صفحه 1 از 11 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نیازمند مشاوره دوستان ( مشاوره ازدواج)

نوشته
    28
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    7

نیازمند مشاوره دوستان ( مشاوره ازدواج)

به نام یگانه هستی

اول اینکه این ماه مهمونی و مهربونیو تبریک میگم و ...
    خب برم سر اصل مطلب :

مدت زمانیه برای یکی از دوستام موردی پیش اومده ( هرچند از نظر من شبیه مشکله ولی .... ) این دوستم خیلی به کمک به دیگران و مخصوصا جویا بودن از حال ایتام خودشو متعد میدونه و مخصوصا بعد از قبولی دانشگاه خلاصه بانی تشکیل یک گروهی شد ( از همکلاسیای دانشگاه ) که به کسایی که درین مرکز نگه داری کودکان بی سرپرست هستن و مشکل درسی دارن کمک درسی کنیم . حدود دو سال از فعالیتمون میگذره چندتا قبولی دانشگاهم داشتیم !!! اینارو گفتم که زمینه از روحیات این دوستمون حاصل بشه براتون ...

و خب اینجا بچه های سن بالاتر بودن . خودش اختصاصی به بچه های کوچیکتر هم سر میزد که بله درسته در همون جا سرنوشت کاره خودشو کرد ... ایشون با یک دختر خانمی که از ناحیه پا معلولیت دارن آشنا شد و ...

خلاصه بعد از مدتی کلنجار رفتن با خودش این موضوعو با من مطرح کرد انگاری اون خانم هم اونجا به صورت ثابت میان و به اون بچه ها سر میزنن و باز هم همو دیدن اونجا

کلی این دوستم خیلی این قضیه براش مهمه که تو مسیری که واسه زندگیش ترسیم کرده همسرش یارش باشه و پا به پاش باهاش باشه . به گفته خودش این خصوصیت هم درین خانم دیده میگه (( وقتی میبینم با این وضعیت خودشو بی نیاز از کمک میبینه و حتی توانمند که به دیگران هم کمک کنه )) زمینه لازم برای اهداف ایشونو داره

هنوز قضیه رو جدی با خونوادش یا حتی اون خانم مطرح نکرده ولی قصد داره بعد از ماه رمضون اقدام کنه . حالا من از دوستان خواهش دارم اگه موردی باهاش در اطرافشون برخورد کردن بگن و اساتیدم از نظر کارشناسیشون منو محروم نکن

اطلاعات لازم هم اینکه :
    1.اختلاف سنیشون فکر کنم 2 3 سالی باشه . چون اون خانم دیپلمه هستن و این دوستم سال 3 رشته پزشکی (( این اختلاف مدرک تحصیلی مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ ))
    2.دوستم خانواده نسبتا مذهبی دارن
    3.از لحاظ موقعیت اقتصادی هم متوسط هستن
    4.معدل کل خوبی هم داره میتونه از سال دیگه تو داروخانه کشیک شب بده و مقداری از هزینه زندگیشو تامین کنه ( همین قصدم داره )

با تشکر از لطفتون

2.  

نوشته
    698
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    16 روز 10 ساعت نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

با نام و یاد دوست

نیازمند مشاوره دوستان ( مشاوره ازدواج)

کارشناس بحث: استاد امیدوار

نوشته
    123
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    3 روز 23 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط whisper نمایش پست
    به نام یگانه هستی

اول اینکه این ماه مهمونی و مهربونیو تبریک میگم و ...
    خب برم سر اصل مطلب :

مدت زمانیه برای یکی از دوستام موردی پیش اومده ( هرچند از نظر من شبیه مشکله ولی .... ) این دوستم خیلی به کمک به دیگران و مخصوصا جویا بودن از حال ایتام خودشو متعد میدونه و مخصوصا بعد از قبولی دانشگاه خلاصه بانی تشکیل یک گروهی شد ( از همکلاسیای دانشگاه ) که به کسایی که درین مرکز نگه داری کودکان بی سرپرست هستن و مشکل درسی دارن کمک درسی کنیم . حدود دو سال از فعالیتمون میگذره چندتا قبولی دانشگاهم داشتیم !!! اینارو گفتم که زمینه از روحیات این دوستمون حاصل بشه براتون ...

و خب اینجا بچه های سن بالاتر بودن . خودش اختصاصی به بچه های کوچیکتر هم سر میزد که بله درسته در همون جا سرنوشت کاره خودشو کرد ... ایشون با یک دختر خانمی که از ناحیه پا معلولیت دارن آشنا شد و ...

خلاصه بعد از مدتی کلنجار رفتن با خودش این موضوعو با من مطرح کرد انگاری اون خانم هم اونجا به صورت ثابت میان و به اون بچه ها سر میزنن و باز هم همو دیدن اونجا

کلی این دوستم خیلی این قضیه براش مهمه که تو مسیری که واسه زندگیش ترسیم کرده همسرش یارش باشه و پا به پاش باهاش باشه . به گفته خودش این خصوصیت هم درین خانم دیده میگه (( وقتی میبینم با این وضعیت خودشو بی نیاز از کمک میبینه و حتی توانمند که به دیگران هم کمک کنه )) زمینه لازم برای اهداف ایشونو داره

هنوز قضیه رو جدی با خونوادش یا حتی اون خانم مطرح نکرده ولی قصد داره بعد از ماه رمضون اقدام کنه . حالا من از دوستان خواهش دارم اگه موردی باهاش در اطرافشون برخورد کردن بگن و اساتیدم از نظر کارشناسیشون منو محروم نکن

اطلاعات لازم هم اینکه :
    1.اختلاف سنیشون فکر کنم 2 3 سالی باشه . چون اون خانم دیپلمه هستن و این دوستم سال 3 رشته پزشکی (( این اختلاف مدرک تحصیلی مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ ))
    2.دوستم خانواده نسبتا مذهبی دارن
    3.از لحاظ موقعیت اقتصادی هم متوسط هستن
    4.معدل کل خوبی هم داره میتونه از سال دیگه تو داروخانه کشیک شب بده و مقداری از هزینه زندگیشو تامین کنه ( همین قصدم داره )

با تشکر از لطفتون
    بسمه‌تعالي
    با عرض سلام وتحيت و همچنين تبريك متقابل
    لازم مي‌دانم از شما و دوست محترمتون به خاطر تلاش، مجاهدت و خدمت به بندگان خدا صميمانه تشكر كنم و از خداي بزرگ توفيق روزافزون شما را مسئلت نمايم.

برارد ارجمند!
    اين موضوع تماما به شخصيت و معيارهاي ايشان براي انتخاب يك همسر، بر مي‌گردد و ارائه يك نسخه واحد موضوعيت ندارد.
    - اينكه ايشان تا چه اندازه از اعتماد به نفس برخوردار باشند
    - اينكه ايشان تا چه اندازه ثبات هيجاني داشته باشند
    -اينكه تا چه اندازه تابع احساسات و عواطف باشند
    - اينكه تا چه اندازه قضاوت ديگران بر تصميمها و جهت گيري ايشان در امور مختلف تاثيرگذار باشد
    -اينكه تا بحال تجربه خواستگاري و يا علاقمند شدن به فرد ديگري را تجربه كرده باشند
    - اينكه نسبت كمال (باطن) با جمال(ظاهر) را چگونه ارزيابي مي‌كنند
    - اينكه هدفشان از ازدواج چيست.
    - اينكه معيارهاي اصلي و فرعي ايشان كدام باشد
    - اينكه چه مدت زماني از رسيدن به اين معيارها مي‌گذرد
    - اينكه خانواده ايشان چه رايي داشته باشند
    ووو
    همگي در پاسخ تعيين كننده هستند.

اما قطع نظر از شرايط اختصاصي و منحصر به فرد ايشان (موارد مورد اشاره فوق) كه پاسخ منطقي منوط به آنهاست؛ بايد گفت كه موفقيت يك ازدواج در گرو رعايت اصل همتايي است، كه به نظر مي‌رسد در مواردي مانند سطح تحصيلات و ظاهر اين تناسب ميان دوست شما و فرد مورد نظر وجود ندارد.

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمين

نوشته
    386
    حضور
    6 روز 11 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

کاملا موافقم

نوشته
    918
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    38 روز 14 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    101

در مورد تحصیلاتشون با نظر کارشناس موافقم چون منم فکر میکنم افکارشون بعدها باهم نخونه و تداخل پیدا کنه البته همینم به طرفین بستگی داره و کلیت نداره. ولی در مورد ظاهر با نظر کارشناس محترم مخالفم, فکر نمیکنید میتونند با هم ازدواج کنند, مگه مردانی که بخاطر جنگ یک دست یا پای خودشونو از دست دادند و یا حتی قطع نخاع شدند فقط با زنی معلول مثل خودشون ازدواج کردند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فکر نمیکنید که 90 درصدشون زن سالم دارند !!!!!!! البته این رو هم باید اشاره کنیم که خیلی از خانمهای ما با علاقه همسر این آقایون میشدند و معلولیت ذره ای از علاقه این خانمها کم نمیکرده, این آقا که در پست بالا بهش اشاره کردید هم انگار خودشون علاقمند به این خانم شدند یعنی با فهم با اینکه ایشون پاشون مشکل دارند این علاقه بوجود اومده تازه خوبه که ایشون رشته پزشکی هستند و حتما بهتر از ماها از این موضوعات خبر دارند که عاقبتش چیه, البته این رو هم اشاره کنیم معلولیت این خانم نباید شانس داشتن یک همسر خوب رو ازش بگیره یعنی هیچ کس نباید راضی بشه به اینکه چون ایشون معلول هستند پس نباید با آدم سالم ازدواج کنه و حتما همسرشون باید معلول باشه تا بتونند خوشبخت بشند ( ایشون که پاشون مشکل داره همسرشم به فرض پاش مشکل داشته باشه تو زندگی دچار مشکل میشند). من بنظرم این آقا اگه واقعا میتونند با وضعیت پای این خانم کنار بیاد دیگه این مورد رو بهش فکر نکنه و بره سراغ ناهماهنگی در سطح تحصیلات

نوشته
    845
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    19 روز 22 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط asieh نمایش پست
    در مورد تحصیلاتشون با نظر کارشناس موافقم چون منم فکر میکنم افکارشون بعدها باهم نخونه و تداخل پیدا کنه البته همینم به طرفین بستگی داره و کلیت نداره. ولی در مورد ظاهر با نظر کارشناس محترم مخالفم, فکر نمیکنید میتونند با هم ازدواج کنند, مگه مردانی که بخاطر جنگ یک دست یا پای خودشونو از دست دادند و یا حتی قطع نخاع شدند فقط با زنی معلول مثل خودشون ازدواج کردند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فکر نمیکنید که 90 درصدشون زن سالم دارند !!!!!!! البته این رو هم باید اشاره کنیم که خیلی از خانمهای ما با علاقه همسر این آقایون میشدند و معلولیت ذره ای از علاقه این خانمها کم نمیکرده, این آقا که در پست بالا بهش اشاره کردید هم انگار خودشون علاقمند به این خانم شدند یعنی با فهم با اینکه ایشون پاشون مشکل دارند این علاقه بوجود اومده تازه خوبه که ایشون رشته پزشکی هستند و حتما بهتر از ماها از این موضوعات خبر دارند که عاقبتش چیه, البته این رو هم اشاره کنیم معلولیت این خانم نباید شانس داشتن یک همسر خوب رو ازش بگیره یعنی هیچ کس نباید راضی بشه به اینکه چون ایشون معلول هستند پس نباید با آدم سالم ازدواج کنه و حتما همسرشون باید معلول باشه تا بتونند خوشبخت بشند ( ایشون که پاشون مشکل داره همسرشم به فرض پاش مشکل داشته باشه تو زندگی دچار مشکل میشند). من بنظرم این آقا اگه واقعا میتونند با وضعیت پای این خانم کنار بیاد دیگه این مورد رو بهش فکر نکنه و بره سراغ ناهماهنگی در سطح تحصیلات

سلام

من حرف شماروقبول دارم

خانمی که ازناحیه پامشکل ویامعلولیت دارن نبایدشانس ازدواج بایک مرد سالم روازدست بدهد.

مثالی هم آوردیداززنان وفاواروایثارگرجانبازان که عمل فداکارانه آنهایعنی ازدواجشان باجانبازان کمترازایثارجانبازان نبود.

ولی بایدنکته ای رویادآوربشم واون اینکه نوع نگاه زن ومردبه هم متفاوته

مردهاخیلی نمی توانندنقص جسمی همسرانشان راتحمل کنند

احساس این آقاهم شایدگذراباشه وفرداکه بااون خانم ازدواج کردباحرفهای مردم یابروزمشکلات نظرش تغییرکنه.

اگرقراره چنین ازدواجی شکل بگیره بایدبادقت فراوان ورعایت همه جوانب باشه

چون این آقاکاری غیرعادت انجامیدهندمخصوصاتفاوتشون ازنظرتحصیلات هم اهمیت داره

آیة الله العظمی بهجت:

تا رابطه ما با ولیّ امر، امام زمان (عج) قوی نشود، کار ما درست نخواهد شد.

و قوّت رابطه ما با ولیّ امر (عج) هم در اصلاح نفس است.

راه خلاص از گرفتاری ها، منحصر است به دعا کردن در خلوات برای فرج ولیّ عصر (عج)؛

نه دعای همیشگی و لقلقه زبان... بلکه دعای با خلوص و صدق نیّت و همراه با توبه.

نوشته
    918
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    38 روز 14 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    101

نقل قول نوشته اصلی توسط خادمة المهدی نمایش پست
    من حرف شماروقبول دارم

خانمی که ازناحیه پامشکل ویامعلولیت دارن نبایدشانس ازدواج بایک مرد سالم روازدست بدهد.

مثالی هم آوردیداززنان وفاواروایثارگرجانبازان که عمل فداکارانه آنهایعنی ازدواجشان باجانبازان کمترازایثارجانبازان نبود.

ولی بایدنکته ای رویادآوربشم واون اینکه نوع نگاه زن ومردبه هم متفاوته

مردهاخیلی نمی توانندنقص جسمی همسرانشان راتحمل کنند

احساس این آقاهم شایدگذراباشه وفرداکه بااون خانم ازدواج کردباحرفهای مردم یابروزمشکلات نظرش تغییرکنه.

اگرقراره چنین ازدواجی شکل بگیره بایدبادقت فراوان ورعایت همه جوانب باشه

چون این آقاکاری غیرعادت انجامیدهندمخصوصاتفاوتشون ازنظرتحصیلات هم اهمیت داره
    بله از اون وقتی داشتم به همین تاپیک فکر میکردم و این که واقعا زن و مرد از این بعد یکسان نیستند و یک آقا معلولیت جسمی خانم رو نمیتونه واسه خودش هضم کنه ولی واقعا ناراحت کنندست که چرا؟؟؟

اگه بجای آقایون خانمها میرفتند جنگ بعد تکلیف چی بود( البته این جمله رو واسه دل خودم گفتم کسی جبهه نگیره)

ولی واقعا تکلیف این خانم و یا هر خانم دیگه که نقص عضو دارند چیه؟؟فقط و فقط ازدواج با یک فرد معلول!!!!!!
    نمیشه یکی از کارشناسان بیاد ما رو قانع کنه

نوشته
    123
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    3 روز 23 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط asieh نمایش پست
    بله از اون وقتی داشتم به همین تاپیک فکر میکردم و این که واقعا زن و مرد از این بعد یکسان نیستند و یک آقا معلولیت جسمی خانم رو نمیتونه واسه خودش هضم کنه ولی واقعا ناراحت کنندست که چرا؟؟؟

اگه بجای آقایون خانمها میرفتند جنگ بعد تکلیف چی بود( البته این جمله رو واسه دل خودم گفتم کسی جبهه نگیره)

ولی واقعا تکلیف این خانم و یا هر خانم دیگه که نقص عضو دارند چیه؟؟فقط و فقط ازدواج با یک فرد معلول!!!!!!
    نمیشه یکی از کارشناسان بیاد ما رو قانع کنه
    بسمه‌تعالي
    با عرض سلام وتحيت
    خب موضوعي رو كه بنده ميخواستم اشاره كنم خود جنابعالي و سركار خادمةالمهدي به خوبي اشاره كرديد. چون آقايون شخصيتي چشمي دارند و خانمها شخصيتي سمعي و....بگذريم از اينكه بنده در مراجعان با افرادي مواجه شده‌ام كه مصداق فرمايش شما (ازدواج با جانبازان عزيز و سرافراز)بوده‌اند اما از ازدواج خود پشيمان و...

اما در پاسخ به سوال حضرتعالي:
    مذموم دانستن ازدواج با چنين خانمي يك بحث است و اما رعايت اصول همتايي بحث ديگريست.
    در ارتباط با بخش اول نه بنده و نه هيچ شخص ديگري گمان نمي‌كنم بر اين باور باشد كه بخواهد چنين ازدواجي را در صورت وقوع مذمت و نكوهش كند كه برعكس چنين فردي را نيز تحسين خواهند كرد. مهم اين است كه اين ازدواج آگاهانه و به دور از عواطف و احساسات صورت بگيرد.
    اما در رابطه با بخش دوم؛ امثال اين بانو چه با فردي مانند خود ازدواج كنند و چه با يك فرد بدون معلوليت جسمي، مهم اين است كه از ازدواج و زندگي مشترك خود راضي باشد. به تعبيري رضايت از زندگي مشترك مهم است و نه اينكه شريك زندگي او كيست؟ ضمن اينكه در برخي موارد ممكن است ازدواج دو فرد متفاوت در شرايط جسمي، براي فردي كه از سلامت كامل برخوردار نيست در مواجهه با همسر خودكم بيني و.. را به ارمغان آورد (اين خصوصيت ضمن اينكه عام نيست بيشتر در مردان ممكن است ديده شود)
    به هر حال همانطور كه در پست قبل عرض كردم اين شرايط اختصاصي افراد است كه تعيين كننده مثبت ويا منفي بودن چنين ازدواجي است
    با تشكر
    و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمين
    ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۹۲/۰۴/۲۷ در ساعت ۰۱:۱۸

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

اگر آن خانم روی ویلچر نمینشیند و صرفا کمی لنگی پا دارد و از نظر خانواده هم کفو هستند

نباید مشکل خاصی باشد البته اینکه از گذشته آن خانم هیچ اطلاعی ندارند از مشکل پایش بدتر است .........

زیرا صرف دیدن کافی نیست بهتر است از اطراف و خود آن خانم گذشته اش را بیشتر بفهمد آیا این خانم از بچه های بی سرپرست است که بزرگ شده ؟ چرا ادامه تحصیل نداده ؟ چطور به گروه شما آمد شما که همه دانشگاهی بودید ؟
    و .................

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

یک آدرس مهم : آدرس عکسهای متحرک و زیبا برای وبلاگها

http://www.askquran.ir/group225-discussion2066.html

نوشته
    386
    حضور
    6 روز 11 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

من با نظر همه تا حدی موافقم.

به نظر من اینکه این خانم مشکل داره نمیتونه مشکل ایجاد کنه.

این آقا باید با شناخت وفقط با شناخت از اتفاقات آینده به این ازدواج فکر کنه وتحت هیچ شرایطی به خودش اجازه پشیمون شدن رو نده.این تنها نکته خاص این ماجراست که حق پشیمونی نداره.

معلولیت برای ما معلولیت محسوب میشه وگرنه شخصی که ما بهش میگیم معلول در 99درصد موارد از آدمهای سالم بهتره.چون با وجود نقص کارهای عادی که ما هم انجام میدیم انجام میده.(به عنوان یک نکته)

ویرایش توسط fateme_d : ۱۳۹۲/۰۴/۲۷ در ساعت ۱۵:۲۱

صفحه 1 از 11 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری