صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا اینقدر محجبه ای ؟

نوشته
    277
    حضور
    2 روز 17 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    80
    آپلود
    0
    گالری
    0

چرا اینقدر محجبه ای ؟

چرا اینقدر محجبه ای ؟
    دختر محجبه به کلاس زبان می رود. در جای خود که می نشیند همکلاسی اش که آن چنان حجاب مناسبی هم ندارد از او می پرسد:
    چرا چادر سر می کنی؟ چرا اینقدر محجبه ای؟ در سازمان خاصی کار می کنی؟

پاسخ می دهد: نه مگر فقط کارمندان دولتی محجبه اند؟
    گفت: آخر آنهایی که با جاهای خاص در ارتباطند این جوری حجاب کامل دارند. انگار هنوز قانع نشده بود پرسید: شهرستانی هستی؟ دختر چادری جواب داد نه. حتماً درنظرش دهاتی ها و شهرستانی ها باحجابند!!
    بازهم دست بردار نبود. پرسید دانشجو هستی؟ پاسخ داد بله. پایان نامه دکتری می نویسم. گفت چه رشته ای؟ جواب داد: علوم قرآنی.
    انگار رمز جدول را پیداکرده باشد گفت: آهااان!! دختر محجبه که انگار قبلاً تجربه چنین برخوردی را داشته است بلافاصله و با اعتماد به نفس فراوان جواب داد:
    نمی‌دانی چه لذتی دارد وقتی سیاهی چادرم، دل مردهایی که چشمشان به دنبال خوش‌رنگ‌ترین زن‌هاست می‌زند.
    از منظر اسلام حجاب بانوان، دارای ابعاد سلبی و ایجابی است. بُعد سلبی آن، حرام بودن خودنمایی به نامحرم است؛ و بُعد ایجابی آن، وجوب پوشش بدن و این دو بُعد باید در کنار یکدیگر باشد تا حجاب اسلامی تحقق یابد؛ اگر یکی باشد و دیگری نباشد در این حالت حجاب اسلامی محقق نشده است
    نمی‌دانی چقدر احساس امنیت می کنم وقتی در خیابان و دانشگاه و… راه می‌روم و صد قافله دل، همراه من نیست.
    نمی‌دانی چقدر لذت‌بخش است وقتی وارد مغازه‌ای می‌شوم و می‌پرسم: آقا! این‌ها قیمتش چند است؟ فروشنده جوابم را نمی‌دهد؛ دوباره می‌پرسم: آقا! این‌ها چند است؟ فروشنده که محو صورت بزک کرده و رنگ موهای زن دیگری است، من را اصلاً نمی‌بیند. و باز هم سوالم بی‌جواب می‌ماند و من، خوشحال، از مغازه بیرون می‌آیم.
    و دختر جوان محجبه همین طور ادامه می دهد…

2.  

نوشته
    237
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 9 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

از این اتفاقا برا من هم زیاد افتاده همش می گن حوزه درس می خونی انگار حجاب کامل فقط مخصوص حوزه ای ها هست
    ولی همه که این افکار ندارن بعضی ها هم هستن خیلی فهمیده هستن یه بار با خواهرم رفته بودیم بیرون کارمون طول کشید کلی ایستادیم تا یه تاکسی گیرمون اومد نزدیکای خونه که بودیم گفت خواهرا میدونید چرا سوارتون کردم چون محجبه هستین خانومای محجبه همیشه برای من قابل احترام هستن و خواهند بود از اینکه دیدم هنوز انسانهایی هستن که ارزش ها براشون ضد ارزش نشده خوشحال شدم
    امیدوارم به برکت ظهور آقا امام زمان عج دوباره ارزش ها جای واقعی خودشون پیدا کنن

ای منتظران مهدی (عج ) به هوش!!!
    حسین (ع) را منتظرانش کشتند !!

http://helma313.blogfa.com/

نوشته
    2,350
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    28 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    14

با سلام

جداً این تاپیک چه پیامی داره؟

به عنوان یک مخاطب عام عرض میکنم که چرا خانمی که داره پایان نامه دکترای قرآنی رو ارائه میده برخوردی اینقدر ضعیف داره؟

مگه قراره مسلمان رفتارش از نوع رو کم کنی باشد

و همیشه تصور کند که اگه چادر سرش کرد منزه و مبرا و همه چیز و بالاتر از بقیه ست ؟

جالب اینجاست هر وقت ارسال ها رو میبینم ماشاءالله روزانه همینطور این پست های پر محتوی !!در چرخش هستند

آره بشینیم از خودمون تعریف کنیم

دیگران رو بد بدونیم

ما منزه و بقیه.....

خدایی تا مقطع دکترا توانایی یک فارغ التحصل اینه؟

در حالی که باید با برخوردی دلنشین و بدون انفعال ،سوال کننده رو حداقل تحت تاثیر قرار بدهدحالا مجاب هم نکرد نکرد!

نوشته
    98
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 روز 23 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

مریم عزیز
    فکر میکنم خانم محجبه با نرمش و متانت جواب داده
    البته فقط یه کم جمله اخر رو تند بیان کرده
    که اون هم مناسب بوده
    بلاخره جایی مقایسه ها کار ساز هستند
    می خواد بگه خانم عزیزی که جایی رفتی و خیلی بهت بها دادند
    شاید انگیزه اون، انگیزه مناسبی نیست و برای ظاهرت هست که پاسخگوت هستند
    که البته به نظر من خانم ها نگاه ها رو سریع تشخیص میدند
    موفق باشی
    و دعا کنیم برا خودمون و همه

روز ها فکر من این است و همه شب سخنم
    که چرا غافل از احــــــــــــــوال دل خویشتنم
    از کجـــــــــــــــــا امده ام ؟امدنم بهر جه بود
    به کجا میروم اخــــــــــــــــــــر ننمایی وطنم

نوشته
    2,350
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    28 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    14

سلام به شما نسرین عزیز

چه عرض کنم

سراسر این پست نخوت فرد محجب را می رساند در حالی که توجه کنید:

*امام مجتبی جلوی مسجد که می رسید می گفت «یا محسن قد اتاک المسیء» یعنی فقط «من» بد هستم.

ممکن ست که خانم که تحصیلاتی مرتبط با علوم قرانی دارد مدعی بد بودن مخاطب خود نشده ولی محتوی و مفهوم نه این پست بلکه تمامی تاپیک هایی

که مربتط با حجاب ست این ست که من محجبم و خوب !!و شما پوششت نامناسب ست و خوب نیستی

چطور میشود که ائمه ی ما با توجه به معصومیت شان این اندازه تواضع داشته و محتاط بوده اند و پیامبر خدا موسی را ببینید:

روزی خدا به حضرت موسی، طنابی داد و گفت: «این را در گردن بدترین بنده‌ی من بینداز و به درگاه من بیاور»

حضرت موسی هرچقدر گشت، تنوانست کسی را پیدا کند که بدترین باشد؛ لذا آن طناب را در گردن خود انداخت!

چه‌کسی وجود دارد که ادعا کند از حضرت موسی که با خدا سخن گفته است، بالاتر است؟

پس باز هم اشکال از مسلمانی ماست

این چه مسلمانی ست که ما داریم؟

ظاهر با باطن

ما اجازه نداریم صرفا روی ظاهر زوم کنیم ،که این شود که از دین فقط پوسته ای باقی بماند و عواقب آن ...

پس به عوض اینهمه پست ها و تاپیک های عجیب و غریب کمی به مسلمانی خود برسیم باشد که حداقل مخرب نباشیم !

نوشته
    98
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 روز 23 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

انشاالله که بتونیم واقعا پیرو واقعی راه امامان باشیم

روز ها فکر من این است و همه شب سخنم
    که چرا غافل از احــــــــــــــوال دل خویشتنم
    از کجـــــــــــــــــا امده ام ؟امدنم بهر جه بود
    به کجا میروم اخــــــــــــــــــــر ننمایی وطنم

نوشته
    18
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ای برادر قصه چون پیمانه هست////////////معنی اندر وی به سان دانه است
    دانه ی معنی بگیرد مرد عقل/////////////ننگرد پیمانه را گر گشت نقل.

قابل توجه بعضیها!!!

نوشته
    18
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط حلماء نمایش پست
    از این اتفاقا برا من هم زیاد افتاده همش می گن حوزه درس می خونی انگار حجاب کامل فقط مخصوص حوزه ای ها هست
    ولی همه که این افکار ندارن بعضی ها هم هستن خیلی فهمیده هستن یه بار با خواهرم رفته بودیم بیرون کارمون طول کشید کلی ایستادیم تا یه تاکسی گیرمون اومد نزدیکای خونه که بودیم گفت خواهرا میدونید چرا سوارتون کردم چون محجبه هستین خانومای محجبه همیشه برای من قابل احترام هستن و خواهند بود از اینکه دیدم هنوز انسانهایی هستن که ارزش ها براشون ضد ارزش نشده خوشحال شدم
    امیدوارم به برکت ظهور آقا امام زمان عج دوباره ارزش ها جای واقعی خودشون پیدا کنن
    خدا خیرتون بده.
    شما شفاعت بانو فاطمه سلام الله علیها رو دارید خودش بسه.
    ومن الله توفیق.

نوشته
    146
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 5 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

متاسفانه باید قبول کنیم که فرهنگ ما دچار مشکل شده.
    در زندگی مطالعه ی دل غنیمت است

خواهی بخوان و خواه نخوان ما نوشته ایم . . .
    کمتر مغرور باش

نوشته
    2,072
    صلوات
    25000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    61 روز 7 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

خدایا خودت می دونی ،من می دونم حجاب خوبه ،از دخترای باحجابم خیلی خوشم میاد،ولی آخه...آخه دوستام مسخره ام می کنن میگن دختر چرا اینقدر ساده میای میری ؟حالا مگه چه اشکالی داره یه خورده آرایش کنی ،لباسای خوشگل تر بپوشی ،با پسرای همکلاسی راحت تر برخورد کنی ...بابا! این چیزادیگه عادی شده . کی دیگه به یه خوده رنگ و روغن تو نیگا می کنه؟کدوم پسره که با یه شوخی تو به گناه بیفته؟اگه هم همچین آدمی هست مرده شورشو ببرن که اینقدر بی ظرفیته...خدایا من دوست ندارم مسخره بشم،دوست ندارم منو دمده فرض کنن،نمیخوام فکر کنن جون مثل اونا لباسای رنگارنگ نمیپوشم بی سلیقه ام ...دوست ندارم تو مهمونیا چون مثل اونا رفتار نمیکنم بی کلاس خطاب بشم ...آخه پیامبرت...یدفعه یادش افتاد پیامبر رو تو اون دوران چقدر مسخره می کردن ...دیوانه خطابش می کردن...راه به راه پشت سرش حرفای جورواجور می زدن... ولی پیامبر در برابر اونا صبر می کردودعا به حالشون ؛چون میدونست اونا جاهلن...اصلا چرا راه دور میریم تو همین زمونه خودمون چند بار شده به طرق مختلف پیامبرو مسخره کردن...بغض گلوشو گرفت..."مگه من از پیامبر بهترم؟مگه من از فاطمه وعلی بالاترم که اینقدر بد وبیراه شنیدن ...اینقدر جاهلیت مردم دوران خودشونو تحمل کردن؟من که با اعتقاد واراده خودم این حجاب رو انتخاب کردم پس فاطمه وار هم ازش دفاع می کنم ...خداجونم دوست دارم..."
    -------------------------------------------
    من یک محجبه ام. لطفا مرا مسخره کنید.همانگونه که:
    نوح را مسخره کردند. (هود (۱۱) : ۳۸)
    موسی را مسخره کردند. (شعرا (۲۶): ۲۵)
    پیامبر قوم عاد را مسخره کردند. (احقاف (۴۶): ۲۶)
    و در یک کلمه مسخره شدن، تنها شکنجه ی مشترکی بود که همه ی پیامبران آن را تجربه کردند. (حجر (۱۵):۱۱(
    سخت ترین شکنجه ای که بر پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) وارد آمد. تا آن که خدا برای دلجویی رحمه للعالمین اینگونه فرمود: (اگر تو را استهزا کنند نگران نباش،) پیامبران پیش از تو را (نیز) استهزا کردند. (انعام(۶):۱۰ و رعد (۱۳): ۳۲ و انبیاء (۲۱): ۴۱(
    اما بدانید:
    خداوند وعده داده است: از آنان روی گردان! ما شرّ مسخره کنندگان را از تو دفع خواهیم کرد. (حجر (۱۵) :۹۵(
    تا در روز قیامت بگویند: «افسوس بر من از کوتاهی هایی که در اطاعت فرمان خدا کردم و از مسخره کنندگان (آیات او) بودم!» (زمر (۳۹): ۵۶)
    پس مرا هم مسخره کنید!مادرم زهرا(س) جلوی نابینا هم حجابش را حفظ کرد! مگه من از مادرم زهرابهترم ؟پس تا میتوانیدمسخره کنید، در من اثری نخواهد داشت.http://hayauni.ir
    آدما تو لحظات سخته که دینداریشونو نشون میدن وگرنه تولحظات راحتی که همه بهترینن....
    کلیپ کوتاه :با هر مسخره شنیدن رتبه شما ارتقا می یابد

خدایا دلم شهادت میخواهد...
    مردن رو که همه بلدن...

کمکم کن طوری زندگی کنم که لایق باشم...

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری