صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: گفتاری با خانم های چادری(وظیفه دارند خود نمایی کنند!)

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

گفتاری با خانم های چادری(وظیفه دارند خود نمایی کنند!)

به نام خدا

مقاله ای با عنوان : زنان چادری و وظیفه ای به نام خودنمایی!
    ارسال می کنم تا موافقان و مخالفان در ادامه با هم گفتگو کنند

«کافی بود محو تماشای ویترین یک مغازه شوی و دستان کوچکت از دستان مادر رها شود، آن وقت برایت شروع سردرگمی بود، اندکی جلو می رفتی و مادر را می دیدی و صدایش می کردی، رویش را که بر می گرداند و قامتِ کوچکت را که با نگاهی آمیخته به تعجب می نگریست، آن موقع تو می ماندی و سکوت ناشی از یک شرمندگی کودکانه…» این حکایت زمانی است که می توانستی در پیاده روهای شهر قدم بزنی و آسوده خاطر فقط مغازه ها را بنگری بی آن که نگران از فرو رفتن تیرهای شیطانی به چشمان خود باشی، آری شاید بتوان گفت این روزها تنها سود پوشش های رنگارنگ و چسبان و کوتاه زنان سرزمین ما این است که کودکان کمتر مادران خود را اشتباه می گیرند. حکایت مظلومیت و مهجوریت چادر مشکی را نه در هنگامه راهپیمایی بیست و دو بهمن می توان سنجید و نه در صحن و سرای امام رئوف و نه در کوچه ها و محله های سنتی شهر. مظلومیت و مهجوریت چادر مشکی را آن زمان در می یابی که به سینما می روی، به تئاتر، به مراکز بزرگ خرید، به جشنواره های هنری، به پیاده روهای خیابان های بالای شهر، به کوه و پارک های جنگلی و نشانی از زنان چادری نمی یابی، تو گویی که تمام زنان شهر چادر را به کناری نهاده اند، این چنین است که “باربارا اسلاوین” خبرنگاری که نام او را در جمع همکاران روزنامه های واشنگتن پست، نیویورک تایمز و اندیشکده علوم و امنیت بین الملل ( isis ) وابسته به اسرائیل می توان یافت در آخرین سفر خود به تهران از وضعیت امروزِ حجاب زنان ایرانی نسبت به گذشته ها ابراز رضایت می کند و در گزارشِ آخرین سفر خود به ایران در پایگاه تحلیلی المانیتور اینطور می نویسد که “این روزها در تهران دیگر زنان زیر پنجاه سال چادری کم‌تر به چشم می‌خورند”.
    ادامه دارد...

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

2.  

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا
    ...
    اما به راستی آیا واقعیت همین است که مشاهده می شود؟ آیا نسبت زنان چادری به دیگر خانم ها که البته آنان نیز در صورت رعایت حجاب اسلامی محترم و قابل تکریم هستند، این قدر کم و ناچیز شده است یا این که برخی از زنان چادری ترجیح می دهند فضای اجتماعی را به خصوص در فعالیت های فرهنگی هنری و ورزشی تفریحی دربست تقدیم دیگران کنند و سپس خود نیز به جمع کسانی بپیوندند که از وضعیت بد حجاب در این اماکن گلایه مند هستند؟
    گفتاری با خانم های چادری(وظیفه دارند خود نمایی کنند!) حضور انبوه زنان چادری در اکران یک فیلم سینمایی

ممکن است استدلال شود که اجتناب حضور خانم های چادری در برخی فضاها به واسطه نامناسب بودن آن فضاهاست، اتفاقا همین عدم حضور این دسته از خانم ها یکی از دلایلی است که آن فضاها را نامناسب و جولانگاه بدحجابی کرده است. اگر برخی فضاها نامناسب است چه کسانی باید آن را درست کنند؟ آیا جز این است که همین زنان محجبه باید با حضور فعال و با نشاط و با جاذبه ی ناشی از رفتار رحمانی خویش ورق را برگردانند؟ آیا با در خانه نشستن اوضاع عوض می شود؟ گفتاری با خانم های چادری(وظیفه دارند خود نمایی کنند!) سمیه حیدری و نمایشی از حضور چادر مشکی در ورزش بانوان

ادامه دارد

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید

یا علی

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا

روی این سخن البته با معدود افرادی نیست که چادر را از روی عادت و اکراه بر سر نگه داشته اند و هر جا مجالی بیابند خود را از آن آسوده می کنند و یا با رفتار سبک و دور از متانت یک زن محجبه شأن چادر را مخدوش می کنند، بلکه با آنانی است که با عشق و بر اساس یک باور درونی حجاب برتر را انتخاب کرده و خود نیز از وضعیت امروز حجاب در کشور ناراحت هستند و نسبت به بهبود آن احساس وظیفه می کنند. در عرصه اجتماعی تکلیف بزرگی بر دوش زنانی است که چادر را با معرفت برگزیده اند و آن این است که با خودنمایی خویش در عرصه های اجتماعی مانع از شکل گیری انگاره ی ذهنی در اقلیت بودن زنان چادری در محیط های فرهنگی هنری و ورزشی تفریحی شوند. این خودنمایی آن خودنمایی توأم با خودآرایی نیست که قطعا نکوهیده و مذموم است بالاخص برای زنان چادری، بلکه در واقع بالا نگاه داشتن عَلَم چادر مشکی در جامعه اسلامی و اثبات گزاره توانمندی زنان محجبه در عرصه های اجتماعی است. اتفاقی که تا کنون به دلایل متعددی تقریبا شکل نگرفته است و برخی فضاها را فقط زنان بدحجاب پر کرده اند و شاید هم این گونه بگوییم که برخی فضاها فقط زنان بدحجاب را جذب کرده اند تا جایی که اگر در مواردی نادر زنان چادری نیز مجال ورود یافته اند به دلیل سنگین بودن محیط ترجیح داده اند چادر خود را به کناری نهند و همرنگ جماعت شوند، دنیای سینما و بازیگری از آن دست فضاهایی است که تا کنون در بست دور از دسترس زنان محجبه باقی مانده است. گفتاری با خانم های چادری(وظیفه دارند خود نمایی کنند!) نفیسه روشن از معدود خانم های چادری بازیگر که او هم پس از مدتی چادر خود را کنار گذاشت

گفتاری با خانم های چادری(وظیفه دارند خود نمایی کنند!)

...

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

(شادی روحشان صلوات)

یا علی

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا

اما به راستی چه باید کرد؟ آیا جز این است که وظیفه اصلی در باب نهادینه کردن فرهنگ حجاب بر دوش خود خانم های محجبه است؟ آیا جز این است که تا کنون فریادها و مرثیه خوانی ها از اوضاع غیرقابل قبول حجاب در عمل تاثیری نداشته است؟ به نظر می رسد این روزها که لشگر بی حجابان و ساپورت پوشان خیابان های شهر را به تسخیر درآورده اند، زنان محجبه بیش از گذشته وظیفه دارند با رفتار آمیخته با محبت و تدبیر در محیط های اجتماعی بالاخص فضاهای فرهنگی هنری و ورزشی تفریحی فعالیت کنند و توانمندی های خود را ارائه کنند، این فعالیت حتی اگر به صرفِ حضور و در سکوت کامل نیز باشد ارزشمند است، آن چنان که امام صادق (ع) در روایتی می فرمایند: با سکوت مردم را به سوی ما دعوت کنید.

نظر دوستان چیه؟
    به نظرتون از حدیث که پایان مقاله ارسال شده برداشت درستی را ارائه میده؟

یا علی(ع)

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

(شادی روحشان صلوات)

یا علی

نوشته
    3,951
    صلوات
    12700
    تعداد دلنوشته
    19
    مورد تشکر
    289 پست
    حضور
    77 روز 5 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0

<!--[endif]-->
    گفتم یا با چادر روی سکو می‌روم یا مدال نمی‌گیرم

دو ماه قبل سمیه حیدری جودو کار وزن 57 کیلوی ایران در بازی‌های آسیایی داخل سالن کره جنوبی روی تشک رفت و توانست مدال نقره مسابقات را کسی کند. با این حال، فقط این مدال نقره نبود که سمیه حیدری را در رسانه‌های ایران و جهان مطرح کرد. او با چادر مشکی روی سکو حاضر شد تا اولین ورزشکار زن ایرانی باشد که چادرش را در یک رقابت خارجی به نمایش می‌گذارد.به گزارش رجانیوز، سمیه حیدری 28 ساله است. ورزشکاری از چهارمحال و بختیاری که نیمی از عمرش را رزمی کار کرده تا بالاخره بعد از تجربه ووشو و کاراته و تکواندو، به جودو رو بیاورد. برای سمیه حیدری کسب مدال نقره رقابت‌های آسیایی کار پرزحمتی بود که از مدت‌ها قبل برای آن برنامه ریزی کرده بود.او در این باره به مجلس مهر می‌گوید: «تامین هزینه‌های یک ورزشکار حرفه‌ای واقعا دشوار است. من با همه صرفه جویی‌هایی که می‌کنم حداقل ماهی 2میلیون تومان هزینه شخصی دارم و گاهی مجبور می‌شوم یکی دو ماه از تمرین فاصله بگیرم و کارهایی مثل فروشندگی انجام دهم تا هزینه‌هایم تامین شود.» در خانواده حیدری 3فرزند از 12 فرزند ورزشکار هستند و در سطح حرفه‌ای کار می‌کنند. خودش می‌گوید که ورزش در خانواده شان موروثی است و اگر بیش از این از ورزش بانوان حمایت شود می‌تواند به خوبی جواب اعتماد مسئولان ورزشی کشور را بدهد.سمیه حیدری دیروز از سوی مقام معظم رهبری تقدیر شد و این در حالی است که یک ماه قبل هم با حضور در دفتر ایشان مورد تقدیر قرار گرفته بود.

نوشته
    58
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    11 روز 16 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

درود

خانم روشن اولش چادری نبود یه بار تو مصاحبش گفته بود : یه اتفاقی تو زندگیم افتاد که که منو به سمت حجاب و چادر زدن پیش برد.
    (قبلا پوششی مثل بقیه بازیگرها داشتن)

الان رو نمیدونم دقیقا چه پوششی دارند...

نوشته
    845
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    19 روز 22 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط seyed133 نمایش پست
    به نام خدا

اما به راستی چه باید کرد؟ آیا جز این است که وظیفه اصلی در باب نهادینه کردن فرهنگ حجاب بر دوش خود خانم های محجبه است؟ آیا جز این است که تا کنون فریادها و مرثیه خوانی ها از اوضاع غیرقابل قبول حجاب در عمل تاثیری نداشته است؟ به نظر می رسد این روزها که لشگر بی حجابان و ساپورت پوشان خیابان های شهر را به تسخیر درآورده اند، زنان محجبه بیش از گذشته وظیفه دارند با رفتار آمیخته با محبت و تدبیر در محیط های اجتماعی بالاخص فضاهای فرهنگی هنری و ورزشی تفریحی فعالیت کنند و توانمندی های خود را ارائه کنند، این فعالیت حتی اگر به صرفِ حضور و در سکوت کامل نیز باشد ارزشمند است، آن چنان که امام صادق (ع) در روایتی می فرمایند: با سکوت مردم را به سوی ما دعوت کنید.

نظر دوستان چیه؟
    به نظرتون از حدیث که پایان مقاله ارسال شده برداشت درستی را ارائه میده؟

یا علی(ع)

سلام

متاسفانه بعضی ازاین فضاهاشرایط نامناسبی دارندکه خانمهای محجبه درشان خودنمی داننددراین محیطهاواردشوند

رفتاربعضی ازاین افرادباخانمهای محجبه وچادری کاملاغیرمحترمانه است به طوری که بعضی ازخانمهادراین محیط هاحضورپیدانمی کنند

یااگربعضی حضورپیدامی کنندسعی می کنندهمرنگ جماعت شده وچادرخودرابردارند

البته بنده بااین موافقم که حضورخانمهای چادری باید دراین محیط هاچشمگیرباشدتاراه برای مخالفان بسته شود

ولی مشکلات دراین راه هم فراوان است.

آیة الله العظمی بهجت:

تا رابطه ما با ولیّ امر، امام زمان (عج) قوی نشود، کار ما درست نخواهد شد.

و قوّت رابطه ما با ولیّ امر (عج) هم در اصلاح نفس است.

راه خلاص از گرفتاری ها، منحصر است به دعا کردن در خلوات برای فرج ولیّ عصر (عج)؛

نه دعای همیشگی و لقلقه زبان... بلکه دعای با خلوص و صدق نیّت و همراه با توبه.

نوشته
    918
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    38 روز 14 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    101

آره منم به وفور متوجه شدم خیلی از فروشنده ها بخصوص تو شهرهای بزرگ وقتی خانم محجبه داخل مغازشون میره جوابشونو نمیدند و یا به زور جواب میدند انکار این خانمهای با حجاب عقب مونده یا بدبخت بیچارند من خیلی از این برخوردها تعجب میکنم جالب اینجاست که به نظر خود بنده خانم بی حجاب واقعا زشته چون صفات حیوانیش بیشتر از صفات انسانیش دیده میشه و اصلا زیبایی نداره و باز جالبتر اینجاست که اونها مارو زشت و بد میدونند واقعا زیبایی که تو یه خانم با حجاب هست صددرصد بیشتر از خانم بی حجابه

نوشته
    2,072
    صلوات
    25000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    61 روز 7 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (حفظه الله)

پس کسانی که از حجاب فراری اند،

و بهانه کرده اند که ما دوست داریم آنجور بگردیم

و بخاطر دل خودمان میخواهیم و کاری به کسی نداریم و

از این دست حرفها، حقیقتأ بدنبال رفع این حد و حدودی است

که اسلام ایجاد کرده.

اسلام نفس امّاره ی آدمی را از این سرکشی مخرب مهار میکند.

حجاب، تنها سلاحی است که از هردو شخص مهاجم ومدافع، حفاظت میکند.

روزی امام موسی بن جعفر علیه السلام از جلوی منزل بشرحافی می گذشت که صدای رقص و آواز از داخل منزل به گوش می رسید؛ کنیز بشر که در حال ریختن خاکروبه ها بود، به امام برخورد کرد، امام پرسید: ای کنیز صاحب این خانه بنده است یا آزاد؟
    کنیز گفت: آزاد و از اشراف زادگان است.
    امام فرمودند: راست گفتى؛ زیرا اگر بنده بود از مولاى خود مى ترسید، و این چنین در معصیت گستاخ نمى شد.
    این سوال زندگی و سرنوشت بشر حافی را تغییر داد و شد جزء توبه کنندگان.(1)
    حال سوال این است:
    آیا ما در افعالمان بنده ایم یا آزاد؟ در رفتار و گفتارمان چطور؟ آیا پوشش ما طبق گفته های مولایمان هست؟ آیا زندگی ما به بندگان خدا شباهتی دارد؟
    آیا همان گونه لباس می پوشیم که خدا دستور داده؟ در عفاف و حجابمان بنده ایم یا آزاد؟

خواهرم...دخترم...

دیگر نمی خواهم باحجاب شوی...

آری...

تو را به عظمت خدا ، بی حجاب باش...
    بد حجاب نباش...

مبحثه حجابم شده چشم وهم چشمی -بعضی ازمردم ها خیلی بی دین وایمون شدن-یکی از پسرای آشنامونو دیدم ک چقدر ابروهاش تمییزه-بنده خداتازه داره میره اول دبیرستان-من گفتم شاید خداییش هی تمییز بوده-هرکسی گفت گرفتتش گفتم ن این هی اینجوریه-چون بچه ای کاملا میشناسمش حتی از خودشم بیشتر-سرش بره نمازش نمیره-تااینکه دیدم داره بایکی صحبت میکرد گفت آره رفتم آرایشگاه نفهمیدم چ شد-آرایشگره گفته اینورتوتمییزکنم قشنگ میشی-اینم چون پسرا زیاد آرایشگاه بودن خجالت کشیده چیزی بگه وپسره چشم وگوش بسته ای گفته بگیر................اینقدر خودش ناراحت وپشیمون بود.............

متاسفانه دارم احساس میکنم ایران فقط داره اسمن اسلامی میمونه-چون مردم در عمل به دین خیلی سهل انگار شدن وبیخیال.........اما نباید بذاریم ک بعضیا ب خواسته های دلشون برسن-اگه توکشوره دیگه بودیم میگفتم بیخیال اما در خصوص ایران نمیگم بیخیال میگم باید تاپای جون واستاد جلوی هرچی ناحقی وبی حجابیه-میدونیدچرا؟چون الانه ک داریم براحتی نفس میکشیم الکی بدست نیومده-آدمایی بودن ک رفتن بخاطره این خاک شهید شدن-ما خیلی فرق داریم-پس باید مبحث حجاب درست وصحیح در کشورمون فرهنگ سازی شه..........ما ی سری آرمانها داریم-باید بهشون برسیم..............توکل بخدا

یاعلی
    خدایا دلم شهادت میخواهد...
    مردن رو که همه بلدن...

کمکم کن طوری زندگی کنم که لایق باشم...

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

نقل قول نوشته اصلی توسط خادمة المهدی نمایش پست
    سلام

متاسفانه بعضی ازاین فضاهاشرایط نامناسبی دارندکه خانمهای محجبه درشان خودنمی داننددراین محیطهاواردشوند

رفتاربعضی ازاین افرادباخانمهای محجبه وچادری کاملاغیرمحترمانه است به طوری که بعضی ازخانمهادراین محیط هاحضورپیدانمی کنند

یااگربعضی حضورپیدامی کنندسعی می کنندهمرنگ جماعت شده وچادرخودرابردارند

البته بنده بااین موافقم که حضورخانمهای چادری باید دراین محیط هاچشمگیرباشدتاراه برای مخالفان بسته شود

ولی مشکلات دراین راه هم فراوان است.
    نقل قول نوشته اصلی توسط asieh نمایش پست
    آره منم به وفور متوجه شدم خیلی از فروشنده ها بخصوص تو شهرهای بزرگ وقتی خانم محجبه داخل مغازشون میره جوابشونو نمیدند و یا به زور جواب میدند انکار این خانمهای با حجاب عقب مونده یا بدبخت بیچارند من خیلی از این برخوردها تعجب میکنم جالب اینجاست که به نظر خود بنده خانم بی حجاب واقعا زشته چون صفات حیوانیش بیشتر از صفات انسانیش دیده میشه و اصلا زیبایی نداره و باز جالبتر اینجاست که اونها مارو زشت و بد میدونند واقعا زیبایی که تو یه خانم با حجاب هست صددرصد بیشتر از خانم بی حجابه
    سلام

درسته منم این حس رو کاملا درک کردم واقعا آدم در شان خودش نمیبینه که تو همچین مغازه ای پا بزاره یا حتی خرید کنه البته گفته ی جناب سید درسته ولی به قول خانم خادمه مهدی کار به این سادگیها نیست

خود من سعی میکنم جاهای تفریحی که خیلی معروف هستن نرم بلکه جاهایی میرم که زیاد معروف نباشه و بی بند و باری توش زیاد نباشه آدم گاهی در این فضاها میشه گفت حالت تهوع میگیره انقدر اوضاع بده

»»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)