صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ضرب و شتم یک زن چادری دیگر در خانی‌آباد!

نوشته
    277
    حضور
    2 روز 17 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    80
    آپلود
    0
    گالری
    0

ضرب و شتم یک زن چادری دیگر در خانی‌آباد!

تنها با فاصله یک روز از هتک حرمت به دختر چادری آمر به معروف در منطقه پونک، یک زن چادری همراه با فرزند ۳ ساله‌اش در محله خانی‌آباد تهران مورد ضرب و شتم یک بدحجاب قرار گرفت.

۲۳ تیرماه امسال اتفاقی تأسف بار رخ داد که پس از انتشار آن در رسانه‌ها، احساسات عموم مردم مسلمان جامعه جریحه دار شد، خبری با این تیتر « ماجرای کشیدن چادر از سر دختر آمر به معروف در ماه رمضان ». شمس، دختر آمر به معروف ۳۰ ساله‌ای است که در منطقه پونک تهران مورد اهانت و هتک حرمت یک خانم بدحجاب قرار می‌گیرد تا جایی که خانم بدحجاب، تلاش بر کشیدن چادر و روسری از سر این آمر به معروف می‌کند اما موفق نمی‌شود.

۲۴ تیرماه یعنی تنها پس از گذشت یک روز از ماجرای خانم شمس، معصومه فراهانی، زن چادری دیگری در محله خانی‌آباد تهران، مورد ضرب و شتم یک زن بدحجاب قرار می‌گیرد. ماجرایی که جزئیات آن را خانم فراهانی برای خبرنگار گروه جامعه فارس توضیح می‌دهد.
    شرح ماجرا را این طور آغاز کنیم که ۲۴ تیرماه است و شما پس از اقامه نماز در مسجد به همراه فرزند ۳ ساله خود، راهی منزل خود در محله خانی‌آباد می‌شوید، در مسیر، چه اتفاقی برای شما رخ می‌دهد؟
    فراهانی: من روزه بودم و برای اقامه نماز و صرف افطار، همراه با فرزند ۳ ساله‌ام به مسجد رفتیم ساعت تقریباً ۱۰ شب بود در مسیر که داشتم می‌آمدم داخل کوچه ۲ نفر خانم را دیدم که روسری‌های خود را دور گردنشان انداخته بودند و داشتند به سمت ماشینشان می‌رفتند، ظاهرشان تعجب آور بود، اول سعی کردم با نگاه هشداردهنده، باعث شوم که حجابشان را رعایت کنند اما آنها نگاه طلبکارانه‌ای را تحویل من دادند، در مرحله بعد سعی کردم یادآوری کنم که آنها در کجا زندگی می‌کنند و فقط خطاب به آنها گفتم «ببخشید خانم‌ها آیا اینجا ایران نیست؟» جواب دادند که « ایرانه که ایرانه!» گفتم « به نظر شما نباید حداقل، تابع قوانین کشوری باشیم که در آن زندگی می‌کنیم؟» اما دیگر جواب این سوالم را ندادند و به جای آن مشت‌هایی بود که نثارم می‌کردند.
    در حالی که بچه، همراه شما بود این اتفاق رخ داد کسی در کوچه نبود که به کمک شما بیاید یا حداقل، فرزند شما را از این صحنه دور کند؟
    فراهانی: اول که یکی از آنها دستهایم را گرفت و نفر بعدی با مشت به سر و صورتم می‌زد بچه‌ام کاملاً شاهد ماجرا بود و داشت زهره ترک می‌شد تا اینکه آقایی متدین آمد و فرزندم را بغل کرد و از ما کمی فاصله گرفت و بعد از آن، اوباش دور ما حلقه زدند و از آن بدحجاب‌ها پشتیبانی می‌کردند. در مقابل نیز بسیجی‌های محل به کمک من آمدند و من را از دست آنها نجات دادند.
    یعنی شما ایستادید تا آنها شما را با مشت‌هایشان، سیاه و کبود کنند و عکس‌العملی نشان ندادید؟
    فراهانی: من خودم رزمی‌کار هستم اما چون هدف من دعوا با این افراد نبود و می‌خواستم امر به معروف کنم هیچ استفاده‌ای از توان بدنی خودم نکردم. من می‌خواستم در ماه مبارک رمضان، فقط به آنها یک گوشزد کوچکی داشته باشم که آن هم، زبانی بود.
    این اتفاق، در همان کوچه، فیصله پیدا کرد؟
    فراهانی: نه با کمک بسیجی‌های محل به کلانتری خانی‌آباد رفتیم اما حامیان آن خانم‌ها تلاش می‌کردند که من به خاطر کتک‌هایی که خورده‌ام رضایت بدهم ولی من شکایت کردم چون حرکت آنها غیرمنصفانه بود.
    بعد از شکایت چه اتفاقی افتاد؟
    فراهانی: من به پزشک قانونی رفتم و در آنجا نیز میزان لطمه‌ای را که خورده بودم ثبت شد و آن خانمی هم که بنده را مورد ضرب و شتم قرار داده بود و صورتم را به شدت، کبود کرده بود یک شب بازداشت شد و تنها با گذاشتن یک قبض برق منزل به عنوان وثیقه، آزاد شد در حالی که در خودروی این خانم، انواع سلاح سرد وجود داشت و از سوی دیگر نیز کاملاً در کوچه، کشف حجاب کرده بود، دو موضوعی که دو اتهام مجزا محسوب می‌شدند.
    در حال حاضر اوضاع روحی و جسمی شما و فرزندتان چطور است؟
    فراهانی: فرزندم که هنوز از دیدن صحنه آن شب، به شدت مضطرب است خودم هم چون به نفس کاری که انجام داده‌ام ایمان دارم صدمات آن را می‌پذیرم هنوز کبودی‌های مشت‌های آن زن بدحجاب را هر روز با خودم در کوچه و خیابان‌های این شهر شلوغ می‌برم اما نمی‌گذارم امر به معروف و نهی از منکر در این شهر بمیرد.

2.  

نوشته
    277
    حضور
    2 روز 17 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    80
    آپلود
    0
    گالری
    0

ضاربان بانوان محجبه بازداشت شدند/ ناجا یکی از ضاربان را با

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از بازداشت دو ضارب بانوان محجبه تهرانی که به خاطر امر به معروف مورد ضرب و شتم قرار گرفته بودند خبر داد

و گفت که متاسفانه، ناجا یکی از ضاربان را با قید وثیقه‌ای که فقط یک قبض تلفن بود، آزاد کرده است.

حجت‌الاسلام سید علی طاهری نماینده مردم گرگان و سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به ضرب و شتم دو خانم محجبه، اظهار داشت:

نیروی انتظامی در پیگیری مورد اول که در میدان پونک رخ داد، پیگیری چندان پررنگی نداشت اما در بازداشت ضارب خانم محجبه که آمر به معروف هم بود، خوب عمل کرد و توانست آن ضارب را دستگیر کند البته ضارب با رضایت خانم محجبه آزاد شد. وی ادامه داد: در منطقه خانی‌آباد نیز یک خانم محجبه که به یک خانم بی‌حجاب امر به معروف کرده بود،مورد اهانت واقع و مورد ضرب و شتم قرار گرفت که ضارب پس از دستگیری توسط نیروی انتظامی و شکایت آن خانم محجبه، کلانتری با گرفتن یک "قبض تلفن" به عنوان وثیقه، فرد ضارب را آزاد کرد. سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس بر همین اساس تصریح کرد: عملکرد نیروی انتظامی در مورد اول بد نبود اما باید این موضوع رسانه‌ای می‌شد که نیروی انتظامی در حمایت از این خانم محجبه اقداماتی را انجام داده و ضارب را دستگیر کرده اما عملکرد نیروی انتظامی در مورد دوم اصلا درست نبود و نباید با یک قبض تلفن فرد ضارب آزاد می‌شد.
    طاهری همچنین تاکید کرد: قاطبه نمایندگان مجلس انتظار دارند که نیروی انتظامی با قاطعیت این موضوعات را پیگیری و با این گونه افراد برخورد قاطع داشته باشد نه اینکه آنها را با یک قبض تلفن آزاد کند. همچنین پیگیری‌های نیروی انتظامی نیز باید بدون ذکر نام متهم و مجرم رسیدگی شود، تا جامعه متوجه شود که نیروی انتظامی در دفاع از آمران به معروف قاطع و جدی است.
    وی همچنین تاکید کرد: جمعی از نمایندگان مجلس درباره عملکرد نیروی انتظامی در دفاع از آمران به معروف به وزیر کشور تذکر داده‌اند تا پیگیری‌ها و اقدامات نیروی انتظامی در این زمینه جدی‌تر شود.
    سخنگوی کمیسیون فرهنگی در پایان گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس برای بررسی این موضوع قرار بود امروز با حضور وزیر کشور تشکیل جلسه دهد که وزیر کشور نمی‌توانست در این جلسه شرکت کند ولی قرار شد تا جلسه نمایندگان با حضور سردار اشتری برگزار شود که متاسفانه به دلیل برگزاری نشست علنی نمایندگان، جلسه کمیسیون فرهنگی برای بررسی این موضوع به هفته‌های دیگر موکول شد و انشاءالله در اولین فرصت و پس از جلسه کمیسیون فرهنگی از مسئولان نیروی انتظامی برای حضور در صحن مجلس و ارائه گزارش به نمایندگان مردم دعوت خواهیم کرد.
    http://effat.ir/fa/...html

نوشته
    332
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 7 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    47

خوب،
    با این حساب مشخص می شود که پاسخ حرف ،حرف نیست!_علی قول متجددین
    با مشت و لگد یا حتی سلاح سرد هم می توان پاسخ حرف را داد.
    خدایا چنان کن سرانجام کار
    تو خشنود باشی و ما رستگار

نوشته
    332
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 7 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    47

نقل قول نوشته اصلی توسط U.S.A نمایش پست
    امر به معروف دیگه جایی نداره.جامعه واکسینه شده.مخصوصا در امر حجاب.انقدر گفتن بکن نکن که جامعه دیگه ظرفیت پذیرش این چرندیات رو نداره
    با سلام
    جناب میشه بگید در مقابل چه ویروس یا میکروبی جامعه واکسینه شده؟

نوشته
    41
    صلوات
    14
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 3 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

اعوذ بالله من الشیطان رجیم
    سلام علیکم

چند استفتا از مرحوم آیت الله بهجت (ره)

شرايط امر به معروف و نهى ازمنكر
    441. امر به معروف و نهى ازمنكر چه شرايطى دارد و در اين مورد وظيفه چيست؟
    ج. اگر كسى واجبى را انجام نمى دهد و يا معصيتى را به جا مى آورد، در صورت تحقق شرايط ذيل بر ديگران واجب است او را امر به معروف و نهى ازمنكر نمايند: 1) علم به حكم شرعى؛ 2) احتمال تأثير؛ 3) اصرار بر ترك واجب و يا انجام دادن معصيت؛ 4) عدم مفسده؛ و اگر كسى مستحبى را ترك و يا مكروهى را به جا مى آورد، امر به معروف و نهى ازمنكر او مستحب است. (مسأله ى 1608 رساله).

مفسده چيست
    447. منظور از عدم مفسده در امر به معروف و نهى ازمنكر چيست؟
    ج. مفسده در اين جا عبارت است از ضرر جانى يا آبرويى و يا مالى قابل اعتنايى كه در صورت وجود چنين مفسده اى امر به معروف و نهى ازمنكر بر انسان واجب نيست.

تجسّس از دختر و پسرى كه با هم هستند
    459. آيا تجسس از دختر و پسرى كه در اماكن عمومى با همديگر هستند، در مورد محرميّت و عدم محرميّت آن دو جايز است؟
    ج. در شرايط متعارف، جايز نيست.

گوش دادن به مكالمات تلفنى جهت احراز منكر
    462. اگر به فردى مظنون باشيم كه آيا مرتكب عمل منكرى مى شود يا نه، آيا مى توان به مكالمات تلفنى او گوش داد و يا برخى از صحبت هاى او را ضبط كرد؟
    ج. خير، نمى توان.

------------------------------------------------------------------
    این کاملا نظر شخصی بنده هست در شرایط فعلی جامعه ما به هیچ عنوان نباید در این موارد دخالت کرد به دلیل اینکه به احتمال خیلی زیاد همچنین مواردی پیش می آید این خانم هم شاید قربانی تند روی های بیجای یکسری خانم ها و آقایان به اصطلاح آمر به معروف باشند (که بدون در نظر گرفتن قوانین و دستورات شرعی امر به معروف یا نهی از منکر میکنند) که با همچنین عکس العملی مواجه شدند
    خدا عاقبت همه ما را ختم بخیر کند انشاء الله
    و من الله توفیق

مرحوم آیت الله بهجت :«ما آمدیم دنیا تا زندگی کنیم و قیمتی شویم نه به هر قیمتی زندگی کنیم».

نوشته
    237
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 9 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

جناب u.s.Aکه خود را کارشناس در همه زمینه ها میدونید قابل توجهتون حجاب قانونی نیست که از طرف آدما باشه شما که در همه زمینه ها کارشناسید حتما آیه ها ی حجاب و دیدید !!!!!!! یا شاید خود را از خدا داناتر میدونید که سخن خدا رانادیده می گیرید
    هر شخصی که حیا داشته باشد فرق نمیکند که آقا باشه یا خانوم تمایل به حجاب داره تمایل به عفاف داره کسانی هم که عفاف ندارن از نعمت تفکر و شعور که فرق بین انسان و حیوان هست درست استفاده نمی کنن و نمیشه به این انسانها گفت آزاد ،
    آزادگی برهنگی و بی حجابی نیس اگر اینجوره که این آدما باید به حیوونا حسادت کنن که حیوانها از این نظر آزادترن
    هر انسانی که از قوه تفکرش بدرستی استفاده کنه میدونه که حجاب و عفاف بهترین چیز برا هر انسان آزاده ای هست

امر به معروف و نهی از منکر جزء ای از دین ما هست ماهمه پیرو اربابمون امام حسین ع هستیم که بخاطر امر به معروف و نهی از منکر شهید شدن
    اگر پیرو دین اسلام هستید حتما حرف من متوجه میشید

ای منتظران مهدی (عج ) به هوش!!!
    حسین (ع) را منتظرانش کشتند !!

http://helma313.blogfa.com/

نوشته
    237
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 9 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

جناب
    u.s.a یکی از دلیلی که شما آزاد نیستید همین توهین کردن هاتون هست کسی که ادعای آزادی داره به دیگران توهین نمی کنه مثل بچه های این سایت که از هدف پست گذاشتنای شما و دوستانتون اطلاع دارن ولی توهین نمی کنن فقط تنها کاری که دربرابر شما می کنن فوقش پست های بی محتواتون حذف می کنن
    ویرایش توسط ✿ عاشق قرآن ✿ : ۱۳۹۲/۰۵/۰۳ در ساعت ۱۹:۳۲
    ای منتظران مهدی (عج ) به هوش!!!
    حسین (ع) را منتظرانش کشتند !!

http://helma313.blogfa.com/

نوشته
    332
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 7 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    47

با سلام
    جناب
    montazer71 ،
    مطلبی که شما فرموده اید به موضوع مورد بحث و خبری که منتشر شده مربوط نیست.شما به جای اینکه از مظلوم دفاع کنید تلویحا جانب شخص خاطی را می گیرید.
    آنقدر در مقابل حرف و عمل ناحساب و غلط کوتاه آمدیم تا اینکه گفتند حرف حق جواب ندارد!
    کمرنگ شدن فریضه ام به معروف و نهی از منکر ،متأسفانه خاطیان را آنچنان جسور و طاغی کرده است که به خود اجازه می دهند به احکام آسمانی اسلام و قوانین جاریه کشور ،بی حرمتی کنند.به بهانه آزادی و در پناه سکوت مسئولین،دین لگدمال می شود،حرمت انسانها لکه دار می شود و عده ای به جای کمک به دین خدا ،جهت پیکان را به سمت دلسوزان اسلام نشانه می گیرند.

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

شما با گذاشتن موضوع : ضرب و شتم یک زن چادری دیگر در خانی‌آباد!

متاسفانه قبح این کار را در جامعه از بین می برید .....

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

یک آدرس مهم : آدرس عکسهای متحرک و زیبا برای وبلاگها

http://www.askquran.ir/group225-discussion2066.html

نوشته
    7
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

من مخالف وحشی گری و ضرب شتم هستم و حرکت این دو خانم رو تایید نمیکنم اما این رو همه میدونیم بسیاری افراد اصلا در مقامی نیستن که منو شمارو ارشاد کنن ! من شخصا کوتاه نمیام در چنین شرایطی و حتما پاسخ درخوری به این افراد میدم . شنیدم نظام میخواد امر به معروف و نهی از منکر لسانی رو در اماکن عمومی ترویج بده !!!! پس باید منتظر درگیری های بیشتری باشیم .
    اگر امر به معروف عمومی بشه با این تفاسیر مختلف و سلیقه ای که از دین هست نتیجش این میشه که هر کسی با هر اعتقادی بیاد جلو دیگری رو بگیره و ارشادش کنه ! راه های زیادی برای امر به معروف هست. تاثیر رسانه و محیط های اموزشی بسیار بسیار بیشتر هست .
    ویرایش توسط والنتینو : ۱۳۹۲/۰۵/۰۳ در ساعت ۱۹:۲۸

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری