صفحه 1 از 11 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا سن ازدواج در کشور ما بالا رفته؟؟؟؟؟

نوشته
    146
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 5 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

چرا سن ازدواج در کشور ما بالا رفته؟؟؟؟؟

یادش بخیر قدیما وقتی بچه ها به سن بلوغ می رسیدن دلهره و اضطراب کل فامیل را می گرفت همه بسیج می شدند که این بچه را زن یا شوهرش بدهند.
    رسم هم خوب و هم بدی بود.
    خوب بود چون واقعا عشق و معنی ازدواج از همان اوج بلوغ درک می شد و خیلی از بچه ها در کنار بزرگترا راه و رسم زندگی را یاد می گرفتن.
    بد بود چون تحمیلی بود یا سن و سال کم بود.
    ولی خدایی هیچ دقت کردین چقدر نسبت طلاق قدیم به الان کمتر بود.
    نمی دونم چی شده یا بچه ها عوض شدن یا فک و فامیل و پدرو مادرا دیگه حال ندارند و گرفتارند و هر کس به فکر خودشه.
    [MOVE]نظر شما چیه؟[/MOVE]

در زندگی مطالعه ی دل غنیمت است

خواهی بخوان و خواه نخوان ما نوشته ایم . . .
    کمتر مغرور باش

2.  

نوشته
    146
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 5 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

چرا سن ازدواج در کشور ما بالا رفته؟؟؟؟؟ رو راست باشم و خودم گول نزنم

این سئوالی است که اکثر جامعه شناس ها، روانشناس ها و کلی بگم اصلا کل مردم توی صحبت هاشون از هم می پرسند.
    قدیم این جور نبود و با این که ازدواج ها به قول دوستان اجبار و یا حق انتخاب محدود(از خانواده خود، درون همسری) بود ولی باز کمتر می بینیم که خدای نکرده منجر به جدایی بشه.
    خب ممکنه دلایل مختلفی داشته باشه:
    توقع بالا، داشتن بنیه ی مالی ضعیف، مسائل اجتماعی و اقتصادی حاکم بر جامعه و .....
    حالا به نظر شما دوستان چرا این طور شد؟

در زندگی مطالعه ی دل غنیمت است

خواهی بخوان و خواه نخوان ما نوشته ایم . . .
    کمتر مغرور باش

نوشته
    698
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    16 روز 11 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

نوشته
    165
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 2 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

و خدایی ک درین نزدیکی ست...
    بنظر من مسائل اقتصادی عامل مهم تاخیر ازدواج . و مسائل اجتماعی و تا حدودی توقع بالای طرفین عوامل جدایی زوجین.
    البته سن بالای ازدواج هم در جدایی بی تاثیر نیست.پس میشه گفت عوامل اصلی همون مشکلات اجتماعی-اقتصادی هستن.
    زانو نمیزنم حتی اگر سقف آسمان کوتاه تر از قد من باشد.

نوشته
    60
    حضور
    2 روز 8 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چون قدیما خانوما به حقوقشون اشنایی نداشتن و مجبور بودن بسوزن و بسازن
    الان فرهنگ بالا رفته و دیگه مثل قبل کتک و زور گویی های شوهره رو تحمل نمیکنند
    سن ازدواج هم بالا رفته خیلی خوبه
    چون عقل ادم رشد کامل میکنه و بعد واسه اینده ش تصمیم میگیره
    [CENTER]اينجا زن كه باشي ،مهريه ات آب هم باشد
    قاضي جيره بندي اش ميكند .......
    آنچه نفد هست جان توست كه قسط بندي نمي شود !

اولین و آخرین پسری که جلوش زانو میزنم پسرمه!اونم واسه بستنه بنده کفشاش

7. تشکرها 2

نوشته
    161
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 18 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

هیچ جوونی دیگه با حرفای صد من یه غاز مثل "ازدواج کن روزی خودش میاد" نمیره زندگی تشکیل بده.زندگی مسئولیت داره.اگر بخوایم به باد و هوا ربطش بدیم اون زندگی رو باد میبره.جوونها میدونن باید با پول زندگی رو شروع کنن و تا مقدماتش فراهم نشه به همون دوستی و روابط خارج از ازدواج راضی هستن.البته درستش هم همینه.جوون میخواد بره زندگی کنه که آرامش بگیره و از زندگیش لذت ببره نه اینکه دائم استرس فردا رو داشته باشه و مشکلاتش دو برابر بشه.اصولا در مملکتی که با تورم 42درصدی در صدر رده بندی بدترین اقتصادهای دنیا قرار داره نمیشه به جوونش گفت تو برو ازدواج کن خدا میرسونه.بهتره واقعیات رو نگاه کنیم و انقدر با چهره مذهب خودمونو گول نزنیم و دکان دین فروشان رو گرمتر نکنیم.

9. تشکرها 2

نوشته
    199
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 4 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    45

فرهنگ غلط خانواده ها همچین بی تاثیر هم نیست.
    حالا پدرو مادر ما در دورانی ازدواج کردن که مردم در رفاه کامل بودن؟!
    هرچی میشه سریع بحث تورم رو پیش میکشن.
    مشکلات اقتصادی همیشه بوده، هست و خواهد بود.
    مشکل اینه که پدرو مادر ما از صفر شروع کردن، خودشون که راضی بودن، الان اگه جونشون بخواد ساده بگیرن اونا کوتاه نمیان، از بس چشم و همچشمی زیاد شده نمیذارن پسر یا دخترشون به سبک قدیم زندگی تشکیل بده.
    این مورد اصلی ترین مورد حداقل در شهری هست که ما توش زندگی میکنیم، بقیه دوستان رو نمی دونم.
    قدیما چشم و همچشمی کمتر بوده، والا نیاز به خوراک و پوشاک و مسکن واسه همه هست.
    واقع بین باشیم همش نگیم تقصیر مسئولین محترمه(هرچند اونا هم در جایگاه خودشون مقصرن ولی فقط در حد خودشون).
    انشاءالله که به لطف خدا نیازهای همه به بهترین شکل برطرف بشه
    آمیــــــــــــن

نوشته
    1,389
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    15 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    107

نقل قول نوشته اصلی توسط U.S.A نمایش پست
    هیچ جوونی دیگه با حرفای صد من یه غاز مثل "ازدواج کن روزی خودش میاد" نمیره زندگی تشکیل بده
    واقعا واسه افكارتون متاسفم

روزي هز كسي دست خداست برادر من هيچي نداشت يه مراسم ساده واسش گرفتيم بدون تجملات چشم هم چشميها يعني خودش خواست الان يه زندگي عاشقانه رمانتيك داره شكر خدا كار ميكنه زحمت ميكشه دنبال حرام نيست شكر خدا خدا هم براش ميرسونه

و اوست که روزی می‌دهد

و چه بسیار جنبندگانی که از پسِ روزیِ خود بر نمی‌آیند، خدا آن‌ها را و شما را روزی می‌دهد و اوست شنوایِ دانا.

• یکی از اسم‌هایش «رازق» است. رازق یعنی کسی که روزی می‌دهد. شاید وقتی به این فکر کنیم که خدا برای رزقِ این همه جنبنده و پرنده و چرنده فکر کرده و هوایشان را دارد، خیال‌مان راحت بشود و حرص و طمع را و به آب و آتش زدن برای پول درآوردن را کم کنیم. توی قرآنش ‌گفته من حتّی هوای جنبنده‌هایی که خودشان از پسِ رزق‌شان بر نمی‌آیند را هم دارم. من هستم که شما را و آن‌ها را روزی می‌دهم. (عنکبوت/60)

• از روی حکمتش رزق و روزی را، سهم‌ها را تقسیم می‌کند؛ گفته کلید گنجینه‌های آسمان و زمین دستِ من است، برای هر کس بخواهم روزی را گشاده و برای هر کس که بخواهم روزی را تنگ می‌کنم.‏ (شوری/12) چون خیلی از شماها ظرفیت روزیِ زیاد را ندارید؛ لَو بَسطَ اللَّه الرِّزْقَ لِعِبَادِه لَبَغَوا فىِ الْأَرضِ وَ لکِن یُنزَِّل بِقَدرٍ ما یَشَاءُ. (شوری/27)

• حساب بنده‌های خوبش اما سواست. آن‌ها که اهل تقوا هستند، مرزشکنی نمی‌کنند، روزی‌شان از جایی می‌رسد که فکرش را هم نمی‌کرده‌اند. یک روزیِ بی‌حساب که با منطق‌های دنیایی جور در نمی‌آید، یک گشایش و برکت ویژه؛ و من یتّق الله یَجعل لَه مَخرجاً وَ یرزقه مِن حَیثُ لا یَحتسِب. (طلاق/2و3)

بِسم الله الرّحمن الرّحیم
    وَ کَأَیِّنْ مِنْ دَابَّةٍ لا تَحْمِلُ رِزْقَهَا اللَّهُ یَرْزُقُها وَ إِیَّاکُمْ وَ هُوَ السَّمیعُ الْعَلیم

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط U.S.A نمایش پست
    هیچ جوونی دیگه با حرفای صد من یه غاز مثل "ازدواج کن روزی خودش میاد" نمیره زندگی تشکیل بده.
    سلام!!!
    برادر در اشتباهی!
    نمی دونم می تونی باور کنی یا نه.ولی خدا را شاهد می گیرم .من فقط فکر ازدواج می کنم فقط وفقط فکر ازدواج را می کنم از جائی که انتظار ندارم برام پولش جور می شود.چند بار بگم خوبه.یکبار.دوبار.سه بار.چهار بار.
    چند بار بگم خوبه!!!!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    2,072
    صلوات
    25000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    61 روز 7 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام.....

اینکه سن ازدواج بالارفته جدا از همه بحثا-میشه گفت بعلتهاوه اوه توقعات بیجا و چشم هم چشمیه-رو پیشونیه کسی ننوشته این جمله رو ودر حرف زدن هم عموما نقد میکن این حرفو اما در واقع اکثرا همه دنبالشن...............اما بالارفتن سن ازدواج-مقایسه قدیم و جدید نمیکنیم.من طبقه عقل و منطقم و بدون دخیل شدنه احساسم میگم........
    پسره درسشو خوند یا نخونده-اگه خونده باشه دنباله کاره مرتبط باشغلشه-اگه نبودحالاجایگزین میکنه و یا شغلای کاذب رو قبول میکنه و یا سرکارنمیره...درچنین موقعیتی خب مسلما کم پیش میاد دختر ب چنین فردی جواب بده......درسته خدا روزی رو میرسونه اما بوسیله توکل و کارداشتن میرسونه.و بعدش پسره کم پیش میاد ازدواج کنه و اینکه سن دخترا بالا میره واسه ازدواج حالا یا بااین دلیل یاایرادهای بنی اسرائیلی بعضی ازطرفین زوج...........من نمیگم مشکل همینه ولی یکی ازدلایل بالارفتن سن ازدواج همینه...........اگه دختره مثلامیگم(من میگم هرکی درس خوندوتلاش کردبایدب چیزی ک میخواد برسه حتی کار کردن-پس منکراین حرف نمیشم) سره کار نره-ونصفه بیشتره این مشاغلی ک درکشور هست رو دسته پسرا بدن-خب حالابنظرم اوضاع بهتر میشه-خیلی کم پیش میاد پسره کار داشته باشه وازدواج نکنه مگردرشرایط خاص-وکمتر دختری هست ک جدا ازمسائله دیگه پسره کار داشته باشه و جواب نده-البته منکر دلایل دیگم نمیشم..........
    اگه اکثره پسرا کارداشته باشند درنتیجه ازدواج میکنند و سن ازدواج هم تا درصدی پایین میاد............................
    یاعلی
    ویرایش توسط راهیان عشق : ۱۳۹۲/۰۷/۲۰ در ساعت ۲۱:۴۵
    خدایا دلم شهادت میخواهد...
    مردن رو که همه بلدن...

کمکم کن طوری زندگی کنم که لایق باشم...

صفحه 1 از 11 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)