جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: * یک روز با دختران محجبه آمریکایی

نوشته
    277
    حضور
    2 روز 17 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    80
    آپلود
    0
    گالری
    0

* یک روز با دختران محجبه آمریکایی

صدف سید، مسلمان آمریکایی در آلبوم «پوشش» یک روز را با دختران مسلمان محجبه آمریکایی سپری کرده و آنها را در قاب دوربین خود به تصویر کشیده است.

به گزارش اختصاصی سرویس بین‌الملل دخت ایران، صدف سید، مسلمان آمریکایی در آلبوم «پوشش» یک روز را با دختران مسلمان محجبه آمریکایی سپری کرده و آنها را در قاب دوربین خود به تصویر کشیده است.
    آوتمن هاردستی، متخصص ارتش آمریکا: مردم فکر می‌‌کنند من فرهنگ متفاوتی دارم، و چون مسلمان هستم کمتر آمریکایی هستم. بعضی مردم من را قبول می‌کنند، اما باید خیلی محتاط باشم. احساس می‌کنم همیشه باید بهترین رفتار را داشته باشم، که کمی استرس آور است. اگر اشتباهی بکنم، غیرمسلمانان آن را به حساب اسلام می‌گذارند، نه من.

نور علی، دانشجوی آمریکایی فلسطینی تبار: وقتی برای اولین بار در مورد منازعه دانکین دونات شنیدم که تبلیغات اینترنتی خود را متوقف کرده بود چون ریچل ری در آنها چفیه پوشیده بود و «بیش از حد عربی» به نظر می‌رسید، راستش را بگویم اصلا بهم برنخورد. این جور ناآگاهی‌ها برای من طبیعی شده است. بعدها بود که براردم باعث شد بفهمم که مشکلی پس این مساله وجود دارد و نباید بی‌توجه از کنار چنین اتفاقی عبور کرد. چفیه چیزی بیش از یک نماد فرهنگی است؛ یک تکه پوشش مد نیست. برای ما فلسطینی‌ها، چفیه نماد امید، غرور، قدرت و آزادی است.

نانسی علی، آموزگار: برای مسلمانان آمریکایی مهم است که رای بدهند، چون ما هم همان قدر در سیاست آمریکا سهم داریم که جوامع مذهبی دیگر دارند. اگر بخواهیم صدای ما شنیده شود، باید در تمام وجوه تاثیرگذار زندگی در آمریکا دیده شویم و رای دادن یکی از مهمترین فعالیت‌هاست. به عنوان یک محجبه، وقتی وارد محل‌های رای گیری می‌شوم، با احترام زیادی با من برخورد می‌شود. آرزو دارم زنان مسلمان بیشتری متوجه شوند که داشتن حجاب دیگران را دور نمی‌کند؛ همه چیز فقط به شخصیت پشت حجاب بستگی دارد.

رنی عبدالهادی، مدیر ارشد تیم

اسما عظیم، راننده ۵۸ ساله تریلی

ریما نصرالدین، فوتبالیست: واقعا مهم است که پوششی برای دختران راحی شود که فعال بمانند و از ورزش لذت ببرند. از لحاظ بدنی روی فرم بودن و فعال بودن برای مسلمانان اهمیت دارد، چه مرد و چه زن. من در دوران راهنمایی بسکتبال و بیسبال و دو و میدانی کار می‌کردم. آن موقع هنوز حجاب نداشتم، اما به جای شورت ورزشی شلوار می‌پوشیدم. والدینم من را تشویق می‌کردند که با حفظ پوشش اسلامی فعال بمانم. امیدوارم در آینده دختر خودم را هم تشویق کنم که اهل ورزش باشد. دوست دارم یک روزی تیم فوتبال دخترران کوچک راه بیاندازم که تمام دختران مسلمان را تشویق کند تا انشا الله فعال و خوش اندام بمانند.

پزشک طبیعت درمانی: بسیاری اوقات مردمی که در ساحل هستند سراغ مربیان مدرسه کایت سواری می‌آیند و می‌پرسند که آیا او واقعا یک زن مسلمان بود که سوار کایت بود، و آنها هم پس از پاسخ مثبت خود توضیح می‌دهند که زنان مسلمان باید پوشش عفیفانه داشته باشند و فعالیت‌های بدنی و ورزشی اشکالی ندارد. مسلمان آمریکایی بودن یعنی زندگی کردن زیبایی‌های اسلام در دریای بیکران فرصتهایی که در شکل و قالب جدیدی عرضه می‌شوند، و ابعاد جدید احساسات بخشی از جوهره انسان می‌شود که او را به سمت شکر خداوند یکتا که همه اینها را پیش روی ما گذاشته می‌برد.

نوشین یوسف، هنرآموز تکواندو: نظمی که از تکواندو آموختم به من کمک کرد تا بیشتر در اعمال معنوی تمرکز داشته باشم که همین باعث شد در هنرهای رزمی موفق‌تر باشم. تکواندو به من آموخت تا نمازهای یومیه را به عنوان مدیتیشن حقیقی که در آن بر رابطه‌ام با خداوند تمرکز دارم به جا بیاورم.

هبا عباسی، دونده و معلم: شرکت در ورزش‌های سه گانه به طور قطع اتفاق جدیدی برای خانواده و دوستانم بود. ساعت ۶ صبح شروع کردم، اما با این حال دوستان و اقوام زیادی برای تماشا امده بودند. تشویق‌های آنها در پایان شنا مثل تزریق آدرنالینی بود که بدنم نیاز داشت تا بقیه مسابقه را ادامه دهد. حمایت عزیزانم که مرا تشویق می‌کردند پاسخ خداوند به دعاهای من بود که کمکم کند تا شنا را به پایان برسانم. خواست خدا، میل خودم و حمایت خانواده و دوستانم دلیل مدالی است که در اتاقم آویزان است.

سنا رحیم، دانشجو

ویرایش توسط ✿ عاشق قرآن ✿ : ۱۳۹۲/۰۴/۲۸ در ساعت ۰۹:۲۸ دلیل: ویرایش تصاویر

2.  

نوشته
    41
    صلوات
    14
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 3 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
    سلام علیکم
    استفتائات مرحوم آیت الله بهجت (ره)

داشتن زينت و پوشاندن وجه و كفّين
    648. چنان چه زن با خود زينت داشته باشد، مانند حلقه ى ازدواج، يا انگشترى در دست، يا چهره آراسته كرده باشد، آيا واجب است وجه و كفّين را بپوشاند؟
    ج. واجب است.

چادر
    649. آيا در پوشش اسلامى چادر الزامى دارد يا خير؟
    ج. حجاب كامل همان چادر است.

نمايان بودن حجم پاهاى زن
    650. آيا نمايان بودن حجم پاهاى زن از جوراب ضخيم و يا شلوار تنگ اشكال دارد؟
    ج. اگر مهيّج باشد، جايز نيست.

لباس هاى مهيج
    651. پوشيدن لباس هاى تنگ و مهيّج براى زن و مرد، اگر حجاب اسلامى در آن رعايت شود شرعا اشكال دارد؟
    ج. جايز نيست.

كفش هاى صدادار
    652. پوشيدن كفش هاى صدادار براى خانم ها اگر به قصد جلب توجه نامحرم نباشد، آيا اشكال دارد؟
    ج. اگر جلب توجه كند، اشكال دارد و قصد ملاك نيست.

660. آيا پوشيدن مانتو براى زنان، در صورتى كه برجستگى هاى اندام مشخص باشد، جايز است؟
    ج. جايز نيست.

امر شوهر به پوشيدن چادر
    667. زنى هستم، دوست دارم مانتو و روسرى بپوشم. امّا شوهرم مى گويد بايد چادر بپوشى، وظيفه ى من چيست؟
    ج. به حرف شوهرتان عمل كنيد.

مانتو و شلوار
    668. آيا پوشيدن مانتو كه تمام مواضع لازم را مى پوشاند، همراه با شلوار و روسرى كه به عنوان حجاب اسلامى محسوب مى شود، در صورتى كه حجم بدن از آن نمايان باشد چه حكمى دارد؟
    ج. حجاب كامل همان چادر است.

متاسفانه در تاپیک های دیگر و سایت های دیگر هم این موضوع وجود دارد که این نوع پوشش را اسلامی میدانند ترویج و تشویق میکنند (پناه بر خدا)

پوشش در برابر اقوام شوهر
    674. وظيفه زن با فاميل هاى نامحرم شوهر از نظر پوشش اسلامى چيست؟
    ج. با نامحرم هاى ديگر فرقى ندارند.

متاسفانه یکسری خانم های محترمه فکر میکنند اگر مهمانی بروند یا مهمان براشون بیاد (از اقوام) با نامحرم های دیگه فرقی دارند!!!

پوشش سر با كلاه يا كلاه گيس
    653. آيا پوشاندن سر با كلاه گيس براى خانم ها پوشش شرعى محسوب مى شود و به چنين زنانى آيا مى توان نگاه كرد؟
    ج. خير و نگاه به آن ها هم جايز نيست.

واقعا جای تاسف دارد که این موضوع رو در سایتی دیدم که خانم های ترکیه ای را نشان داده بود که روی روسری کلاه گیس گذاشته اند و اسم آن را حجاب میگذارند
    پناه بر خدا از هجمه زیرکانه و عمیق دشمنان اسلام که تا عمق روح خیلی ها نفوذ کرده اند پناه بر خدا
    در آخر عرض میکنم چرا باید عکس زنانی که خود را مسلمان میدانند در دسترس دیگران باشد ولو با برترین پوشش!!!
    خدا عاقبت همه را ختم به خیر کند انشاء الله
    و من الله توفیق

ویرایش توسط montazer71 : ۱۳۹۲/۰۴/۲۵ در ساعت ۱۰:۳۴
    مرحوم آیت الله بهجت :«ما آمدیم دنیا تا زندگی کنیم و قیمتی شویم نه به هر قیمتی زندگی کنیم».

نوشته
    52
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 6 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط montazer71 نمایش پست
    واقعا جای تاسف دارد که این موضوع رو در سایتی دیدم که خانم های ترکیه ای را نشان داده بود که روی روسری کلاه گیس گذاشته اند و اسم آن را حجاب میگذارند
    پناه بر خدا از هجمه زیرکانه و عمیق دشمنان اسلام که تا عمق روح خیلی ها نفوذ کرده اند پناه بر خدا
    در آخر عرض میکنم چرا باید عکس زنانی که خود را مسلمان میدانند در دسترس دیگران باشد ولو با برترین پوشش!!!
    خدا عاقبت همه را ختم به خیر کند انشاء الله
    و من الله توفیق
    درود بر شما

متأسفانه، کاربر محترم شروع کننده موضوع، از بحث های عمیق اسلامی در خصوص زن و سبک زندگی و ویژگی های زن مسلمان غفلت کرده اند؛
    گویا تنها ویژگی لازم یک زن مسلمان، حجاب است. (بماند که برخی از این عکس ها حجاب هم نیست؛ ببخشید: حجم .... های عکس شماره .... ؛ یا ..... !!!!!)

فرض کنیم حجاب کامل اسلامی هم توسط خانم ها رعایت شده باشد؛ (که نشده)؛ آیا حضور یک خانم در مسابقه دو همگانی (در یکی از عکس ها)، (با صحنه هایی که تولید می شود) - یا ورزش در جلو دید نامحرم و .... این ها ویژگی افتخارآمیزی است؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!

چه قدر دین ما مظلوم شده که کاربران مذهبی هم تحت تهاجم شدید فرهنگ منحوس غرب، این گونه می نویسند و می اندیشند.

- به امید عدم حذف این ارسال -
    ویرایش توسط حقیقت طلب : ۱۳۹۲/۰۴/۲۵ در ساعت ۱۳:۱۴

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)