جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مبارزه و تلاش جهت شکستن تقدیر

نوشته
    28
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

مبارزه و تلاش جهت شکستن تقدیر

سلام...

ادیسون 2000 راه رو تست کرد تا به برق رسید!
    خیلی از ما ها شاید بعد از چند بار شکست میگفتیم: " حتما خدا نمیخواد. حتما قسمت نیست. تقدیر تو هم اینه دیگه و ..."
    توی روانشانسی و مثبت اندیشی هم از انسان خواسته میشه که ناامید نشه و روی هدف خودش زوم کنه!
    البته باید گفت که خدا هم بعضی وقتها میخواد ثابت قدیمی فرد مورد آزمایش و امتحان قرار بده.... هر امتحانی با سختی همراه هستش.... مثل همون 2000 راه!

ولی!؟

انسان از دید قرآن، روایات و احادیث تا چه حد باید برای رسیدن به هدفش تلاش کنه؟

مثلا:
    همون 2000 راه ادیسون.... کی باید قبول کرد که به صلاح من نیستش؟
    تلاش جهت راه اندازی کسب و کار شخصی در یک زمینه ای! مثلا خود من دارم یک کسب و کار توی زمینه ای راه میندازم ولی هر دفعه یک مشکل پیش میاد! خدا میخواد مخالفت خودش رو به من نشون بده یا اینکه میخواد من رو با سختی کار امتحان کنه و آخرش یه نتیجه درخشان رو ببینم.... از نام شرکت بگیر تا هزینه های خرابی سیستمها و....

------------------

در کل تا کجا باید ثابت قدم بود و کجا باید پذیرفت که خدا صلاح من رو توی این کار، توی این فعالیت، توی این مسیر نمیبینه؟

با تشکر
    امیر شعبانی

2.  

نوشته
    815
    مورد تشکر
    318 پست
    حضور
    59 روز 10 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط AMiSH13 نمایش پست
    سلام...

ادیسون 2000 راه رو تست کرد تا به برق رسید!
    خیلی از ما ها شاید بعد از چند بار شکست میگفتیم: " حتما خدا نمیخواد. حتما قسمت نیست. تقدیر تو هم اینه دیگه و ..."
    توی روانشانسی و مثبت اندیشی هم از انسان خواسته میشه که ناامید نشه و روی هدف خودش زوم کنه!
    البته باید گفت که خدا هم بعضی وقتها میخواد ثابت قدیمی فرد مورد آزمایش و امتحان قرار بده.... هر امتحانی با سختی همراه هستش.... مثل همون 2000 راه!

ولی!؟

انسان از دید قرآن، روایات و احادیث تا چه حد باید برای رسیدن به هدفش تلاش کنه؟

مثلا:
    همون 2000 راه ادیسون.... کی باید قبول کرد که به صلاح من نیستش؟
    تلاش جهت راه اندازی کسب و کار شخصی در یک زمینه ای! مثلا خود من دارم یک کسب و کار توی زمینه ای راه میندازم ولی هر دفعه یک مشکل پیش میاد! خدا میخواد مخالفت خودش رو به من نشون بده یا اینکه میخواد من رو با سختی کار امتحان کنه و آخرش یه نتیجه درخشان رو ببینم.... از نام شرکت بگیر تا هزینه های خرابی سیستمها و....

------------------

در کل تا کجا باید ثابت قدم بود و کجا باید پذیرفت که خدا صلاح من رو توی این کار، توی این فعالیت، توی این مسیر نمیبینه؟

با تشکر
    امیر شعبانی
    سلام علیکم
    نمی شود قاعده ی یکسانی معرفی کرد که مثلا اگر فلان قدر تلاش کردید دیگر کافی است.زیرا هم توان روحی و ظرفیت افراد متفاوت است و هم درجه اهمیت اهداف.
    معمولا عرف مردم در چنین مواردی به میل قلبی خود توجه نموده و آنرا ملاک می دانند که اگر بعد از تلاش چندباره بازهم دل و قلب اسرار به انجام کار داشت انجام می دهند و اگر نداشت رها می کنند.
    تنها ملاک اخلاقی اینست که اگر تلاش اولیه ی ما جواب نداد باید جوانب شرعی و اخلاقی قضیه بیشتر و بهتر مورد بررسی قرار گیرد و اگر مشکلی نبود،تلاش مجدد کند.مثلا در مورد یک کار اقتصادی بهتر است علاوه بر بررسی وجوه فقهی و حلال و حرام بودن،جنبه اخلاقی آن کار نیز مورد بررسی قرار گیرد.
    موفق باشید

يَأَيهَُّا الَّذِينَ ءَامَنُواْ لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ ،كَبرَُ مَقْتًا عِندَ اللَّهِ أَن تَقُولُواْ مَا لَا تَفْعَلُونَ-سوره مبارکه صف-آیه 2 و 3

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

بهتر است برای انجام آن کار استخاره کنید
    اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

یک آدرس مهم : آدرس عکسهای متحرک و زیبا برای وبلاگها

http://www.askquran.ir/group225-discussion2066.html

5. تشکرها 2

نوشته
    202
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 2 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام...

------------------

با تشکر
    امیر شعبانی

باسلام

شما فقط تو این کار به مشکل برمیخورید یا کلا تو همه امور، همش مشکل پیش میاد و کارها برعکس میشه و یه جور نحسی حس میکنید؟

ویرایش توسط اویس قرنی : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸ در ساعت ۲۲:۲۹

7. تشکر

نوشته
    123
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 روز 5 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

شما انقدر تلاشتو ادامه بده تا به ایمان برسی که به جایی نمیرسی.
    ایمان،نقطه مطلوب همه تصمیم گیریهای ماست.
    ادیسون به این ایمان رسیده بود که میتونه موفق بشه.
    ببین ایمانت در چه حده.

9. تشکر

نوشته
    28
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام بر همه....
    انقدر دیر جواب داده شد به این سئوال که وقتی اومدم خوندم با خودم تکرار میکردم که من این رو پرسیدم؟ کی؟ چرا؟ چطور؟ و ....
    به هر حال ممنون از پاسخ هایتان

-----

نقل قول نوشته اصلی توسط استاد نمایش پست
    مثلا در مورد یک کار اقتصادی بهتر است علاوه بر بررسی وجوه فقهی و حلال و حرام بودن،جنبه اخلاقی آن کار نیز مورد بررسی قرار گیرد.
    به نظر من این کار ها انجام شده بود و مشکلی از این بابت وجود نداشت....

نقل قول نوشته اصلی توسط شوخ نمایش پست
    شما فقط تو این کار به مشکل برمیخورید یا کلا تو همه امور، همش مشکل پیش میاد و کارها برعکس میشه و یه جور نحسی حس میکنید؟
    توی این کار از همه طرف واسم مشکل پیش اومد! یه پروژه ای که باید نهایتا 7 روزه تموم مشد هنوز بعد از 4.5 ماه تموم نشده :/
    نحسی در کار نیست! خدا رو شکر که از این جور احساسها ندارم...
    فقط میخوام بدونم که اگه قرار هست تلاشی انجام بشه تا چه حد باید پیش رفت!

که دوست عزیزمون کارشناس پاسخگوی اخلاق و عرفان و عقلانیت گفتند تا جایی که دلت رضا بده دیگه امیدی برای پیش برد هدفت نداری

------------

حالا اگه ایمان داشته باشم که مثلا باید فلان فعالیت رو انجام بدم ( نه فقط فعالیت اقتصادی) اما این کار به صلاح من نباشه چی؟ آیا خدا میذاره این کار رو انجام بدن ولی نتیجه اش رو خودش اصلاح کنه!؟
    یه مثال دیگه
    من خیلی تلاش کردم که اول آبان برم خدمت! پروژه ام همین طوری کش پیدا کرد... نشد که برم! سعی کردم دی برم.... اون هم نشد! سعی کردم که اسفند برم... حالا منتظر برگ سبز هستم ببینم چی میشه! آیا اگه صلاح نباشه که من برج 12 برم خدمت خدا خودش موضوع رو حل میکنه!؟ چون به یقین رسیدم که انگار برج 12 نباید برم خدمت و خدا یه برنامه خاصی برام داره

نوشته
    202
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 2 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام بر همه....
    فقط میخوام بدونم که اگه قرار هست تلاشی انجام بشه تا چه حد باید پیش رفت!
    ------------
    حالا اگه ایمان داشته باشم که مثلا باید فلان فعالیت رو انجام بدم ( نه فقط فعالیت اقتصادی) اما این کار به صلاح من نباشه چی؟ آیا خدا میذاره این کار رو انجام بدن ولی نتیجه اش رو خودش اصلاح کنه!؟
    من خیلی تلاش کردم که اول آبان برم خدمت! پروژه ام همین طوری کش پیدا کرد... نشد که برم! سعی کردم دی برم.... اون هم نشد! سعی کردم که اسفند برم... حالا منتظر برگ سبز هستم ببینم چی میشه! آیا اگه صلاح نباشه که من برج 12 برم خدمت خدا خودش موضوع رو حل میکنه!؟ چون به یقین رسیدم که انگار برج 12 نباید برم خدمت و خدا یه برنامه خاصی برام داره
    باسلام خدمت شما

اگر میخواید صلاح کارتون رو بدونید اینکار رو بکنید.
    چشمانتان را ببندید و سه بار صلوات بفرستید بعد بگویید خدایا میخواهم بدانم صلاح اینکارم در چیست؟ مرا راهنمایی فرما. انشاء الله کم کم در همان روز یا بعدش علائمی دریافت خواهید کرد! البته تاثیر این دستور برای افراد مختلف متفاوت است. بعضی ممکن است سریع نتیجه بگیرند و...

بعد اینکه بنیت حل و رفع تمام مشکلات این کارتان و دفع هر نوع بدشانسی و بداقبالی و موانع در این کار، آسان شدن کار و... یه دو هزار تومان تو صندوق صدقه بندازید!

در نمازهایتان در رکعت دوم بعد حمد، سوره فلق را بخوانید!

روزانه (بعد نماز صبح): استغفر الله 33 بار - صلوات 33 بار - هفت بار سوره نصر بعدش این دعا: اللّهُم إنّی أسألُکَ یا قَریبَ الْفَتْحِ وَ الْفَرَج یا رَبَّ الْفَتْحِ وَ الْفَرَج یا فَتّاحَ الْفَتْحِ وَ الْفَرَج یا مِفْتاحَ الْفَتْحِ وَ الْفَرَج یا فاتِحَ الْفَتْحِ وَ الْفَرَج یا ناصِرَ الْفَتْحِ وَ الْفَرَج یا رازِقَ الْفَتْحِ وَ الْفَرَج یا حَیُّ یا قَیُّوم یا ذَا الْجَلالِ و الْإکْرام یا رَبَّ الْعالَمین یا خَیْرَ النّاصِرین سَهِّلْ لِیَ الْفَتْحِ وَ الْفَرَج و صَلَّى الله عَلى خَیْرِ خَلْقِهِ مُحَمَّد و آله الطَیِّبین الطّاهرین بِرَحْمَتِکَ یا أرحم الراحمین و سَلَّمَ تَسْلیماً کَثیراً

دعاى فرج زیر از پيامبر نازنین هم دعای بیستی هست! روزانه بخونید برای آسان شدن امور و.... خوبه

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ يَا اللَّهُ يَا اللَّهُ يَا اللَّهُ يَا مَنْ عَلَا فَقَهَرَ وَ يَا مَنْ بَطَنَ فَخَبَرَ وَ يَا مَنْ مَلَكَ فَقَدَرَ وَ يَا مَنْ عُبِدَ فَشَكَرَ وَ يَا مَنْ عُصِىَ فَغَفَرَ يَا مَنْ لَا يُحِيطُ بِهِ الْفِكَرُ يَا مَنْ لَا يُدْرِكُهُ بَصَرٌ وَ يَا مَنْ لَا يَخْفَى عَلَيْهِ أَثَرٌ يَا عَالِيَ الْمَكَانِ يَا شَدِيدَ الْأَرْكَانِ يَا مُنْزِلَ الْفُرْقَانِ يَا مُبَدِّلَ الزَّمَانِ يَا قَابِلَ الْقُرْبَانِ يَا نَيِّرَ الْبُرْهَانِ يَا عَظِيمَ الشَّأْنِ يَا ذَا الْمَنِّ وَ الْإِحْسَانِ وَ يَا ذَا الْعِزَّةِ وَ السُّلْطَانِ يَا رَحِيمُ يَا رَحْمَانُ يَا رَبَّ الْأَرْبَابِ يَا تَوَّابُ يَا وَهَّابُ يَا مُعْتِقَ الرِّقَابِ يَا مُنْشِئَ السَّحَابِ يَا مَنْ حَيْثُ مَا دُعِيَ أَجَابَ يَا مُرْخِصَ الْأَسْعَارِ يَا مُنِزِلَ الْأَمْطَارِ يَا مُنْبِتَ الْأَشْجَارِ فِي الْأَرْضِ الْقِفَاريَا مُخْرِجَ النَّبَاتِ يَا مُحْيِيَ الْأَمْوَاتِ يَا مُقِيلَ الْعَثَرَاتِ يَا كَاشِفَ الْكُرُبَاتِ يَا مَنْ لَا تُضْجِرُهُ الْأَصْوَاتُ وَ لَا تَشْتَبِهُ عَلَيْهِ اللُّغَاتُ وَ لَا تَغْشَاهُ الظُّلُمَاتُ يَا مُعْطِيَ السُؤْلَاتِ يَا وَلِيَّ الْحَسَنَاتِ يَا دَافِعَ الْبَلِيَّاتِ يَا قَابِلَ الصَّدَقَاتِ يَا قَابِلَ التَّوْبَاتِ يَا عَالِمَ الْخَفِيَّاتِ يَا مُجِيبَ الدَّعَوَاتِ يَا رَافِعَ الدَّرَجَاتِ يَا قَاضِيَ الْحَاجَاتِ يَا رَاحِمَ الْعَبَرَاتِ يَا مُنْجِحَ الطَّلِبَاتِ يَا مُنْزِلَ الْبَرَكَاتِ يَا جَامِعَ الشَّتَاتِ يَا رَادَّ مَا كَانَ فَاتَ يَا جَمَالَ الْأَرَضِينَ وَ السَّمَاوَاتِ يَا سَابِغَ النِّعَمِ يَا كَاشِفَ الْأَلَمِ يَا شَافِيَ السَّقَمِ يَا مَعْدِنَ الْجُوْدِ وَ الْكَرَمِ يَا أَجْوَدَ الْأَجْوَدِينَ- يَا أَكْرَمَ الْأَكْرَمِينَ يَا أَسْمَعَ السَّامِعِينَ يَا أَبْصَرَ النَّاظِرِينَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ يَا أَقْرَبَ الْأَقْرَبِينَ يَا إِلَهَ الْعَالَمِينَ يَا غِيَاثَ الْمُسْتَغِيثِينَ يَا جَارَ الْمُسْتَجِيرِينَ يَا مُتَجَاوِزاً عَنِ الْمُسِيئِينَ يَا مَنْ لَا يُعَجِّلُ عَلَى الْخَاطِئِينَ يَا فَكَّاكَ الْمَأْسُورِينَ يَا مُفَرِّجَ غَمِّ الْمَغْمُومِينَ يَا جَامِعَ الْمُتَفَرِّقِينَ يَا مُدْرِكَ الْهَارِبِينَ يَا غَايَةَ الطَّالِبِينَ يَا صَاحِبَ كُلِّ غَرِيبٍ يَا مُونِسَ كُلِّ وَحِيدٍ يَا رَاحِمَ الشَّيْخِ الْكَبِيرِ يَا رَازِقَ الطِّفْلِ الصَّغِيرِ يَا جَابِرَ الْعَظْمِ الْكَسِيرِ يَا عِصْمَةَ الْخَائِفِ الْمُسْتَجِيرِ يَا مَنْ لَهُ التَّدْبِيرُ وَ إِلَيْهِ التَّقْدِيرُ يَا مَنِ الْعَسِيرُ عَلَيْهِ سَهْلٌ يَسِيرٌ يَا مَنْ هُوَ بِكُلِّ شَيْ‏ءٍ خَبِيرٌ- يَا مَنْ هُوَ عَلى‏ كُلِّ شَيْ‏ءٍ قَدِيرٌ يَا خَالِقَ السَّمَاءِ وَ الْقَمَرِ الْمُنِيرِ يَا فَالِقَ الْإِصْبَاحِ يَا مُرْسِلَ الرِّيَاحِ يَا بَاعِثَ الْأَرْوَاحِ يَا ذَا الْجُودِ وَ السَّمَاحِ يَا مَنْ بِيَدِهِ كُلُّ مِفْتَاحٍ يَا عِمَادَ مَنْ لَا عِمَادَ لَهُ يَا سَنَدَ مَنْ لَا سَنَدَ لَهُ يَا ذُخْرَ مَنْ لَا ذُخْرَ لَهُ يَا عِزَّ مَنْ لَا عِزَّ لَهُ يَا كَنْزَ مَنْ لَا كَنْزَ لَهُ يَا حِرْزَ مَنْ لَا حِرْزَ لَهُ يَا عَوْنَ مَنْ لَا عَوْنَ لَهُ يَا رُكْنَ مَنْ لَا رُكْنَ لَهُ يَا غِيَاثَ مَنْ لَا غِيَاثَ لَهُ يَا عَظِيمَ الْمَنِّ يَا كَرِيمَ الْعَفْوِ يَا حَسَنَ التَّجَاوُزِ يَا وَاسِعَ الْمَغْفِرَةِ يَا بَاسِطَ الْيَدَيْنِ بِالرَّحْمَةِ يَا مُبْتَدِئاً بِالنِّعَمِ قَبْلَ اسْتِحْقَاقِهَا يَا ذَا الْحُجَّةِ الْبَالِغَةِ يَا ذَا الْمُلْكِ وَ الْمَلَكُوتِ يَا ذَا الْعِزَّةِ وَ الْجَبَرُوتِ يَا مَنْ هُوَ حَيٌّ لَا يَمُوتُ أَسْأَلُكَ بِعِلْمِكَ الْغُيُوبِ وَ بِمَعْرِفَتِكَ مَا فِي ضَمَائِرِ الْقُلُوبِ وَ بِكُلِّ اسْمٍ هُوَ لَكَ اصْطَفَيْتَهُ لِنَفْسِكَ أَوْ أَنْزَلْتَهُ فِي كِتَابٍ مِنْ كُتُبِكَ أَوْ اسْتَأْثَرْتَ بِهِ فِي عِلْمِ الْغَيْبِ عِنْدَكَ وَ بِأَسْمَائِكَ الْحُسْنَى كُلِّهَا حَتَّى انْتَهَى إِلَى اسْمِكَ الْعَظِيمِ الْأَعْظَمِ الَّذِي فَضَّلْتَهُ‏ عَلَى جَمِيعِ أَسْمَائِكَ أَسْأَلُكَ بِهِ أَسْأَلُكَ بِهِ أَسْأَلُكَ بِهِ أَنْ تُصَلِّيَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ أَنْ تُيَسِّرَ لِي مِنْ أَمْرِي مَا أَخَافُ عُسْرَهُ وَ تُفَرِّجَ عَنِّي الْهَمَّ وَ الْغَمَّ وَ الْكَرْبَ وَ مَا ضَاقَ بِهِ صَدْرِي وَ عِيلَ بِهِ صَبْرِي فَإِنَّهُ لَا يَقْدِرُ عَلَى فَرَجِي سِوَاكَ وَ افْعَلْ بِي مَا أَنْتَ أَهْلُهُ يَا أَهْلَ التَّقْوَى وَ أَهْلَ الْمَغْفِرَةِ يَا مَنْ لَا يَكْشِفُ الْكَرْبَ غَيْرُهُ وَ لَا يُجَلِّي الْحَزَنَ سِوَاهُ وَ لَا يُفَرِّجُ عَنِّي إِلَّا هُوَ اكْفِنِي شَرَّ نَفْسِي خَاصَّةً وَ شَرَّ النَّاسِ عَامَّةً وَ أَصْلِحْ لِي شَأْنِي كُلَّهُ وَ أَصْلِحْ أُمُورِي وَ اقْضِ لِي حَوَائِجِي وَ اجْعَلْ لِي مِنْ أَمْرِي فَرَجاً وَ مَخْرَجاً فَإِنَّكَ تَعْلَمُ وَ لَا أَعْلَمُ وَ تَقْدِرُ وَ لَا أَقْدِرُ وَ أَنْتَ عَلَى كُلِّ شَيْ‏ءٍ قَدِيرٌ بِرَحْمَتِكَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِينَ‏

نوشته
    312
    مورد تشکر
    72 پست
    حضور
    7 روز 1 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    11

جمع بندي

پرسش :
    از دید قرآن، روایات، انسان تا چه حد باید برای رسیدن به موفقيت و هدف خويش تلاش کند؟

پاسخ :
    بی شک می دانید موفقيت در هر کاري از امور زندگي مرهون چند امر است. از جمله: علاقه، شناخت هدف، برنامه ريزي درست و سنجيده، همت و تلاش و پشتکار، داشتن اراده قوي، اعتماد به نفس، توکل، تقوا و اخلاص و .... براي رسيدن به موفقيت لازم است اين موارد رعايت شود.
    با توجه به اين نکته مي گوييم:
    آيات‌ زیادی از قرآن‌ نظير " قد جعل‌ اللّه‌ لکلِّ شي‌ءٍ قدراً "(1) به‌ اين ‌که‌ هر حادثه‌اي‌ علتي ‌دارد و هر موقعيتي ‌براي ‌انسان ‌(فرد يا جامعه‌) ‌پيش ‌آيد، معلول‌ علتي ‌است ، دلالت عموميت‌ قانون‌ عليت‌ اقتضا می کند که برای رسیدن به موفقیت باید اسباب‌ و مسبّبات‌ آن را که برخی از آنها در بالا ذکر شد، را فراهم نمود. بدیهی است رسیدن به مقصود تنها از با حرکت گام به گام در پله های ترقی امکان پذیر است. هيچ کس يک شبه پله هاي ترقي را نپيموده است. برای رسیدن به مقصود خویش باید کمر همت بست و تلاش و کوشش نمود و با کمک اهل فن تجربه خود را بیشتر كرد و به موفقيت رسيد.
    فراموش نکنید هرگونه ترقی و پیشرفت به فرموده قرآن منوط به سعی و تلاش خود فرد است. قرآن می فرماید :" و ان ‌ليس‌ للأنسان‌الاّ ما سعي‌؛ (2) ‌بهره‌اي ‌براي ‌انسان‌ جز سعي ‌و کوشش ‌او نيست‌."
    قرآن ‌به‌ قدري ‌روي ‌تأثير تلاش ‌ها و عملکردهاي ‌انسان‌ در ساختن ‌سرنوشت ‌تأکيد مي‌کند که در جایی ‌ديگر مي‌فرمايد: " انّ اللّه‌لا يغيّر ما بقوم‌ حتي ‌يغيّروا ما بأنفسهم‌؛ (3) خداوند سرنوشت‌ هيچ ‌قوم ‌و ملّتي‌ را تغيير نمي ‌دهد مگر آنان ‌آن ‌چه‌ را در خودشان‌ است‌ تغيير دهند ."
    بر اين اساس، نمي توان براي همه افراد قاعده ی یکسانی معرفی کرد که مثلا اگر فلان قدر تلاش کردید دیگر کافی است. زیرا هم توان روحی و ظرفیت افراد متفاوت است و هم درجه اهمیت اهداف.
    مهم آن است كه بعد از حصول اطمينان از صحت هدف، اقدامات لازم براي رسيدن به آن انجام شود.

پي نوشت ها :
    1. طلاق‌(65) آيه 3.
    2. نجم (53) آيه 39.
    3. رعد (13) آيه 11.

13. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری