صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: عوض شدن جای منکر و معروف در خیابان های پایتخت ایران

نوشته
    277
    حضور
    2 روز 17 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    80
    آپلود
    0
    گالری
    0

عوض شدن جای منکر و معروف در خیابان های پایتخت ایران

تلاش برای کشف حجاب خانم آمر به معروف در خیابان های تهران!

به گزارش سرویس فرهنگی پایگاه 598، چندی است که با افزایش ناهنجاری های اجتماعی شاهد برخوردهای خشن با آمرین به معروف و ناهیان از منکر در شهرهای مختلف کشور هستیم که در همین خصوص یکی از شهروندان تهرانی شنبه این هفته در جریان امر به معروف یک خانم بد حجاب در خیابان های تهران به برخورد تند و بی ادبانه آن فرد روبرو و مورد هتک حرمت قرار گرفته است.

این شهروند تهرانی با ارسال گلایه نامه ای به دفتر پایگاه 598 به شرح اتفاق مذکور پرداخته است که متن ارسالی خانم شمس در ادامه می آید.

" حضور زنان و دختران بدحجاب در تابستان و در مسیر تردد من (میدان صادقیه و میدان پونک) هر روز وضعیت بدتر و غیر قابل تحمل تری پیدا میکند . متاسفانه هر روز ناچار از دیدن صحنه های اسف باری از وضعیت حجاب و پوشش زنان و دختران در ملا عام و بدون هیچ ممانعتی از طرف نهادهای ذیربط هستم.

به حکم وظیفه شرعی، به برخی که پوشش خیلی نامناسبی! دارند تذکر میدهم. و تا بحال هم سعی کرده ام که مودبانه و محترمانه نهی از منکر کنم.

حدود ساعت 5 بعد ازظهر روز یک شنبه، طبق معمول روزهای گذشته از محل کار به منزل بر می گشتم. هنوز چند قدمی از میدان دور نشده بودم. سر کوچه ی منتهی به منزل، دختر فوق العاده بدحجابی از روبرو می آمد، حجاب بسیار نامناسب و آرایش غلیظ دختر صحنه ی بسیار بدی ایجاد کرده بود... به نزدیکم که رسید گفتم: "خانم لطفا حجابتونو رعایت کنید." هنوز به آخر جمله نرسیده بودم که زن برگشت و در کمال ناباوری گلویم را گرفت و چند بار به صورتم چنگ زد.

و همینطور که به سر و صورتم میزد و گلویم را فشار میداد شروع به فحاشی کرد که تو به چه حقی به من گفتی حجابتو...آدمت میکنم، درستت میکنم که دیگه "جرات نکنی" به کسی بگی حجابشو رعایت کنه ... سعی کردم خودم را از دستش بیرون بکشم. رها که شدم گفتم چرا اینطوری میکنی؟ من ازت خواستم حجابتو درست کنی...دوباره چند تایی فحش حواله ام کرد و ادامه داد... به شماها هیچ مربوط نیست که .... تو خیلی ... که گفتی و دوباره به سمتم هجوم آورد... باز خودمو از دستش بیرون کشیدم و گفتم خب حالا که اینطوره پس بیا بریم اون سمت خیابون شما از من شکایت کن و من هم بخاطر اینکه منو کتک زدی از تو شکایت .... در حین گفتن این صحبت باز به سمتم پرید و اینبار از پشت سر چادر و روسری من رو گرفت و کشید و سعی داشت چادرو از سرم برداره... همینطور که چادرم دستش بود و میکشید، فریاد میزد: تویی که باید حجابتو برداری... خودم چادر از سرت بر میدارم...خودم روسریتو برمیدارم.. شماها باید ازاینجا برید....شماها همه چیزو خراب کردید...شما چند نفر بیشتر نیستید..."ما" نمیذاریم "شماها" اینجا زندگی کنید.خودم چادر از سرت میکشم...

همه توانمو گذاشتم که چادر از سرم برداشته نشه و بحمدلله موفق به کشف حجاب کامل نشد وبا فریادهایم بالاخره آقایی اومد و منو از دستش نجات داد. در این فاصله حدود بیست سی نفری هم جمع شده بودن و تماشا میکردند یا چیزی میگفتن اما خبری از نیروی انتظامی که محل استقرارش دقیقا آن سمت خیابان بود نشد که نشد .با اصرار مردانی که اونجا بودن به سمت خانه برگشتم در حالی که اون زن همچنان فریاد میزد اگه یک بار دیگه ببینمت میکشمت...مگه بار دیگه نبینمت،اگه ببینمت زنده نمیذارمت ....

بعد از برگشتن به خانه، همراه اعضای خانواده دوباره برگشتم و به همان کلانتری مراجعه کردم که گویا با شرایط موجود، کمکی از آنها نیز ساخته نبود و باید کم کم باور کنیم که جای منکر و معروف عوض شده و حکمی به نام امر به معروف و نهی از منکر را باید فراموش شده بدانیم. باید کم کم باور کنیم که اگر بخواهی محجبه باشی و حکم خدا را رعایت کنی، باید قید امنیت و حداقل حقوق شهروندی ات را بزنی، نه قانون و نه مجری از تو حمایت نخواهد کرد... در همین تهران خودمان، پایتخت ایران اسلامی، شهر اخلاق ..."

منبع

ویرایش توسط ✿ عاشق قرآن ✿ : ۱۳۹۲/۰۴/۲۸ در ساعت ۱۹:۵۷ دلیل: ویرایش عنوان "حذف کاراکتر اضافی"

2.  

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

در تهران بیش از 12 میلیون نفر در حال حاضر زندگی می کنند که خیلی از آنها سالهای اخیر از

شهرستانها وارد تهران شده اند و در ضمن شما طبیعی است در یک شهر بزرگ مثل تهران بدحجابی

بیشتر می بینید و اینجا باید در مورد بدحجابی با نگاهتان امر به معروف و نهی از منکر کنید

البته کل متن شما را نخواندم اجمالا نگاهی کردم .............

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

یک آدرس مهم : آدرس عکسهای متحرک و زیبا برای وبلاگها

http://www.askquran.ir/group225-discussion2066.html

نوشته
    34
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

جالبه! ایشون ارکان امر به معروف رو در بهره ی اول رعایت نکردن از جمله بندیشون کاملا معلومه جملرو خشن عدا کردن و این که امر به معروف به طرزی که مطمعن هست اثر گذار نخواهد بود وضعیت رو بدترم میکنه! آخه به نظرش با این جمله قرار بود اون رو بند صورت کنه؟! عجیبه! در ضمن از وضع حجاب و آرایش غلیظی که گفتن معلوم میشه طرف مشکلات شدید اخلاقیم داره و صد در صد از لحاظ روانی باید مشکل داشته باشه حالا به هر حال ایشون امر به معروف رو درست انجام ندادن
    ویرایش توسط T-Luvr : ۱۳۹۲/۰۴/۲۷ در ساعت ۰۹:۵۸

نوشته
    386
    حضور
    6 روز 11 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

داره میشه زمان رضا شاه!!!!!!!!!!

چند وقت پیش من هم به همراه یکی از دوستام جایی بودیم که یک خانم تقریبا سن بالا بد حجاب وارد شد.
    دوستم مدام اصرار داشت که به این خانم تذکر بدیم.من نذاشتم.بهش گفتم:این از اوناست که اگر چیزی بهش بگی از بند رخت آویزونت میکنه!!!!!!!
    ما در حین صحبت یهو خانمه که داشت میرفت رو به ما گفت:مرده شور ببرتتون.
    دقیقا فردای هون روز هم که بنا به مناسبتی توی خیابون ولیعصر جشنی به پا کرده بودن ما از اونجا گذر میکردیم،دختر بد حجابی رو به ما گفت:اینا اینجا چه کار میکنند؟

یعنی دقیقا داریم برمی گردیم به زمان اون ملعون که به خاطر ایمان و حجاب نزدیکه که خونه نشین بشیم.خدا به حق همین ماه عزیز صاحبش رو زودتر برسونه.

نوشته
    83
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 روز 2 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

شنیدین می‌گن اول خودت، دوم کسی؟

در مورد امر به معروف هم همینه: آیا کسی که چنین امری به یه شخص کرده، خودش از هر نظر بی ایراد بوده؟
    باید نفس خودمون رو امر به معروف و نهی از منکر کنیم و مطمئناً هیچ‌وقت به‌طور کامل از وسوسه نفس راحت نمی‌شیم

چرا در قرآن تمام پیامبران معصوم بودن؟
    چون قرار بود امر به معروف کنن؛ پس باید خودشون بی‌ایراد باشن

عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت!
    که گــــناه دگران بر تو نخــواهند نوشــت

از این بهترم میشه!
    به قول دوستمون، وقتی فنری رو خیلی بهش زور و فشار وارد کنی، یه دفعه در می‌ره...

ویرایش توسط فـــرعـــون : ۱۳۹۲/۰۴/۲۷ در ساعت ۱۷:۵۸

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

انشا الله از این بهتر شود بله یعنی فکر جامعه نسوان بدحجاب بالاتر رود

و بفهمند ارزش ایشان به ظاهر نیست به فکرو ذهن مومنشان است

انشاالله بهتر می شود ................

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

یک آدرس مهم : آدرس عکسهای متحرک و زیبا برای وبلاگها

http://www.askquran.ir/group225-discussion2066.html

نوشته
    3,335
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    13 روز 21 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله
    مردم چقد بی نزاکت شدن
    چقد بی آبرو شدن
    آدم میمونه چی بگه!

اللهم صل علی محمد و آل محمد

http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=6060

نوشته
    386
    حضور
    6 روز 11 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط خــود، تــراش نمایش پست
    شنیدین می‌گن اول خودت، دوم کسی؟

در مورد امر به معروف هم همینه: آیا کسی که چنین امری به یه شخص کرده، خودش از هر نظر بی ایراد بوده؟

با شما موافقم اما نه همیشه.من خودم گاهی اوقات میشه که یه موضوعی رو به قوله امر به معروف میکنم که شاید خودم انجامش ندم.اما فکر میکنم اگه اون بدونه و بشنوه اگه انجام هم نده باز چیزی از من کم نمیشه.اینکه ما خودمون عامل باشیم بعد بگیم به نظرم خیلی نمیتونه ارجح باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط خــود، تــراش نمایش پست
    به قول دوستمون، وقتی فنری رو خیلی بهش زور و فشار وارد کنی، یه دفعه در می‌ره...

ببخشید مگه حجاب رو ما یا افرادی از ما دستور دادند که خیلی بهش فشار بیاد در بره.اینا همش سفسطه ست.حجاب و حفظ اون از دستورات خداست که در قرآن هم همه دیدیم و می دونیم.
    اسلام به ذات خود ندارد عیبی،هر عیبی که هست از مسلمانی ماست.

خدا به کسی چنین حقی نداده که براساس زور واجبار کسی و بدون شناخت از دینش تبعیت کنه.ما آیه هایی درباره حفظ حجاب در قرآن داریم که اگر تمام دنیا بخواهند کسی رو زده کنن،اون آیات که کلام الله وفصل الخطاب هست،راه رو از بیراهه مشخص کرده.
    مسیر ما رو باید قرآن و اهل بیت مشخص کنند،نه آدمهای جورواجور.

یا حق

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 18 ساعت نامشخص
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

سلام

نوع امر به معروف کردنشون با یه جمله ی ساده بوده .. شاید گزینه ای رو که برای امر به معروف انتخاب کردن مناسب نبوده .. از طرفی من چند وقت پیش یک سخنرانی شنیدم که مفهوم حرف حاج آقا این بود که کسی که میخواد امر به معروف کنه بهتره از دایره های نزدیک خودش شروع کنه مثلا من از دایره ی اول اطرافیانم که از خواهر ، مادر ، عروس و .. تشکیل میشه شروع کنم بعد دایره ی دوم خاله ، عمه ، زن عمو ، زن دایی و همینطور دایره های بعدی ... اگه هر کس این روال رو پیش بگیره این معضل بدحجابی تا این حد جریان پیدا نمیکنه ...

نکته مهم : بزرگواران تقاضا دارم بحث رو از چهار چوب اصلیش یعنی موضوع امر به معروف خارج نکنید . پستهای بی ارتباط اگه توسط خود افراد حذف یا ویرایش نشن به زودی حذف یا ویرایش میشن چرا که در مورد موضوع حجاب اجباری در همین سایت حسابی بحث شده و لینک بحثهاش هم موجوده و دیگه نیاز نیست در این تاپیک که اصلا عنوانش ارتباطی با موضوع حجاب اجباری نداره ادامه داده بشه .

از بزرگواران تقاضا دارم اگه بحثی براشون مونده به تاپیکهای مربوط به حجاب اجباری مراجعه کنن

لینک تاپیکهای مرتبط با موضوع حجاب اجباری : http://www.askquran.ir/thread32690.html
    و http://www.askquran.ir/thread14126.html .

ویرایش توسط ✿ عاشق قرآن ✿ : ۱۳۹۲/۰۴/۲۸ در ساعت ۰۹:۵۶
    »»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    83
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 روز 2 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

[COLOR=black]
    نقل قول نوشته اصلی توسط ║✿║خادم زهرا║✿║ نمایش پست
    [COLOR=black]سلام

از طرفی من چند وقت پیش یک سخنرانی شنیدم که مفهوم حرف حاج آقا این بود که کسی که میخواد امر به معروف کنه بهتره از دایره های نزدیک خودش شروع کنه

چه کسی از خودمون به خودمون نزدیک‌تره؟
    شما می‌تونید کسی رو پیدا کنید که بگه من بی عیب و ایرادم؟

جــایی کــه بــرق عصیــان بر آدم صفــا زد
    مــارا چگــونه زیبــد، دعـــوی بـی‌گنــاهـی

حالا چه خودمون اون کار رو انجام بدیم چه ندیم.
    وقتی از کار کسی ایراد می‌گیریم داریم می‌گیم: «من خودم ایرادی ندارم و فقط این ایراد تو برای عذاب‌آوره» وگرنه کسی که ایرادی داره باید تمرکزش برروی ایراد خودش باشه .
    آوردن که: خوشا کسی که ایرادهایش باعث شود که ایرادهای دیگران را نبیند
    اگر در رفتار همه درستی و صداقت باشه، اگر حرف و عمل کسانی که خودشون رو دین‌دار می‌دونن یکی باشه، چرا نباید بیان طرف اسلام؟
    اسلام از طرف خداس،
    خدا زشت نیست که بخواد دینش زشت باشه؛
    همه‌ی انسان‌ها هم زیبایی رو دوست دارن
    این‌که اسلام و مخصوصاً شیعه کم‌طرفداره به خاطر رفتار غلط ما مسلمونا و شیعه‌هاست وگرنه کیه که «علی» رو بشناسه و عاشقش نشه؟
    اسلام حقیقته و اینکه گفته می‌شه حقیقت تلخه درست نیست
    حقیقت برای کسی تلخه که برعکس اون رو انتظار داشته باشه مثل مجرمی که به دروغ گفته من بی‌گناهم. و اگه حقیقت رو بشه؛ برای این مجرم بسیار تلخه.
    ماها حقیقت رو به کام مردم تلخ کردیم (صادقانه بگیم دیگه عین بعضی‌ها، خراب‌کاری کردیم نیاییم پرو پرو بیاییم بگیم: چرا از ما و دوستانمون تشکر نکردن!)

[COLOR=black]
    [COLOR=black]نکته مهم :[COLOR=#ff0000] این تاپیک که اصلا عنوانش ارتباطی با موضوع حجاب اجباری نداره.

یحتمل و تا جایی که بنده اطلاع دارم، در مورد نهی
    از منکر کردن یه خانوم در مورد حجابه!

شما هیچ بحثی رو بدون
    حاشیه نمی‌تونی پیدا کنی؛ توی هیچ کتابی (حتی قرآن) پرداختن فقط به یک موضوع دیده
    نمی‌شه

[COLOR=#000000]
    از بزرگواران تقاضا دارم اگه بحثی براشون مونده به تاپیکهای مربوط به حجاب اجباری مراجعه کنن

بحثی نیست!
    هرچند اونجاهم قفل شده.

من بالاخره نفهمیدم «فاطمه» خانوم، کدوم‌طرفیه!
    در مورد گفته‌ی اسلام هم: گفته شده «ای «پیامبر» بگو»؛ نگفته زور بیار و اگه کسی گوش نکرد باهاش برخورد کن.
    همچنین اومده که: «ای پیامبر تو تنها بشارت دهنده و ترساننده‌ای»

آیا کسی الان می‌تونه بدون حجاب بیرون بیاد؟

ویرایش توسط فـــرعـــون : ۱۳۹۲/۰۴/۲۸ در ساعت ۱۲:۱۱

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری