جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حجاب شیک (تناقض شیکی و حجاب)

نوشته
    185
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 روز 1 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

حجاب شیک (تناقض شیکی و حجاب)

حجاب شیکتناقض شیکی و حجاب
    حجاب اگر به انگیزه عفت و عصمت است در یک کلام بمعنای جلب نظر نکردن به عمد است بواسطه
    لباس،رفتار یا گفتار و روشھای زیستن . امروزه بسیاری معتقدند و حتّی در رسانه ھای ملی ما تبلیغ

می کنند که شیک بودن ھیچ تناقضی با حجاب ندارد. پس بھتر است شیک بودن را تعریف کنیم .
    شیک بودن بمعنای جالب و جذاب و تحریک کننده بودن مسلماً ھر چه باشد در تضاد با امر حجاب و

عفّت است . حال اگر بواسطه چادر و نقاب ھم درجائی جلب نظر شود این ھمان حجاب ضد حجاب
    است و یک نفاق آشکاراست و شبھه ای از مذھب ضد مذھب می باشد . بنابراین اگر منظور از حجاب

ھمانا جلب نظر نکردن نامحرمان باشد ھیچ قانونی قادر به محجبه نمودن و باعفت ساختن فرد یا
    جامعه ای نیست . پس بھتر است که معنا و فرھنگ و انگیزه ھای حجاب و عفّت را توسعه و تعمیق

دھیم و اینقدر کلیشه ای و فرمالیستی عمل نکنیم . زیرا در یک جامعه مذھبی ھیچ زنی خطرناکتر از
    زن فاسد محجّبه نیست زیرا ھم فتنه اش وسیعتر و نامرئی تر است و ھم دین خدا را بد نام میکند و

ھم نفاق را اشاعه می دھد . حجاب شیک بدتر از بی حجابی است . زن با حجاب زنی است که از
    جلو مرد ھرزه ای عبور کند بی آنکه نظرش را بسوی خود بکشد چه با چادر و چه بی چادر .

آنکه بواسطه حجابش جلب نظر نامحرمان می کند بسیار مخربتر است تا آنکه صرفاً بواسطه
    اندامھایش دلربائی می کند زیرا بواسطه حجاب ، نگاه افراد نامحرم و ھرزه به اعماق نفس و روان زن

نفوذ می کند و در آنجا منزل می گزیند و نفس زن را تسخیر می کند و او را روسپی صفت می نماید .
    درحالیکه نگاه صرف به اندام بسیار سطحی تر و پاک شونده تر است . حال بھتر می توانیم علّت

مفاسد اخلاقی و روسپی گری پنھان را در جامعه خودمان درک کنیم ولذا علاجش نمائیم بواسطه آیه

لا اکراه فی الدین. کتاب " شریعت " استاد علی اکبر خانجانی (از مجموعه دایره المعارف عرفانی)

السلام علیک یا صاحب الزمان

2.  

نوشته
    4
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بیین عزیزم وظیفه اای خدا به آقایون و خانوم ها واگذار کرده مکمل همدیگس ما نمی تونیم به یه خانوم بگسم خودتو بقچه پیچ کن (نقاب و چادر و دستکش و سرتا مشکی)که آقا هرچه خواست نگاه کنه و یه وخ به گناه کشیده نشه خانوم ها حق دارند خوشتیپ باشند نمونش خانوم لواسانی

4. تشکر

نوشته
    50
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 10 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

البته نبایدم اینجوری جلوه کنه که خانم های محجبه باید ژولیده باشن یا با لباسای زشت و اتو نکشیده که کسی جذبشون نشه

خیر ، یه خانم باید در عین پاکیزگی و وقار محجبه باشه، در ضمن من به کرات تجربه کردم که آقایی که بخواد نگاه کنه، چه محجبه باشی چه نه(البته من تا حالا بی حجابی رو شکر خدا تجربه نکردم) ، نگاهش رو می کنه، حتی یه دوستی یه پست زده بود که من عاشق اینم که به خانمای چادری نگاه کنم دیگه از خانمای مانتویی و بی حجاب بدم میاد

به قول دوستمون هرکس باید وظیفه خودش رو انجام بده، من باید حجابم رو به نحو احسن حفظ کنم (نه زیاده روی که باعث زدگی بشه، من کسی رو می شناسم تو بچگی طوری روشو می گرفت که فقط یه چشمش پیدا بود الان با آرایش بدون آرایش لباس روشن چادر روی روسری پشت سرش برآمده و البته کسیم بهش نمیگه بی حجاب ولی مسلمه که نه اون حجاب اولیش درست بود نه این حجاب فعلیش

هرچیزی جای خودش، حالا اینکه یکی همرو رعایت کنه ولی بازم جلب توجه کنه دیگه گناه اون نیست که

هرچند با حجاب کامل 60-70 درصد نگاها خود به خود حذف میشن

اﯼ ﻓﺮﺯﻧــﺪ ﺁﺩﻡ

ﺯﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺧـﺪﺍ ﺭﺍ ﻣﯽ ﺑﯿﻨﯽ ﮐﻪ ﺍﻧﻮﺍﻉ ﻧﻌﻤﺖ ﻫﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺗﻮ ﻣﯽ ﺭﺳﺎﻧﺪ

ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﻣﻌﺼﯿﺖ ﮐﺎﺭﯼ ، بـتـــرس.

امام علی(علیه السلام)

6. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری