جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خوشبختي در زندگي

نوشته
    3
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

شاد خوشبختي در زندگي

با سلام ملاك هاي لازم براي يافتن يك همسر خوب چه مي باشد
    و چرا بعضي از خانواده ها اصرار بر درس خواندن دخترشان مي كنند و نمي گذارند اگه يه پسره خوبي هم كه پيدا شد دخترشون را خوشبخت كنه البته با اميد به خدا
    لطفا در اين خصوص مرا راهنمايي كنيد متشكرم

2.  

نوشته
    802
    مورد تشکر
    11 پست
    حضور
    12 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط meysep نمایش پست
    ایمان،اخلاق،سلامتی،خانواد ه خوب و....

و چرا بعضي از خانواده ها اصرار بر درس خواندن دخترشان مي كنند و نمي گذارند اگه يه پسره خوبي هم كه پيدا شد دخترشون را خوشبخت كنه البته با اميد به خدا
    اینرو باید از خودشون پرسید ولی ظاهرا فکر میکنند که اینجوری آینده دخترشون مطمئنتر خواهد بود.
    ویرایش توسط ابو محمد : ۱۳۸۸/۰۸/۱۸ در ساعت ۲۲:۴۳

مِنَ الْمُؤْمِنينَ رِجالٌ صَدَقُوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضى‏ نَحْبَهُ وَ مِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَ ما بَدَّلُوا تَبْديلا
    از مؤمنان مردانى هستند كه به پيمانى كه با خدا بسته بودند وفا كردند. بعضى بر سر پيمان خويش جان باختند و بعضى چشم به راهند و هيچ پيمان خود دگرگون نكرده‏اند
    مارا به دعا کاش نسازند فراموش
    رندان سحر خیز که صاحب نفسانند

نوشته
    79
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    277
    آپلود
    0
    گالری
    0

خوشبختی یعنی...........
    یعنی خدا ازت راضی باشه تو هم از خدا راضی باشی .
    قشنگه نه؟!
    (محمدطه)

دلداری خدا رو ببین:
    "فلا یحزنک قولهم انانعلم ما یسرون و ما یعلنون"
    (یس)
    آیا باز هم غمگینی!؟

5. تشکر

نوشته
    1,246
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

مهمترين ملاك ايمانشه، اخلاق و خانواده مذهبي
    شهيد عماد مغنيه: براي من ميل رهبر معظم انقلاب، حجت شرعي است.

7. تشکر

نوشته
    16
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خوشبختی یعنی؟؟؟با یاد خدا زندگی کردن...اگه با یاد خدا زندگی کنی هیچ گناهی انجام نمیدی...و اگه گناه انجام ندی زندگی شیرین شیرینه
    و در موضوع ازدواج که خانواده ها اصرار بر درس دخترشون دارن!
    من خودم ازدواج کردم ... سنمم زیاد نیست...3 مرداد 88 عقد کردم ... و هنوز هم محصلم و دارم درس میخونم...همسرم رو هم خیلی زیاد
    بینهایت دوست دارم...ولی اگه درسم تموم میشد و از لحاظ فکری بالغ تر میشدم بهتر بود...و راحت تر میتونستم با همسرم حرف بزنم و مشکلاتمون رو به راحتی حل کنم...

زیباترین تولدها ، آن هاییست که در رویا برای کسی می گیریم که عاشقانه دوستش داریم

9. تشکر

نوشته
    1,289
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

در هر جامعه ای تعریف خاصی از خوبی و بدی وجود داره و معیارهای ویژه و خاصی هم برای شایستگی مطرحه . در جامعه ی ما بر اساس فرهنگ اسلامی ویژگیهایی که برای همسر خوب مطرحه : یکی اخلاق خوبه ، ایمان ، خانواده ی خوب و مذهبی ، اشنایی با مسئولیت و وظایف شرعی و اجتماعی و...

خب اگه خوشبینانه به این مسئله نگاه کنیم می شه اینطور گفت که شاید اونا با شرایط روحی دخترو پسرشون اشنایی بیشتری داشته باشن و نخوان که اونا بر اساس احساس تصمیم بگیرن و عاقلانه برن جلو .

ویرایش توسط نیلا. : ۱۳۸۸/۰۸/۲۲ در ساعت ۱۲:۳۵

تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نياز؟
    مي کشم ناز يکي تا به همه ناز کنم..

نوشته
    63
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

شاید هم دختره داره احساسی تصمیم می گیره خانواده این را بهانه کردند
    ماشما را رها نکرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم و اگر توجهات ما نبود بلاها بر شما فرود آمده دشمنان شما را پایمال می کردند .
    فرازی از توقیع حضرت مهدی (عج) به شیخ مفید

12. تشکر

نوشته
    606
    حضور
    20 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

ملاک اصلی در ازدواج تقوی میباشد از حضرت رسول مکرم نقل شده اگر کسی به خواستگاری دختر شما امد و در او تقوی و ایمان به خدا را دیدید با ازدواج موافت کنید . البته شاید بعضی بگویند که شغل و تحصیل و چیزهای دیگر هم در این زمانه ملاک است که صد البته درست وبجا میگویند اما اگر کمی در کلام رسول الله دقت کنیم انسان با تقوی و با ایمان چون در راه خدا قدم بر میدارد با همت و توکل این مشکلات را حل مینماید . صد البته خداوند به وعد خود در مورد تسهیل زندگی مزدوجین عمل مینماید .
    اما در این زمانه ملاک ازواج بیشتر به سمت مادیات و چشم وهمچشمی رفته و باید گفت به کدام روش و سنت پیغمبر عمل میشود که به سنت ازدواج پیغمبر اهمیت داده شود .چه زنان و چه مردان بار دیگر و صد بار دیگر مسایل ازدواج به سنت پیغمبر را بخوانند در مورد کمی مهریه و خوش خلق بودن همسران و ایمان انان به خداوند در زندگی .
    اگر کمی و فقط کمی به سنت حضرت رسول اهمیت داده میشد اکثر مشکلات کنونی وجود نداشت .
    (در مورد تحصیل دختر خانم باید بگم شما را سر میدوانند بیخیال شو)
    ۩۩۩... پس بگذارید سرسپردگی به خداوند لباس درونتان باشد نه نمایش بیرون...در پنهان ترین لایه های روحتان باشد، نه آواز آشکار لبهایتان.... بگذارید سرسپردگی به خداوند در میان استخوان دنده هایتان باشد...۩۩۩

14. تشکر

نوشته
    79
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    277
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط king81 نمایش پست
    ملاک اصلی در ازدواج تقوی میباشد از حضرت رسول مکرم نقل شده اگر کسی به خواستگاری دختر شما امد و در او تقوی و ایمان به خدا را دیدید با ازدواج موافت کنید . البته شاید بعضی بگویند که شغل و تحصیل و چیزهای دیگر هم در این زمانه ملاک است که صد البته درست وبجا میگویند اما اگر کمی در کلام رسول الله دقت کنیم انسان با تقوی و با ایمان چون در راه خدا قدم بر میدارد با همت و توکل این مشکلات را حل مینماید . صد البته خداوند به وعد خود در مورد تسهیل زندگی مزدوجین عمل مینماید .
    اما در این زمانه ملاک ازواج بیشتر به سمت مادیات و چشم وهمچشمی رفته و باید گفت به کدام روش و سنت پیغمبر عمل میشود که به سنت ازدواج پیغمبر اهمیت داده شود .چه زنان و چه مردان بار دیگر و صد بار دیگر مسایل ازدواج به سنت پیغمبر را بخوانند در مورد کمی مهریه و خوش خلق بودن همسران و ایمان انان به خداوند در زندگی .
    اگر کمی و فقط کمی به سنت حضرت رسول اهمیت داده میشد اکثر مشکلات کنونی وجود نداشت .
    (در مورد تحصیل دختر خانم باید بگم شما را سر میدوانند بیخیال شو)
    اگه کسی رو دیدی که وقتی خواستیم شروط ازدواج رو براش سخت نگیریم سو استفاده نمی کنه حتما به من خبر بدید میخوام مطمئن شم همچین موجودی وجود خارجی داره یا نه.بابا این حرفا کدومه؟طرف یه لا قبا میاد خواستگاری فکر کردن مومنه سخت نگرفتن هنوز هیچی نشده می خواست از همین علیه دختره استفاده کنه و بگه :تو مونده بودی من نذاشتم بترشی!!!
    حالا همه چیزش وضع مالیش ظاهرش اخلاقش و... از دختره پایینتر بودا !!! بعدا فهمیدن ایمانش هم فیلم بوده!!!

(محمدطه)

دلداری خدا رو ببین:
    "فلا یحزنک قولهم انانعلم ما یسرون و ما یعلنون"
    (یس)
    آیا باز هم غمگینی!؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری