جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: يک نيم روز با دختري بي حجاب ؟!!!

نوشته
    277
    حضور
    2 روز 17 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    80
    آپلود
    0
    گالری
    0

يک نيم روز با دختري بي حجاب ؟!!!

صبح كه از خواب بيدار ميشي و قصد بيرون اومدن از خونه رو داري، جلو آينه مي ايستي و خودتو آرايش مي كني،

شال رو كه روي سرت مي اندازي، ‌زيرش رو كمي بيشتر شل ميكني و به خودت ميگي، مهم نيست گردن و ... پيدا باشه، مهم اينه خفه نشم...

پشت شال رو ميكشي و موهاي روغن خورده و براقت رو ميدي خوب بيرون كه حتي كورها هم چشمشون برق بزنه، يه لباس تنگ و كوتاه كه تو بازار به اسم مانتو به تو فروختند، پوشيدي و شلوار تنگي كه اسمشو زوركي شلوار گذاشتند !!!
    يک نيم روز با دختري بي حجاب ؟!!!

ادكلن خفن و خوشبو هم ميزني و راهي خيابون ميشي... كارت چي هست؟ ديگه خود داني. ديگه در مورد اون مردا و پسرايي كه تو كوچه و خيابون بهت مهرورزي‌ !!! مي كنند و عشقشون رو تو سه سوت بهت مي فهمونن كاري نداريم، اصلاً تو اين مطلب كوچولو براي اونا جايي نيست...

كمي اون طرفتر تو خيابون راننده ها هم تو اين ترافيك كسل كننده تو رو زنگ تفريح خوبي مي بينند، بعضي چشاشون چارتا شده، بعضي از تأسف سر تكون ميدن، بعضي حرص مي خورند و به بغل دستي ميگن: دوره آخرالزمون شده والا و ... بعضي هم سرشون رو ميگردونن يه طرف ديگه كه اين رمضوني اين تشنگي و گشنگيشون بيهوده نباشه...

اما تو داري راه خودتو ميري، هر قدم كه برميداري براي تو معني خاصي نداره، اما هركي تو رو ميبينه يه جور بهت فكر ميكنه... يكي فكر مي كنه تو سروگوشت ميجنبه !!! يكي فكر ميكنه تو ضد خدايي !!! يكي فكر مي كنه چقدر وقيح و بي حيايي!!! يكي فكر مي كنه توي روز با چند تا پسر نامحرم هم آغوشي !!! يكي هوست رو مي كنه.... يكي ...

تو مغازه كه ميري و داري با چشمات اجناس رو خوب رصد ميكني، كسايي هم هستند كه به بدن تو نگاه مي كنند و خوب رصد مي كنند كه قيمت تيپ و هيكلت چنده ؟! شايد كمي بيشتر كنار تو اجناس رو دستچين مي كنند كه كمي بوي ادكلنت و كمي تيپ و هيبتت سرحالشون كنه !!!

مغازه دار هم انگار ملكه زيبايي دنيا رو ديده باشه، همه رو ول مي كنه و ميچسبه به تو، وقتي چيزي مي خواي به شاگردش ميگه واسه خانم بيار، شاگرد هم از خدا خواسته به سمتت پرواز مي كنه...!!!

تو هم انگار مي فهمي چقدر همه دوستت دارن، چقدر بهت توجه دارن، چقدر خاطرت رو مي خوان؛ همين طوري كلاس مي ذاري و به اين جنس و اون جنس ور مي ري و گير ميدي، انگار خيال ميكني همه بهت تعظيم كردند...

ديگه داره ظهر مي شه و تو خسته از يك نيم روز كامل چرخ زدن و سر و كله زدن با مردم مي خواي به خونه بري، مياي سر خيابون...

حس مي كني كمي ترافيك خيابون روبروت بيشتر شده، ماشيناي مدل بالا مرتب برات بوق مي زنن و تو انگار به يه تاكسي نياز داري كه امنيتت رو حفظ كنه، آخه خبرايي از دزديدن و تجاوز به زنان رو شنيدي، خوشگل هم كه هستي، بدنت هم كه داره نشون ميده، پس حواست هست كه بايد تاكسي سوار شي نه ماشيناي مدل بالاي شخصي...

راننده تاكسي هم كه گاهي با چشماي حيرت زده به آينه نگاه ميكنه و تو رو مي بينه !!! شايد داره با خودش فكر ميكنه چقدر تو بي حيايي ؟!!! شايد ....

به خونه مي رسي...

با كوفتگي و خستگي جنس ها رو ميذاري تو خونه و مي خواي آماده بشي ؟!!!

آماده چي ؟ معلومه ديگه... صداي اذان مي آد !!!

شايد كسي از همه اونا كه تو رو تو خيابون با چشاشون وزن كردند ندونند كه نماز هم مي خوني ؟!!!

"حجابوضو ميگيري، چادر نمازت رو سر مي كني و جلو آينه خوب خودت رو براي نماز آماده ميكني..."

انگار خدا تنها چشمي هست كه بايد خودتو واسش بپوشوني... شايد خدا نامحرمه !!! شايد چون فكر مي كني تو قرآن گفته و تو احاديث اومده نبايد حرفشو زمين بذاري !!! شايد چون نماز بي حجاب قبول نيست اين كارو مي كني ؟!!! شايد نعوذبالله خدا به گناه مي افته ؟!!! شايد ...

تفكر كردن تو اسلام بزرگترين عبادات هست... خداوكيلي كمي تعقل كردن بدك هم نيست ...؟!!!!
    برگرفته از وبلاگ: چرا بی حجابی؟!
    http://effat.ir/fa/...html

2.  

نوشته
    253
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 9 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط monemizadeh نمایش پست
    شايد كسي از همه اونا كه تو رو تو خيابون با چشاشون وزن كردند ندونند كه نماز هم مي خوني ؟!!!
    سلام
    ان شاء الله نماز نجاتش میده
    وهوالله الحبیب

هردو عالم یک فروغ روی اوست

نوشته
    35
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    22 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بی حجابی ........
    خیلی خوب میشه اگه همه یاد بگیرن قضاوت نکنن
    پوشش همه چیز نیست ما هم خدا نیستیم و حق قضاوت نداریم
    سعي كن آنقدر كامل باشي
    كه بزرگترين تنبيه تو براي ديگران
    گرفتن خودت از آنها باشد.(پائولو كوئيلو)

نوشته
    2,072
    صلوات
    25000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    61 روز 7 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مرضیه نمایش پست
    بی حجابی ........
    خیلی خوب میشه اگه همه یاد بگیرن قضاوت نکنن
    پوشش همه چیز نیست ما هم خدا نیستیم و حق قضاوت نداریم
    سلام.......
    آره منم قبول دارم خیلی خوبه که همه قضاوت نکنن اما باید دید چه چیزی باعث میشه که فرد قضاوت کنه که اگه ناحق باشه چوبشو اون دنبا باید بخوره وخدا جای حق نشسته.........
    واما اینکه پوشش همه چیز نیست ............بنظرم بله پوشش همه چیز نیست اما چیزی ست که میشه از طریق آن به خیلی چیزها دست یافت -اینکه پوشش داشته باشی اونم ازنوع کاملش واسه فرد امنیت میاره و از همه مهتر -پوشش کامل داشتن یکی از عوامل کسب رضایت خداس (کاریم با ظاهر نماها ندارم ) ....... البته اگه خدارو درنظربگیریم درهرموردی به دست نیافتی ترین چیزاها هم میرسیم.....

یاعلی
    خدایا دلم شهادت میخواهد...
    مردن رو که همه بلدن...

کمکم کن طوری زندگی کنم که لایق باشم...

نوشته
    38
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    20 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آره خوب ما خدا نیستیم ولی ملاک و معیارش رو خود خدا تو قرآن داده دست مون دیگه اینو که نمیتونیم منکر بشیم.
    در ثانی این که حق قضاوت نداریم دلیل نمیشه که بی تفاوت هم باشیم

نوشته
    2,350
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    28 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    14

با سلام و عرض احترام

بله ما حق قضاوت نداریم چون به بخش مهم اعمالمون بی توجهیم

"نیت در عمل "

بی تفاوتی با منفی نگری بسیار فاصله دارد،در ارسال ها ما افرادی که حجاب نامناسب دارند را افرادی صددرصد تابع نفس میبینیم
    آنها را کسانی میبینیم که صرفاًبرای اجابت نفس زندگی میکنند

به واقع ما چطور به خوداجازه میدهیم که اینقدر ظاهر بین و سطحی باشیم
    آیا انقدر به خود مطمئن هستیم که وارد گناهان عدیده نمیشویم؟؟

از کجا یقین دارید که همویی که اینجا بد تصویرش میکنید ارجی پیش پروردگار ندارد؟
    مگر اینهمه خصائص پیچیده آدمی در پوشش ظاهر خلاصه میشود؟

این دست پست ها جر اینکه تاثیر مخرب و منفی داشته باشد سود دیگری ندارد
    ما به افرادی که اغلب به جهت نا آگاهی و یا عملکرد نامناسب مدعیان ،پوشش نامناسبی دارند تلقین میکنیم که تو جز هوی و هوس چیزی نیستی

متاسفانه این قضات ها از ذهن بیمار نشات میگیرد
    ملاک ها در قرآن مشخص ست ولی مرزها هم بسیار باریک

آیا برنامه ی دین ما محدود به ظاهر ست و بس؟
    اینکه ما با عینک بدبینی و کج بینی به همه چیز نظاره میکنیم گناه نیست؟

یکی از علل دین گریزی همین رفتارها ست،اگر دینداران درست حرکت کنند منش و رفتارشان بهترین تبلیغ ست
    ولی اینکه فقط ظاهر آرایی کنیم و به خود اجازه دهیم بدترین و پلیدترین اندیشه را در مورد افراد ناآگاه داشته باشیم نتیجه این خواهد شد که این زشتی رشد کند

پس ظاهررا که زیبا میکنیم تفکر و اندیشه ی خود را نیز زیبا کنیم.
    مراقب باشیم پشت حجاب فکری آلوده به گناه نداشته باشیم!

ویرایش توسط مریم : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹ در ساعت ۰۵:۲۸

نوشته
    127
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 10 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

... پذيراى جوانها باشيد. با روى خوش هم پذيرا باشيد؛ با سماحت، با مدارا. فرمود: «و سنّة من نبيّه»، كه ظاهراً عبارت است از «مداراة النّاس»؛ مدارا كنيد. ممكن است ظاهر زننده‌اى داشته باشد؛ داشته باشد.

او يك نقصى دارد. مگر من نقص ندارم؟ نقص او ظاهر است، نقصهاى اين حقير باطن است؛ نمى‌بينند. «گفتا شيخا هر آنچه گوئى هستم / آيا تو چنان كه مينمائى هستى؟». ما هم يك نقص داريم، او هم يك نقص دارد. با اين نگاه و با اين روحيه برخورد كنيد.

از بيانات رهبر در ديدار علما و روحانيون خراسان شمالى ۱۳۹۱/۰۷/۱۹

نوشته
    38
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    20 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

(از کجا یقین دارید که همویی که اینجا بد تصویرش میکنید ارجی پیش پروردگار ندارد؟)

دوست عزیز اصلا بحث ارج و قرب پیش خدا مطرح نیس و اگه کسی بخواد با مساله ظاهر اینو بگه معلومه که خیلی اشتباهه. کسی رو این حرفی نداره. منم گفتم که ما حق قضاوت نداریم. ما داریم روی یک مساله اونم پوشش حرف میزنیم پس دایره رو بزرگش نکنیم به ارج و قرب برسونیمش. اونو فقط و فقط خدا میدونه.
    من یه مشکلی هم که دارم اینه که نمیدونم چرا واقعا وقتی بحث بد حجابی مطرح میشه دوستان زود اشاره به این میکنن که مگه شما خودتون گناه نمی کنین و ....
    آخه چه ربطی داره؟ خداوکیلی این کار بیشتر توی دعواهای دوران بچگی مون نبود؟ چرا مباحث رو با هم قاطی می کنیم؟ اصلا فرض کنین طرفی که این موضوع اصلی رو مطرح کرده گناه کارترین ادم روی زمین ، بالاخره روی خود موضوع باید متمرکز شد یا نه ؟ اینکه آیا این مساله درسته یا نه خدا پیغمبریه یا نه و به دور از دید و قضاوت به طرفین، بحث کرد و هر طرف که منطقی و عقلانی (عقل سلیم) بود پذیرفت
    والسلام

نوشته
    2,072
    صلوات
    25000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    61 روز 7 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام و...ببخشید یه چیزیم ضمیمه حرفام کنم اینکه جوونای امروزی مثل جوونای قدیم نیست-امروزه آگاهی ها بالاتر رفته واینکه به همون میزان ریاکاریم زیاد شده-دیگه مردم نمیتونن خودشونو گول بزنن-کاری ندارم که هرفردی چجوری میره بیرون ولی اینو بگم که هرکسی میاد بیرون باهدف وقصدی میاد(باحجابا یه هدف دارن -ریاکار یه جوری میان میخواد باحجاب باشه میخواد نباشه وبی حجابا هم یه هدف دارن)واینم بگم که هرکسی ازحجاب وبی حجابی یه تفسیری داره........

اینکه بگیم قضاوت و اینکه فلانی چجوری اسمشو میذاره مومن ومیاد ای حرفا رومیزنو اینکه شاید درمقابل خدا روسفید تر توء مومن باشه وگناه مردمو میشورین و....بابا دلت پاک باشه وپسری که با یک نگاه بخواد دلش بلرزه و خوبذار زودتر بلرزه و........یا هرچیز دیگه خیلی ازین حرفارو میدونم که دارم میگم بخدا اگه طوری بریم بیرون اگرم ندونستیم که بدحجاب باشیم اون دنبا مسئولیم -من دارم توهمین جامعه ای که شما زندگی میکنین منم دارم زندگی میکنم-خدامونم یکیه-کتاب آسمونی مون هم یکیه وتاالی آخر که مشترکاتی که داریم-تو همین جامعه امروزی تاحدودی فهمیدم ریاکار کیه وکسی که به ناحق حرف میزنه کیه وتاحدودی منظور طرفو از حرفاش میگیرم............بعضیا اسلام ودین رو اونطوری که باید معرفی نمیکنن.....قبول-اما یه چیزی بااین همه تبلیغ واطلاع رسانی بازم حرفی باقی می مونه؟-اصلا تبلیغ رو بیخیال بشیم تو همین جامعه مگه نباید تا سرکوچه مون که میریم امنیت داشته باشیم؟-اونم بیخیال......؟آقا اصلا همهش بیخیال ولی الگوهای زندگیمون خوب انتخاب کنیم......پس باکمی دقت میشه فهمید که نمیشه اینقدرام بیخیال بود...........بارها گفتم ما فقط واسه خودمون زندگی نمیکنیم.........

تموم حرفای ما با افرادیه که حسابی آرایش میکنن وآخربدحجابی دراین جامعه میان وبعدشم میگن ماآزادی نداریم -باافرادیه که خودشون به اون راه میزنن وترویج بدحجابی میکنن.......کسی که زننده میاد بیرون اون داره ترویج بدحجابی میکنه- ما که نباید ساکت باشیم-حداقل واسه ملتی که خون داده واسه تک تک خاکاش........

پس باید حرفا رو زد واسه کسایی که هدف سوءدارند واونایی که ندونسته کاری رو انجام میدن باید اونا رو آگاه کرد....

یاعلی
    ویرایش توسط راهیان عشق : ۱۳۹۲/۰۵/۱۰ در ساعت ۱۹:۲۹
    خدایا دلم شهادت میخواهد...
    مردن رو که همه بلدن...

کمکم کن طوری زندگی کنم که لایق باشم...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری