صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دیدن فیلمی که ممکن است صحنه ای خلاف اخلاق داشته باشد

نوشته
    42
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 7 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دیدن فیلمی که ممکن است صحنه ای خلاف اخلاق داشته باشد

با سلام
    من کلاً خیلی سؤال دارم
    بازم یه سؤال دارم از دوستان (شاید اینجوری دیگه جلوی اسمم نوشته نشه وضعیت: تنبل )

دیدن فیلم های خارجی بصورت سانسور شده مشکلاتی داره. مثلاً تعدادشون کم هست ، کیفیتشون پایین تر از نسخهء اصلی هست و.....
    برای همین دیدن فیلم اصلی تفاوت زیادی با نمونهء سانسور شده داره
    اما مشکلی که فیلم های اصلی دارن این هست که خبر نداری که آیا صحنهء غیر اخلاقی داره یا نه (که معمولاً هم داره)
    با این حساب ، دیدن این فیلم ها درسته یا نه؟ مثلاً وقتی به قسمت بدی رسید اون قسمت رو رد کنیم و ادامهء فیلم رو ببینیم؟ کما اینکه خود سانسور کنندگان هم همین کار رو میکنن. لطفاً راهنمایی بفرمایید

2.  

نوشته
    698
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    16 روز 10 ساعت نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

با نام و یاد دوست

دیدن فیلمی که ممکن است صحنه ای خلاف اخلاق داشته باشد

کارشناس بحث: استاد اسراء

نوشته
    116
    مورد تشکر
    44 پست
    حضور
    1 روز 18 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط RezaDodangeh نمایش پست
    با سلام
    من کلاً خیلی سؤال دارم
    بازم یه سؤال دارم از دوستان (شاید اینجوری دیگه جلوی اسمم نوشته نشه وضعیت: تنبل )

دیدن فیلم های خارجی بصورت سانسور شده مشکلاتی داره. مثلاً تعدادشون کم هست ، کیفیتشون پایین تر از نسخهء اصلی هست و.....
    برای همین دیدن فیلم اصلی تفاوت زیادی با نمونهء سانسور شده داره
    اما مشکلی که فیلم های اصلی دارن این هست که خبر نداری که آیا صحنهء غیر اخلاقی داره یا نه (که معمولاً هم داره)
    با این حساب ، دیدن این فیلم ها درسته یا نه؟ مثلاً وقتی به قسمت بدی رسید اون قسمت رو رد کنیم و ادامهء فیلم رو ببینیم؟ کما اینکه خود سانسور کنندگان هم همین کار رو میکنن. لطفاً راهنمایی بفرمایید
    عرض ادب و سلام
    شما فرمودید معمولا میدانید که صحنه های غیر اخلاقی در این فیلمها هست،اگر با دیدن این فیلمها اندک تحریکی صورت میگیرد دیدن اینها حرام است .
    توصیه: هرچه از مراتع شیطان که چراگاه نفس اماره است بیشتر دوری کنید ضمانت سرمایه و توشه ی تقوای شما بیشتر خواهد شد،توشه ای که برای سفر پر فراز و نشیب اخرت بلکه حتی برای اینده ی خود در همین دنیا نیازمند شدید ان هستیم.پس با بررسی هدف اصلی زندگی خود در این دنیا از عبور از قرقگاههای شیطانی پرهیز کنیم . دیدن اینگونه فیلمها که صحنه های قطعی غیر اخلاقی دارد اگر قطعا جولانگاه شیطان نباشد از خطر نام ترین مسیرهاست ومیتوانید وقت فراغت خود را با مطالعه ی داستانهای اموزنده و صد البته جذاب قرانی و روایی پر کنید کتابهایی چون داستان راستان در دوجلد-داستانها و پندها در ده جلد داستانهای اصول کافی و قصص القران و ....
    موفق باشید.

نوشته
    1,279
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    21 روز 4 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    4
    گالری
    98

سلام علیکم.

به نظر بنده دیدن بعضی از این فیلم ها که جنبه ی آموزشی (علمی سیاسی اعتقادی و...) خوبی دارد ارزش دیدن دارد. هر چند مرز بین اخلاق و غیر اخلاق در این فیلم ها گاها خیلی باریک میشود اما بعضا برای برخی افراد که در کارهای فرهنگی و... هستند مفید
    می باشد.
    ولی در هر صورت احتیاط خیلی واجب است.

ویرایش توسط .:MOBAREZ:. : ۱۳۹۲/۰۶/۰۵ در ساعت ۱۴:۲۱
    امام خمینی (ره) :

ما میگوییم تا شرک و کفر هست،مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم...

نوشته
    42
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 7 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

تشکر از دوستان

البته منظورم فیلم های آنچنانی نبود. منظورم همین فیلم های معمول هست که تلویزیون خودمون هم سانسور شدش رو پخش میکنه. مثلاً ارباب حلقه ها. اگر گفتم معمولاً صحنهء بد دارن ، حرفم طعنه ای بود به فیلم های خارجی. در ضمن هدفم صرفاً سرگرمی نیست و مقداری جنبهء تحقیقی و تحلیلی هم داره. حرفم این بود که وقتی فیلم جدیدی ساخته میشه ، من که قبلاً ندیدم که بدونم کجاش چجوریه. روال من به این شکل هست که فیلم رو نگاه میکنم و اگر به بخشی از فیلم رسیدم که هوا داشت ابری میشد!! ، اون قسمت رو رد میکن و ادامهء فیلم رو میبینم

اینا رو عرض کردم چون حس کردم کارشناس محترم فکرشون رفته سمت فیلمهای.......
    ویرایش توسط Reza-D : ۱۳۹۲/۰۶/۰۵ در ساعت ۲۰:۱۴

نوشته
    116
    مورد تشکر
    44 پست
    حضور
    1 روز 18 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

تشکر از دوستان

البته منظورم فیلم های آنچنانی نبود. منظورم همین فیلم های معمول هست که تلویزیون خودمون هم سانسور شدش رو پخش میکنه. مثلاً ارباب حلقه ها. اگر گفتم معمولاً صحنهء بد دارن ، حرفم طعنه ای بود به فیلم های خارجی. در ضمن هدفم صرفاً سرگرمی نیست و مقداری جنبهء تحقیقی و تحلیلی هم داره. حرفم این بود که وقتی فیلم جدیدی ساخته میشه ، من که قبلاً ندیدم که بدونم کجاش چجوریه. روال من به این شکل هست که فیلم رو نگاه میکنم و اگر به بخشی از فیلم رسیدم که هوا داشت ابری میشد!! ، اون قسمت رو رد میکن و ادامهء فیلم رو میبینم

عرض سلام و ادب
    نه اتفاقا تصور بنده از فرمایش شما فیلمهای مبتذل نبود بلکه چنانچه در فرمایشات خودتان هم بود فیلمهایی که بعضا در وسط انها گندم ریخته اند تا کبوتر بگیرند بود و عرض بنده هم این بود که مبادا کبوتر این گندم ها و صید شکارچیان سازنده ی این فیلمها وشکار فرهنگ فقیر انان شوید .
    موفق باشید

نوشته
    3,203
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    96 روز 16 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

تاثیر آرام و خاموشی داره که در طولانی مدت خودش رو نشون میده...
    شبی مجنون به لیلی گفت کِی معشوق بی همتا
    تو را عاشق شود پیدا ولی......

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط .:MOBAREZ:. نمایش پست
    سلام علیکم.

به نظر بنده دیدن بعضی از این فیلم ها که جنبه ی آموزشی (علمی سیاسی اعتقادی و...) خوبی دارد ارزش دیدن دارد. هر چند مرز بین اخلاق و غیر اخلاق در این فیلم ها گاها خیلی باریک میشود اما بعضا برای برخی افراد که در کارهای فرهنگی و... هستند مفید
    می باشد.
    ولی در هر صورت احتیاط خیلی واجب است.

تشکر از دوستان

به نام خدا
    سلام بر این دو دوست گرامی

به نظرم باید به اون قدرت روحی کاملا رسید بعد به این جنبه ها فکر کرد
    خودمونی بگم ؛ بعضی مواقع وقتی دو دو تا چهار تا می کنی می بینی نمی صرفه
    یادم نمی ره به یکی از دوستان چند سال پیش گفتم چرا در اینترنت فعالیت نمی کنی؟
    گفت من اینترنت ندارم
    گفتم چرا نمی گیری؟ مشکل مالی داری و...؟!
    گفت نه هنوز آمادگی روحی پیدا نکردم من مثل شما روح قوی ندارم از شیطون می ترسم و...
    من که طرف رو می شناختم هم از نظر تقوا و ایمان از من خیلی سر تر بود
    فقط خجالت کشیدم و گفتم ما کجاییم دوستان کجا!

برای حرکت انسان باید فاصله ای را حس کند. فاصله ی بین آنچه که هست و بین آنچه که باید باشد. برای رسیدن و پی بردن به آنچه که باید باشیم نیاز است به توانایی هایمان نگاهی بیاندازیم و دقت کنیم افرادی که چنین دارایی ها را درطول تاریخ داشته اند به کجا رسیده اند و یا میتوانسته اند برسند. البته یکی از اهداف ارسال رسل نیز همین است که ظرفیت ها و حد مطلوب را به ما نشان دهند تا حرکت صورت گیرد. و به همین دلیل لحظه ای غفلت که ما را از حرکت باز دارد خسران است.

یا علی(ع)

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

نوشته
    5
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوست گرامی گرچه فیلمهایی ارزش دیدن داشته باشند و جالب باشند ولی هیچ فیلمی ارزش وقت گذاشتن ندارد زیرا عمر ما محدود است مگر چقدر وقت داریم که ساعتها فیلم ببینیم.
    ولی برای اطلاع بگویم که در سایت imdb نام فیلم را بنویسید و در قسمت content advisory می توانید اطلاعات خاص فیلم را ببینید

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط اسراء نمایش پست
    شما فرمودید معمولا میدانید که صحنه های غیر اخلاقی در این فیلمها هست،اگر با دیدن این فیلمها اندک تحریکی صورت میگیرد دیدن اینها حرام است .
    سلام!!!
    باتشکر از شما من هم حرف شما را قبول دارم.
    اکثر فیلم ها قطعا صحنه های نامناسب دارند ولی صدا وسیمای خود ما چه در فیلم های داخلی و چه خارجی که پیدا می کنند وپخ شمی کنند نوعی هدفمندی را دارند
    چند وقت پیش یک فیلم در صدا وسما پخش شد به اسم.............................من ندیدمش ولی وقتی رفتم شرکتمان بچه ها داشتن درباره اش صحبت می کردند که که این قیلم نه تنها جاده خاکی می ره بلکه کارگردانش از پرتگاه پرت شده!فیلم چرت و پرت را گرفتند سانسور کردن وبه اصطلاح دادن سیما پخش کنه!من موندم تامین برنامه صداو سما چه می کنه!!!
    بدبختی اینها از یک طرف اخبار ورزشی را بگو.
    نشسته بودیم داشتیم اخبار نگاه می کردیم شبکه سه یکدفعه وسط اخبار شناس زنانها را پخش کرد!!!
    من که عرق سرد نشست به تنم.
    مادرم چشماش گرد شد!
    یکی نیست بگه این چیه پخش کردی؟؟؟
    فرداش 20:30 یک اصلاحیه زد!که اتفاقی بوده مردم نگران نشن!
    من مانیتورینگ فیلم ها را دیده ام.چقدر مانیتور گذاشتن فیلم های اون آبی را نگاه می کنند و بعد هر کدام به اصطلاح مناسب تره انتخاب می شود!
    خدا ازتون گذرد.این همه سوژه داخل ایران خودمون هست رفتن پی فیلم هائی که با هدف تولید شدن.ما هم بدون هدف ویا مغرضانه پخشش می کنیم!!!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری