صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حکم مجازات این گونه گناهان چیست؟

نوشته
    376
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 1 ساعت نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

حکم مجازات این گونه گناهان چیست؟

سلام.من در مورد دین اسلام به حد شماها اطلاعی ندارم اما دو بار کتابتونو خوندم.همین طور کتابای ادیان دیگه رو.ازتون خواهش می کنم بهم کمک کنید.سوال من اینه که ایا محمد پیامبر گرامیتان در کتابش در مورد گناه این ها چه حکمی داده؟حکم قتل عمد:کسی که کسی رو با عمد بکشه و پس از کشتنش واقعا" توبه کنه و پشیمون باشه چیه؟شنیدم این شما بهش می گید حق خود شخص.ایا اون که زنده نیست چطور اونو می بخشه تا خدا هم توبه شو قبول کنه؟اگه بگید از خانوادش طلب بخشش کنه نمیشه.چون شاید همون شخصی که مرده شاید راضی نباشه.تکلیف این شخص توبه کار چیه؟سوال بعدیم :زنا.:در قرانتون خوندم که اگه قول بدن که دیگه این کارو نکنن خدا اونا رو می بخشه.اما شما برای ازدواج دختر ازمایشی فک کنمک برای باکره بودنش انجام می دید.و این در صورتی که شخص معلوم بشه باکره نیست.ممکنه آبروش بره.در صورتی که مرد اگه این اشتباه رو بکنه بعدها مشکلی براش پیش نمیاد برا ازدواج.تکلیف چیه؟ازتون خواهش می کنم جواب بدید.برام سواله شما مسلمونا چه حکمی می دید؟فقط ازتون خواهش میکنم تماما" از قران باشه و تا جایی که می تونید از حدیث استفاده نکنید.ممنون میشم جوابمو بدید.

2.  

نوشته
    698
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    16 روز 11 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

با نام و یاد دوست

حکم مجازات این گونه گناهان چیست؟

کارشناس بحث: استاد کریم

ویرایش توسط طاهر : ۱۳۹۲/۰۶/۰۶ در ساعت ۱۶:۴۵ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو

نوشته
    97
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 15 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

البته بهتره صبر کنید تا کارشناس محترم از قرآن پاسخ بدهند (البته می دونید که همه قوانین ریز و جزئی دین در قرآن ذکر نشده. قرآن فرمول کلی زندگی رو ارائه می کنه. مثلا قرآن می گه نماز بخوانید ولی نمی گه چه جوری. جزئیات رو باید از احادیث پیدا کرد.) ولی چیزی که در حد اطلاعات من هست جهت آشنایی، اینه:
    شما با کشتن یک شخص، 2 تا جرم مرتکب شده اید: یکی این که حق خدا رو نقض کرده اید (حق الله: برخلاف دستور خدا عمل کرده اید)، و یکی این که حق اون شخص رو نقض کرده اید (حق الناس). با توبه شما فقط می تونید بخش "حق الله" رو جبران کنید ولی در آخرت باید هنوز پاسخگوی بخش دوم جرمتون (حق الناس) باشید و تنها در صورتی که اون شخص در روز قیامت شما رو ببخشه کاملا از گناه پاک شده اید. فقط هم در مورد قتل نیست. مثلا اگر شما جیب کسی رو در خیابان بزنی و بعد پشیمان بشی، خوب نمی تونی اون فرد رو پیدا کنی تا پول رو بهش برگردونی... حالا باید چه کار کرد؟ جوابش اینه که شما باید یه کار نیک از طرف اون شخص انجام بدهی. مثلا اون پول رو از طرف اون فرد به فقرا کمک کنی. به این ترتیب، وقتی در روز قیامت از اون فرد طلب بخشش کنی، اون فرد می بینه که کاری که شما کردی از نظر معنوی عملا به نفعش شده. (ثوابی که از کمک به فقرا کسب کرده، خیلی بهتر از چیزی هست که در دنیا می تونست از اون پول کسب کنه) و در نتیجه به احتمال بسیار بالا شما را خواهد بخشید. ولی اگر اون شخص شما رو نبخشه، خدا نمیاد این تصمیم رو وتو کنه و خودش از طرف اون شخص شما رو ببخشه.

نوشته
    376
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 1 ساعت نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

یعنی کسی که کسی رو کشت گناهش بخشیده نمیشه؟حتی اگه واقعا" بخواد کار خوب بکنه و خوب باشه؟اینو هم بگما.من کسی رو نکشتم .تنه8ا از رو کنجکاویه.آخه تو عهدقدیم فک کنم خونده باشم گناه نابخشودنیه.البته فک کنم اینو خونده باشم.می خوام بدونم قران هم همینو میگه؟

نوشته
    799
    حضور
    46 روز 6 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    17

دوست عزیز صبر کنید، کارشناس محترم پاسخ میدهند.

نوشته
    376
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 1 ساعت نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

باشه.ببخشید

8. تشکرها 2

نوشته
    376
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 1 ساعت نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام.منتظر موندم.اما گویا باز مشکلی برام پیش اومده که شاید دیگه نتونم بیام کانون.خواستم رو تاپیک خودم بنویسم که نمی دونم چرا نمیشه.دوستان مسیحی عزیزم و مسلمونای عزیز.اگه باعث دلخوریتون شدم ببخشید.خداحافظ.در پناه خدای عزیز شاد باشید و فروتن.امین

10. تشکرها 3

نوشته
    42
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 7 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

حیف شد. کسی که دینی رو نپذیرفته باشه ولی بهش احترام بذاره خیلی با ارزشه. امیدوارم دوباره برگردید

12. تشکرها 2

نوشته
    63
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 5 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آخه برای چی برگرده وقتی شما جوابشو ندادید شماها پول میگیرید که جواب مردم رو بدید نه اینکه ۵۰۰ تا خیر مقدم مشهد بدید!!ببخشید بخوره تو کمرتون

نوشته
    42
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 7 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خانم ((bandekhoda)) ، من کارشناس نیستم که پاسخی بدم. درضمن اگر دقت کنید زمانی که من این کامنت رو نوشتم ایشون قبلش خداحافظی کرده بودن و بعد از خداحافظی ایشون بود که من این مطلب رو خوندم. به جان خودم پول هم نمیگیرم. مگه بقیه بچه های اینجا پول میگیرن؟!

ولی به نظر منم گر چه میدونم اعضای اینجا خیلی زحمت میکشن ، با این حال اگر پاسخ دهی کمی سریعتر باشه بهتره. چون گاهی برای بعضی افراد ، حتی پاسخ به یه سؤال میتونه خیلی براشون تاثیرگذار باشه

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری