صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ترس از مرگ باعث اختلال در زندگی ام شده است!

نوشته
    799
    حضور
    46 روز 6 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    17

ترس از مرگ باعث اختلال در زندگی ام شده است!

سلام خدمت کارشناس محترم.

ببخشید من مدتی هست که مدام به یاد مرگ هستم و خیلی استرس دارم بابت این موضوع و دائم فکر میکنم که آیا این دم من بازدم هم دارد یا نه!
    و ترس خاصی دارم از اینکه وقتی بمیرم چه میشود و چه چیز در انتظار من هست. و باعث میشود در انجام کارهای روزمره ام تمرکز لازم نداشته باشم و حتی در تفریحات سالم هم تردید داشته باشم!

هرکاری میکنم دائم به این فکر میکنم که اگر الان بمیرم چه جوابی باید بدهم و ...

در واقع فکر میکنم دچار یک وسواس شدم...

لطفا منو راهنمایی کنید که چه کار میتونم بکنم برای اینکه به طور متعادل به یاد مرگ باشم و زندگی روزمره ام مختل نشه... ؟؟

2.  

نوشته
    698
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    16 روز 10 ساعت نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

با نام و یاد دوست

ترس از مرگ باعث اختلال در زندگی ام شده است!

کارشناس بحث: استاد امیدوار

نوشته
    123
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    3 روز 23 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط محدثه67 نمایش پست
    سلام خدمت کارشناس محترم.

ببخشید من مدتی هست که مدام به یاد مرگ هستم و خیلی استرس دارم بابت این موضوع و دائم فکر میکنم که آیا این دم من بازدم هم دارد یا نه!
    و ترس خاصی دارم از اینکه وقتی بمیرم چه میشود و چه چیز در انتظار من هست. و باعث میشود در انجام کارهای روزمره ام تمرکز لازم نداشته باشم و حتی در تفریحات سالم هم تردید داشته باشم!

هرکاری میکنم دائم به این فکر میکنم که اگر الان بمیرم چه جوابی باید بدهم و ...

در واقع فکر میکنم دچار یک وسواس شدم...

لطفا منو راهنمایی کنید که چه کار میتونم بکنم برای اینکه به طور متعادل به یاد مرگ باشم و زندگی روزمره ام مختل نشه... ؟؟
    بسمه‌تعالي
    با عرض سلام و تحيت، قبولي طاعات، تسليت ايام شهادت اميرمومنان علي عليه السلام محضر حضرتعالي و همچنين عرض پوزش به خاطر تاخير در ارسال پاسخ.

اضطراب مرگ يكي از انواع رايج اضطراب است كه برخي افراد در دوره‌اي از زندگي به آن مبتلا مي‌شوند. كه مي‌تواند جنبه‌هاي شناختي و احساسي داشته باشد.
    مي توان گفت افرادي كه مبتلا به اضطراب مرگ مي‌شوند در دوره پيش از آن اضطراب و استرس را در موضوعات ديگري تجربه كرده‌اند
    بر اين مبنا به نظر مي رسد شما خواهر گرامي قطع نظر از موضوع مرگ، اساسا فرد مضطربي باشيد و موضوعاتي در زندگي شما باشد كه ذهن شما را درگير كرده است. بنابراين به نظر بنده راه غلبه بر استرس و اضطراب مرگ، غلبه بر اضطراب عمومي است.
    در اين خصوص پيشنهادات زير تقديم مي‌شود:
    1- هميشه به ياد داشته باشيد مرگ و زندگي دست خداي بزرگي است كه از مادر به ما نزديكتر و دلسوزتر است.
    2- رحمت خدا بر غضب حضرتش غالب است و لطف خدا بيشتر از جرم ماست.
    - سعي كنيد تكاليفتان را به دور از افراط و تفريط انجام دهيد
    3- در روايات ما مرگ به عنوان يك قنطره (پل) معرفي شده است كه سرايي را به سراي ديگر متصل مي‌كند. همانگونه كه تولد نوزاد مساوي است با مرگ و خاتمه زندگي درون شكم مادر، خاتمه زندگي ما در اين دنيا، تولد ديگري است براي ما و براي ورود به دنيايي با همان مقياس دنياي رحم و پيش از تولد و دنياي لايتنهاهي بعد از تولد. همانطور كه نوزاد از مرگ دنياي قبل از تولد وحشت دارد و در حين تولد وحشت‌زده تنها و تنها گريه مي‌كند اما بعد از هوشياري و رشد، متوجه تفاوت دنياي قبل و بعد از تولد مي شود، ما هم نسبت به اين دنيا و دنياي پس از مرگ چنين وضعيتي داريم و بعد از مرگ متوجه مي‌شويم كه اين دنيا چقدر تنگ و تاريك بوده است!!.و به تعبير روايت با گذشتن از اين پل، تولد ديگري را تجربه مي‌كنيم.

4- از موقعيتهاي خارجي و همچنين ذهني كه ياد مرگ را تداعي مي‌كند اجتناب نماييد.
    5- بيشتر به خود استراحت بدهيد.
    6- از يكنواختي در زندگي فاصله بگيريد و فعاليتهاي جديدي را آغاز كنيد.
    7- از ورزش، تفريح و مسافرت غفلت نكنيد.
    8- از تنهايي اجتناب كنيد.
    9- به خواب كافي و تغذيه سالم توجه بيشتري داشته باشيد.
    10- كارهاي عقب افتاده‌اي را كه امكان انجام آنها را داريد در اولين فرصت به اتمام برسانيد.
    11- از زندگي در گذشته و همچنين آينده خودداري كنيد.
    12- مهارت تنفس عميق و همچنين ريلكسيشن را فرا بگيريد.

براي شما خواهر گرامي از درگاه خداي حكيم و مهربان، صحت و عافيت را مسئلت دارم.

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمين

نوشته
    799
    حضور
    46 روز 6 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    17

ممنون از پاسخ شما.

نوشته
    123
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    3 روز 23 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسمه‌تعالي
    برادر گرامي آقاي يو اس آ سلام عليكم
    يكطرفه به قاضي رفتن كار صحيحي نيست. اولا اضطراب مرگ مانند ساير موارد اضطراب در همه اقشار و جوامع بشري وجود دارد و مربوط به جوامع ديني نيست و ثانيا تحقيقات نشان از آن دارد كه افرادي كه داراي دينداري درون‌سو هستند از اضطراب مرگ كمتري برخوردارند.
    به عنوان مثال http://uijs.ui.ac.ir/cbs/browse.php?..._lang=fa&sid=1
    و اخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمين

نوشته
    161
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 18 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست
    بسمه‌تعالي
    برادر گرامي آقاي يو اس آ سلام عليكم
    يكطرفه به قاضي رفتن كار صحيحي نيست. اولا اضطراب مرگ مانند ساير موارد اضطراب در همه اقشار و جوامع بشري وجود دارد و مربوط به جوامع ديني نيست و ثانيا تحقيقات نشان از آن دارد كه افرادي كه داراي دينداري درون‌سو هستند از اضطراب مرگ كمتري برخوردارند.
    به عنوان مثال http://uijs.ui.ac.ir/cbs/browse.php?..._lang=fa&sid=1
    و اخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمين
    شما با پاک کردن پست من به این خانوم خیانت کردی.ایشون افراطی هستن و راه درمانشون همون بود که من گفتم.

8. تشکر

نوشته
    873
    صلوات
    142
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    344 پست
    حضور
    288 روز 12 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    76

نقل قول نوشته اصلی توسط U.S.A نمایش پست
    شما با پاک کردن پست من به این خانوم خیانت کردی.ایشون افراطی هستن و راه درمانشون همون بود که من گفتم.
    سلام
    بنده به تمامی کاربران ونظرات شون احترام میزارم و درصورتی که مطلبی مشکل داشته باشه تا جایی که امکان داره بجای حذف کلی مطالب فقط قسمت مشکل را حذف میکنم چون به نظرات کاربران احترام قایل هستم
    ولی وقتی کسی میاد که نه در دین ونه در روانشناسی تخصص نداره نظراتی غیر علمی وتخصصی بلکه گمراه کننده میده
    چاره ای جز حذف مطالب ندارم

نوشته
    161
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 18 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیر اجرایی نمایش پست
    سلام
    بنده به تمامی کاربران ونظرات شون احترام میزارم و درصورتی که مطلبی مشکل داشته باشه تا جایی که امکان داره بجای حذف کلی مطالب فقط قسمت مشکل را حذف میکنم چون به نظرات کاربران احترام قایل هستم
    ولی وقتی کسی میاد که نه در دین ونه در روانشناسی تخصص نداره نظراتی غیر علمی وتخصصی بلکه گمراه کننده میده
    شما از کجا میدونی من تخصصی ندارم؟از طرفی من این مشکل رو تجربشو داشتم و پشت سر گذاشتم و راهش دقیقا همونیه که گفتم.خیلی راحت حکم صادر میکنید و فکرم میکنید درست میگید و برای هم کف میزنید.

11. تشکر

نوشته
    83
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 روز 2 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیر اجرایی نمایش پست
    سلام
    بهتر این نیست که هرکسی نظر خود را بگذارد تا اگر نظری هم اشتباه بود، دیگران از آن نظر ایراد بگیرند؟

اگر قرار باشد هر نظر مخالفی که مطابق با میل بزرگان نباشد، حذف شود، چه‌جای بحث و پاسخ‌ دادن است، به‌به، چه‌چه کنان نیز می‌توانند تنها تشکر کنند، دیگر نیازی به پاسخ‌گویی نیست؛ هست؟

13. تشکر

نوشته
    873
    صلوات
    142
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    344 پست
    حضور
    288 روز 12 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    76

نقل قول نوشته اصلی توسط خــود، تــراش نمایش پست
    بهتر این نیست که هرکسی نظر خود را بگذارد تا اگر نظری هم اشتباه بود، دیگران از آن نظر ایراد بگیرند؟

اگر قرار باشد هر نظر مخالفی که مطابق با میل بزرگان نباشد، حذف شود، چه‌جای بحث و پاسخ‌ دادن است، به‌به، چه‌چه کنان نیز می‌توانند تنها تشکر کنند، دیگر نیازی به پاسخ‌گویی نیست؛ هست؟
    نظر دادن در مورده موضوعات مختلف آزاد است وهرکاربری میتونه نظر شخصیش را بنویسه وحتی اگه مخالف نظربنده من یا مدیر سایت باشه ماحذف نمیکنیم
    بنده وهمکاران مون فقط در صورتی حق حذف مطلب داریم که اون مطلب حاوی توهین به ادیان یااشخاص یامطالب گمراه کننده باشه
    والا خوده شما ودوست تون که پست شون حذف شد موارد زیادی هم شده که نظرات شخصی ومخالف دادن حتی شاید غیر تخصصی واشتباه بوده از نظرمون ولی تاموقعی که معیار هایی که بالا برای لزوم حذف گفتم نداشته باشن حذف نمیشن

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری