جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: لطفا مرا راهنمایی کنید(نحوه رفتار با همسر در مورد خواستگار قبلی)

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

لطفا مرا راهنمایی کنید(نحوه رفتار با همسر در مورد خواستگار قبلی)

سلام.وقتتون بخیر
    من 2 ساله که با یه دختر عقد کردم طی صحبتهایی که تو این دوران داشتیم فهمیدم که یکی از همکلاسیاشو دوست داشته وحتی اون ازش خواستگاری کرده که به دلایلی ازدواج نکردن وقتی این موضوع رو بهم گفت پیش روانشناس رفتم وجلساتی که داشتیم وصحبتهایی که شد با موضوع کنار اومدم بعد از اون چند بار با عناوین مختلف اسم خواستگار قبلی آورده شده که هر بار همسرم گفته دفعه آخره و دوباره اسمی از اون به وسط نمیاد تا چند روز پیش که دوباره توی اینترنت دنبالش گشته وپس از اینکه من متوجه شدم گفت فقط از روی کنجکاوی این کارروکرده
    من نگرانم که بعد از این هم توی موقعیتهای مختلف همیشه اسمش به میون بیاد وزندگیمون رو خراب کنه
    من از اول ازدواج بهش گفتم که از چیزایی که متنفرم:دروغ،پنهان کاری،... هست وحالا که این موضوع اتفاق افتاده میگه چون تو رو محرم میدونستم اون حرفا وگذشتم رو بهت گفتم وازین به بعد هیچی بهت نمیگم.درست همون چیزی که من ازش متنفرم
    وقتی که من هرچیزی رو بهش میگم و روراست هستم این خواسته زیادیه که بخام اونم چیزی رو ازم پنهون نکنه؟
    همسرم همیشه بهم میگه تو نمیتونی از لحاظ عاطفی منو ارضا کنی ونازمنو بکشی،میگه هر وقت ناراحت میشم تو باید نازکشی کنی چون مردی
    از طرفی حرفاییکه میگه: از اول دوستت نداشتم،از خانوادت بدم میاد، تو منو محدود میکنی،.... چی میشه؟
    در صورتیکه ازدواجمون کاملا سنتی وبا تحقیقات دو طرف با آشنایی کامل خانواده ها از هم صورت گرفته
    لطفا راهنماییم کنین چیکار کنم؟مرسی

2.  

نوشته
    698
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    16 روز 10 ساعت نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

با نام و یاد دوست

لطفا مرا راهنمایی کنید(نحوه رفتار با همسر در مورد خواستگار قبلی)

کارشناس بحث: استاد امیدوار

نوشته
    123
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    3 روز 23 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nab1359 نمایش پست
    سلام.وقتتون بخیر
    من 2 ساله که با یه دختر عقد کردم طی صحبتهایی که تو این دوران داشتیم فهمیدم که یکی از همکلاسیاشو دوست داشته وحتی اون ازش خواستگاری کرده که به دلایلی ازدواج نکردن وقتی این موضوع رو بهم گفت پیش روانشناس رفتم وجلساتی که داشتیم وصحبتهایی که شد با موضوع کنار اومدم بعد از اون چند بار با عناوین مختلف اسم خواستگار قبلی آورده شده که هر بار همسرم گفته دفعه آخره و دوباره اسمی از اون به وسط نمیاد تا چند روز پیش که دوباره توی اینترنت دنبالش گشته وپس از اینکه من متوجه شدم گفت فقط از روی کنجکاوی این کارروکرده
    من نگرانم که بعد از این هم توی موقعیتهای مختلف همیشه اسمش به میون بیاد وزندگیمون رو خراب کنه
    من از اول ازدواج بهش گفتم که از چیزایی که متنفرم:دروغ،پنهان کاری،... هست وحالا که این موضوع اتفاق افتاده میگه چون تو رو محرم میدونستم اون حرفا وگذشتم رو بهت گفتم وازین به بعد هیچی بهت نمیگم.درست همون چیزی که من ازش متنفرم
    وقتی که من هرچیزی رو بهش میگم و روراست هستم این خواسته زیادیه که بخام اونم چیزی رو ازم پنهون نکنه؟
    همسرم همیشه بهم میگه تو نمیتونی از لحاظ عاطفی منو ارضا کنی ونازمنو بکشی،میگه هر وقت ناراحت میشم تو باید نازکشی کنی چون مردی
    از طرفی حرفاییکه میگه: از اول دوستت نداشتم،از خانوادت بدم میاد، تو منو محدود میکنی،.... چی میشه؟
    در صورتیکه ازدواجمون کاملا سنتی وبا تحقیقات دو طرف با آشنایی کامل خانواده ها از هم صورت گرفته
    لطفا راهنماییم کنین چیکار کنم؟مرسی
    بسمه‌تعالي
    با عرض سلام و تحيت
    دوست گرامي توجه شما را به نكات زير جلب مي‌كنم:
    اين موضوع را از دو محور مي‌توان بررسي كرد:
    1- محور مربوط به شما
    2- محور مربوط به ايشان

در ارتباط با محور اول لازم است حضرتعالي
    - بنا را بر اعتماد بگذاريد و از حساسيت نشان دادن نسبت به اين موضوع اجتناب نماييد. حساسيت شما باعث تقابل و حساسيت متقابل در ايشان خواهد شد.
    - به اعتماد ايشان ارج بگذاريد و با خودداري از سرزنش، اين اطمينان را به او بدهيد كه شما محرم اسرار وي هستيد و او مي تواند در كنار شما ارامش را تجربه كند.
    - در مقابل بهانه‌گيريها و گلايه‌هاي ايشان واكنش نشان ندهيد و مقابله به مثل نكنيد. بلكه سعي كنيد خود را بجاي ايشان قرار داده و اين گلايه‌ها را ناشي از نيازهاي ايشان كه احيانا از ناحيه شما مففول مانده است بدانيد. پس بجاي پاسخ متقابل، سطح عاطفه و توجه خود را به ايشان با رفتار و گفتاري كه رضايت ايشان جلب مي‌شود، افزايش دهيد.
    - سرزنش و واكنش منفي شما نسبت به ايشان باعث دروغ و پنهان كاري ايشان مي‌شود.
    - در عين رعايت نكات فوق، از ايشان بخواهيد به خواسته‌ها و احساسات شما احترام بگذارد و از ادامه دادن چنين روندي خودداري كند
    - مبنا را رفتار ظاهري ايشان قرار دهيد و از امتحان كردن ايشان خودداري كنيد.

در ارتباط با محور دوم:
    - اينكه ايشان در چه موقعيت عاطفي نسبت به خواستگار اول، با شما ازدواج كرده باشند تعيين كننده است.( تشخيص بر عهده روانشناس است)
    - ضرورت اين بوده است كه همسر شما، حين خواستگاري شما و عقد، از علاقه و يا تمايل به ازدواج با خواستگار قبلي فارغ شده باشند.
    - در صورتيكه حين خواستگاري شما، از شخص قبل از لحاظ عاطفي فارغ نشده باشند، كار براي هردوي شما قدري دشوار ميشود. ضمن اينكه زمينه مقايسه شما با خواستگار قبلي را مهيا مي‌كند.
    - در مواردي فراموشي شخص قبل، نياز به فرصت و مداخله يك روانشناس دارد.

برمبناي اين نكات و بر مبناي آنچه كه مورد اشاره شما واقع گرديد، لازم است در يك فضاي دوستانه و صميمي با يكديگر گفتگو كنيد و آسيبهاي روابط متقابل را اولا شناسايي و ثانيا برطرف نماييد. چرا كه تقابل و متهم نمودن يكديگر فاصله عاطفي شما را بيشتر مي‌كند، از اينرو در كنار محبت و صميميت مراجعه همزمان هردوي شما به يك روانشناس( خانواده درمانگر) مجرب براي تحليل دقيق مسئله و ارائه راهكارهاي متناسب با آن ضرورت اكيد دارد.

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمين
    ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۹۲/۰۴/۲۶ در ساعت ۱۲:۱۶

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا

دوست گرامی با محبت واقعا می تونید معجزه کنید
    نگاه خودتون رو تغییر بدید
    همه این بهونه ها داره می گه نیاز به محبت داره همسرتون

من بار ها شنیدم که بزرگان می گن اصلا لزومی نداره خیلی از اتفاقات دوران مجردی را برای همسرانتون تعریف کنید
    مخصوصا اقایون
    چه کار داری بگی من از فالانی خوشم میومد و چهار جا خواستگاری رفتمو و...!

یا علی(ع)

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)