جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا میرزا محمّدحسن معروف به میرزای شیرازی، باب و بهاء را تایید کرده ؟

نوشته
    325
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

آیا میرزا محمّدحسن معروف به میرزای شیرازی، باب و بهاء را تایید کرده ؟

لطفا در رابطه با این متن که بهایی ها منتشر میکنن به من کمک کنید . ممنونم :
    ميرزاي شيرازي و پذيزش امرجديد و خدمات امري او...

میرزا محمّدحسن معروف به میرزای شیرازی، بزرگترین مجتهد عصرخود بود، منحصراً اومرجع تقلید جمیع شیعیان جهان بود یعنی تمام شیعیان درجمیع ممالک، او را به عنوان رهبرروحانی شناخته و او به عنوان راهنما ومثل اعلای قوانین مقدّس اسلام بود. پدراین شخص بزرگ، میرمحمّد خوشنویس ساکن شیراز، که به واسطه خطّاطی درسبک نستعلیق شهرت داشت، ایشان عموزاده پدرحضرت باب بود.
    اوتصمیم گرفت که دراواخرعمرش فقط به یکی ازبستگانش، ميرزا آقا افنان ( نورالدّین) که
    پدرش عموزاده میرزای شیرازی بود حقیقت را آشکارسازد. داستان مربوط به این ملاقات به وسیله میرزا حبیب الله ، پسرآقا میرزا ثبت شده است . واينك منتخبي ازمحاورات آنها ذيلاً درج ميگردد:
    میرزای شیرازی به ميرزا آقا افنان:
    دوست عزيزم چون تو می خواهی بدانی من به تومی گويم: من جوان بودم؛ مشغول تحصيل دراصفهان، زمانيكه حضرت باب به آن شهرآمد من، درملاقاتی كه با امام جمعه وطلاب علوم دينی درخانه مرحوم معتمدالدوله منوچهرخان بود، حضورداشتم، آنها ازايشان سؤالات؛ ازهرقبيل پرسيدند؛ دانش اورا آزمايش كردند، اوبه هركدام؛ به راحتی ودرنهايت بلاغت جواب می داد بطوريكه ما درسكوت تعجّب آوری فرو رفتيم؛ پس يكی ازطلاب سؤالی كرد و اوشروع به دادن پاسخ نمود؛ آن شاگرد بی انصافی نمود وجواب او را رد كرد، جواب اوبه آن شخص، مرا مصمّم نمود ومطمئن نمود وهمه چيزرا دريافتم. هرگزنگذاشتم اين باورمن نقصان پذيرد، آنچه ازآيات وبيانات اوبه دستم رسيد؛ خواندم وآنها باعث تجديد روحانيّت من گشته اند. بدون شك از آن زمان به بعد فكرمن تغييركرده واين جلال بارزی كه خداوند به من عنايت فرموده، باعث گشته كه عادلانه به اين موضوع توجّه كنم واين ديانت را بپذيرم.
    ميرزا آقا افنان به میرزای شیرازی:
    حالا كه اين امرمقدّس ظاهرشده وكنترل به روی ميليونها شيعه دردست شما است؛ اگرتصوّرمی كنيد آن درست است می توانيد اين موضوع را اعلان عمومی؛ كنيد، تا اشخاص ازجهالت واشتباه رهائی يافته وبه راه راست هدايت شوند !
    چه ميگوئی پسرم ؟ اين اشخاص انصاف ندارند ؟ آيا درجه من بالاترازملاحسين بشرویه ای يا ميرزا محمدعلی بارفروش (قدّوس) يا آخوند ملامحمّدعلی زنجانی (حجّت) وسايرين است ؟ آنها با من همان رفتار را خواهند كرد؛ كه با آنها كردند، بهترين كاربرای من آن بود كه عقيده ام را پنهان دارم ودرضمن؛ خدماتی انجام دهم كه اگربه توبگويم، خودت تصديق می كنی؛ كه صلاح من اين بود كه ايمانم را مخفی دارم وخدمت به امركنم،
    مايلم ازكمكهائی كه نموده ايد بشنوم
    درسال 1301 جمعی ازمؤمنين به وسيله نايب السلطنه؛ كامران ميرزا؛ درطهران بازداشت شدند وبرای مدّت 2 سال دروضع اَسَفناكی به زندان افتادند، هرروزبازخواست می شدند و اوضاع؛ برايشان بسيارمشكل بود، من به ناصرالدين شاه نوشتم وبه اوگفتم: چرا بدون علّت وبدون دستوروفتوای من؛ باعث شديد اين وضع مشكل شود؟ بواسطه شما است، كه اين مذهب درمملكت وبين مردمان گسترش يافته، رسول الله حضرت محمّد فرموده: "مردمان، به آنچه از آن، باز داشته می شوند؛ رو میآورند." منع وتوقيف شما، باعث تقويّت اين مذهب گشته؛ شما به محض وصول نامه من، دنبال زندانيّان بفرستيد؛ به آنها مَحَبّت كنيد وآنها را آزاد كنيد، وازاين به بعد هيچكس برای اين موضوع نبايد پس از وصول نامه من كشته شود. ناصرالدين شاه زندانيان را احضارنمود، به هركدام يك اشرفی داد وآنها را آزاد ساخت. دربين آنها حاجی ملا علی شهميرزادی، حاجی آخوند، آقا ميرزا ابوالفضائل گلپايگانی، حاجی امين مشهدی، علی قزوينی واشخاص ديگرزندانی بودند. اين يكی از كارهای من بود كه برای خدمت امر انجام دادم
    ويكی ديگر؛ وقتی بود كه سَيِّد جمال الدّين اسدآبادی، كه به افغانی مشهوراست، نقشه های غير واقع در اسلامبول طرح نموده بود، او مطالبی ضميمه كتاب اقدس كرده بود ومهملاتی از خود در آن كتاب گنجانيده بود، در بين مطالب كه در كتاب گنجانده بود اينكه؛ مساجد مسلمين بايد ويران وباخاك یكسان گردد، مكّه بايد خراب گردد ومدينه بايد سرنگون شود، بامطالبی ديگر؛ اواينها را به تركی ترجمه كرده بود وبه سلطان عبدالحميد داده بود، بطوريكه سلطان عبدالحميد؛ عصبانی شود ونتيجه نادرست ازآن حاصل آيد، سلطان عبدالحميد؛ مطلبی درباره اين كتاب به من نوشت واظهارداشت جه بايد بكند ؟ من جواب دادم: شماحقی نداريد دراين قبيل مطالب؛ دخالتی كنيد، هر كس اين كاررا كرده است غرض داشته، تمام اين قبيل كتابها را برای من بفرست، پس از بررسی موضوع، من تصميم می گيرم چه بايد با آنها بكنم، سلطان عبدالحميد آنها را فرستاد ومن به شيخ حسن دادم كه همه آنها را به دريا بريزد؛ درجائيكه فرو روند ومحو گردند. پسرم تو نمی دانی چقدرعلماءايران به من نوشتند وفتوای مرا برضد بهائيان خواستند؛ من طريقی اتخاذ كردم كه به همه سئوالات آنها پاسخ گويم وآنها را آرام سازم، اگربخواهم همه آنها را به تو بگويم خسته می شوی. در بين آنها بودند: ميرزاحسن آشتيانی ازطهران، شيخ محمد باقروشيخ محمدتقی ازاصفهان، سَيِّدعلی اكبروشيخ طاهرعرب ازشيراز، ملاعبدالله بروجردی ازهمدان وسايرين ازشهرهای مختلف، شايد صد نامه وبه هرنامه؛ من جوابی دادم ونويسنده اش را آرام كردم.
    حقيقتاَ كاروحمايت شما از اين امر؛ بسيار ارزشمند می باشد.

2.  

نوشته
    698
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    16 روز 10 ساعت نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

با نام و یاد دوست

آیا میرزا محمّدحسن معروف به میرزای شیرازی، باب و بهاء را تایید کرده ؟

کارشناس بحث: استاد عماد

نوشته
    426
    مورد تشکر
    169 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام علیکم
    انشاء الله طاعات شما مورد قبول درگاه خداوند قرار گرفته باشد
    به نظر شما به این مطالب که بدون هیچ سندی ارائه شده است می توان اعتماد کرد
    اگر سند هم ارائه شود باید سندی باشد که مورد قبول ما باشد ، اینکه فلان بهائی چنین حرفی گفته است برای ما دلیل نمی شود
    از این قبیل حرفها اگر بخواهیم ما هم می توانیم بدون سند بگوییم
    مثلا بگوییم
    پاپ ژان پل دوم گفت شیعه بر حق است ولی من نمی توانم علنا بگویم
    اسحاق رابین هم گفت اسلام بهترین دین و شیعه بهترین مذهب است من هم شیعه هستم
    فهد هم قبل گفت وهابیون دروغگو وشیعه بر حق است

ایا به این حرفهای بنده بدون سند معتبر می شود اعتماد کرد
    اینکه بعد از 200سال از رحلت ایه الله العظمی میرزای شیرازی، یک نفر آن هم بدون سند ادعا می کند میرزای شیرازی چنین حرفی زده ایا قابل اعتماد است ، اگر این قابل اعتماد باشد همه ادعاهای بنده را هم باید پذیرفت اگر چه سند ندارد
    اگر این قبول باشد فردا می گویند امام خمینی به فلان کس چنین و چنان فرموده است

پس باید
    اولا سند ارائه شود
    و ثانیا سند مورد قبول ما باشد
    انشاءالله موفق باشید

ویرایش توسط عماد : ۱۳۹۲/۰۵/۰۵ در ساعت ۱۱:۵۶

نوشته
    325
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام . انشا الله طاعات و عبادات قبول حق تعالی
    ممنونم از شما آقا عماد عزیز . من هم وقتی این متن رو دیدم همین بحث سند رو مطرح کردم . سندی که انتهای این متن اینها ارائه کردند اینه :
    ((( ترجمه غیررسمی ازکتاب بهائیان برگزیده درزمان حضرت بهاءالله؛ تألیف
    جناب حسن موقربالیوزی بخش 19 صفحه 251 )))
    حالا این ترجمه غیر رسمی هم که نوشته متوجه نمیشم یعنی چی !!! ؟
    و بحث بعد از اینکه این سند رو اعلام کردند و من هم گفتم باید مورد قبول ما هم باشه ، نیمه تموم موند . هدفم از مشاوره با دوستان محترمم این بود که ببینم کسی اطلاعات خاصی داره یا نه ؟
    در هر صورت از لطف شما سپاسگذارم

نوشته
    426
    مورد تشکر
    169 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saarallah نمایش پست
    و بحث بعد از اینکه این سند رو اعلام کردند و من هم گفتم باید مورد قبول ما هم باشه ، نیمه تموم موند

جناب ثار الله گرامی
    کاملا فرمایش شما درست است ، قطعا چنین بحثی نیمه تمام خواهد ماند ، چون قطعا دروغ است
    چون اگر چنین چیزی بود لااقل یکی از شاگردان میرزا به آن اشاره می کرد یا میرزا با یکی از نزدیکانش در میان می گذاشت
    اینکه یکنفر از گروه خاصی حمایت کند و تا آخر عمر حتی به نزدیکترین افرادش بیان نکند ، فقط گروهی که ذی نفع است از ماجرا خبر داشته باشد از عجایب روزگار است

ویرایش توسط مدیر اجرایی : ۱۳۹۲/۰۵/۰۷ در ساعت ۱۱:۰۷

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)