جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ناسزا گویی به شوهر

نوشته
    386
    حضور
    6 روز 11 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ناسزا گویی به شوهر

یه مسئله مهم برام پیش اومده.
    امروز متوجه شدم یکی از دوستانم به شوهرش فحش میده.از این کارش خیلی ناراضی بود.می گفت اولین بار شوهرش پایه گذار این موضوع بوده.به هر حال هر کاری کرده نشده.جلوی خودش رو میگیره ولی وقتی عصبانی میشه دوباره روز از نو!
    دیگه کار به جایی رسیده که تو شوخیها هم این کار رو انجام میده.من واقعا نمیدونم چی باید بگم.تورو خدا راهنمایی کنیدخیلی موضوع مهمیه.

2.  

نوشته
    698
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    16 روز 11 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

با نام و یاد دوست

ناسزا گویی به شوهر

کارشناس بحث: استاد امیدوار

نوشته
    123
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    3 روز 23 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme_d نمایش پست
    یه مسئله مهم برام پیش اومده.
    امروز متوجه شدم یکی از دوستانم به شوهرش فحش میده.از این کارش خیلی ناراضی بود.می گفت اولین بار شوهرش پایه گذار این موضوع بوده.به هر حال هر کاری کرده نشده.جلوی خودش رو میگیره ولی وقتی عصبانی میشه دوباره روز از نو!
    دیگه کار به جایی رسیده که تو شوخیها هم این کار رو انجام میده.من واقعا نمیدونم چی باید بگم.تورو خدا راهنمایی کنیدخیلی موضوع مهمیه.
    بسمه‌تعالي
    با عرض سلام و تحيت محضر حضرتعالي و عرض پوزش بابت تاخير پيش آمده توجه شما را به نكات زير جلب مي‌كنم:
    1- تعاملات بين فردي معمولا در دو محور ارتباط كلامي و غير كلامي شكل مي‌گيرند كه در نتيجه هر اندازه اين دو محور تقويت شده و در جهت مثبت حركت كنند تعامل سازنده‌تر و رضايت بخش‌تر خواهد بود و بالعكس به ميزاني كه ارتباط كلامي و غير كلامي از هنجارها فاصله داشته باشد، به همان ميزان نيز به تعامل آسيب وارد خواهد شد.
    2- ميزان ارتباط كلامي همسران با يكديگر بيانگر سطح رضايت و يا عدم رضايت آنها از يكديگر است، به اين معنا كه اگر زوجين از هم رضايت خاطر داشته باشند، ميزان ارتباط كلامي و گفتگوي آنها با يكديگر افزايش مي‌يابد و در صورت عدم رضايت، سطح ارتباط كلامي آنها با يكديگر كاهش مي‌يابد. بنابراين يكي از شاخصهاي يك ازدواج موفق ارتباط كلامي همسران با يكديگر است.
    3- از آنجا كه تعامل ميان همسران مهم‌ترين تعامل بين فردي است توجه و رعايت محورهاي ارتباطي اهميتي مضاعف پيدا مي‌كند. بر اين اساس هم بر مبناي آموزه‌هاي دين مبين و هم بر مبناي دستاوردهاي روانشناختي و دانش خانواده، ضرورت دارد تا همسران در ارتباط كلامي با يكديگر نه تنها به رعايت اصول ادب پايبند باشند بلكه كلام و گفتار آنان با يكديگر سرشار از محبت و صميمت باشد و موجي از آرامش را به فرد مقابل هديه كند.
    4- عدم رعايت اصول و هنجارهاي ارتباط كلامي ميان همسران، آسيبي است كه تعامل و ارتباط رضايت بخش همسران را تهديد مي‌كند و موجب شكسته شدن حريمها و سردي روابط خواهد شد. لذا براي جلوگيري از اين تهديد و سردي روابط اين خانم محترم لازم است به نكات زير توجه داشته باشند:
    - پيامدهاي اين رفتار را بنويسند و با خود مرور كنند
    - تصميم بگيرند و با خود قرار بگذارند كه از اين به بعد از كلمات ناشايست در قبال همسر استفاده نكنند
    - هر زمانيكه عهد خود را زير پا گذاشتند و مجددا از كلمات قبيح استفاده كردند خود را تنبيه كنند. مثلا بخشي از پس انداز خود را انفاق كنند، روزه بگيرند، غذاي مطبوع خود را نخورند و....
    - با رفتار و گفتار نيك، سعي كنند همسر را از اين اقدام باز بدارند و نه با مقابله مثل. هنر اين است كه ايشان همسر خود را اصلاح كنند نه اينكه داستان بالعكس شود.
    - براي اينكه همسرشان در همراهي با ايشان و كنار گذاشتن رفتار قبيح خود همراهي بيشتري نشان دهد، سعي كنند؛
    * از حساسيت نسبت به اين رفتار اجتناب كنند
    * به جاي انتقاد از همسر احساس خود را بازگو كنند. مثلا بجاي اينكه ايشان را متهم به بي نزاكتي و ...نمايند، اينگونه بگويند: "از اينكه مدتي است زبان خود را كنترل مي‌كني خوشحالم" و... يا "بدزباني شما مرا ناراحت مي‌كند".
    * از زياده‌روي و افراط در نصيحت اجتناب نمايند
    * رفتارهاي مثبت ايشان را تقويت كنند
    * قدرداني و تشكر از همسر را به خاطر شايستگيهايي كه دارند فراموش نكنند.
    * با پيشگيري اجازه ندهند موقعيتهاي پرخاش و عصبيت براي همسرشان ايجاد گردد
    و...

در پناه خداي متعال موفق باشيد
    و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمين

نوشته
    3
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

علاوه بر مواری که کارشناس محترم گفتن منم یک نکته رو از تجربه شخصی عرض میکنم
    اگر فردی میخواد کلامی موقع عصبانیت که کنترل انسان روی خودش کمتر است بر زبانش نیاد باید تمرین کنه اون کلام در ذهن و افکارش هم نباشه.یعنی وقتی حدیث نفس میکنه و یا در حال تحلیل اتفاقات یا خاطراتش یا..در ذهنشئ هست از کلامی که نمیخواد موقع صحبت کردن روی زبانش بیاد استفاده نکنه.اگر این رو بتونه در حدیث نفس کنترل کنه حتما موقع صحبت کردن هم خود به خود مسئله حل میشه...
    ایت الله بهجت:اگر جلو خود را در ارتکاب معاصی نگیریم،حالمان به انکار وتکذیب واستهزا به آیات الهی،و یا به جایی میرسد که از رحمت خدا نا امید می شویم!

نوشته
    386
    حضور
    6 روز 11 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نکات دقیقا تاثیر پذیر میتونه باشه.اینکه برای خودمون یک تنبیه در نظر بگیریم خیلی می تونه کمک کنه.به شرطی که خودمون رو گول نزنیم و بهش عمل کنیم.
    من شخصا فکر میکنم تاثیر فحاشی و زبان بد علاوه بر خود شخص و شخصیت درونی اش روی زندگیش هم شدیدا می تونه تاثیر گذار باشه.
    متاسفانه من در اطرافم آدم هایی که خیلی اختیار زبونشون رو از این حیث ندارند،کم نیست.
    یکی از راهکارهای ترک این عادت که به ذهن خود من هم رسید اینکه فرد وقتی این موضوع رو با کسی عنوان میکنه شاید به نوعی دچار خجالت زدگی و سعی در ترکش بشه.

7. تشکرها 3

نوشته
    4,100
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    41 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    0
    گالری
    171

پیامبر خوبی ها
    گفتـــار مرد به زن که "من تو را دوست دارم" ، هرگز از دل زن بیرون نمیرود

• وسائل‌الشیعه، ج ۱۴، ص ۱۰ •

9. تشکر

نوشته
    4,100
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    41 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    0
    گالری
    171

ناسزا گویی به شوهر

نوشته
    4,100
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    41 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    0
    گالری
    171

ناسزا گویی به شوهر

نوشته
    4,100
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    41 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    0
    گالری
    171

ناسزا گویی به شوهر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)