جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا پس از گذشت 1434 سال تعداد مسلمانان (شیعیان) کم است!؟

نوشته
    1,284
    صلوات
    17904000
    تعداد دلنوشته
    263
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    9 روز 2 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

راهنما چرا پس از گذشت 1434 سال تعداد مسلمانان (شیعیان) کم است!؟

باسلام و صلوات
    اگر افرادی که مذهب و دینی دیگر و غیر از اسلام دارند و به پیامبر خود وابسته و غیرت دارند پس چرا به سخنان ایشان عمل نمیکنند.؟
    مگر در کتب ایشان خبر از پیامبر آخرالزمان نیاورده شده و تعصب به پیامبر خودشان دلیل چیست؟
    اگر راست میگویند که دیندارند پس چرا تعصب غلط دارند؟
    فکر میکنم که پیامبر ایشان در انجام وظیفه کوتاهی نکردند و اگر در داستانها کم کاری از طرف پیامبری بود خداوند آنان را مجازات کرده و به حق حرمتی که نزد خداوند داشته و دارند معصوم گشته و همچنان قابل احترامند.
    پس چرا شاهد ادیان گذشته هستیم؟
    آیا وظیفه مسلمانان جهاد و از بین بردن باطل نیست در حالی که فرصت داده شده و کوتاهی کردند!؟
    اسلام را در کشورهای غربی چطور گسترش دادند که مذهب سنی اختیار میکنند و کمتر شیعه میشوند؟ دلیل آن چیست؟ چطور تبلیغ میشه که شیعه انجام نمیده؟

2. تشکر

3.  

نوشته
    698
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    16 روز 10 ساعت نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

با نام و یاد دوست

چرا پس از گذشت 1434 سال تعداد مسلمانان (شیعیان) کم است!؟

کارشناس بحث: استاد اندیشمند

ویرایش توسط طاهر : ۱۳۹۲/۰۷/۱۰ در ساعت ۱۹:۲۲

نوشته
    268
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    3 روز 16 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام خدمت شما بزرگوار

از اینکه اینقدر دغدغه مذهبی دارید بسیار خرسندم.

در مورد ادیان دیگر باید عرض کنم بله بشارت به منجی آخرالزمان داده شده است .خداوند در قرآن می فرماید:«و بياد آر كه عيسي بن مريم فرمود اي بني اسرائيل همانا من فرستاده خدا بسوي شمايم و حقانيت كتاب تورات كه مقابل من است را تصديق ميكنم و نيز شما را مژده مي دهم كه بعد از من رسول بزرگواري كه نامش احمد است، بيايد.»[1]
    ولی نباید فراموش کنیم کتب و سخنان پیامبران سایر ادیان تحریف شده است و بسیاری از این مطالب حذف شده اند.
    هرچند در برخی از کتب آنها اشاره ای به این مطلب شده است ولی علمای آنها این موارد را تحریف کرده و مربوط به چیز دیگری معرفی می کنند :

در انجيل يوحنّا درباره پيامبر بعد از حضرت عيسي(ع) مي گويد:

1. «من از پدر خواهم خواست و او پارقليطاي ديگري به شما خواهد داد كه تا ابد با شما باشد.»[2]
    2. «چون بيايد آن پارقليطا كه من سوي شما خواهم فرستاد از جانب پدر، روح راستي كه از جانب پدر مي آيد او درباره من شهادت خواهد داد[3]»

از دیگر عوامل می توان به دنیاطلبی و تعصبات بی جا به دین خود اشاره کرد که باعث می شود سخن حق را نادیده بگیرند.
    در مورد گسترش مذهب شیعه نیز اینگونه نیست که فقط اهل سنت گسترش پیدا کرده اند بلکه در کشورهای دیگر حتی کشورهای سنی نیز شاهد رشد روزافزون مذهب شیعه هستیم.با نگاهی به تاریخ بعد از اسلام و نظر به شرایط سختی که همیشه علویان داشتند و سانسور ها و محدودیت هایی که شیعیان داشته اند این جمعیت شیعه که شاهد آن هستیم اعجاب انگیز است.ولی به هر صورت منکر این مطلب نیز نیستیم که باید در تبلیغ تشیع سعی بیشتری کنیم و از روش های نیکو بهره ببریم.

[1] صف:6.
    [2]انجيل يوحنا، فصل سي و سه، آيه16، ص279، باب چهارده. محمدباقر بن اسماعيل حسيني خاتون آبادي، از كتاب ترجمه اناجيل اربعه. نشر نقطه، چاپ اول، 1375، تهران.
    [3]همان فصل، آيه 26.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری