3 صفحه 89 و فتح الباري جلد 13 صفحه 179 و جلد 7 صفحات 261 و 307 اشاره مي كند كه ابوبكر در هنگام رسيدن پيامبر از سفر مكه به مدينه ـ زمان هجرت ـ در مدينه از وي استقبال كرده و در نماز جماعت گروه اول مهاجرين هم شركت كرده است. اين يعني اينكه وي نمي توانسته همزمان در دو جا، يعني هم در سفر همراه پيامبر باشد و هم اينكه در مدينه در نماز جماعت شركت كرده باشد.
  البته موارد ديگري هم وجود دارد كه مي توان به اين دو مورد نيز اشاره كرد: اول اينكه در كتاب البدايه و النهايه جلد 6 صفحه 205 اظهار شده است كه اصلاً پيامبر در غار تنها بوده و نيز در كتاب فتوح البدان جلد 1 صفحه 64 آمده كه قيافه شناسي كه همراه مشركين بوده است، فقط جاي پاي پيامبر را تشخيص داده كه اين موضوع از سوي يحيي بن معين در كتاب تهذييب الكمال جلد 29 صفحه 26 قابل قبول دانسته شده است.
  با اين تفاسير متوجه مي شويم كه حقيقت اين است كه اصلاً ابوبكر در غار همراه پيامبر نبوده و اين دروغي بيش نيست كه ابوبكر را در غار گذارده اند و گفته اند كه پايش را مار گزيده است و او بخاطر پيامبر فرياد نزده است. بايد بدانيم كه تمام اين دروغها بخاطر اين است كه براي ابوبكر فضيلت بتراشند و او را با مولاي متقيان علي(ع) برابر كنند. در حاليكه كتبشان اعتراف مي كند كه اين فضيلت هم از آن ابوبكر نبوده است.
  به هر حال چه بخواهيم و چه نخواهيم و به هر ديدي نگاه كنيم، ابوبكر يار غار پيامبر نيست!
  ویرایش توسط reza4603 : ۱۳۸۷/۰۵/۱۱ در ساعت ۱۹:۳۱
  فرياد علي(ع) پس از 1400 سال هنوز مي آيد.


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  54
  مورد تشکر
  4 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  شاید راهنما ابوبکر بوده

 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  455
  مورد تشکر
  1,000 پست
  حضور
  16 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  1

  مطلب
  نقل قول نوشته اصلی توسط philsof نمایش پست
  شاید راهنما ابوبکر بوده


  سلام.عزیزم ما با شایدها کاری نداریم. باید دلیل بیاری. این سخن شما اسمش سفسطۀ ادعای بدون استدلاله

  لطف کن برای این فرضیه ات دلیل بیاور 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۵
  نوشته
  1,799
  مورد تشکر
  3,021 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  18

  راهنما
  نقل قول نوشته اصلی توسط philsof نمایش پست
  شاید راهنما ابوبکر بوده
  بنام خدا
  سلام جناب philsof گرامي
  در بحثهاي اينچنيني شايد ها محلي از اعراب ندارند . اگر بخواهيم چند نظر را در مورد مطلبي بيان كنيم بايد دليل هر كدام را نيز بياوريم .وگرنه يا بايد حرف طرف مقابل را قبول كنيم و يا اينكه با دليل منطقي و محكم نظر طرف مقابل را رد كنيم

 5. تشکرها 3


 6. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۷
  نوشته
  170
  مورد تشکر
  113 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط philsof نمایش پست
  شاید راهنما ابوبکر بوده
  ‌جناب فیلسوف لطفا قلسفی و عاقلانه و علمی بنویسید
  شما با شاید میخواهید خلافت به این بزرگی را اقبات کنید اما صده سخن خدا و پیامبر درباب خلافت را بسادگی نادیده میگیرید؟ این انصاف است.

 7. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  54
  مورد تشکر
  4 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  • پیامبر با ابوبکر درغار بود که ابوبکر به پیامبر گفت ای رسوالله من پاهای قریش را میبینم که پیامبر گفت نترس خدا با ماست
  نقل از کتاب تاریخ تحلیلی اسلام

 8. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۶
  نوشته
  1,251
  مورد تشکر
  2,255 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  10  نقل قول نوشته اصلی توسط philsof نمایش پست
  • پیامبر با ابوبکر درغار بود که ابوبکر به پیامبر گفت ای رسوالله من پاهای قریش را میبینم که پیامبر گفت نترس خدا با ماست
  نقل از کتاب تاریخ تحلیلی اسلام
  باسلام
  به نظر من اثبات بودن ابوبکر درغار همراه پیامبر فضیلتی را بر او نمی افزاید...چرا که به نقلی ، وقتی پیامبر در بین راه با ابوبکر مواجه شد پیش خودشان فکر کردند که اگر ابوبکر را با خود همراه نبرند ؛ بودن او خطر دارد .چون ممکن است به مشرکین خبر از جای پیامبر را بدهدو.... واین حرف اگر درست باشد آیا بودن او همراه پیامبر جزء افتخارات اوست یا جزء افتضاحات او.....
  زخون هر شهيدي لاله اي رست** مبادا روي لاله پا گذاريم


 9. #8
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۷
  نوشته
  85
  مورد تشکر
  72 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط philsof نمایش پست
  • پیامبر با ابوبکر درغار بود که ابوبکر به پیامبر گفت ای رسوالله من پاهای قریش را میبینم که پیامبر گفت نترس خدا با ماست

  نقل از کتاب تاریخ تحلیلی اسلام
  مثل اينكه تو مطلب رو نمي خوني!!!! يه بار ديگه برات مي ذارم:
  از سويي ديگر در صحيح بخاري جلد 1 صفحه 128 و كتاب الاذان جلد 4 صفحه 240 و كتاب الاحكام باب إستقضاء الموالي و استعمالهم، سنن البيهق جلد 3 صفحه 89 و فتح الباري جلد 13 صفحه 179 و جلد 7 صفحات 261 و 307 اشاره مي كند كه ابوبكر در هنگام رسيدن پيامبر از سفر مكه به مدينه ـ زمان هجرت ـ در مدينه از وي استقبال كرده و در نماز جماعت گروه اول مهاجرين هم شركت كرده است. اين يعني اينكه وي نمي توانسته همزمان در دو جا، يعني هم در سفر همراه پيامبر باشد و هم اينكه در مدينه در نماز جماعت شركت كرده باشد. اميدوارم كه متوجه شده باشي كه تمام مداركش هم مال اهل سنت است. اون كتب بر چه پايه اي گفته، نمي دونم. اما مطلب حقير با مدارك اهل تسنن اومده!!!
  فرياد علي(ع) پس از 1400 سال هنوز مي آيد.

 10. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۶
  نوشته
  711
  مورد تشکر
  1,437 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0  جناب فيلسوف ، اصلا اين كه ابوبكر در غار همراه با پيامبر صلي الله عليه و آله و سلم بوده است ، مطلبي است كه اثبات نشده و پذيرفتني نيست. من از شما هفت سوال مي پرسم . اگر پاسخ داديد و مرا قانع كرديد مي پذيرم كه شخصي كه همراه با پيامبر بوده ، همان ابوبكر است.

  سوال اول: يك مورد را از تاريخ يا يك حديث معتبر نقل كنيد كه در آن پيامبر فرموده باشد كه ابوبكر با من درون غار بوده است.


  سوال دوم: يك مورد را از تاريخ يا يك حديث معتبر نقل كنيد كه ابی بکر در طول حیاتش گفته باشد که من با پیامبر به غار رفته ام و از خاطرات همراهي با پيامبر در غار گفته باشد.


  سوال سوم : يك مورد را از تاريخ يا يك حديث معتبر نقل كنيد كه فرزندان ابی بکر گفته باشند که پدر ما با پیامبر درون غار رفته است.


  سوال چهارم: يك مورد را از تاريخ يا يك حديث معتبر نقل كنيد كه کفار و مشرکین مکه به همراهی ابوبکر با پیامبر اعتراف كرده باشند.
  به خصوص آنکه بلاذری در کتاب خودش روایت صحیحی را نقل کرده است که:
  (( ابو كرز قیافه شناس که تعقیب کنندگان را تا غار رسانده است آثار رد پاي پیامبر را در جلوی غار مشاهده کرده ولی او و عبدالعزی فرزند ابوبکر اثر قدم ابوبکر را در نزدیکی غار ندیده اند. )) . این روایت را راوندی هم تایید کرده است. ر. ك : فتوح البلدان ج 1 ص 64.


  سوال پنجم : بر اساس روايات زير كه در صحيح بخاري آمده است ، ابوبكر با عمر هجرت كرده بود. چگونه مي شود هم زمان با پيامبر هم هجرت كرده و يار درون غار پيامبر باشد؟
  (( ابوبکر و عمر و سالم غلام ابی حذیفه وابوسلمه و زید وعامربن ربیعه ازمکه به مدینه مهاجرت کردند و در راه نماز جماعت را به امامت سالم خواندند.))
  متن حدیث اول:
  (( حدثنا عثمان بن صالح: حدثنا عبدالله بن وهب: اخبرنی ابن جریج: ان نافعآ اخبره: ان ابن عمر رضی الله عنهما اخبره قال:
  کان سالم مولی ابی حذیفه یوم المهاجرین الاولین و اصحاب النبی(ص) فی مسجد قبا، فیهم ابوبکروعمر و ابو سلمه و زید و عامر بن ربیعه. ))
  ترجمه: (( سالم غلام ابی حذیفه – روزی که مهاجرین هجرت کردند – و اصحاب پیامبر در مسجد قبا بودند که در میان آن ها ابی بکر و عمر و ابوسلمه و زید و عامر بن ربیعه بود. )) . صحيح بخاری رقم 7175 باب (( استقضائ الموالی و استعمالهم )).

  متن حدیث دوم:
  (( حدثنا: ابراهیم بن المنذر قال: حدثنا انس بن عیاض، عن عبید الله، عن نافع، عن ابن عمر قال: لما قدم المهاجرین الاولون العصبه- موضع بقبا- قبل مقدم رسول الله (ص) کان یومهم سالم مولی ابی حذیفه، وکان اکثرهم قرآنآ ))
  ترجمه: (( هنگامی که اولین مهاجرین رسیدند به عصبه – موضعی در مسجد قبا – قبل از آن که رسول خدا بیایند سالم غلام ابی حذیفه ( بر اصحاب ) امام شد چرا که او از همه بیشتر قرآن را بلد بود. )) . صحيح بخاری رقم 692.

  توضیح:
  حدیث 692 و حدیث 7175:
  1-هر دو از نافع از ابن عمر هستند.
  2-هر دو اشاره به امامت سالم غلام ابی حذیفه دارند.
  3-هر دو در یک مسجد و آن هم مسجد قبا هستند.
  4-مامومین هم در هر دو حدیث که به سالم اقتدا کرده اند مهاجرین اولین را دارند که ابوبکر هم
  ( طبق حدیث 7175 ) در میان آن هاست.
  نتیجه:
  حدیث 7175 مکمل حدیث 692 است. که نام تعداد بیشتری از افراد را ذکرکرده است و هرگز به بعد از هجرت ارتباط ندارد. و به راستی چگونه بعد از هجرت سالم امام مهاجرین و اصحاب در مسجد قبا باشد در حالی که پیامبر آنجاست. از این دو حدیث فهمیده می شود که ابن عمر اولی را زمانی بیان کرده که هنوز مسجد قبا ساخته نشده و در آن لفظ موضع بقبا را بیان کرده است. و حدیث دوم را زمانی بیان کرده که مسجد را ساخته بودند و او هم گفته در همین جا یعنی (( فی مسجد قبا )) آن نماز جماعت اتفاق افتاده است.
  خوب با وجود اين با نقد روايات فوق ، اثبات بفرماييد كه صحيح بخاري صحيح نگفته و ابوبكر همراه پيامبر به غار رفته بوده است.

  سوال ششم: چرا عايشه كه ام المومنين اهل سنت و فرزند ابوبكر است در شان نزول آيه 40 سوره توبه يعني همين آيه اذ هما في الغار مي گويد‌:
  ((هرگز در مورد ما ( خانواده ) قرآنی نازل نشده است. ))
  1-بخاری ج 6 ص 42 چاپ دارالفکر بیروت.
  2- تاریخ ابن اثیر ج 3 ص 199.
  3-البدایه و النهایه ج 8 ص 96.
  اگر منظور عايشه از (( ما )) ، او و پیامبر و . . . باشد که حرفش غلط است. زیرا خدا در قرآن پیامبرش را ستوده است. و آیه هایی نازل کرده است.
  اگر منظور عايشه به عنوان یکی از همسران پیامبر گفته باشد که باز غلط است چرا که خدا در قرآن گروه همسران را مورد خطاب قرار داده است. و آیه هایی برای آن ها نازل کرده است. چه به صورت دستوری و یا هر نوع دیگر.
  پس معلوم می شود که منظور عايشه از (( ما )) خانواده اش ( ابوبکر و . . . ) است و آن هم از حالت گفتار پیداست که منظورش این است که در شان و منزلت آن ها آیه ای نازل نشده نه در مورد مطاعنشان. چرا که این عبارت را در مسجد و جلوی همه اصحاب بیان کرده و هیچ کس هم انکار نکرده است.
  با وجود اين حديث آشكار از عايشه چگونه ثابت مي كنيد كه آيه مزبور در مورد ابوبكر است . مستندي معتبر بر آن بياوريد.


  سوال هفتم: پسر ابی بکر جزء تعقیب کنندگان پیامبر بود و در خانه ابی بکر همراه ابی بکر بود:
  عبد الرحمان پسر ابوبکر که عبد العزی هم نامیده می شد یک فرد کافر معاند و محارب اسلام بود. (تاریخ ابن عساکر ج 13 ص 280) و در آن روزها که مرد بالغی بود یکی از مشرکین بود که پیامبر خدا را تعقیب می کرد. حتی در جنگ بدر هم در صفوف کافران بود. او هم جزء تعقیب کنندگان پیامبر بود و در خانه ابوبکر هم زندگی می کرد. مختصرتاریخ دمشق ابن منظور ترجمه عبدالرحمان ابن ابی بکر و نیز اسد الغابه شرح حال همین عبدالرحمان.
  سوال: طبق داستان تحريفي غار که اهل سنت می گویند پیامبر آن روز به خانه ابوبکر رفته و با او وعده گذاشته است، چگونه با وجود عبدالرحمان (عبد العزی) كه محارب و دشمن پيامبر بود ، چنین قضیه ای امکان دارد؟ 11. تشکرها 2


 12. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  5
  مورد تشکر
  0 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  رواياتي كه شما مي اوريد كذب محض است در هيچ كتاب سني شخصي غير از ابوبكر صديق رض به عنوان يار غار رسول الله وجود ندارد براي روشن شدن دروغ حضرات به سايت زير مراجعه كنيد كه يكي از هزار است و البدايه و النهايه را ببينيد كه هم خود ابوبكر دارد مي گويد وهم ام المومنين عايشه رضي الله عنها وهم چندين حديث صحيح ديگر :
  http://www.al-eman.com/Islamlib/viewchp.asp?BID=251&CID=43#s5
  فكر كرديد ما خوابيم ويا كتابهاي خودمان رامثل شما در انبارها انداخته ايم!!!!!!!

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود