صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شبیه سازی برای انسان و حیوان حرام است چه کسی میتواند رد کند؟

شروع کننده موضوع

نوشته
    63
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 5 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

شاد شبیه سازی برای انسان و حیوان حرام است چه کسی میتواند رد کند؟

شبیه سازی حیوانات چه ربطی به احترام به پدر و مادر دارد؟؟؟؟

ارسال توسط bandekhoda313 در 4/6/1392.قرآنی
    در سوره انعام آیات ۳۷ و ۳۸ خداوند میفرماید:
    الفّ)
    وَقَالُواْ لَوْلاَ نُزِّلَ عَلَیْهِ آیَةٌ مِّن رَّبِّهِ قُلْ إِنَّ اللّهَ قَادِرٌ عَلَى أَن یُنَزِّلٍ آیَةً وَلَکِنَّ أَکْثَرَهُمْ لاَ یَعْلَمُونَ ﴿۳۷﴾
    و گفتند چرا معجزه‏اى از جانب پروردگارش بر او نازل نشده است بگو بى‏تردید خدا قادر است که پدیده‏اى شگرف فرو فرستد لیکن بیشتر آنان نمى‏دانند (۳۷)
    وَمَا مِن دَآبَّةٍ فِی الأَرْضِ وَلاَ طَائِرٍ یَطِیرُ بِجَنَاحَیْهِ إِلاَّ أُمَمٌ أَمْثَالُکُم مَّا فَرَّطْنَا فِی الکِتَابِ مِن شَیْءٍ ثُمَّ إِلَى رَبِّهِمْ یُحْشَرُونَ ﴿۳۸﴾
    و هیچ جنبنده‏اى در زمین نیست و نه هیچ پرنده‏اى که با دو بال خود پرواز مى‏کند مگر آنکه آنها [نیز] گروه‏هایى مانند شما هستند ما هیچ چیزى را در کتاب [لوح محفوظ] فروگذار نکرده‏ایم سپس [همه] به سوى پروردگارشان محشور خواهند گردید (۳۸
    وَالَّذِینَ کَذَّبُواْ بِآیَاتِنَا صُمٌّ وَبُکْمٌ فِی الظُّلُمَاتِ مَن یَشَإِ اللّهُ یُضْلِلْهُ وَمَن یَشَأْ یَجْعَلْهُ عَلَى صِرَاطٍ مُّسْتَقِیمٍ ﴿۳۹﴾
    در آیه ۳۷به این عبارت دقت کنید الا امم امثالکم یعنی هر جنبنده ای امتهایی هستند مثل شما!! خوب دقت کنید یعنی چی امتهایی مثل شما هستند ؟؟
    خوب حالا در ادامه سوره انعام میفرماید:
    ب)
    ثَمَانِیَةَ أَزْوَاجٍ مِّنَ الضَّأْنِ اثْنَیْنِ وَمِنَ الْمَعْزِ اثْنَیْنِ قُلْ آلذَّکَرَیْنِ حَرَّمَ أَمِ الأُنثَیَیْنِ أَمَّا اشْتَمَلَتْ عَلَیْهِ أَرْحَامُ الأُنثَیَیْنِ نَبِّؤُونِی بِعِلْمٍ إِن کُنتُمْ صَادِقِینَ ﴿۱۴۳﴾هشت زوج [آفرید و بر شما حلال کرد] از گوسفند دو تا و از بز دو تا بگو آیا [خدا] دوتا ذکر را حرام کرده یا دوتا ماده را یا آنچه را که رحم آن دو ماده در بر گرفته است اگر راست مى‏گویید از روى علم به من خبر دهید
    وَمِنَ الإِبْلِ اثْنَیْنِ وَمِنَ الْبَقَرِ اثْنَیْنِ قُلْ آلذَّکَرَیْنِ حَرَّمَ أَمِ الأُنثَیَیْنِ أَمَّا اشْتَمَلَتْ عَلَیْهِ أَرْحَامُ الأُنثَیَیْنِ أَمْ کُنتُمْ شُهَدَاء إِذْ وَصَّاکُمُ اللّهُ بِهَذَا فَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَى عَلَى اللّهِ کَذِبًا لِیُضِلَّ النَّاسَ بِغَیْرِ عِلْمٍ إِنَّ اللّهَ لاَ یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ ﴿۱۴۴﴾
    و از شتر دو و از گاو دو بگو آیا [خدا] نرها[ى آنها] را حرام کرده یا ماده‏ها را یا آنچه را که رحم آن دو ماده در بر گرفته است آیا وقتى خداوند شما را به این [تحریم] سفارش کرد حاضر بودید پس کیست‏ستمکارتر از آنکس که بر خدا دروغ بندد تا از روى نادانى مردم را گمراه کند آرى خدا گروه ستمکاران را راهنمایى نمى‏کند (۱۴۴)
    خب این آیات جواب مساله شبیه سازی حیوانات است خوب دقت کنید در این آیه میفرماید هشت زوج ثمانیه ازواج!!اما با کمال تعجب چرا خدا چهار تا زوج نام میبرد!!متا سفانه ما قرآن خوان نداریم اینجاست که امام زمان باید بیاید و به ما پاسخ بدهد!!!خوب دقت کنید آقای جوادی آملی و قرآن خوانهای ما هم نفهمیدند!!البته بچه های کوچک هم میفهمند که اینجا دارد مساله شبیه سازی را میگوید!!مگر ممکن است خدا در قرآن چیزی را نگفته باشد؟؟؟خدا اینجا تمسخر میکند و میگوید آهای علما که ادعای علم دارید بگویید که چه چیزی حرام است ؟؟؟در آیه ۱۴۴ خداوند از وصیتی نام میبرد اما آن وصیت چیست ؟؟بازهم خود قرآن چند آیه جلوتر جواب میدهد:
    ج)
    قُلْ تَعَالَوْاْ أَتْلُ مَا حَرَّمَ رَبُّکُمْ عَلَیْکُمْ أَلاَّ تُشْرِکُواْ بِهِ شَیْئًا وَبِالْوَالِدَیْنِ إِحْسَانًا وَلاَ تَقْتُلُواْ أَوْلاَدَکُم مِّنْ إمْلاَقٍ نَّحْنُ نَرْزُقُکُمْ وَإِیَّاهُمْ وَلاَ تَقْرَبُواْ الْفَوَاحِشَ مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَمَا بَطَنَ وَلاَ تَقْتُلُواْ النَّفْسَ الَّتِی حَرَّمَ ا
    گو بیایید تا آنچه را پروردگارتان بر شما حرام کرده براى شما بخوانم چیزى را با او شریک قرار مدهید و به پدر و مادر احسان کنید و فرزندان خود را از بیم تنگدستى مکشید ما شما و آنان را روزى مى‏رسانیم و به کارهاى زشت چه علنى آن و چه پوشیده[اش] نزدیک مشوید و نفسى را که خدا حرام گردانیده جز بحق مکشید اینهاست که [خدا] شما را به [انجام دادن] آن سفارش کرده است باشد که بیندیشد (۱۵۱)
    للّهُ إِلاَّ بِالْحَقِّ ذَلِکُمْ وَصَّاکُمْ بِهِ لَعَلَّکُمْ تَعْقِلُونَ ﴿۱۵۱﴾
    وَلاَ تَقْرَبُواْ مَالَ الْیَتِیمِ إِلاَّ بِالَّتِی هِیَ أَحْسَنُ حَتَّى یَبْلُغَ أَشُدَّهُ وَأَوْفُواْ الْکَیْلَ وَالْمِیزَانَ بِالْقِسْطِ لاَ نُکَلِّفُ نَفْسًا إِلاَّ وُسْعَهَا وَإِذَا قُلْتُمْ فَاعْدِلُواْ وَلَوْ کَانَ ذَا قُرْبَى وَبِعَهْدِ اللّهِ أَوْفُواْ ذَلِکُمْ وَصَّاکُم بِهِ لَعَلَّکُمْ تَذَکَّرُونَ ﴿۱۵۲﴾
    و به مال یتیم جز به نحوى [هر چه نیکوتر] نزدیک مشوید تا به حد رشد خود برسد و پیمانه و ترازو را به عدالت تمام بپیمایید هیچ کس را جز به قدر توانش تکلیف نمى‏کنیم و چون [به داورى یا شهادت] سخن گویید دادگرى کنید هر چند [در باره] خویشاوند [شما] باشد و به پیمان خدا وفا کنید اینهاست که [خدا] شما را به آن سفارش کرده است باشد که پند گیرید (۱۵۲)
    وَأَنَّ هَذَا صِرَاطِی مُسْتَقِیمًا فَاتَّبِعُوهُ وَلاَ تَتَّبِعُواْ السُّبُلَ فَتَفَرَّقَ بِکُمْ عَن سَبِیلِهِ ذَلِکُمْ وَصَّاکُم بِهِ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ ﴿۱۵۳﴾
    و [بدانید] این است راه راست من پس از آن پیروى کنید و از راه‏ها[ى دیگر] که شما را از راه وى پراکنده مى‏سازد پیروى مکنید اینهاست که [خدا] شما را به آن سفارش کردشاید که پرهیزکار شوید.
    خوب حالا بخش الف و ب و ج را کنار هم بگذارید تا بدانید حکم خدا در مورد شبیه سازی حیوانات و انسانها چیست ؟؟خوب شاید بگید من دارم چرت و پرت میگم!!!خوب بیاد تو سوره زمر آیه ۶
    خَلَقَکُم مِّن نَّفْسٍ وَاحِدَةٍ ثُمَّ جَعَلَ مِنْهَا زَوْجَهَا وَأَنزَلَ لَکُم مِّنْ الْأَنْعَامِ ثَمَانِیَةَ أَزْوَاجٍ یَخْلُقُکُمْ فِی بُطُونِ أُمَّهَاتِکُمْ خَلْقًا مِن بَعْدِ خَلْقٍ فِی ظُلُمَاتٍ ثَلَاثٍ ذَلِکُمُ اللَّهُ رَبُّکُمْ لَهُ الْمُلْکُ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ فَأَنَّى تُصْرَفُونَ
    شما را از نفسى واحد آفرید سپس جفتش را از آن قرار داد و براى شما از دامها هشت قسم پدید آورد شما را در شکمهاى مادرانتان آفرینشى پس از آفرینشى [دیگر] در تاریکیهاى سه گانه [م شیمه و رحم و شکم] خلق کرد این است‏خدا پروردگار شما فرمانروایى [و حکومت مطلق] از آن اوست‏خدایى جز او نیست پس چگونه [و کجا از حق] برگردانیده مى‏شوید (۶)
    جواب شبیه سازی حیوانات خیلی ساده است هر حکمی که برای انسان دادید همان حکم در مورد حیوانات جاری است
    یعنی ای بشر چطور میفهمی که شبیه سازی برای انسان زشت است هزار سوال پیش می آید که ارث چه میشود محرم نامحرمی چه میشود احترام به پدر و مادر چه میشود نفقه چه میشود ؟؟؟حالا اگر کسی بگویدشبیه سازی برای انسان حلال است بیاید بنشیند این جوابها را هم حلال و حرامش را بگوید خوب همین حکم برای حیوانات هم برقرار است آنجایی که میفرماید امم امثالکم یعنی حیوانات هم امتهایی مثل شما هستند حکمت خداوند قرار گرفته که آنها هم از نظام زوجیت به وجود بیایند پس ای بشر شرک نیاور به خداوند عالی مقام.
    بله قرآن کتاب والایی است ایمه و امامان ما هیچ حرفی را نگفتند مگر براساس قرآن.
    و السلام علی من اتبع الهدی
    یک پدری میتواند با دختر خود نزدیکی کند و بچه دار شود آیا باید این کار را بکند؟؟چرا این کار حرام است حالا اگر نعوذ بالله پیغمبر خدا هم صیغه محرمیت بخواند این کار کثیف ترین کار است حالا وقتی شما در شبیه سازی حیوانات هسته یک سلول را بر میدارید و در تخمک همان حیوان قرار میدهید نفس کار اشتباه است برای چه این کار را انجام میدهید ؟؟هدفتان چیست؟؟من به شما ساده میگویم برای اینکه تغییر ژنتیک در این راه ساده تر است اما میدانید وقتی که عمل فرو کردن هسته را در تخمک انجام میدهند چقدر میکروب وارد میشود که اصلا ناشناخته هستند؟؟عزیزان من این علم نیست ذوق مرگ پیشرفت ایران شده اید؟؟چرا در دینتان غلو میکنید؟؟اروپاییها اجازه شبیه سازی حیوانات را نداده اند آنوقت ما در کشور شیعه پیش قدم شده ایم در علمی که نهایتش انحطاط است عزیزان برای چی حیوانا ت را شبیه سازی میکنید؟اروپاییها از بس که از میوه های بی خاصیت شبیه سازی شده تغییر ژنتیکی ضربه خورده اند جلوی این کار برای حیوانات ایستاده اند آنوقت ما ندانسته وارد شده ایم عزیزان برید قرآن بخوانید بر چه اساسی گفته اند این کار برای انسان حرام و برای حیوانات حلال است ؟؟؟چرا به دروغ میگید گیاهان هم در طبیعت این کار را میکنند؟چرا به دروغ میگید دوقلوها هم اینطوری به وجود میآیند؟؟؟چرا خدا کاری نکرده که پدر با دخترش نتونه نزدیکی کنه یا حداقل نتونه بچه دار بشه ؟؟؟این علم نیست انحطاطه بفهمید بفهمید بفهمید.
    اما متاسفانه علما در ایران در حالی حکم به این کار داده اند که در قرآن صریحا در این ایه وضع اکنون ما را بیان میکند
    سوره انعام سوره بدبختی ها و کج فهمی های ما در زمان غیبت !!!!!!!!!!
    خوب دقت بفرمایید براستی اینکه حضرت علی ع میفرماید شیر ماده شتر را چندان ندوشان که برای فرزندش شیری نماند یا اینکه بر حیوانات مگمار جز انسان مهربان یا هرگز بر حیوانات مانند شخصی که قصد تسلط برانها را دارد وارد نشو!!اینکه حضرت میفرماید حیوان لنگ را برای مالیات نگیر دقت کنید !!نه برای اینکه به درد بخور نیست برای اینکه حیوان تا رسیدن به محل خسته میشود!!!!!عزیزان همه این حرفها و این حقوق برا اساس آیه امم امثالکم است!!!پس چهطورممکن است شبیه سازی برای حیوان جایز وبرای انسان حرام باشد!!این گمراهی محض است !!خدا هرگز امر به زشتی نمی کند!!حضرت نوح هنگامی که میخواست سوار کشتی شود زوج حیوانات را سوارکرد!!!
    آیه ثمانیه ازواج اگر ازواج را به معنی دسته بگیریم باید طبیعی بود که خدا نام هشت حیوان را ببرد نه چهار حیوان پس اگر معنی آن را زوج بگیریم با آمدن اثنین بعد از هرحیوانی باید ۱۶ میشد اگر این طور که شما حلال کردید بود یعنی دوتا مذکر و دوتا مونث و دوتا مونث مختلف هم شامل میشد !تعداد بیشتر از ثمانیه ازواج میشود!!دقت کنید دقت کنید هیچ را ه فراری نیست!!!از اینکه ما علم نداریم!!
    امروز مردم پاک سرشت اروپا جلوی این کار ایستاده اند چرا که قبل از این طعم میوه های شبیه سازی میکروبی را چشیده اند ولی ما با وجود قرآن آن را اساطیر الاولین معنی و تفسیرکردیم!!!!!!!
    هرگز نگویید که این آیات مربوط به گذشته وبنی اسراییل است چرا که در سوره انعام دایما سوف می آورد یعنی در آینده اتفاق می افتد!!!
    نباید از این کار زیاد تعجب کرد مثلا یک پدر با دخترش نزدیکی میکند و بچه دار میشود !!همه دنیا میگویند کار زشتی است !!اما سوال اینجاست که آیا خدا نمی توانست کاری کند که پدر نتواند با دخترش نزدیکی کند یا اینکه حداقل بچه دار نشود!!چرا خدا این را درطبیعت قرار داده؟؟؟؟؟؟؟؟؟این جواب در آیه اول سوره انعام است میفرماید جعل الظلمات و النور و میفرماید و ما یستوی الظلمات و النور.
    یکی از علما گفته اگر کسی بگوید حرام است کار حرام انجام داده!!
    چرا خداوند میفرماید در خلق کردن در شکم ظلمات ثلاث!!برید بپرسید ببینید که در اروپا که هسته های گیاهان را شبیه سازی کرده اند در حین عمل تزریق میکروبهایی وارد میشود و رشد میکند که ناشناخته است!!!!!!!!!!!!!!!!!چه کسی میتواند ظلمات ثلاث را ایجاد کند!!
    متاسفانه گفتند که برای دارو این کار را میکنند اما به خدا دروغ گفتند هدف از این کار تغییر ژنتیکی است چرا که در این حالت بهتر میتوان تغییر ژنتیکی را اعمال کرد!!
    اما میگویید که تغییر ژنتیکی چیست ؟گول این را نخورید !!اینها فقط به فکر سود خود هستند یعنی کاری میکنند که به مواد اولیه کمتری هزینه کنند و اصلا برایشان مهم نیست که کیفیت و میکروب و بیماری چه میشود این اصلاحات ژنتیکی یعنی کم دادن پیمانه و ترازو در قرآن!!
    در آیه ثمانیه ازواج میفرماید قل الذکرین حرم ؟؟؟یعنی بگو آیا دو تا مذکر حرام است این آیه دارد میگوید چرا مذکرها را حرام کردید ای با عقلها؟؟؟این آیه یک اعجاز بزرگ است خداوند خبر داشته که انسان اول مونث را شبیه سازی میکند یا اینکه احتمال دارد که هزگز نتواند مذکر را شبیه سازی کند!!پس میپرسد که آیا دوتا مذکر را حرام کردید!!یا دوتا مونث یا دو تا مونث در رحم مونث را؟؟؟این مسخره کردن است یعنی یک حالت سوم هم در نظر گرفته دوتا سلول مونث مختلف را هم میشود برایشان عمل شبیه سازی انجام داد.
    اما نکته زیبا و اعجاز دیگر کلمه اثنین است این کلمه یک دنیا اعجاز است !!ثنی یعنی دوتا شده که باز گردد به اول واین دوتا به حالتی خم در هم فرو رفته باشند و این کنار هم قرار گرفتن دوتا با مهر باشد!!بروید معنی دقیق کلمه ثنی را در عرب ببینید چیست حالا اثنین یعنی دوتا دوتا با تکرار و بازگشت!!اگر بخواهید معنی کلمه اثنین را تجسم کنید این کلمه دقیقا بیان کننده شکل دورشته ژن است که تمام خاصیت انسان را به ارث میبرد.
    اما همه این دلایل ما را در نهایت به حکم درباره حلال و حرام بودن نمیرساند اما اینکه چرا خدا در مورد حیوانات انسان را به یاد شرک به خدا و پدر و مادر می اندازد؟؟مطمینا باید دانست که قرآن به عنوان سخن خدا نمی تواند همه چیز را باز کند چرا که نباید امر به منکر شود.و اینکه خدا میفرماید کتاب مبارکی است یعنی اینکه از یک آیه دری بزرگ باز میشود. حالا چه کسی میتواند این همه دلیل روشن قرآن را رد
    ویرایش توسط bandekhoda : ۱۳۹۲/۰۶/۰۴ در ساعت ۲۲:۲۰

2.  

نوشته
    332
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 7 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    47

با سلام
    لطفا منبع و سند؟
    خدایا چنان کن سرانجام کار
    تو خشنود باشی و ما رستگار

شروع کننده موضوع

نوشته
    63
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 5 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

علیکم السلام و رحمه الله
    متوجه نمی شم منظورتون از سند و مدرک چیه؟ منظورتون چیه چون من آیات را با ذکر شماره آیه و سوره ذکر کردم احادیثی هم که گفتم در نهج البلاغه است و مشهور هستند. من هم سوال دارم و به نظرم برخلاف ایات قرآن است؟من با توجه با آيات صریح قرآن و احادیث استناد کردم که شبیه سازی حیوانات و رویانا و شنگول و منگول و....دارای اشکال هستند در ضمن برای اطلاع بیشتر در مورد حکم علما در مورد شبیه سازی حیوانات حکم علما را هم برایتان ذکر میکنم:
    آیت الله مکارم :این کار برای انسان حرام و برای حیوان حلال است!!!
    رهبر:این کار نباید منجر به شبیه سازی کامل انسان شود!!
    آیت الله بهجت:این کار در ظاهر اشکالی ندارد!!(دقت کنید در مورد با طن کار اظهار نظری نکردند!)
    یکی از علمای ایران:این کار حلال است و اگر کسی بگوید حرام است کار حرام انجام داده!!!
    برخی از علمای ایران:این کار برای انسان و حیوان حرام است!!
    برخی از علمای شیعه و سنی ورهبران کاتولیک و مسیحی و ...:این کار برای انسان و حیوان هردو حرام است!!!
    خوب دقت کنید که منبع حلال و حرام دانستن همه این بزرگان برداشتهای متفاوت انها از این آيه ثمانیه ازواج بوده اما بسیاری از آنها به دیگر آيات توجه نکردند ولذا این اختلاف زیاد به وجود آمده است!!
    خیلی خوبه که شما بدون تعارف از من دلیل و مدرک خواستید اما خیلی خوب بود که از علما هم بدون ترس همین طوری مدرک وسند میخواستید!!!!!!!!!در صورتیکه جز به ظن و گمان حکم نکردن!!!!!!!!خوب حالا شما چه سند ومدرکی دارید؟؟؟متاسفانه به خاطر پیشرفت ایران هرحکمی می دهند!!!من که همه افکارم و استدلالهایم را از قران آوردم بهتره به کسانیکه بدون دلیل حکم دادن بپرسید سند و مدرک؟؟همین طوری بدون تعارف!!

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

چندسالی است در غرب موجودی به نام جین پت ساخته اند

که موجود زنده است ومانند عروسک ...... قلب انسان به درد می آمد .............

این آدرس شرکت سازنده هست:

http://www.genpets.com

اینم گالری عکس این موجوده:

http://www.genpets.com/media.php

منبع :

http://forum.persiantools.com/t68241.html
    ویرایش توسط yanoor : ۱۳۹۲/۰۶/۱۲ در ساعت ۱۹:۱۰
    اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

یک آدرس مهم : آدرس عکسهای متحرک و زیبا برای وبلاگها

http://www.askquran.ir/group225-discussion2066.html

نوشته
    698
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    16 روز 11 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

با نام و یاد دوست

شبیه سازی برای انسان و حیوان حرام است چه کسی میتواند رد کند؟

کارشناس بحث: استاد سجاد واستاد مسلم

ویرایش توسط معین : ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ در ساعت ۱۱:۴۶ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو

نوشته
    332
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 7 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    47

نقل قول نوشته اصلی توسط bandekhoda نمایش پست
    یکی از علمای ایران:این کار حلال است و اگر کسی بگوید حرام است کار حرام انجام داده!!!
    برخی از علمای ایران:این کار برای انسان و حیوان حرام است!!
    برخی از علمای شیعه و سنی ورهبران کاتولیک و مسیحی و ...:این کار برای انسان و حیوان هردو حرام است!!!
    با سلام
    خیلی مستند !!!!!
    دوست عزیز اگر شما هم بیش از چهل سال در منابع روایی و فقهی و قرآن و نظرات علمای سلف تتبع و غور می فرمودید و شرایط اجتهاد و مرجعیت را داشتید ،بنده حقیر به خود اجازه نمی دادم که از شما درباره حکمتان پرسشی کنم .اما از سخنان شما دریافتم بیشتر تحت تأثیر احساس و دامنه کم اطلاعات ،و نه ...اظهار نظر فرموده اید.البته مشکلی نیست شما می توانید با صاحبان فتوا در این زمینه مناظره بفرمایید.
    ضمنا مقایسه ای که فرمودید اشتباه است.
    با تشکر.
    خدایا چنان کن سرانجام کار
    تو خشنود باشی و ما رستگار

8. تشکر

شروع کننده موضوع

نوشته
    63
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 5 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    علما هرتلاشی که کردن پیش خدا ماجور هستند شما نگران نباشید.متاسفانه شماهیچ دلیلی جز اینکه اینها بزرگند ندارید و این درست نیست من منتظرم که کسی دلایل من را رد کند
    اولا آیه امم امثالکم را
    ثانیا :چرا خدا د رآیه ثمانیه ازواج از وصیتی نام میبرد و درهمان سوره انعام چند آیه جلوتر میفرماید شرک به خدا نیاورید و به پدر و مادر احسان کنید ودر باره یتیم صحبت میکند و میگوید این آن وصیت است اگرتعقل کنید و اگر به یاد بیاورید؟؟؟؟اون تعقل چی بوده که علما نکردن؟؟
    دلیل سوم :آیه ۴۶ سوره زمر است چرا خداوند بعد از سخن درباره خلقت انسان و زوجیت باز حیوانات راوسط این آیه میآورد و ازثمانیه ازواج نام میبرد و میگوید شما را درشکمهای مادرهایتان خلق کردیم به طوریکه آدم یاد شکم مادر حیوانات هم می افتد!!
    بله حضرت علی هم که به فکر شیر بچه شتر بودن خیلی با احساس بودن من هم حیوانات رو خیلی دوست دارم
    تازه نکته جالب تر به شما بگم که حتما شنیده اید که وقتی امام زمان بیاید عدالت حتی بین حیوانات هم برقرار میشود فکر میکنید چطوری این کار رو میکنند؟ایشون با حکمتی که در مورد ایه امم مثالکم داراند این کار رو میکنند.
    اما شما باید به دو سو ال جواب بدید؟
    دقیقا بر اساس چه ایه ای علما حکم داده اند که شبیه سازی برای انسانها حرام است؟؟
    و دقیقا بر اساس چه آیه ای علما حکم داده اند که شبیه سازی برای حیوان حلال است ؟؟
    من با این استدلال کارعلما را ساده کردم و جواب هردو حکم را هم با آیه قرآن و حدیث دادم حالا هر کس میتونه دلیل من رو رد کنه در ضمن به نظرم شما خیلی احساسی هستید!!علما درس خوانده اند که خوانده اند کجای قرآن همچین حرفی زده؟
    ویرایش توسط bandekhoda : ۱۳۹۲/۰۶/۰۷ در ساعت ۰۶:۱۰

شروع کننده موضوع

نوشته
    63
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 5 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

البته از همه علما معذرت میخوام قصدم خیره!!
    اما عزیزان به یا د بیارید که درمورد فرزند کمتر زندگی بهتر هم اشتباه کردن و جالب اینجاست که حکمشون رو عوض نکردن درمورد نظام بانکی ربوی هم ساکت بودن !!!و حالا باز برای ما از بانک داری اسلامی حرف میزنن !!!مشکل علما همینه که زیادی دارن غور میکنن!!قرار نیست به این حکومت دلخوش کنیم اینه گناه این بزرگان!!این حکومت گمشده امام زمانه چرا دنبال او نمی گردند؟؟؟
    ویرایش توسط bandekhoda : ۱۳۹۲/۰۶/۰۷ در ساعت ۰۵:۴۰

نوشته
    2,350
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    28 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط bandekhoda نمایش پست
    جنین یخ زده بعد ده سال بیدار شد!!!! شبیه سازی برای انسان و حیوان حرام است چه کسی میتواند رد کند؟

ایران صدا: ماجرا از این قرار است که با مراجعه یک زوج نابارور با سابقه نازایی درسال 78 به مرکز باروری و ناباروری اصفهان تخمک زن و اسپرم مرد مورد آزمایش قرار گرفت و آنها در نهایت با انجام روش "میکرو اینجکشن" صاحب چهار جنین شدند.
    ازاین تعداد، دو جنین به داخل رحم زن تزریق شد که یکی از آنها ثمر داد و پس از دوران بارداری، والدین در همان سال صاحب فرزندی به نام "عبدالرسول" شدند. اما...

دکتر کلانتری، عضو موسس مرکز باروری و ناباروری اصفهان، افزود: این زن و مرد بعد از چند سال بار دیگر مراجعه و تقاضای مجدد باروری کردند که دریافتیم هنوز دو جنین قبلی آنان در فایل ها نگهداری و فریز شده وجود دارد.
    وی تصریح کرد:‌ پس از خارج کردن دو جنین از فریز و تزریق آنها به زن، نوزاد دیگرشان روز گذشته به نام "زهرا"‌ پس از یک فاصله 10 ساله از ولادت جنین اول به دنیا آمد
    محمد حسین نصر اصفهانی، جنین شناس: رکورد تولد جنین های فریز شده به طور معمول ۴ تا۵ سال و به ندرت تا ۷ سال است اما امروز با تولد نوزاد حاصل از جنین فریز شده ۱۱ ساله این رکورد شکسته شد.
    دکتر "سید اسدالله کلانتری":‌ تولد این جنین بعد از 10 سال فریزشدن یکی از کم سابقه ترین و بی نظیرترین موارد در علم پزشکی و ناباروری است
    سید مهدی احمدی، رئیس مرکز باروری و ناباروری اصفهان: کسانی که می خواهند بچه دار شدن خود را بنا به عللی به تعویق بیندازند، می توانند از این روش برای حفظ قدرت باروری خود استفاده کنند. در صورت تمایل به این بحث شما را به شنیدن این برنامه دعوت می کنیم. شبیه سازی برای انسان و حیوان حرام است چه کسی میتواند رد کند؟

با سلام این مورد با بحث مطرح شده در این تاپیک کاملا متفاوت ست.

اینجا ما هم گامت نر داریم و هم ماده و دوجنس در توالد اثر گذارند پس تولید مثل جنسی ست ،در حالی که در بحث شبیه سازی تولید مثل غیر جنسی ست .

ویرایش توسط مریم : ۱۳۹۲/۰۶/۱۰ در ساعت ۲۳:۳۴

12. تشکر

نوشته
    2,350
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    28 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    14

در مورد شبیه سازی می بایست به انواع شبیه سازی و مورد استفاده ان اشراف کامل داشت و اگر عالمی فتوایی داده ست با توجه به شناخت کامل در این باب ست

شبیه سازی دونوع ست :

شبیه سازی درمانی

شبیه سازی باز تولیدی

آن چیزی که از دید دوستان تهدید به نظر می آید شبیه سازی باز تولیدی ست .

گرنه در شبیه سازی درمانی در واقع با کمک خود فرد به درمان بیماری های فرد می پردازند .

14. تشکر

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری