جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: یک راهکار عملی برای انتخاب چادر

نوشته
    277
    حضور
    2 روز 17 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    80
    آپلود
    0
    گالری
    0

یک راهکار عملی برای انتخاب چادر

خانمی با اسم زینب از ما یک سوال خیلی خوب پرسیدند:

سلام

من خیلی دوس دارم چادری بشم.همیشه وقتی چادریا رو میبینم حسرت میخورم.

الان هم گاهی اوقات چادر میپوشم ولی گاهی هم نه. حجابمم رعایت نمیکنم. همش حس میکنم با چادر خیلی زشتم و فقط بعضیا چادر بهشون میاد با اینکه هرکی با چادر میبینتم کلی تعریف میده ازم ولی بازم گاهی اعتماد بنفسمو باچادر ازدست میدم.

نمیدونم چیکارکنم که چادر هیچوقت ازسرم درنیاد

اگه کسی میتونه راهنماییم کنه

جواب:

سلام زینب جان

خیلی از ما دقیقا مثل شما بودیم چادر رو دوست داشتیم، حسرت چادری بودن تو دلمون بود، اما به خاطر یک سری دلایل نمیتونستیم چادری بشیم مثلا فکر می کردیم چادر خیلی دردسر داره یا زشتمون می کنه یا مردم چی می گن و ...

می دونی یه وقتی آدم به یه جایی می رسه که اصلا نگاه مردم براش مهم نیست حتی دوست داره نگاه خودش رو هم فدای شادی یکی دیگه بکنه

ان شاء الله تو همین ماه مبارک به حق این روزهای عزیز، دلت متوجه دل امام زمان میشه اون موقع همش دنبال این هستی که نه فقط در زمینه ی پوشش بلکه تو همه چی ببینی کدوم انتخاب، مولامونو بیشتر خوشحال می کنه حتی دیگه بین انتخاب خوب و بد گیر نمی کنی انتخابهات می ره بین خوب و خوبتر ، اون موقع می بینی چقدر انتخاب بهترین ها راحته

حتی بعضی دوستانمون که قبلا حجابشونو کامل رعایت نمی کردند به این نگاه که رسیدند حتی حاضر نشدند حجاب کامل حداقلی رو انتخاب کنند، چادری شدند یک چادری واقعی

راستش اصلا تو ذهنم نمی گنجه دلیل دیگری

اگه این آرزو به دلتون اومد یک راهکار کاربردی اینه که یک کاغذ برداری و یک خط وسطش بکشی یک طرف بنویسی دلایلم برای چادری شدن یک طرف بنویسی دلایلم برای چادری نشدن ،

تو ستون اول فقط بنویس امام زمان . دیگه هیچی ننویس.

توی ستون دوم هرچی به ذهنت اومد بنویس، سعی کن هیچ چیزی رو جا نندازی

بعد یک نگاه به کل صفحه بنداز...

همین.

خدا حفظتون کنه
    لبخند رضایت حضرت زهرا سلام الله علیها نصیبتون

http://effat.ir/fa/...html

2.  

نوشته
    266
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 5 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

سلام به دوستان.
    بنظر حقیر هم بهتره محاسن و مشکلات( نه معایب) چادر رو در کنار هم قرار بدید و بسنجید.
    اول اینکه در نظر داشته باشیم این پوشش که حجاب کامله مال حضرت زهرا(ُس) هست.
    دستور خدا در قرآنه که به عنوان جلباب ازش یاد شده.یعنی پوششی که مثل پرده رو بدن بیفته بطوری که برجستگی های بدن نمایان نشه.
    سوم اینکه چادر حافظ و مأمن مطمئنی در مقابل نگاه های هرزه و دل های مریضه.
    چادر نشون دهنده ی وقار و حجب و حیای یک بانوی مسلمانه.
    همه چیز رو در عالی ترین نوعش بخواید و رعایت کنید.
    من که چادرمو خیلی دوست دارم.

ولا تلبسوا الحقَّ باالباطل و تَکتُمو الحقَّ و انتم تعلمون
    (سوره بقره/آیه 42)

و حق را با باطل نیامیزید و حقیقت را با اینکه میدانید کتمان نکنید.

نوشته
    4,100
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    41 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    0
    گالری
    171

مسئولین فدراسیون جودو:
    این کار شما، برای ما خیلی بد شده است!
    امام خامنه‌ای:
    من سجده‌ی شکر به جا آوردم که شما با چادر روی سکو رفتید.
    ========================================
    خانم سمیه حیدری، اولین بانوی مدال آور در رقابت های جهانی در رشته‌ی جودو:

موقع اهدای جوایز مسابقات آسیایی کره جنوبی، مسؤولان تشریفات کره جنوبی به من گفتند گرمکن بپوش و روی سکو برو. من همانجا گفتم چادرم را بیاورید؛ من با چادر روی سکو می روم. گفتند نه باید گرمکن بپوشید که منگفتم اصلا برای من مهم نیست روی سکو بروم یا نروم؛ مهم این است که با چادر روی سکو بروم. ۲۰ دقیقه ای طول کشید و در نهایت چون همه منتظر بودند و نگران که چه اتفاقی افتاده، گفتند که هر چی می خواهد به او بدهید که سریع برود روی سکو. البته در نهایت چادرم را آوردند و من با چادر رفتم روی سکو.

وقتی از سکو پایین آمدم و رفتیم هتل، متوجه شدم در هتل جلسه ای تشکیل شده و آقای افشار زاده دبیر کمیته ملی المپیک به مسؤولین فدراسیون جودو اعتراض کردند که چرا فلانی با چادر روی سکو رفته است! مگر با چادر مسابقه داده! برای جمهوری اسلامی خیلی بد شده است! این کار به ضرر ما شده است! بعد در اتاق را زدند و گفتند که این کار شما، برای ما خیلی بد شده است و فدراسیون جودو را زیر سؤال بردید! چرا این کار را کردید؟

من آن موقع خیلی ناراحت شدم و فقط به حضرت زینب(سلام الله علیها) گفتم من فقط به خاطر خودت و به عشق خودت با چادر رفتم روی سکو. چیزی که آن لحظه در ذهنم آمد همین بود. بعد از آن قرار شد در مراسم اختتامیه شرکت کنم که به من گفتند اگر قرار است با چادر بیایی اصلا شرکت نکن!

بعد از این اتفاق و قبل از برگشت خیلی ناراحت بودم و استرس داشتم. به گونه ای با من برخورد کرده بودند که من فکر می کردم خیلی اشتباه کردم. اما وقتی به ایران برگشتم، پدرم بابت این کار خیلی تشویقم کرد و من آن لحظه بود که خیالم یک مقدار راحت شد.

تا اینکه از دفتر حضرت آقا با من تماس گرفتند و پیغام ایشان را به من رساندند و من این قدر هیجان زده شدم که از خوشحالی زیر سِرُم رفتم. اصلا باورم نمی شد. بعد از آن به دیدار آقا رفتم و ایشان گفتند: خیلی کار خوبی کردید که با چادر روی سکو رفتید. باعث افتخار مملکت ایران هستید. من سجده شکر به جا آوردم که شما با چادر روی سکو رفتید.
    منبع: http://jahannews.com/vdciy5apvt1a5w2.cbct.html

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری