صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: 10سفارش امام زمان(عج) به آیة‌الله مرعشی(ره)

نوشته
    6,604
    صلوات
    1250
    تعداد دلنوشته
    18
    مورد تشکر
    501 پست
    حضور
    98 روز 4 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    304

10سفارش امام زمان(عج) به آیة‌الله مرعشی(ره)

حضرت آیت الله العظمی مرعشی نجفی(قدس سره) چنین می گوید:
    در ایّام تحصیل علوم دینی و فقه اهل بیت«علیهم‌السلام» در نجف اشرف، شوق زیادی جهت دیدار جمال مولایمان بقیّه الله الأعظم«علیه السلام» داشتم. با خود عهد كردم كه چهل شب چهارشنبه پیاده به «مسجد سهله» بروم، به این نیّت كه جمال آقا صاحب الأمر «علیه السلام» را زیارت كنم و به این فوز بزرگ نائل شوم.

تا سی و پنج یا سی و شش شب چهارشنبه ادامه دادم، تصادفاً در این شب، رفتنم از نجف تأخیر افتاد و هوا ابری و بارانی بود. نزدیك مسجه سهله خندقی بود. هنگامی كه به آنجا رسیدم، بر اثر تاریكی شب،‌ وحشت و ترس مرا فرا گرفت؛ مخصوصاً از زیادی قطّاع الطّریق و دزدها می‌ترسیدم، ناگهان صدای پایی را از دنبال سر شنیدم كه بیشتر موجب ترس و وحشتم گردید. به عقب برگشتم، سیّد عربی را با لباس اهل بادیه دیدم، نزدیك من آمد و با زبان فصیح گفت: « ای سیّد! سلامٌ علیكم» ترس و وحشت به كلّی از وجودم رفت و اطمینان و سكون نفس پیدا كردم و تعجّب آور بود كه چگونه این شخص در تاریكی شدید، متوجه سیادت من شد؟ و در آن حال، من از این مطلب غافل بودم!

به هر حال؛ سخن می‌گفتیم و می‌رفتیم، از من سۆال كرد: « كجا قصد داری؟»

گفتم: «مسجد سهله.»

فرمود: « به چه جهت؟»

گفتم: «به قصد تشرّف زیارت ولیّ عصر«علیه السلام» منبع

2.  

نوشته
    161
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 18 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

این چیزارو باور کنید.کسی که همچین تجربه ای داشته باشه اصلا بازگو نمیکنه چون اجازشم نداره

نوشته
    113
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 15 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط U.S.A نمایش پست
    این چیزارو باور کنید.کسی که همچین تجربه ای داشته باشه اصلا بازگو نمیکنه چون اجازشم نداره
    با سلام
    ممنون میشم کارشناسان عزیز در این باره نظر بدهند
    ولی خوش به سعادت کسانی که به دیدار اقا نائل شدند
    يا اَبا عَبْدِاللّهِ اِنّا تَوَجَّهْنا وَاسْتَشْفَعْنا وَتَوَسَّلْنا بِكَ اِلَى اللّهِ وَقَدَّمْناكَ بَيْنَ يَدَىْ حاجاتِنا يا وَجيهاً عِنْدَ اللّهِ اِشْفَعْ لَنا عِنْدَ اللّهِ

نوشته
    6,604
    صلوات
    1250
    تعداد دلنوشته
    18
    مورد تشکر
    501 پست
    حضور
    98 روز 4 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    304

با سلام عرض ادب و احترام قبولی طاعات و عبادات شما

دوست عزیز و ارجمند اولا این چیزا نگید چون همه این داستانها درسی از زندگی برای همه ما مسلمانان هست دوما خواهشمندم
    اجازه دهید تا پایان تاپیک تمام داستان و همه 10 سفارش گذاشته شود تا نظم تاپیک بر هم نخوره .

سوما چرا اجازه نداره مشیت خداوند منان بر این است که تمام معجزات بوسیله مومنان بازگو شود تا همه بدانند که اگر امام زمان در
    غیبت به سر میبرند اما میتوان با ایمان و صدق نیت و مومن واقعی بودن او را دید.

همه این داستانها نشانه ای از وجود پر برکت و نازنین اقا امام زمان دارد و ما وظیفه داریم که با خواندن این مطالب پر محتوا خودمان
    را بیش از پش اماده برای ظهور اقایمان حضرت ولی عصر حاضر و اماده کنیم .

باشد که با خواندن تمام سفارشات اقا به حقیقت وجودشان بیشتر پی ببریم و سعی کنیم به سفارشاتشان جامه عمل بپوشانیم
    و همیشه و در همه حال تنها دعایمان در زندگی تعجیل در فرج اقا امام زمان باشه.

اللهم عجل لولیک الفرج

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط صدیقه طاهره نمایش پست

حضرت آیت الله العظمی مرعشی نجفی(قدس سره) چنین می گوید:
    در ایّام تحصیل علوم دینی و فقه اهل بیت«علیهم‌السلام» در نجف اشرف، شوق زیادی جهت دیدار جمال مولایمان بقیّه الله الأعظم«علیه السلام» داشتم. با خود عهد كردم كه چهل شب چهارشنبه پیاده به «مسجد سهله» بروم، به این نیّت كه جمال آقا صاحب الأمر «علیه السلام» را زیارت كنم و به این فوز بزرگ نائل شوم.

تا سی و پنج یا سی و شش شب چهارشنبه ادامه دادم، تصادفاً در این شب، رفتنم از نجف تأخیر افتاد و هوا ابری و بارانی بود. نزدیك مسجه سهله خندقی بود. هنگامی كه به آنجا رسیدم، بر اثر تاریكی شب،‌ وحشت و ترس مرا فرا گرفت؛ مخصوصاً از زیادی قطّاع الطّریق و دزدها می‌ترسیدم، ناگهان صدای پایی را از دنبال سر شنیدم كه بیشتر موجب ترس و وحشتم گردید. به عقب برگشتم، سیّد عربی را با لباس اهل بادیه دیدم، نزدیك من آمد و با زبان فصیح گفت: « ای سیّد! سلامٌ علیكم» ترس و وحشت به كلّی از وجودم رفت و اطمینان و سكون نفس پیدا كردم و تعجّب آور بود كه چگونه این شخص در تاریكی شدید، متوجه سیادت من شد؟ و در آن حال، من از این مطلب غافل بودم!

به هر حال؛ سخن می‌گفتیم و می‌رفتیم، از من سۆال كرد: « كجا قصد داری؟»

گفتم: «مسجد سهله.»

فرمود: « به چه جهت؟»

گفتم: «به قصد تشرّف زیارت ولیّ عصر«علیه السلام» منبع

/////////////////////////////////

بسمه تعالی

با عرض سلام و تشکر کل متن را می گذاشتید بهتر بود می توانید بعضی قسمتها را نقطه چین کنید و کاربر را به منبع برای مطالعه کامل به منبع ارجاع دهید اما کل اصلی ترین قسمتهایش را بگذارید

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

یک آدرس مهم : آدرس عکسهای متحرک و زیبا برای وبلاگها

http://www.askquran.ir/group225-discussion2066.html

نوشته
    161
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 18 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط صدیقه طاهره نمایش پست
    با سلام عرض ادب و احترام قبولی طاعات و عبادات شما

دوست عزیز و ارجمند اولا این چیزا نگید چون همه این داستانها درسی از زندگی برای همه ما مسلمانان هست دوما خواهشمندم
    اجازه دهید تا پایان تاپیک تمام داستان و همه 10 سفارش گذاشته شود تا نظم تاپیک بر هم نخوره .

سوما چرا اجازه نداره مشیت خداوند منان بر این است که تمام معجزات بوسیله مومنان بازگو شود تا همه بدانند که اگر امام زمان در
    غیبت به سر میبرند اما میتوان با ایمان و صدق نیت و مومن واقعی بودن او را دید.

همه این داستانها نشانه ای از وجود پر برکت و نازنین اقا امام زمان دارد و ما وظیفه داریم که با خواندن این مطالب پر محتوا خودمان
    را بیش از پش اماده برای ظهور اقایمان حضرت ولی عصر حاضر و اماده کنیم .

باشد که با خواندن تمام سفارشات اقا به حقیقت وجودشان بیشتر پی ببریم و سعی کنیم به سفارشاتشان جامه عمل بپوشانیم
    و همیشه و در همه حال تنها دعایمان در زندگی تعجیل در فرج اقا امام زمان باشه.

اللهم عجل لولیک الفرج
    آقاجان چرا طومار مینویسی.هرکی ادعا کنه امام رو دیده کذابه.این حرف من نیست.متاسفانه خیلی مردم زودباوری هستیم.

نوشته
    604
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    10 روز 13 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با نام الله

کارشناس: استاد کریم

نوشته
    6,604
    صلوات
    1250
    تعداد دلنوشته
    18
    مورد تشکر
    501 پست
    حضور
    98 روز 4 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    304

مقداری كه رفتیم به مسجد «زید بن صوحان» كه مسجد كوچكی نزدیك مسجد سهله است،‌ رسیدیم؛ داخل مسجد شدیم و نماز خواندیم و بعد از دعایی كه سیّد خواند – كه گویا دیوار و سنگ‌ها آن دعا را با او می خواندند – احساس انقلابی عجیب در خود نمودم كه از وصف آن عاجزم . بعد از دعا، سیّد فرمود :‌« سیّد! تو گرسنه‌ای، چه خوبست شام بخوری.»

پس سفره‌ای را كه زیر عبا داشت بیرون آورد و در آن مثل اینكه سه قرص نان و دو یا سه خیار سبز بود، كه گویا تازه از باغ چیده‌اند و آن وقت چلّه زمستان و سرمای شدیدی بود و من به این معنا منتقل نشدم كه این آقا این خیار تازة سبز را در این فصل زمستان از كجا آورده است؟ طبق دستور آقا شام خوردم. سپس فرمود: «بلند شو تا به مسجد سهله برویم.» داخل مسجد شدیم. آقا مشغول اعمال وارده در مقامات شد و من هم به متابعت آن حضرت انجام وظیفه می‌كردم و بدون اختیار نماز مغرب و عشا را به آقا اقتدا كردم و متوجّه نبودم كه این آقا كیست.

بعد از آنكه اعمال تمام شد، آن بزرگوار فرمود: «ای سیّد ! آیا مثل دیگران بعد از اعمال مسجد سهله به مسجد كوفه می‌روی یا در همین جا می‌مانی؟»

پرسیدم:« نمی‌دانم آیا عاقبت كارم خیر است و آیا من نزد صاحب شرع مقدس رو سفیدم؟! » فرمود: عاقبت تو خیر و سعیت مشكور است و رو سفید هستی . گفتم: نمی‌دانم آیا پدر و مادر و اساتید و ذوی الحقوق از من راضی هستند یانه؟ فرمود: «تمام آنها از تو راضی‌اند و درباره‌ات دعا می‌كنند». استدعای دعا كردم برای خودم كه موفق باشم برای تألیف و تصنیف ، و آن بزرگوار دعا فرمودند. در اینجا مطالب دیگری است كه مجال تفصیل و بیان آن نیست

نوشته
    6,604
    صلوات
    1250
    تعداد دلنوشته
    18
    مورد تشکر
    501 پست
    حضور
    98 روز 4 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    304

گفتم: «می‌مانم». در وسط مسجد در مقام صادق«علیه السلام» نشستم و به سیّد گفتم: «چای یا قهوه یا دخانیات میل دارید تا آماده كنم؟»

در جواب، كلام جامعی را فرمود: « این امور از فضول زندگی است و ما از این فضولات دوریم!» این كلام در اعماق وجودم اثر گذاشت به گونه‌ای كه هرگاه یادم می‌آید،‌ اركان وجودم می‌لرزد.

به هر حال؛ مجلس نزدیك به دو ساعت طول كشید و در این مدّت ، مطالبی ردّ و بدل شد كه به بعضی آنها اشاره می‌كنم.

1 – درباره «استخاره » سخن به میان آمد ، سیّد عرب فرمود: «ای سیّد با تسبیح به چه نحو استخاره می كنی؟»

گفتم: سه مرتبه صلوات می‌فرستم و سه مرتبه می‌گویم: « اَسْتَخیرُ اللهَ بِرَحْمَتِهِ خِیَرةً فی عافِیةٍ » پس قبضه‌ای از تسبیح را می‌گیرم و دو تا، دو تا می‌شمارم، اگر دو تا ماند، بد است. اگر یكی ماند، خوب است .

فرمود: «برای این استخاره، باقی مانده‌ای است كه به شما نرسیده و آن این است كه هرگاه یكی باقی ماند فوراً حكم به خوبی استخاره نكنید؛ بلكه توقف كنید و دوباره برای ترک عمل استخاره كنید، اگر زوج آمد، كشف می‌شود كه استخاره اوّل خوب است امّا اگر یكی آمد، كشف می شود كه استخاره اوّل میانه است.»

به حسب قواعد علمیه می‌بایست دلیل بخواهم و آقا جواب دهد، به جای دقیق و باریكی رسیده بودیم، اما به مجرّد این قول، تسلیم و منقاد شدم؛ با آنكه متوجه نیستم كه این آقا كیست.

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

/////////////////////////////////

آن چیزی که نباید گفت ادعای نیابت است درغیر این صورت افرادی از علماء و آدمهایی در شغلهایی مثل کفش دوزی و حمالی و خادم مدرسه علوم دینی و ....

آقا را دیده اند و بعضی همان لحظه شناخته اند و بعضی بعدا با توجه به شواهد متوجه شده اند ایشان حضرت عج بوده اند .

بعضی درجایی مثل سید طاوس نمی گوید آقا را دید می گوید صدای آقا را شنید یا آیت الله مرعشی که قصه دیدارشان مشهور است و ...........

البته اگر کسی ندیده و مشرف نشده باشد صد درصد حرام است ادعای مشاهده کند در ضمن گاهی اوقات

خود آقا عج به دیدن افراد می روند بنا بر مصالحی که هست خیلیها می گویند تا زنده هستند داستان تشرف ایشان بیان نشود و بعد مرگشان گفت شود

امام خمینی (ره) که علنا فرمودند ( تقریبا به این مضمون ) این انقلاب بنا به خواست حضرت صاحب الزمان عج صورت گرفت

اگرچه از دیدارهای خود صحبتی نمی فرمایند ............. اما اصل حرف را می زنند

در مورد رهبر هم آیت الله بها الدینی ره به حجت الاسلام صدیقی می گویند دعا کن ....

به هر صورت در سایتهایی مثل صالحین و کتابهایی درمورد تشرف یافتگان شما این مطلب رویت امام را می توانید بخوانید از طرف افراد صادق و متدین و مومن

در این مورد مطالعه ندارید لطفا مطالعه بیشتری بفرمایید

ویرایش توسط yanoor : ۱۳۹۲/۰۵/۱۳ در ساعت ۲۲:۰۳
    اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

یک آدرس مهم : آدرس عکسهای متحرک و زیبا برای وبلاگها

http://www.askquran.ir/group225-discussion2066.html

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری