صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا از نامهای مقدس برای ساخت جک و ضرب المثلهای بی محتوا استفاده میشود؟؟؟؟؟

نوشته
    462
    حضور
    11 روز 21 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    14

چرا از نامهای مقدس برای ساخت جک و ضرب المثلهای بی محتوا استفاده میشود؟؟؟؟؟

پروژه بزرگی که وهابیت و بهاییت از بعد از انقلاب اسلامی ایران آن را استارت زدند.

استفاده از نامهای که برای شیعیان مقدس هستند برای ساختن جکهایی با بار حماقت
    و ضرب المثلهای از همین جور.

زمانی که کسی حقیقتی را کتمان میکند و دروغ میگوید
    میگویند فلانی خود را به کوچه علی چپ زده است.

زمانی که کسی با جمعی برای انجام کاری اقدام میکند
    میگویند علی بابا و چهل دزد بغداد آمدند.

مسخره کردن لقب امام علی(ع) لقب غضنفر
    تمامی جکهای که میخواهند شخصی دیوانه و احمق را مثال بزنند
    میگویند یه روز غضنفر ........!

از همه بدتر و واضح تر
    در بعضی مواقع که خودم شاهد بود.
    به اشخاصی که کاری خطرناک را انجام دادند و اتفاقی برایشان نیوفتاد
    گفتن طرف گربه مرتضی علی است.
    زیرا گربه را هرجور به هوا پرت کنید چارچنگولی به زمین می آید.

مسخر کردن لقب امام محمد تقی(ع) لقب جواد
    زمانی که میخواهند بگویند فلان چیز از مد افتاده.
    میگویند فلان چیز جواد شده است.

عبدالله به معنی بنده خدا.
    زمانی که میخواهند به کسی بگویند تو دیوانه ای و چیزی نمیفهمی.
    میگوند تو حرف نزن عبدالله.
    یعنی هرکس که چیزی نمیفهمد وابله است بنده ی خداست.

وچند ضرب المثل جدید دیگر که روم نمیشه حتی اینجا بنویسم.

این ها روهم اینجا نوشتم تا دوستان عزیز سعی کنند از این ضرب المثلها استفاده نکنند.به نظر شما تمامی اینها اتفاقی است!؟

یا جنگی کاملا نرم است.برای بی تفاوت کردن شیعیان به اسامی مقدس!؟

آیا دین زدایی از بی تفاوت کردن شروع نمیشود!؟

چرا باید اجازه دهیدم کسی یا کسانی به نامهای که برایمان مقدس است توهین کنند!؟

بعد از بی تفاوت کردن ما به نامهای امامان به چیز حمله میکنند!؟

به ولایت ؟ به شهادت طلبی ؟ یا اصل دین؟

2.  

نوشته
    97
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 15 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

در مورد اکثر موارد فوق شاید حق با شما باشه. ولی در مورد اسم "غضنفر"... البته من توصیه نمی کنم که از هیچ اسمی برای جوک گفتن استفاده کنید چون افرادی دارای این اسم در جامعه زندگی می کنند. ولی این کلمه، اسم حضرت علی(ع) نبوده، بلکه لقب (=صفت) بوده. "غضنفر" یعنی "شیر". حالا اگر من بگم "حضرت علی(ع) مانند شیر است"، آیا ما باید از این به بعد کلمه "شیر" رو هم مقدس بشماریم؟ اگر می خواهید بگید که کلمه "شیر" فارسی به این شکل وسیع در مورد ایشان استفاده نمی شه، توجه شما رو به بیت معروف شهریار جلب می کنم که همه ایرانی ها اون رو حفظ هستند: "علی آن شیر خدا شاه عرب / الفتی داشت با این دل شب" با این استدلال، کلمه "شاه" هم مقدسه. همچنین است کلمه "امیر". این به نظر من منطقی نمیاد.

حالا سوال از کسانی که احیانا از تاریخ اسلام اطلاع بیشتری دارند: آیا کلمه "غضنفر" واقعا در حد اسم (و نه صفت) برای حضرت علی (ع) استفاده می شده؟ برای این که سوال رو واضح تر کنم، دو حالت رو در نظر بگیرید:
    1- حضرت علی به عنوان خلیفه مسلمین، در دارالحکومه شخصی را به ملاقات می پذیرد. آن شخص در هنگام ورود ممکن است ایشان را (جهت احترام) با القابشان بخواند. مثلا: سلام ای امیرالمومنین یا ای شیرخدا یا ای بهترین خلق...
    2- حضرت علی در خیابان در حال گذر هستند و یکی از دوستانشان، ایشان را صدا می زنند. در این صورت، اون دوست به جای القاب، از اسم استفاده خواهد کرد. یعنی فریاد می زند: "یا علی..." و نه: "شیر" یا "غضنفر".

حالا اگر اسم "غضنفر" واقعا در مورد دوم برای صدا زدن شخص ایشان استفاده می شده، در اون صورت باید مقدس شمرده بشه، در غیر این صورت نه.

- در مورد اسم "جواد" بحث فرق می کنه. این کلمه برخلاف غضنفر که اسم حیوان است، هم خودش معنی خوبی داره (بخشنده یکی از صفات نیک هست) و هم اسم خداست و هم این که امام نهم معمولا با عنوان "امام جواد(ع)" شناخته می شوند. یعنی در مورد ایشان شاید حتی اسم "جواد" از اسم "تقی" بیشتر استفاده بشه.
    ویرایش توسط aminxp : ۱۳۹۲/۰۶/۰۳ در ساعت ۱۳:۴۵

نوشته
    462
    حضور
    11 روز 21 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    14

سلامی مجدد خدمت دوستان عزیز.

چندی پیش مطالبی ذهن مرا به خود مشغول کرده بود.

1 - وهابیت لعنت الله از چند دهه پیش میگفتند که نعل اسب خوش یومن است. و باعث خوشبختی میشود.
    که این باور در بین مردم عزیز کشورمان هم کم کم در حال جا باز کردن است.

2 - سران وهابیت لعنت الله از 50 سال پیش اعلام کردند که روزه گرفتن در ماه محرم خوب است.
    متاسفانه چندی پیش شاهد بود بعضی از روحانیون محترم هم میگویند روزه گرفتن در محرم خوب است.
    مردم باید این روز را تبرک کنند.

بعد از تحقیق دریافتم.

(1)
    از زمانی که در ظهر عاشورا اسب ها را نعل تازه زدند و بر پیکر نازنین امام سوم شیعیان حسین ابن علی (ع) تاختند. بعد از آن واقعه بنی امیه لعنت الله نعل اسب را خوش یومن دانسته اند. که از چند دهه پیش از دهان سران وهابیت هم این حرف خارج شد.
    و متاسفانه مردم عزیزمان هم ندانسته میگویند نعل اسب خوش یومن است.

(2)
    بعد از اینکه در ظهر کربلا امام عزیز شیعیان توسط کافران زمان به شهادت رسیدند.
    فردای آن روز به مدت سه روز روزه ی شکر بجا آوردند.و گفتند این ماه ، ماه تبرک است.و باید تبرک بگیریم با روزه گرفتن.

که حتی در زیارت عاشورا هم آمده است.

اَللَّهُمَّ اِنَّ هذا یَوْمٌ تَبَرَّکَتْ بِهِ بَنُو اُمَیَّةَ وَ ابْنُ آکِلَةِ الْاَکْبادِ اللَّعینُ ابْنُ اللَّعینِ و .........

خدایا همانا این روز روزی است که تبرک جستند به این روز بنی امیه و فرزند هند جگر خوار (یزید لعنت الله) و........

حال چند ده پیش سران وهابیت گفتند که روزه گرفتن در این ماه خوب است.
    و متاسفانه بعضی از روحانیون محترم هم امروزه میگویند که خوب است از این ماه برای تبرک روزه بگیریم.

دوستان عزیز خوش یومن دانستن نعل اسب و روزه گرفتن در ماه محرم الحرام هردو توهین به امام معصوم(ع) است.

بارالها ریشه وهابیت ، بهاییت و سلفی ها را خشک کن.

لعن علی عدوک یا علی(ع)
    وهابی و سلفی و بهایی

5. تشکر

نوشته
    462
    حضور
    11 روز 21 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط aminxp نمایش پست
    در مورد اکثر موارد فوق شاید حق با شما باشه. ولی در مورد اسم "غضنفر"... البته من توصیه نمی کنم که از هیچ اسمی برای جوک گفتن استفاده کنید چون افرادی دارای این اسم در جامعه زندگی می کنند. ولی این کلمه، اسم حضرت علی(ع) نبوده، بلکه لقب (=صفت) بوده. "غضنفر" یعنی "شیر". حالا اگر من بگم "حضرت علی(ع) مانند شیر است"، آیا ما باید از این به بعد کلمه "شیر" رو هم مقدس بشماریم؟ اگر می خواهید بگید که کلمه "شیر" فارسی به این شکل وسیع در مورد ایشان استفاده نمی شه، توجه شما رو به بیت معروف شهریار جلب می کنم که همه ایرانی ها اون رو حفظ هستند: "علی آن شیر خدا شاه عرب / الفتی داشت با این دل شب" با این استدلال، کلمه "شاه" هم مقدسه. همچنین است کلمه "امیر". این به نظر من منطقی نمیاد.

حالا سوال از کسانی که احیانا از تاریخ اسلام اطلاع بیشتری دارند: آیا کلمه "غضنفر" واقعا در حد اسم (و نه صفت) برای حضرت علی (ع) استفاده می شده؟ برای این که سوال رو واضح تر کنم، دو حالت رو در نظر بگیرید:
    1- حضرت علی به عنوان خلیفه مسلمین، در دارالحکومه شخصی را به ملاقات می پذیرد. آن شخص در هنگام ورود ممکن است ایشان را (جهت احترام) با القابشان بخواند. مثلا: سلام ای امیرالمومنین یا ای شیرخدا یا ای بهترین خلق...
    2- حضرت علی در خیابان در حال گذر هستند و یکی از دوستانشان، ایشان را صدا می زنند. در این صورت، اون دوست به جای القاب، از اسم استفاده خواهد کرد. یعنی فریاد می زند: "یا علی..." و نه: "شیر" یا "غضنفر".

حالا اگر اسم "غضنفر" واقعا در مورد دوم برای صدا زدن شخص ایشان استفاده می شده، در اون صورت باید مقدس شمرده بشه، در غیر این صورت نه.

- در مورد اسم "جواد" بحث فرق می کنه. این کلمه برخلاف غضنفر که اسم حیوان است، هم خودش معنی خوبی داره (بخشنده یکی از صفات نیک هست) و هم اسم خداست و هم این که امام نهم معمولا با عنوان "امام جواد(ع)" شناخته می شوند. یعنی در مورد ایشان شاید حتی اسم "جواد" از اسم "تقی" بیشتر استفاده بشه.
    عرض سلام و ادب و احترام خدمت شما دوست عزیز.
    ممنون بابت نظر زیباتون.
    دوست گرامی بنده هم نگفتم غضنفر نام حضرت علی (ع) بود. گفتم لقب بود. لقب هم همان صفتی است که شما ذکر فرموده اید.
    چرا باید با صفت ها و لقب هایی که برای امامان معصوم شیعه به کار میرفت جوک ساخته شود!؟
    بازهم سپاس بابت نظرتون.

نوشته
    97
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 15 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط وای مادرم نمایش پست
    (1)
    از زمانی که در ظهر عاشورا اسب ها را نعل تازه زدند و بر پیکر نازنین امام سوم شیعیان حسین ابن علی (ع) تاختند. بعد از آن واقعه بنی امیه لعنت الله نعل اسب را خوش یومن دانسته اند. که از چند دهه پیش از دهان سران وهابیت هم این حرف خارج شد.
    و متاسفانه مردم عزیزمان هم ندانسته میگویند نعل اسب خوش یومن است.

با سلام،
    آیا هیچ کدام از مراجع یا اندیشمندان بنام شیعی این حرف ها رو تایید کرده اند؟ منظورم افرادی در سطح آیت الله هست نه این سخنران هایی که مدارک افتخاری به خودشون داده اند و ادعای دانایی می کنند ولی در واقع فقط دچار توهم توطئه هستند. چیزی که امروزه مد شده، "نشانه شناسی" هست. هر کسی با اندکی اطلاعات (عموما غلط یا ناقص) خودش رو متخصص نشانه شناسی می دونه... یه شکل یا رنگ یا... رو در نظر می گیره (در این مورد نعل اسب) بعد میره می گرده توی تاریخ اسلام یه چیزی (عموما بی ربط) پیدا کنه و بهش وصل کنه و بعد هم با خوشحالی ثابت می کنه که دست صهیونیست ها رو رو کرده.

این چیزی که امروزه در ایران می بینید، نه از بنی امیه، بلکه از فرهنگ غرب میاد. آن طور که در این جا (http://www.livescience.com/33116-lucky-horseshoes.html) نوشته شده، 400 سال قبل از میلاد مسیح، مردمی که در شمال اروپا زندگی می کردند، به وجود موجودات ماوراءالطبیعه اعتقاد داشتند. (یه چیزی تو مایه های جن) و ضمنا فکر می کردند که این موجودات از آهن و از شکل هلال (که نشانه خدای ماه در اعتقادات سلتیک ها بود) می ترسند. در نتیجه برای این که خودشون رو از شر این موجودات حفظ کنند، نعل اسب (که هم از آهن ساخته شده، هم شکل هلالی داره) رو از سردر خونه شون آویزان می کردند. بعدها نعل نشانه شانس و برکت لقب گرفت. و جزئیات دیگری به این اعتقادات اضافه شد. مثلا این که نعل رو باید طوری نصب کنید که دو انتهاش به سمت آسمان باشه تا شانس (برکت) که از آسمان می ریزیه رو توی خودش جمع کنه! تقریبا توی اکثر فرهنگ های مردم باستان (از جمله ایران و چین) چنین موضوعات مشایهی وجود داره: اعتقاد به موجودات شر و راه حل هایی برای در امان ماندن از آنها با استفاده از نشانه ها و صداهای ویژه.

تقریبا در همین رابطه، خواندن این مطلب رو هم توصیه می کنم.

8. تشکر

نوشته
    42
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 7 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    در کل با حرف شما موافقم آقای aminxp. از طرف اون افراد (یا اون فرد) که نام بردید ، گاهی حرفهایی گفته میشه که خود من هم نمیپذیرم. مثلاً سند حرفی ضعیفه یا صرفاً برداشت شخصی خود فرد هست. یا بعضی اوقات نحوهء حرف زدنشون ایراداتی داره. اما چیزی که برای من عجیبه ، نوع جبهه گرفتن در برابر این افراد هست. به شکلی که اگه آدم با مباحث این افراد آشنا نبود ، فکر میکرد دوستان دارن درمورد یه جنایتکار بین المللی حرف میزنن. واقعاً یه جملهء اشتباه گفتن و یا آدرسی اشتباه دادن ، نیاز به این همه جبهه گیری داره؟

اول اینکه تا همین چند وقت پیش خیلی ها نمیدونستن که همچین مباحثی هم وجود داره. اما تا بعضی افراد این مباحث رو شنیدن ، یه دفعه شدن منتقد. اونم منتقد در حدِ لالیگا

در کل من از همین مباحث چیزای خیلی زیادی یاد گرفتم که تا قبلش کسی نگفته بود ، و در کنار انتقاداتی که به افراد مورد بحث دارم ، بسیار ازشون تشکر میکنم و امیدوارم هر کسی ایراد داره به کارشون ، خودش یه یا علی بگه و وارد گود بشه. نه اینکه از کنار گود فقط انتقاد (و در بعضی موارد تخریب) انجام بده

در مورد فرمایش شما دربارهء نعل اسب هم توضیحی خواهم داد
    ویرایش توسط Reza-D : ۱۳۹۲/۰۶/۰۳ در ساعت ۲۲:۰۸

نوشته
    462
    حضور
    11 روز 21 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط aminxp نمایش پست
    با سلام،
    آیا هیچ کدام از مراجع یا اندیشمندان بنام شیعی این حرف ها رو تایید کرده اند؟ منظورم افرادی در سطح آیت الله هست نه این سخنران هایی که مدارک افتخاری به خودشون داده اند و ادعای دانایی می کنند ولی در واقع فقط دچار توهم توطئه هستند. چیزی که امروزه مد شده، "نشانه شناسی" هست. هر کسی با اندکی اطلاعات (عموما غلط یا ناقص) خودش رو متخصص نشانه شناسی می دونه... یه شکل یا رنگ یا... رو در نظر می گیره (در این مورد نعل اسب) بعد میره می گرده توی تاریخ اسلام یه چیزی (عموما بی ربط) پیدا کنه و بهش وصل کنه و بعد هم با خوشحالی ثابت می کنه که دست صهیونیست ها رو رو کرده.

این چیزی که امروزه در ایران می بینید، نه از بنی امیه، بلکه از فرهنگ غرب میاد. آن طور که در این جا (http://www.livescience.com/33116-lucky-horseshoes.html) نوشته شده، 400 سال قبل از میلاد مسیح، مردمی که در شمال اروپا زندگی می کردند، به وجود موجودات ماوراءالطبیعه اعتقاد داشتند. (یه چیزی تو مایه های جن) و ضمنا فکر می کردند که این موجودات از آهن و از شکل هلال (که نشانه خدای ماه در اعتقادات سلتیک ها بود) می ترسند. در نتیجه برای این که خودشون رو از شر این موجودات حفظ کنند، نعل اسب (که هم از آهن ساخته شده، هم شکل هلالی داره) رو از سردر خونه شون آویزان می کردند. بعدها نعل نشانه شانس و برکت لقب گرفت. و جزئیات دیگری به این اعتقادات اضافه شد. مثلا این که نعل رو باید طوری نصب کنید که دو انتهاش به سمت آسمان باشه تا شانس (برکت) که از آسمان می ریزیه رو توی خودش جمع کنه! تقریبا توی اکثر فرهنگ های مردم باستان (از جمله ایران و چین) چنین موضوعات مشایهی وجود داره: اعتقاد به موجودات شر و راه حل هایی برای در امان ماندن از آنها با استفاده از نشانه ها و صداهای ویژه.

تقریبا در همین رابطه، خواندن این مطلب رو هم توصیه می کنم.

عرض ادب و احترام خدمت شما سرور گرامی.

ای کاش بجای اقدام به تخریب چهره می فرمودید آیا مدرک دارید یا خیر.

ای کاش بجای اینکه با زبان بی زبانی مرا نادان فرض میکردید. دلیل مرا رد میکردید و دلیلتان را ذکر میکردید.
    دوست عزیز بنده دلایل شما را رد نمیکنم.کاری هم ندارم که آیا در اروپا این امر را قبول داشتند یا خیر.
    بنده منظورم این بود از کی ، کجا و چگونه وارد اسلام شد.البته اسلام وهابی.و جایی هم اسم صهیونیست را نیاوردم که آمدید و از صهیونیست دفاع میکنید.

آيت الله جوادي آملي : تبرك جستن به نعل اسب از موهومات بعد از حادثه كربلا است . به اين جهت كه اين اسب ها »نعوذ بالله « آدم هاي خارج از دين را لگدكوب كرده اند پس با ارزش مي باشند, چنان كه برخي از فرقه هاي اسلامي دهه ي محرم را جشن مي گيرند و متائسفانه فرهنگ ناشايست نعل اسب به طور ناآگاهانه در ميان برخي شيعيان نيز رواج يافته است . شايد هم برخي كوبيدن نعل اسب به گمان خود براي سالم ماندن وسيله نقليه و تندروي آن بدانند.

صحت متن فوق را می توانید از دفتر این عالم بزرگ بپرسید.

11. تشکرها 2

نوشته
    462
    حضور
    11 روز 21 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    14

لشگریان برای غارت به طرف پیکر مطهر امام حسین(علیه السلام) هجوم آوردند

هرچی میتونستن برداشتند

به لباس کهنه و انگشت و انگشتری رحم نکردند

در آخر عمربن سعد(لعنه الله علیه) دستور داد

گفتنش برام سخته ...

دستور داد که با اسب بر پیکر مطهر امام حسین علیه السلام بتازند...

با اسب...

کوفیان و شامیان نفهم برای رضای خدا فرزند رسول خدارو به شهادت رسوندند و برای قرب خدا از هیچ توهینی فروگذار نکردتد.

جنگ تمام شد

دشمنان خدا به شهرهایشان باز گشتند...

منو ببخشید

دشمنان پسر رسول خدا نعل اسب هایی رو که به پیکر مطهر امام حسین(علیه السلام) تاخته بود رو درآورده و برای برکت و شانس و خوش یمنی به در خانه هاشان آویختند.

در آن شهر و دیار این یک سنت شد

این که از نعل اسب برای خوش شانسی استفاده بشه.

و گذشت

تا اینکه این سنت شوم از طریق گسترش حکومت اسلامی به روم و یونان و اروپا و ... رفت و با گردشی دوباره به کشورهای اسلامی و ایران بازگشت.

باید شرمنده باشیم از این استفاده ناآگاهانه...

نعل اسب مایه سعادت و خوش شانسی یا شقاوت و بدبختی؟؟؟؟؟

منابع:

کامل البهائی فی السقیفه نوشته ی عماد الدین طبری جلد 2 ص 123

کتاب التعجب من اغلاط العامه نوشته ی کراجکی ص 116 و د 117

کتاب «عزادار حقیقی» نوشته محمد شجاعی

ویرایش توسط منتظر منتقم فاطمه(س) : ۱۳۹۲/۰۶/۰۴ در ساعت ۱۷:۴۰

نوشته
    97
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 15 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط وای مادرم نمایش پست
    ای کاش بجای اقدام به تخریب چهره می فرمودید آیا مدرک دارید یا خیر.
    پس این چیه؟
    آیا هیچ کدام از مراجع یا اندیشمندان بنام شیعی این حرف ها رو تایید کرده اند؟ منظورم افرادی در سطح آیت الله هست نه این سخنران هایی که مدارک افتخاری به خودشون داده اند و ادعای دانایی می کنند ولی...
    من شما رو به نادانی متهم نکردم. اگر طوری نوشتم که این طور برداشت شده عذر می خواهم. پاراگراف اول در مورد شما نیست. بلکه در مورد همون سخنران هایی هست که مدرک افتخاری به خودشون داده اند و بعد (به عنوان مثال) دست صهیونیست ها رو رو می کنند.

ولی شما منو متهم کردید:
    و جایی هم اسم صهیونیست را نیاوردم که آمدید و از صهیونیست دفاع میکنید.
    ممنون از ارائه مدرک.

نوشته
    462
    حضور
    11 روز 21 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    14

جناب دوست عزیز aminxp

اولا شرمنده بابت اینکه در پست قبلی یادم رفت سلام کنم.
    عرض سلام خدمت شما.

ثانیا معذرت خواهی میکنم از شما که احساس کردم پاراگراف اول هم در وصف بنده هست و نسبت به شما گمان بد کردم.

و ثالثا معذرت میخواهم بابت توهین به شما.

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)