جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شیعه واقعی امیرالمومنین ع نیستم چه خاکی بر سرم کنم!؟

نوشته
    1,284
    صلوات
    17904000
    تعداد دلنوشته
    263
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    9 روز 2 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

تعجب شیعه واقعی امیرالمومنین ع نیستم چه خاکی بر سرم کنم!؟

باسلام و تهیت درروایتی از امام جعفر صادق ع دیدیم که حضرت فرمودند: کسی که در شبانه روز 51 رکعت نماز نخواند شیعه من و امیرالمومنین نخواهد بود! این تازه یکی از خصوصیات شیعه خالص بودن است سعی کردم 51 رکعت نماز بخوانم اما نتوانستم (خدا از بنده اش بیشتر از توانش انتظار ندارد بگویم یا اینکه آمادگی لازم را برای 51 رکعت خواندن پیدا نکردم را بگویم) از طرفی امام جواد علیه السلام هم فرمودند اندام و جوارح خود را تنها معطوف عبادت عملی نکن و اگر تفکرت زیاد باشد اما عملت هم اندک بهتر از عبادت زیاد با تفکر کم است. گاهی اوقات به جایی میرسیم که میگوئیم کاش از دنیا برویم (نمیدانم ناشکری کرده ام یا اینکه طبق فرموده امام علی ع رفتار کرده ام) آیا شیعه بودن سخت است؟! امیرالمومنین ع 40 خصلیت را برای شیعه بودن بیان فرمود درحالی که امام حسن العسکری ع 5 مورد. امام زمان خودم چه خصوصیاتی برای شیعه شدن و ماندن دارند؟ آیا سخت است؟ اگر نتوانم چه خاکی بر سرم کنم با اعمالم؟ چه بر سرم خواهد آمد؟ اگر کسی اطلاعاتی دارد در این زمینه کمک کند یا الباقی مددنا

2.  

نوشته
    3,335
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    13 روز 21 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

این مشکل همه ی ماست شیعه واقعی امیرالمومنین ع نیستم چه خاکی بر سرم کنم!؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد

http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=6060

نوشته
    327
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    3 روز 13 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    2

شیعه واقعی امیرالمومنین ع نیستم چه خاکی بر سرم کنم!؟

شیعه اگر شیعه بود ، وضع دگر این نبود / یوسف زهرا چنین غریب و غمگین نبود شیعه اگر شیعه بود ، دست به دعا می نمود / جمعه دگر می رسید وضع دگر این نبود اللهم عجل لولیک الفرج
    گمشده...

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط M.javad نمایش پست
    باسلام و تهیت درروایتی از امام جعفر صادق ع دیدیم که حضرت فرمودند: کسی که در شبانه روز 51 رکعت نماز نخواند شیعه من و امیرالمومنین نخواهد بود! این تازه یکی از خصوصیات شیعه خالص بودن است سعی کردم 51 رکعت نماز بخوانم اما نتوانستم (خدا از بنده اش بیشتر از توانش انتظار ندارد بگویم یا اینکه آمادگی لازم را برای 51 رکعت خواندن پیدا نکردم را بگویم) از طرفی امام جواد علیه السلام هم فرمودند اندام و جوارح خود را تنها معطوف عبادت عملی نکن و اگر تفکرت زیاد باشد اما عملت هم اندک بهتر از عبادت زیاد با تفکر کم است. گاهی اوقات به جایی میرسیم که میگوئیم کاش از دنیا برویم (نمیدانم ناشکری کرده ام یا اینکه طبق فرموده امام علی ع رفتار کرده ام) آیا شیعه بودن سخت است؟! امیرالمومنین ع 40 خصلیت را برای شیعه بودن بیان فرمود درحالی که امام حسن العسکری ع 5 مورد. امام زمان خودم چه خصوصیاتی برای شیعه شدن و ماندن دارند؟ آیا سخت است؟ اگر نتوانم چه خاکی بر سرم کنم با اعمالم؟ چه بر سرم خواهد آمد؟ اگر کسی اطلاعاتی دارد در این زمینه کمک کند یا الباقی مددنا
    سلام!!!
    احسنت بر شما.خداوند شما را از شیعیان مولا امیرالمومنین علی علیه السلام قرار دهد.
    چند وقتی است که سوالی در ذهنم نقش بسته بود که می خواستم بپرسم ولی جائی مناسبی برایش در سایت ندیدم تا اینکه.........
    سوال:یکی از خصلت های و خصوصیات شیعیان مرتضی علی علیه السلام این است که در کارهایشان اخلاص داشته باشند.
    1-می خواهم بدانم برای اینکه فرد اخلاص داشته باشد چه باید بکند؟
    2-در حدیثی خواندم که اگر اخلاص داشته باشید خداوند روزیتان را زیاد می کند؟ولی برعکس است و روزی زیاد نمی شود با وجود اینکه اخلاص دارد؟
    3-قرض الحسنه را در نظر بگیرید که چقدررررررر ثواب دارد!!!مثلالی از قرض الحسنه می زنم.کسی که با وجود قرض الحسنه دادن وتعیین مهلت برای باز پرداخت وصبر برای اینکه آن قرض گیرنده ندارد قرضش را اداء کند وباز مهلت می دهدچرا این قرض الحسنه ای که امام محمدباقر علیه السلام فرموده اهد به عزت و جلال خداوند خدا قول داده مال قرض دهنده را 18 برابر کند چرا این مال با برکت که با کار و زحمت طاقت فرسا جمع شده واین مال بنابر عهدی بوده که این فرد با آقا و مولای خویش بسته این مال برکت پیدا نکرده.آیا در کارش اخلاص نداشته است؟
    سوال زیاد دارم.
    لطفا دقیق و جامع پاسخ دهید تا سوالات بعدی را بپرسم شاید سوال خیلی از بچه های مومن و متعهد این سایت نیز باشد.
    باسپاس
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.javad نمایش پست
    درسته شیعه حقیقی بودن واقعا سخته
    خیلی از این روایات قابل جمع هستند (شرط لازم است ولی کافی نیست ، وقتی همه با هم جمع می شوند کفایت می کند)
    خیلی مواقع ما چون خود و استعداد های مون رو نشناختیم فکر می کنید کاری که از عهدش بر نمیاییم یا سخته انجامش ، درتوان ما نیست در صورتی که برای هر کاری که ما به اون عادت نداریم نیاز به برنامه و تمرین مستمر است

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان 313 نمایش پست
    -می خواهم بدانم برای اینکه فرد اخلاص داشته باشد چه باید بکند؟
    سلام بر دوست گرامی و عزیز
    اول از همه فکر می کنم باید معنی اخلاص را بشناسیم
    چند نکته از معیار های اخلاص از سایت تبیان:
    "اگر می خواهی دعایت برآورده شود باید خدا را با اخلاص بخوانی. هر کسی این دعا را از سر اخلاص بخواند بدون شک دعایش مستجاب می شود."
    اما سوالم من درست همین جاست! اصلاً یک نفر نیست به من توضیح بده که «اخلاص» یعنی چه؟ هر کسی چیزی می گه. یکی می گه «اخلاص» یعنی اینکه دلت پاک باشه. خوب دلت پاک باشه یعنی چه؟! دیگری می گه اخلاص یعنی «با خلوص نیت خدا را خواندن». یکی دیگه می گه اخلاص یعنی «چیزی را با خدا شریک نکنی فقط از خود خدا بخواهی».
    اصلاً می دانید، من خسته شده ام، دیگر به این جواب ها گوش نمی دهم و با این جواب ها قانع نمی شوم. من یک جواب از خود خدا می خواهم. اگر راست می گید از زبان پاک و راستگوی خدای بزرگ جواب من را بدهید. اصلاً در قرآن برای سوال من پاسخی هست؟!

اخلاص در قرآن:

خداوند مهربان در قرآن کریم 31 بار در باره اخلاص و خلوص برای ما سخنان دل ربا و جانفزا بیان کرده است.
    در تعدادی از آیات خداوند متعال به معرفی مخلصین می پردازد به طور مثال در آیه 51، سوره مریم حضرت موسی (علیه السلام) و در آیه 24، سوره یوسف، حضرت یوسف (علیه السلام) به عنوان دو پیامبر مخلص معرفی می شوند.(1)

معنای اخلاص

در بخشی دیگر از آیات، معنی اخلاص به معنای دل کندن و یقین به اینکه هیچ قدرت و یاریگری جز خدا نیست، به زیبایی ترسیم می شود. به عنوان مثال دعای و استغاثه کشتی نشستگان به هنگام طوفان که در تاریکی طوفان و دوری از ساحل و تلاطم کشتی و بدون لنگرگاه، دل از هرچه و هر کس بریده می شود؛ در آیات 65، سوره عنکبوت و 32، سوره لقمان نشانی از خواست و دعای مخلصانه ذکر می شود.
    یادکرد سرای آخرت خالص کننده و پالایشگاه دل است و رهاورد آن، اخلاص و رهاورد اخلاص نیز، رضایت و قرب حق واجابت دعاست

البته دعایی اینگونه مطلوب خداوند متعال است. حتی در آیه 65 و 64 سوره غافر به معرفی تنها و یگانه خدای آرام بخش زمین و بنیان کننده آسمان و تنها صورتگر و بخشنده روزی پاک به تمامی موجودات می پردازد و امر به خواندن چنین خدای زنده ی جاوید یگانه می نماید.
    هُوَ الْحَی لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ فَادْعُوهُ مُخْلِصِینَ لَهُ الدِّینَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ(غافر/65)
    زنده (واقعی) اوست؛ معبودی جز او نیست؛ پس او را بخوانید در حالی که دین خود را برای او خالص کرده‌اید! ستایش مخصوص خداوندی است که پروردگار جهانیان است!
    قُلْ إِنِّی نُهِیتُ أَنْ أَعْبُدَ الَّذِینَ تَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ لَمَّا جَاءَنِی الْبَینَاتُ مِنْ رَبِّی وَأُمِرْتُ أَنْ أُسْلِمَ لِرَبِّ الْعَالَمِینَ(غافر/66)
    بگو: «من نهی شده‌ام از اینکه معبودهایی را که شما غیر از خدا می‌خوانید بپرستم، چون دلایل روشن از جانب پروردگارم برای من آمده است؛ و مأمورم که تنها در برابر پروردگار عالمیان تسلیم باشم!»
    نکته ناب (معیار اخلاص)
    اما، شاید هنوز جان تشنه ات سیراب نشده باشد و کام خرد و اندیشه ات واله جرعه ای گوارا و ناب باشد که آری، به درستی معنای اخلاص را دریافتم فهمیدم لکن نیازمند یک راه کار عملی، سریع و سهل هستم تا با کمک آن بدانم آیا من هم در تبار مخلصان هستم؟ معیار و عیار اخلاص چیست؟ من سنگ محک می خواهم!
    این معیار تابان در دو آیه 25 و 46 سوره ص و تنها در 5 کلمه به من و تو ارزانی شده است:
    وَاذْكُرْ عِبَادَنَا إِبْرَاهِیمَ وَإِسْحَاقَ وَیعْقُوبَ أُولِی الْأَیدِی وَالْأَبْصَارِ(صاد/45)
    و به خاطر بیاور بندگان ما ابراهیم و اسحاق و یعقوب را، صاحبان دستها(ی نیرومند) و چشمها(ی بینا)!
    إِنَّا أَخْلَصْنَاهُمْ بِخَالِصَةٍ ذِكْرَى الدَّارِ(صاد/46)
    ما آنها را با خلوص ویژه‌ای خالص کردیم، و آن یادآوری سرای آخرت بود!

آری! یادکرد سرای آخرت خالص کننده و پالایشگاه دل است و رهاورد آن، اخلاص و رهاورد اخلاص، رضایت و قرب حق واجابت دعا؛ پس اگر روز حساب را باور کردید شراب طهور اخلاص گواریتان.

یا علی(ع)

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا
    در حدیثی خواندم که اگر اخلاص داشته باشید خداوند روزیتان را زیاد می کند؟ولی برعکس است و روزی زیاد نمی شود با وجود اینکه اخلاص دارد؟
    من فکر می کنم این طور نیست چون سنت الهی بر این پایه و اساس تنظیم شده و در عمل خداوند نقص وجود ندارد
    مشکل از ماست و برداشت ما از اخلاص حقیقی درست نیست
    انسان باید همیشه و در همه کارها همت بلند و عالی داشته باشد. به دنبال کارهایی باشد که بیشترین و ماندگارترین سود و نتیجه را برای او داشته باشد، اگر سعی او این باشد مسلماً به آثار و نتایجی که در درجات و مراتب پائین تر قرار دارند نیز دست خواهد یافت، که گفته ­اند: چون که صد آمد نود هم پیش ماست. کشاورزی که به امید برداشت گندم، بذر افشانی می­کند مسلما علاوه بر گندم، از کاه نیز بهره ­مند خواهد شد، ولی آن بیچاره­ای که فکر او به بیش از کاه نمی­رسد از برداشت گندم غافل خواهد بود.

در امور معنوی هم باید توجه داشت که با ارزش ترین و ماندگارترین لذت ها و فضیلت ها، رضایت خداوند متعال است و یک انسان عاقبت اندیش باید همت بلندش رسیدن به این نتیجه باشد.
    البته انسان ذاتاً و فطرتاً موجودی منفعت طلب و زیاده طلب است، همیشه بدنبال منفعت­های زیاد و ماندگار است، ولی در بیشتر موارد نمی­تواند منفعت حقیقی و ماندگار و کامل را تشخیص بدهد، گاهی فکر می­کند این امور دنیوی همان گم شده اوست و به دنبال آنها می­رود و وقت خود را صرف آن می­نماید. این جا است که باید همواره خود را متذکر سازد که بالاترین و کامل­ترین و ماندگارترین منافع و لذتها، بدست آوردن رضایت الهی است، و متاع عمر و جان خود را بفروشد و در عوض رضای الهی را بگیرد تا جاودانه شود. اگر همواره انسان متوجه این دقایق باشد و از آنها غافل نشود، اگر همواره به خود یادآور شود که با رسیدن به رضای الهی، سعادت دنیوی را نیز بدست خواهد آورد و در زندگی روزمره خود، از آسایش خاطر برخوردار خواهد شد، مسلماً بدنبال رسیدن به مقامات عالی خواهد بود و به مقامات پائین تر راضی نخواهد شد.

یا علی(ع)

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید

یا علی

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا
    قرض الحسنه را در نظر بگیرید که چقدررررررر ثواب دارد!!!مثلالی از قرض الحسنه می زنم.کسی که با وجود قرض الحسنه دادن وتعیین مهلت برای باز پرداخت وصبر برای اینکه آن قرض گیرنده ندارد قرضش را اداء کند وباز مهلت می دهدچرا این قرض الحسنه ای که امام محمدباقر علیه السلام فرموده اهد به عزت و جلال خداوند خدا قول داده مال قرض دهنده را 18 برابر کند چرا این مال با برکت که با کار و زحمت طاقت فرسا جمع شده واین مال بنابر عهدی بوده که این فرد با آقا و مولای خویش بسته این مال برکت پیدا نکرده.آیا در کارش اخلاص نداشته است؟
    در این مورد مثالی میزنم تا اختلاف واقعیت و حقیقت بیشتر معلوم شود
    ما دوستی داشتیم کاملا مذهبی برای بنده خدایی که به ظاهر خیلی موجه نبود چک ضمانت داده بود در بانکی
    بعد از مدتی اون بنده خدا در کارش برشکست شد و قسطاش عقب افتاد و بانک به ضامنش که این دوست ما بود تماس گرفت که بله قسط های اون بنده خدا عقب افتاده و پیگیری کن دوست ما چند باری به این طرف گفت و اون بنده خدا هم گفته بود جریان رو که مشکل دارم و ان شاالله حل میشه و...
    تا این که بانک به این دوست ماگفته بود قسط ها را از حقوقت کسر می کنیم و دوست ما هم همون موقع به این طرف چند بار تماش گرفت ولی ایشون گوشی شو جواب نمی داد! دوستم به من زنگ زد دیدم خیلی نگرانه و هر چی فکر بد و منفی است به ذهنش در مورد اون بنده خدا خطور کرده بود
    تا این که رفت پشت درشون با خانمش و... اون بنده خدا هم گفت که گوشیش مشکل پیدا کرده بوده و چرا ابرو منو بردی ، من مگه فرار می کردم و...
    این واقعیت ماجرا که شاید پیش خودتون بگید خب طرف حق داشته
    ولی حقیقت اینه که وقتی ادم به کسی قرض میده یا هر کاری می کنه باید خلوص داشته باشه
    خلوص یعنی این که طرف حسابت خدا است نه اون بنده خدا ! اون بنده خدا وسیله ای بیش نیست
    این قضیه برای دوست ما یک آزمایش بود چرا که اگه دلشو قرص و محکم به خدا می بست نگرانی برای چه؟!
    اگه من برای خدا این کارا کردم که خب خودش پول منو بر می گردونه
    تازه هنوز که اتفاقی نیفتاده بود که این طوری استرس و...!
    پس خیلی مواقع ما تعریف درست خلوص را نمیدانیم (به خدا اعتماد نمی کنیم)
    و فکر می کنیم چون عوام یا حتی خواص کارایی که تو اجتماع می کنند درسته
    در صورتی که دین را باید از اهل بیت(ع) گرفت نه از فلان حاج اقا و...
    ما چقدر در روز گدا و بد بخت و بیچاره می بینیم؟ مگه در روایت نداریم که به این ها کمک کنیم ، این در صورتی که در خواست نکرده
    حالا ما وقتی یه گدا درخواست هم می کنه کمکش نمی کنیم که هیچ هزارتا انگ هم بهش میزنیم که اره این موادیه ، دروغه و...
    کجا ما در سیره اهل بیت(ع) این رفتار رو دیدیم؟!
    در دین داری و تعریف ما از خلوص و ... باید تجدید نظر کرد
    ما یک بار تو مشهد با دوستان نزدیک حرم که زیادند بنده خداهایی که تقاضای کمک می کنند تصمیم گرفتیم کمک کنیم
    هر کی تقاضا کرد که بهش پول بدیم گفتیم گفتیم برای چی می خوای؟ یکی گفت پول ماشین ندارم گفتیم برات ماشین می گیریم تا مقصدت یکی نسخه داشت گفتیم نسخه دارو تو می گیریم و... بعصی ها هم دروغ می گفتند و پشیمون می شدند
    پیش خودمون گفتیم ما که اهل بیت(ع) نمی شیم بدونه درخواست و دلیل کمک کنیم(اهل بیت خدای کرم هستند) ولی درحد خودمون دست گیری کنیم
    آب دريا را اگر نتوان کشيد هم به قدر تشنگي بايد چشيد.

یا علی(ع)

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

(شادی روحشان صلوات)

یا علی

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام!!!
    آقا سید بسیار ممنونم.ولی من کل ماجرا را نگفتم.لازم هم ندیدم بگویم مسائلی وجود دارد که نمی شود گفت وباید همانند یک راز در سینه نگه داشت تا به اصل آن راز رسید.
    این 18 برابر برای بنده اتفاق افتاده ولی برای دوستم خیر!
    اتفاقاتی هست که نمی شود گفت وفقط قطره ای از دریایی بود که از دوستم شنیدم وبه هر حال ممنونم.
    سوالات بعدیم را حتما می پرسم!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

10. تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری