صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: قرآن من شرمنده ی توام...

نوشته
    3,045
    صلوات
    8000
    دلنوشته
    7
    دلنوشته
    یک روز می افتد,آن اتفاق خوب,من به افتادنی که برخواستن اوست ایمان دارم...اللهم عجل لولیک الفرج
    مورد تشکر
    22,423 در 3,066 پست
    حضور
    69 روز 58 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    152

قرآن من شرمنده ی توام...

قرآن ! من شرمنده توام

قرآن ! من شرمنده توام اگر از تو آواز مرگی ساخته ام که هر وقت در کوچه مان آوازت بلند میشود

همه از هم میپرسند ” چه کس مرده است؟ ” چه غفلت بزرگی که می پنداریم خدا ترا برای مردگان ما نازل کرده است .

قرآن ! من شرمنده توام اگر ترا از یک نسخه عملی به یک افسانه موزه نشین مبدل کرده ام .

یکی ذوق میکند که ترا بر روی برنج نوشته،*یکی ذوق میکند که ترا فرش کرده ،*یکی ذوق میکند

که ترابا طلا نوشته ،*یکی به خود میبالد که ترا در کوچک ترین قطع ممکن منتشر کرده و …

آیا واقعا خدا ترا فرستاده تا موزه سازی کنیم ؟

خدایا.....

یاریم کن نگاهم در افق این فضای مجازی..."جز برای تو" نبیند

وانگشتانم "جز برای تو" کلیدی را فشار ندهند...

قرآن من شرمنده ی توام...

2.  

نوشته
    3,045
    صلوات
    8000
    دلنوشته
    7
    دلنوشته
    یک روز می افتد,آن اتفاق خوب,من به افتادنی که برخواستن اوست ایمان دارم...اللهم عجل لولیک الفرج
    مورد تشکر
    22,423 در 3,066 پست
    حضور
    69 روز 58 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    152

قرآن !‌ ما شرمنده توایم اگر به یك فستیوال مبدل شده ای حفظ كردن تو باشماره صفحه ،‌خواندن تو از آخر به اول ،‌یك معرفت است یا یك ركورد گیری؟ای كاش آنان كه ترا حفظ كرده اند ،‌حفظ كنی ، تا اینچنین ترا اسباب مسابقات هوش نكنند .

خوشا به حال هر كسی كه دلش رحلی است برای تو . آنانكه وقتی ترا میخوانند چنان حظ میكنند ،‌گویی كه قرآن همین الان به ایشان نازل شده است. آنچه ما با قرآن كرده ایم تنها بخشی از اسلام است كه به صلیب جهالت كشیدیم .

چه بگوییم جز اینکه قرآن ما واقعاً شرمنده ایم

خدایا.....

قرآن من شرمنده ی توام...

نوشته
    3,045
    صلوات
    8000
    دلنوشته
    7
    دلنوشته
    مورد تشکر
    22,423 در 3,066 پست
    حضور
    69 روز 58 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    152

قرآن را میگزاریم روی طاقچه چون خانه ی نو خریده ایم!

قرآن
    را دست عروس میدهیم چون میخواهن خطبه عقد بخوانن!

مسافر راز زیر قرآن رد میکنیم که سالم برود و برگردد!

آه...نهایت استفاده ی ما از قرآن . . . اینه!؟

قرآن همه ی این هنر ها را دارد ولی

نهایتِ ظلم به این" معجزه ی بزرگ خدا"

این است که جانمان را با قرآن همراه نکیم

زیرا قرآن هر لحظه،قدرتِ آفریدنِ یک معجزه را دارد...

قرآن من شرمنده ی توام...

ویرایش توسط منتظران ظهور : 1392/11/28 در ساعت 00:58
    خدایا.....

قرآن من شرمنده ی توام...

نوشته
    3,045
    صلوات
    8000
    دلنوشته
    7
    دلنوشته
    مورد تشکر
    22,423 در 3,066 پست
    حضور
    69 روز 58 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    152

پیامبراکرم(ص):" قرآن بخوانید بدرستی که خداوند تعالی قلبی را که قرآن درآن جای دارد عذاب نمیکند"

امروزه تقریبا در هرمنزلی درکشورهای اسلامی یک جلد قرآن وجود دارد ،ولی متاسفانه با وجود انتشارات

فراوان آنچنان باید و شاید به استفاده درست از این کتاب پرداخته نمی شود ودراطراف این کتاب مقدس

باورهایی وجود دارد
    که تا حدودی کاربرد اصلی آن را کمرنگ کرده و فقط به فواید فرعی آن دربیشتر فضاها توجه میشود

خیلی ها وجود دارند که ادعای مسلمانی دارند ولی حتی یکبار این کتاب مقدس را کامل نخوانده اند ودر مورد

آیات آن تفکر نکرده اند!

استفاده ازقرآن بیشتر درمواردیست همچون: فردی بخواهد به مسافرت برود تا زیر آن رد شود یا استخاره ای

باشد که به بهانه ای آن این کتاب مقدس بازشود یا برای ثواب آن فقط به خواندن عربی آن توجه شود و...!

قرآن من شرمنده ی توام...

هدف از نزول قرآن ، درست تفکر کردن درمورد این کتاب هدایت بخش است نه فقط درست خواندن عربی آن

سوره المزمل/آیه 4: "... وقرآن را با دقت و تامل (تفکر) بخوان"

هدف از نزول قرآن هدایت انسانهاست و حال به هر زبانی که خوانده شود ، مهم اینست که انسانها بسوی

تفکر در آیات خداوند بروند تا راه درست را پیدا کرده و از آن منحرف نشوند

سوره ق/آیه 45:" ...پس بوسیله قرآن، کسانی را که از عذاب من می ترسند متذکر ساز"

سوره آل عمران/آیه138:" این بیانی است برای عموم مردم و هدایت واندرزیست برای پرهیزگاران"

قرآن من شرمنده ی توام...

ویرایش توسط منتظران ظهور : 1392/12/02 در ساعت 15:18
    خدایا.....

قرآن من شرمنده ی توام...

نوشته
    607
    مورد تشکر
    2,428 در 542 پست
    حضور
    20 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

بشر بن غالب اسدی نقل می‌کند که روزی خدمت امام حسین(علیه السلام) رسیدم و آن حضرت درباره ارزش و ثواب خواندن قرآن فرمود: «کسی که یک آیه از قرآن را ایستاده بخواند، برای هر حرفی صد پاداش نیکو برای او نوشته می‌شود. اگر در غیر نماز بخواند، خداوند به هر حرفی، ده پاداش نیکو به او عطا می‌کند. پس اگر قرآن را بشنود، به هر حرفی یک پاداش نیکو به او عطا می‌کند و اگر کسی تمام قرآن را در شب بخواند، فرشتگان بر او تا صبح درود می‌فرستند و اگر در روز ختم کند، فرشته‌های نگهبان تا شب بر او درود می‌فرستند و دعای او بر آورده است و به اندازه آن‌چه میان آسمان و زمین است، به او پاداش داده می‌شود». پرسیدم: این ثواب خواننده قرآن است اما کسی که نمی‌تواند قرآن بخواند چه؟ فرمود: «ای برادر بنی اسد! در شگفت مباش زیرا خداوند، بخشنده،ستایش کننده و بزرگوار است. اگر آن‌چه را از قرآن می‌داند، بخواند، خدا این اجر را به‌او می‌دهد».

کافی، ج 6، ص 420

۩۩۩... پس بگذارید سرسپردگی به خداوند لباس درونتان باشد نه نمایش بیرون...در پنهان ترین لایه های روحتان باشد، نه آواز آشکار لبهایتان.... بگذارید سرسپردگی به خداوند در میان استخوان دنده هایتان باشد...۩۩۩

نوشته
    607
    مورد تشکر
    2,428 در 542 پست
    حضور
    20 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

افتخار کردن حضرت به آموختن قرآن

حضرت امام زین العابدین(علیه السلام) می‌فرماید: «شب عاشورا شنیدم پدرم به یارانش می‌فرمود: أثنِی علی اللّه أحسن الثناء و أحمده علی السرّاء و الضّرّاء اللّهمّ إنّی أحمدک علی أن أکرمتنا بالنبوّة و علّمتنا القرآن … . ؛ خداوند را با بهترین ثناها، ثناگویم و او را بر فراخی و تنگی ستایش می‌کنم. خدایا! تو را به سبب این که ما را با انتخاب پیامبر، از میان ما گرامی داشتی و قرآن را به ما آموختی، ستایش می‌کنم. در این خطبه، حضرت با افتخارِ به پیامبر(صلی الله علیه وآله) و قرآن، به همگان می‌فهماند که هر‌کس قرآن را داشته باشد، شدیدترین و سخت‌ترینِ مشکلات، پیش چشم او آسان خواهد شد.

بحارالانوار، ج 44، ص 392

۩۩۩... پس بگذارید سرسپردگی به خداوند لباس درونتان باشد نه نمایش بیرون...در پنهان ترین لایه های روحتان باشد، نه آواز آشکار لبهایتان.... بگذارید سرسپردگی به خداوند در میان استخوان دنده هایتان باشد...۩۩۩

نوشته
    7,858
    مورد تشکر
    18,104 در 5,839 پست
    حضور
    34 روز 2 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    90

قرآن من شرمنده ی توام...

دغدغه روزمره ام ، بودن توست !
    نفس کشیدنت ..
    ایستادنت ..
    خندیدنت ..

مــــــــــادرم
    تو باشی و خدا ، دنیا برایم بس است ...

نوشته
    974
    مورد تشکر
    4,654 در 1,077 پست
    حضور
    12 روز 15 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    9
    وبلاگ
    1

قرآن من شرمنده ی توام...
    من شرمنده توام قرآن!
    اگر از تو آواز مرگی ساخته ام كه هر وقت در كوچه مان آوازت بلند می شود، همه از هم می پرسند "چه كسی مرده است؟"!!
    چه غفلت بزرگی! كه می پنداریم خدا تو را برای مردگان ما نازل كرده است!!!اگـر تو را از یك نسخـه عملـی، به یك افسـانه موزه نشیـن مبـدل كرده ام.یكی ذوق می كند كه تو را بر روی برنج نوشته،‌یكی ذوق می كند كه تو را فرش كرده،‌ یكی ذوق می كند كه تو را با طلا نوشته ،‌یكی به خود می بالد كه تو را در كوچكترین قطع ممكن منتشر كرده و ...!
    آیا واقعا خدا تو را
    فرستاده تا ما با تو، موزه سازی كنیم ؟!
    اگر حتی آنان كه تو را می خوانند و تو را می شنوند ،‌آنچنان به پایت می نشینند، كه خلایق به پای موسیقی های روزمره می نشینند.
    اگر چند آیه
    از تو را به یك نفس بخوانند مستمعین فریاد میزنند " احسنت ...! " گویی مسابقه نفس است ...
    \
    اگر به یك فستیوال مبدل شده ای. حفظ كــــــــــردن تو با شماره صفحه،‌ خواندن تو آز آخر به اول،‌ یك معرفت محسوب می شود!!!
    ای كاش آنانكه
    تو را حفظ كرده اند،‌ حفظ كنی، تا این چنین تو را اسباب مسابقات هوش نكنند!!
    از اینکه زوج های جوان تو را فقط به خاطر
    قرآن بودنت بر سر سفره عقد می برند!! و شاید در طول زندگی مشترکشان، حتی کلامی از تو نخوانند و بزرگترین لطفشان به تو، پاک کردن گرد و غباری باشد، که بر روی تو می نشیند!!! و به جای اینکه آموزش و فهم تو، مهریه دختران ما باشد،
    جلد زرکوب و قطع بزرگت در کنار سکه های بهار آزادی، استحکام
    بخش زندگی آنهاست!!!خوشا به حال كسی كه دلش رحلی است برای تو ....و خوشا به حال آنانی كه، وقتی تو را می خوانند چنان حظ می كنند،‌ گویی كه
    قرآن همین الان به ایشان نازل شده است...آنچه ما با قرآن كرده ایم تنها بخشی از اسلام است كه به صلیب جهالت كشیده ایم....وای بر ما......

ویرایش توسط nekuee : 1392/12/02 در ساعت 21:03
    دردها از بودن است و حرفها از نبودن. ميان بودن و نبودن مرزي است باريك. شايد بتوان در آن مرز قدم زد، آبي نوشيد، شعري نوشت، بي هيچ دردي و حرفي.

نوشته
    3,045
    صلوات
    8000
    دلنوشته
    7
    دلنوشته
    مورد تشکر
    22,423 در 3,066 پست
    حضور
    69 روز 58 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    152

قرآن کتابی است که نام بیش از ۷۰ سوره اش از مسائل انسانی گرفته شده است و بیش از ۳۰ سوره اش از

پدیده های مادی و تنها ۲ سوره اش از عبادات! آن هم حج و نماز !

این کتاب از آن روزی که به حیله دشمن و به جهل دوست لایش را بستند، لایه اش مصرف پیدا کرد و وقتی

متنش متروک شد، جلدش رواج یافت و از آن هنگام که این کتاب را که خواندنی نام دارد دیگر نخواندند و

برای تقدیس و تبرک و اسباب کشی بکار رفت،

از وقتی که دیگر درمان دردهای فکری و روحی و اجتماعی را از او نخواستند،

وسیله شفای امراض جسمی چون درد کمر و باد شانه و … شد و چون در بیداری رهایش کردند، بالای سر

در خواب گذاشتند و بالاخره، اینکه می بینی؛ اکنون در خدمت اموات قرارش داده اند و نثار روح ارواح

گذشتگانش و ندایش از قبرستان های ما به گوش می رسد .

قرآن من شرمنده ی توام...

در سفره اگرچه نان، فراوان داریم
    در خانه ولی چقدر قرآن داریم؟

شرمنده خدا اگر خلیفه شده ایم!!!

اندازه شیطان به تو ایمان داریم؟

ویرایش توسط منتظران ظهور : 1392/12/15 در ساعت 02:35
    خدایا.....

قرآن من شرمنده ی توام...

نوشته
    3,045
    صلوات
    8000
    دلنوشته
    7
    دلنوشته
    مورد تشکر
    22,423 در 3,066 پست
    حضور
    69 روز 58 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    152

قران در میدان عمل

قرآن من شرمنده ی توام...قرآن من شرمنده ی توام...قرآن من شرمنده ی توام...

بسیاری با این که هم قرآن می خو انند و هم تا حدودی به معنای آیات توجه دارند، ولی حقایق آن را گویا

باور ندارند و در زندگی خود پیاده نمی کنند بلکه حقایق برای آنان از حد شعار و حرف فراتر نمی رود

از این رو به هنگام عمل، طبق آن رفتار نکرده، بلکه طبق باورهای قبلی خود که چیز دیگریاست عمل می کنند

به عبارت دیگر، قرآن برنامه عملی زندگی آنان نیست در حالی که قرآن عهدنامه الهی و برنامه عملی زندگی

آنان نیست در حالی که قرآن عهد نامه الهی و برنامه عملی انسان است.

نتیجه این که تلاوت کنندگان اسماً مسلمان می مانند، ولی اثر چندانی از معارف قرآن در زندگی آنان دیده

نمی شود به همین دلیل هم خود از حقایق قرآن طرفی نمی بندند و هم نمی توانند غیر مسلمانان را به اسلام

جذب کنند
    مثلاً قرآن کریم دربارة انفاق می فرماید:

قرآن من شرمنده ی توام...

می فرماید:
    «و ما أنفقتم من شیء فهو یخلفه و هو خیر الرازقین»؛ (سبأ (34): 39.)

«هر آنچه انفاق کنید خداوند برای شما جایگزین می کند و او بهترین روزی دهندگان است.»

هم چنین می فرماید: «مثل الذین ینفقون أموالهم فی سبیل الله کمثل حبه انبتت سبع سنابل فی کل سنبله مأئه حبه

و الله یضاعف لمن یشاء و الله واسع علیم»؛ (
    بقره (2): 261.)

«مثل کسانی که اموالشان را در راه خدا انفاق می کنند، مانند دانه ای است که هفت خوشه برویاند ودر هر خوشه

صد دانه باشد و خداوند برای هر کس که بخواهد چند برابر می کند و خداوند گشایش دهنده و داناست.»

اگر مسلمان به آن چه قرآن درباره انفاق می گوید، باور قلبی داشته باشد و قرآن را در زندگی پیاده کند،

از انفاق به جا هراس به خود راه نمی دهد
    همچنین قرآن درباره پشت کردن دنیا به انسان می فرماید:

«ألا إن اولیاء الله لا خوف علیهم و لا هم یحزنون»؛ (
    یونس (10): 62.) «بدانید دوستان خدا نه بیمی بر آن

هاست و نه غمگین می شوند.»

در آیه بعد توضیح می دهد اولیاء الله چه کسانی هستند:

«الذین آمنوا و کانوا یتقون»؛ (
    همان، 63.) «آنان که ایمان آوردند و تقوا پیشه کرده اند.»

ایمان و تقوای عملی، نه زبانی و کلامی. ایمان و تقوایی که از باور قلبی و عمل طبق آن حکایت دارد.

عدم مطابقت حرف و عمل مطلبی است که قرآن به آن اشاره نموده است:

«یا ایها الذین آمنوا آمنوا بالله و رسوله و الکتاب الذی نزل علی رسوله...»؛ (
    نساء (4): 136.)

«ای کسانی که ایمان آورده اید، ایمان بیاورید به خدا و رسولش و کتابی که بر پیامبرش نازل کرده است... . »

از ایمان آورندگان، دعوت شده دوباره ایمان بیاورند، ایمان عملی و واقعی

می فرماید: «و من یتول الله و رسوله و الذین آمنوا فإن حزب الله هم الغالبون»؛ (
    مائده (5) : 56.)

«هرکس که خدا و رسول و مومنان را ولی خود بگیرد، [غالب است] پس همانا حزب خدا غالب و پیروزند»

پس این همه ضعف مسلمانان از کجاست؟

آیا جز به علت ناهمگونی حرف و عمل است؟ چرا که خداوند خلف وعده نمی کند.

قرآن من شرمنده ی توام...

ویرایش توسط منتظران ظهور : 1393/04/04 در ساعت 14:08
    خدایا.....

قرآن من شرمنده ی توام...

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع